X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 17 marca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lametta w ruch i 23.03 pierwszy monitorinig.

    Anutka lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 17 marca 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka wrote:
    Anutka śliczna ta Twoja dziewczynka. Ech żeby się taki bobasiek trafił...
    Wysylam wiruski pociazowe :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 19 marca 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2015, 19:21

    Anutka lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 19 marca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola387 wrote:
    Dziewczyny, a moze tutaj ktoraz z Was cos doradzi/pomoze?

    Cześć dziewczyny,

    Jestem tu nowa, chociaz podczytuje Was od jakiegos czasu. Piszę tutaj, ponieważ wiem, że macie różne dośiwadczenia od róźnych lekarzy a ja jakoś nie do końca im ufam.
    Zaczęliśmy się starać z męzem o dziecko. To nasz 3ci cykl starań (jeden wczesniej nie zabezpieczalismy sie ale maz byl czesto w delegacji).
    Od zawsze mialam nieregularne miesiaczki a potem szybko zaczelam brac tabletki anty. Bralam je dlugo z przerwami, w ktorych okres byl np. co miesiac, potem co dwa, potem znow co dwa i po pol roku przerwy bralam znow. Badalam hormony nie raz i kazdy lekarz twierdzil ze wszystko ok, ale ja uwazalam wciaz ze to nie jest normalne.

    Odstawilam tabletki zeby pozac swoj cykl. Okres wystepowal co 40 dni rowno na poczatku potem roznie, czasem troche dluzej czasem krocej. Trafilam do lekarza, ktory zlecil badanie prolaktyny po obciazeniu i okazalo sie ze skok za wysoki. Dostalam duphaston od 16dc ale po odstawieniu nie mialam okreu raz przez dwa tyg. Lekarka stwierdila ze to nie tylko prolaktyna i trzeba sie przebadac. Polozyla mnie w szpitalu i badali mnie tam dwa razy w jednym miesiacu.

    Wyszlam z diagnoza zespolu androgennego, hiperinsulinemi, hiperbilirubinemi, hiperplaktynemi czynnosciowej i podejrzenie PCO. Zalamalam sie. Do tego uparcie w 20 dniu cyklu badali, pecherzyki za male, bezowulacyjne. Lekarka powiedziala mi, ze jak zdecyduje sie na starania to bedzie trzeba brac leki, ciaza z gory moze byc zagrozona itd. Zdolowalam sie jeszcze bardziej, a moj maz tego nie mogl sluchac kazal zmienic lekarza.

    Zmienilam. Lekarz pierwsze co powiedzial, ma Pani cykle 40 dni to w 20 dniu nie bedzie miec pani owu. Pierwsze co odstawic duphaston bo on moze blokowac owulacje i w kolejnym cklu zbadac prolaktyne, insuline i progesteron badac co 5 dni od 20 az pojawi sie okres.
    Proesteron wyszedl w 21 i 26 dniu mniej niz 1. Mysle trudno cykle bezowulacyjne juz sie z tym pogodzilam. Tymczasem 33 dzien skok progesteron 9. Okres pojawil sie w 42 dniu cyklu, cykl ten bez zadnych lekow.
    Lekarz powiedzial ze mam pozne owulacje ale mam i to najwazniejsze. Prolaktyna o dziwo tym razem byla lekko podwyzszona pierwsza ( 760 na norme 637 mU/l) a po obciazeniu ok. Insulina tez juz ok.
    A wiec prawie wszytskie wyniki w normie! Zadnego zespolu androgennego po analizie badan ze szpitala (poprzednia lekarka nie mala wszytskich wynikow a ju postawila diagnoze). PCO tez nie mam.
    Dostalam pol abletki Bromergonu i Glucofage na ta insuline w razie czego. Zaczelismy sie z mezem starac na razie dwa cykle bez rezultatow. Dostalam okres i rozpoczynamy 3 cykl staran.

    W pierwszym na lekach zanim zacelam je brac owulacje poznalam w 20 dniu cyklu (sluz, test owu) i okres w 34.
    Kolejny caly bralam leki i dostalam okres w 37 dniu ale badajac sluz nie zlapalam momentu owu. Aczkolwiek mialam badanie USG i w 20 dniu byl pecherzyk dominujacy a wiec za kilka dni powinna byc owu.

    W tym cyklu lekarz kazal znow badac progesteron twierdzac ze to dowod ze jest owu i wszytsko ok.

    I tutaj moja watpliwosc, czy ten progesteron jak jest to znaczy ze wszytsko jest ok? Wiem ze panikuje, bo to dopiero 3ci cykl ale po tych przejsciach, diagnozach ze szpitala itd. ciagle sie doszukuje.

