X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomorskie - łączmy się :)
Odpowiedz

Pomorskie - łączmy się :)

Oceń ten wątek:
  • aaaaga Autorytet
    Postów: 2432 4868

    Wysłany: 15 marca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Pomorzanki co tam u was ? podczytywalam was troche a teraz po ponad miesiacu wrocilam na forum nie regularnie ale czasami zagladam

    my jestesmy po czesci badan - nadal nic nie wiemy co bylo przyczyna i chyba juz sie nie dowiemy badania histopatologiczne nic nie wykazaly
    dostalam liste badan do zrobienia i pani dr skierowala mnie na te badania do invicty co sadzicie o tej klinice ?

    f2wlj44jgrn4a0f6.png


    Matko Boska Matemblewska módl się za nami !
    04.02.2014 - 7tc [*]
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 15 marca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaga wrote:
    czesc Pomorzanki co tam u was ? podczytywalam was troche a teraz po ponad miesiacu wrocilam na forum nie regularnie ale czasami zagladam

    my jestesmy po czesci badan - nadal nic nie wiemy co bylo przyczyna i chyba juz sie nie dowiemy badania histopatologiczne nic nie wykazaly
    dostalam liste badan do zrobienia i pani dr skierowala mnie na te badania do invicty co sadzicie o tej klinice ?


    hmm.. ja z tego co czytałam to wychodzi na to ze 50% mowi ze jest super a drugie 50% ze ch** .

    najlepiej zapytać kogos kto korzystal z najbliższego otoczenia ;)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik
    zapisałaś się na HSG? Ja będę robiła w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku. Potrzebny jest wynik OB i cytologia, w tum tygodniu albo następnym jadę się zapisać, bo mam już wyniki potrzebnych badań :-)

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 19 marca 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaga wrote:
    czesc Pomorzanki co tam u was ? podczytywalam was troche a teraz po ponad miesiacu wrocilam na forum nie regularnie ale czasami zagladam

    my jestesmy po czesci badan - nadal nic nie wiemy co bylo przyczyna i chyba juz sie nie dowiemy badania histopatologiczne nic nie wykazaly
    dostalam liste badan do zrobienia i pani dr skierowala mnie na te badania do invicty co sadzicie o tej klinice ?



    Hej,ja tez leczylam sie od grudnia w inviccie,no i sie udalo,a tak przez 3 lata wszyscy mowili nam ,ze wszystko jest ok,ale wiadomo,ze dla gina tarczyca i inne zawsze sa ok bo on nie ma pojecia o tym...Powodzenia,ja chodze do dr Minowskiego,daje skierowania na wszystko i pod kazdym kontem sprawdza...teraz jade 14 kwietna tam

    Lucy91 lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89, gratuluję!!!

    No właśnie, tak jak pisałam liczy się lekarz, a nie klinika, w której pracuje..
    Zapisuje Mingowskiego na moją "specjalna listę" lekarzy do sprawdzenia. Jak nie będzie wyników u Śliwińskiego to szukam dalej..

    agm, to jakie badania trzeba zrobić? Badanie czystości pochwy, cytologię i OB? Czy może niekoniecznie te wszytskie?

    powiem ci tylko co ja usłyszłam.
    Poprzez męża zadzwoniłam do jego znajomej, Pani pracującej w szpitalu w Gdańsku, ta zadzwoniła do przełożonej połoznych czy jakoś tam.
    Usłyszałam, że jak nie chcę się denerwować i byc potraktowana jak człowiek to lepiej zebym poszła do Invicty. Spokojnie, doświadczenie już mają, koszt 500 zł (orientacyjnie na ich stronie sprawdziłam).
    Szpitale mają to zakwalifikowane jako R czyli pobyt kilugodzinny, zatem mało płatny z nfz, więc im tylko cenny czas i miejsce zajmujesz...

    Ja się zdziwiłam, że lekarz z Gamety mnie nie namawiał na zabieg u nich i powiedział, że w szpitalu zrobią dokładniej. Od pani ze szpitala usłyszałam, że przy takim zabiegu może się pojawić wstrząs (reakcja na kontrast) zatem musi byc dostępny anastezjolog...
    Czyli niekoniecznie kliniki chcą to robić, a ja miałam cc, co chyba dla nich stanowi już element ryzyka...

    Dodam, że udzielająca mi informacji jest osoba zyczliwa i sympatyczna, nie pracuje w Invicie.
    Czytam wątek o hsg, dziewczyny robiły w szpitalu i żyją, nie wspominają tak strasznie.

    Ja chyba jednak wybiorę Invictę, bo przedmiotowego traktowania przez lekarzy już doświadczyłam, a ostatnio dziewczyny doszłam do wniosku, że nic nie szkodzi tak jak stres.
    Wiem, że to nie jest odkrywcze, ale zaczęłam sobie odpuszczać i byc dobra dla samej siebie. Nie muszę być super, staram się nie denerwowac pierdołami i świadomie unikam sytuacji, które mogą być stresujące, jesli oczywiście mogę je załatwić w inny sposób...
    A dziś np. byłam na masażu czekoladowym... :)
    Chyba doszło do mnie, że ja też się liczę, a im będę spokojniejsza i radośniejsza tym szybciej się uda...
    Możecie się śmiać, ale ja do końca zeszłego roku miałam kołowrót, i chomąto na szyi, które sobie sama nałożyłam. Miałam tak "ścisnięte poślady" ze stresu, że nie było szans, żeby się jakaś kijanka przedarła... :))chyba, że z granatem w zębach.. :)))))))

    Aaaga, napiszę bardzo ostrożnie i nie chcę cię w żaden sposób zranić. Moja mama starając się o mnie miała trzy poronienia, ja chyba też jedno, ale miałam takie cyrki z krwawieniami, że po czasie do tego doszłam.
    Na pewno usłyszałaś, że wiele kobiet roni i jest to prawda, my jestesmy w tej specyficznej sytuacji, że wiemy o tym bo się staramy, a większośc kobiet nie wie...
    Dlatego ja w pierwszej ciąży liczyłam się z tym i starałam się jak najdłużej zatzrymać informację tylko w najbliższym gronie. Jak się teraz uda to tak samo. Ale i tak na pewno serce boli, bo przez chwilę czlowiek juz miał szczęście w ręku, a ono mu się wymknęło i odfrunęło...
    Na pewno warto zrobić badania, ale wierzę głęboko, że szybko uda ci się zajść w zdrową donoszoną ciążę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 00:19

    aaaaga lubi tę wiadomość

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 19 marca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agm, koniecznie napisz słówko jak się zapiszesz,jestem ciekawa jak terminy u nich wyglądają :)

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 22 marca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 wrote:
    Hej,ja tez leczylam sie od grudnia w inviccie,no i sie udalo,a tak przez 3 lata wszyscy mowili nam ,ze wszystko jest ok,ale wiadomo,ze dla gina tarczyca i inne zawsze sa ok bo on nie ma pojecia o tym...Powodzenia,ja chodze do dr Minowskiego,daje skierowania na wszystko i pod kazdym kontem sprawdza...teraz jade 14 kwietna tam


    gratulacje Kochana ;*

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 26 marca 2014, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane kobiety :)

    Jestem po wizycie - monitoring cyklu. 15 dc, brałam clo od 5-9 dc, endometrium ok, śluz jest, pęchęrzyk dominujący 25 mm... Dostałam zastrzyk z ovitrelle.
    Woow...

    Dziewczyny, nie wiem czy to tona sumpelmentów (w tym cynk, selen), wiesiołek czy inofolic, czy fakt, że mniej pracuję...
    Zapytałam o wiesiołek, gin stwierdził, że to placebo...

    Ale chodzi mi o to, że nie pamiętam, żeby kiedykolwiek podczas starań to wszystko zagrało razem... Gin powiedział, że jak wynik pozytywny, to od razu smsa do niego. Powiedział to tak, jakby go oczekiwał a przynajmniej jakby go to nie miało zdziwić..

    Ja sama szukałam takich informacji, więc napiszę, ze seks zalecił w dzień zastrzyku i następne dwa dni, raz dziennie...

    Oczywiście się staramy.

    Powiem wam, że jestem zaskoczona tym pozytywnym rezultatem badania.
    Może jednak uda mi się bez inseminacji i in vitro? Powiem wam, że ostatnio miałam dołek i przestałam w to wierzyć.
    Nadal czeka mnie hsg, ale już się coś dowiedziałam, więc jestem spokojniejsza.