    Bede wdzieczna za pomoc :)
    Hej! Ja też mam takie długie cykle i w naszym szczęśliwych wg OF owulację miałam w 30 dc a w 14 byłam na monitoringu, lekarz stwierdził bezowulacyjny i lekkie PCOS a tu taki psikus :) Na Twoim miejscu postarałabym się wyluzować i przestałabym badać co chwilę a współżyć z mężem dla przyjemności, bo 3 cykl to moim zdaniem naprawdę za wcześnie, żeby diagnozować różne choróbska. Po drugie warto byłoby zacząć mierzyć temperaturę i sprawdzać śluz. Po kilku cyklach powinnaś mniej więcej widzieć kiedy miewasz owulację. Po trzecie luteina byłaby jak najbardziej wskazana, tylko nie od 20 dc tylko później, żeby była pewność że zaczniesz brać po owulacji a nie przed. Powodzenia :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesja wrote:
    Hej! Ja też mam takie długie cykle i w naszym szczęśliwych wg OF owulację miałam w 30 dc a w 14 byłam na monitoringu, lekarz stwierdził bezowulacyjny i lekkie PCOS a tu taki psikus :) Na Twoim miejscu postarałabym się wyluzować i przestałabym badać co chwilę a współżyć z mężem dla przyjemności, bo 3 cykl to moim zdaniem naprawdę za wcześnie, żeby diagnozować różne choróbska. Po drugie warto byłoby zacząć mierzyć temperaturę i sprawdzać śluz. Po kilku cyklach powinnaś mniej więcej widzieć kiedy miewasz owulację. Po trzecie luteina byłaby jak najbardziej wskazana, tylko nie od 20 dc tylko później, żeby była pewność że zaczniesz brać po owulacji a nie przed. Powodzenia :)
    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź <3
    Wiem, że to za wcześnie, ale z óżnych z powodów nie moglam zacząć starać się wcześniej i teraz już bardzo chcę. A wiem, że to najgorzej ;/
    Probuje sie wyluzować.
    Lekarz nawet w wątku w odpowiedziach na forum pisał, że dobry progesteron to ponad 10. Moj gin - endo tez mowilam ze te 13 bylo ok. Zobacze co wyjdzie w tym cyklu, jako ze nie moglam zlapac w tamtym momentu owu kazal potwierdzic przez progesteron.

    Nie meirze temperatury bo nie mam cierpliwosci ;) Ale badam szyjkę od tego cyklu i od 2-3 staram się obserwować sluz :)

  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno do was nie zaglądałam ,ale wzięłam sobie wasze rady z poprzedniego cyklu do serca i porobiłam wszystkie badania. Oczywiście tsh wyszło niezbyt ale już biore euthyrox 25, reszta w normie. Jestem też po 4 dniowym monitoringu, endokrynologu itp. Pęcherzyk pękł :) W 20dc mam brać duphaston. Cieszę się że zrobiłam badania. Innym tez sugeruję gdy to trwa i trwa.
    Dzięki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 22:05

    Anutka, XxMoniaXx lubią tę wiadomość

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka2015 wrote:
    Dawno do was nie zaglądałam ,ale wzięłam sobie wasze rady z poprzedniego cyklu do serca i porobiłam wszystkie badania. Oczywiście tsh wyszło niezbyt ale już biore euthyrox 25, reszta w normie. Jestem też po 4 dniowym monitoringu, endokrynologu itp. Pęcherzyk pękł :) W 20dc mam brać duphaston. Cieszę się że zrobiłam badania. Innym tez sugeruję gdy to trwa i trwa.
    Dzięki!
    Brawo :-).

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2015, 19:21

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 21 marca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Dziś mój 28dc. Nie wytrzymałam, wczoraj zrobiłam pierwszy test. Druga kreska jest. Blada, ale jest. Dziś ponownie test także z drugą jasną kreską.
    Jutro powinnam dostać okres. Zaczyna mnie boleć brzuch, tak typowo jak na @ + ból w lewym jajniku. Nie wiem czy @ jednak przyjdzie, czy to ze względu na drugą kreskę, ale zaczynam powoli panikować;/ (Cykle 28 dniowe)

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 21 marca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie zaczekaj do dnia @ . Jak jej nie będzie to idź do ginekologa :)

    bierzesz jakiś progesteron luteinę lub duphaston ?

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Ruda86 Znajoma
    Postów: 26 10

    Wysłany: 21 marca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nic nie biorę. Jedynie wit. D3 i kwas foliowy.

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2015, 19:21

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 21 marca 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym zrobiła beta hcg i do tego progesteron i szła do gina bo może Ci da właśnie lutke/duphaston jak będzie taka potrzeba :)

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 21 marca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda86 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Dziś mój 28dc. Nie wytrzymałam, wczoraj zrobiłam pierwszy test. Druga kreska jest. Blada, ale jest. Dziś ponownie test także z drugą jasną kreską.
    Jutro powinnam dostać okres. Zaczyna mnie boleć brzuch, tak typowo jak na @ + ból w lewym jajniku. Nie wiem czy @ jednak przyjdzie, czy to ze względu na drugą kreskę, ale zaczynam powoli panikować;/ (Cykle 28 dniowe)
    Objawy jak u mnie :-) bedzie dobrze :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu tak cichutko?

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    A co tu tak cichutko?
    Wlasnie tez sie zastanawiam, albo wszystkie serduchuja albo rodza :-) :-)

    Bluberry lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 24 marca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albo karmią :) Anutka super że już masz zabieg za sobą :)
    rety Bluberry ty za chwile rodzisz :) jak ten czas leci :)

    Anutka, Bluberry lubią tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blueberry jak samopoczucie ? :)


    ej no Anutka ja jeszcze nie rodzę i przez najbliższe 2 miesiące nie zamierzam :D

    Anutka lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Blueberry jak samopoczucie ? :)


    ej no Anutka ja jeszcze nie rodzę i przez najbliższe 2 miesiące nie zamierzam :D
    Ach fakt, jest jeszcze grupa posrednia :)

    Wiecie... moja Lenucha dzisiaj pierwszy raz przewrocila sie sama z brzuszka na plecki :) mamusia jest dumna :)

    Bluberry lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    albo karmią :) Anutka super że już masz zabieg za sobą :)
    rety Bluberry ty za chwile rodzisz :) jak ten czas leci :)
    Mizzy brakowalo mi ciebie, jak mloda mamusia ?

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
‹‹ 2296 2297 2298 2299 2300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