    Lucy, aaga, agm, Myszka Minnie co u Was?

    PS. Człowiek to dziwna istota, cały czas główkująca - ja sobie w ovu policzyłam kiedy byłby poród i wyszlo, że na koniec grudnia.. dla dziecka nie najfajniej, zatem jak nie wyjdzie w marcu to też dobrze, kwietniowe starania zwieńczyłyby się sukcesem już w styczniu następnego roku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 10:17

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 26 marca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie tak średnio na jeza :(
    brak <3 :( nawet nie mam ochoty ostatnio, wiecznie jestem zmeczona i kompletnie nic mi się nie chce.

    w dodatku w tym cyklu jeszcze nie wykrylo mi owulacji ...
    może w tym cyklu jej nie będzie :P


    tez brałam pod uwagę to , ze gdyby się udało to bylby to grudzień :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 11:16

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • aaaaga Autorytet
    Postów: 2432 4868

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej koleżanki ja czekam do kwietnia na wizytę i badania w invicie i ostatnio mam dola kuzynka mojego męża urodziła w zeszłym tygodniu koleżanka z pracy wczoraj i jakoś mnie to przybilo zaczęłam się zastanawiać kiedy ja i jak by to było jakbym nie poroniła byłabym w 14 tygodniu :-( eh rzuciłam się w wir pracy zapisałam się na siłownię w końcu lato już za chwilę a opona zimowa nadal obecna ;-)

    f2wlj44jgrn4a0f6.png


    Matko Boska Matemblewska módl się za nami !
    04.02.2014 - 7tc [*]
  • aaaaga Autorytet
    Postów: 2432 4868

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik bardzo mocno ci kibicuje!!

    f2wlj44jgrn4a0f6.png


    Matko Boska Matemblewska módl się za nami !
    04.02.2014 - 7tc [*]
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he, he aaaaga, rozbawiłaś mnie, rzeczywiscie czas zmienić opony zimowe na letnie..
    ale..
    Ja tak jak Lucy nie mam siły...

    Czuję się wypompowana- bardzo starałam zarazić się optymizmem Śliwińskiego, ale prawdę mówiąc dziewczyny, to tak długo trwa... I bez efektów...

    Aaaga, ale te wszystkie dzieciaczki nie będą miały takiej fajnej mamy jak Twoja dzidzia.. Jak już wreszcie łaskawie postanowi do nas przybyć :))))

    Na wątku kto dziś testuje co chwilę pozytywy,to i nam się uda. Przez chwilę nie mogłam go czytać, bo byłam zła, co one takiego zrobiły czego ja nie robię..? Ale chyba najgorszy dół minął.
    Aaaga, a do kogo idziesz do Invicty?
    Trzymaj paluchy, ja zbieram siły na jeszcze trzy dni serduchowania...
    Dobrze, że to nie udział w maratonie i można poleżeć w trakcie...:)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 19:02

    aaaaga, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 26 marca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik wrote:
    Agm, koniecznie napisz słówko jak się zapiszesz,jestem ciekawa jak terminy u nich wyglądają :)

    Byłam w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku i się zapisałam :-) Z terminem nie ma problemu, zależy w jakim jesteś dniu cyklu. Zapisując się musisz mieć badanie OB i cytologię, dodatkowo we własnym zakresie robiłam wymaz. Proponuję Tobie też zrobić tam to badanie no chyba że jakiś inny szpital masz na oku, ważne żeby badanie było wykonane rentgenem bo jest o wiele bardziej szczegółowe niż wykonane USG tak powiedział dr Wójcik z Gamety gdy spytałam o to badanie w Gamecie. Pani dr która mnie zapisywała kazała łyknąć coś przeciwbólowego i ubrać spódniczkę dla wygody, jak spytałam o wynik to jest po kilku dniach, trochę dziwne bo jak czytałam to w innych regionach Polski mają od razu. No i wezmę jakieś podpaski. Czyli przychodzisz, robią badanie i do domu ;-)

  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 27 marca 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    itam kolezanki !!!!!!

    Dzialacie widzę i bardzo dobrze !!!!!
    wiem co przezywacie sama to przechodzilam jak przy clo sie nie udało , ale przy kolejnym też miało być fiasko , ale sie udało wiec nie poddajemy sie walczymy o to szczescie wiem wiem przychodzą dni zalamania bo sama takie mialam przez 1,5 roku starań z lekami , a ile przed hoho wiec Walczymy!!!!!Aja pamietam i trzymam kciuki i nie tylko :-)


    A teraz już jestem przed rozpakowaniem czego każdej z Was z osobna życzę !!!!

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agm wrote:
    Ja będę robiła w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku. Potrzebny jest wynik OB i cytologia, w tum tygodniu albo następnym jadę się zapisać, bo mam już wyniki potrzebnych badań :-)

    Jak bedzie sezon urlopowy też rozważam zrobienie HSG. Jak długo się czeka na to badanie. Sa to odległe terminy?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agm,ja się gdzieś wyżej rozpisałam, że mi kobieta ze szpitala powiedziała, że to takie samo badanie jak w Inviccie, a z kolei Sliwiński z Gamety powiedział, że to w szpitalu dokładniejsze.
    Tak jak wyżej napisałam, kobieta w szpitalu orzekła, że w klinikach boją się komplikacji w trakcie zabiegu.
    Teraz sama nie wiem, może rzeczywiście w invicie robią usg, a w szpitalu rentgen, i to ze szpitala dokładniejsze?
    Sama nie wiem...

    Agm, w moim pytaniu, tak jak i Myszki chodziło o to kiedy można zrobić badanie od momentu zgłoszenia, czy np. w tym samym miesiącu? Wiadomo, że po ustąpieniu krwawienia a przed owulacją, czyli jeśli pójdę pierwszego dnia cyklu się zapisać, to czy zrobią mi to w szpitalu w tym samym cyklu?

    Kaja, dzięki za wsparcie :)
    Dobrze, że to pamiętasz, potem człowiek czerpie więcej radości z rzeczy, które inni uważają za oczywiste.
    A zdecydowałaś już gdzie będziesz rodzić? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 13:11

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 27 marca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja obecnie szukam informacji do kiedy powinien pęknąć pęcherzyk po ovitrelle plus do kiedy żyje jajo, w celu obliczenia do kiedy "męczyć" chłopa... :)

    Mój niedługo zacznie się chować po kątach... :)))
    '
    Dziewczyny, życzę wam miłego dnia :)

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 27 marca 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W invicie robią USG http://www.invicta.pl/467/u,125/hsg_usg.html
    w Gamecie też USG, dlatego dostałam skierowanie na badanie rentgenem w szpitalu.
    Z terminem nie ma raczej problemu, jak poszłam się zapisać to byłam w połowie cyklu, dlatego umówiła mnie pani na następny cykl po ustąpieniu krwawienia. Dla pewności umów się z wyprzedzeniem, a jak @ się przesunie albo się zazieleni :-) to zrezygnujesz. Wiesz, bo różnie to bywa, mogą mieć mniej lub więcej pracy.

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kobitki,

    Zagladam tutaj sporadycznie. Czesciej przez komórke niz kompa.

    U mnie dziś 14 dzien cyklu, widze już są jakies poprawy, bo w porzednich cyklach była kopletna klapa i już myślałam, ze nic sie nie da z tym zrobic. Jestem dobrej mysli, oby to czyms zaowocowało. Ogromnie bym się cieszyła gdyby dziedziatko przyszło na świat w grudniu. Miała bym fantastyczny prezent na swieta :-)

    Elfik, Ja w tym cyklu zazywam wiesiołek i ja widzę poprawę. Wiec wszystko zalezy jak na kogo działa.

    Tez mam zamiar zrzucić zimową opone, na letnia, ale u mnie jeszcze zima trwa. Od czasu do czasu pojawiaja sie juz pierwsze przebłyski wiosny.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko, ja też widzę poprawę, ale jak już pisałam nie wiem czy to wiesiołek, czy cynk z selenem, czy tran, czy Inofolic, czy po prostu... więcej snu :)

    Śliwiński stwierdził, że dla niego wiesiołek to placebo, ale jak myślę, że mi pomaga to mam brać..
    trochę mnie teraz to zastanowiło o wiesiołku, bo tobie powiedział, ze brać, a mnie po pytaniu o wiesiołek zapytał - a po co się to bierze?
    chyba, ze to miało oznaczać to samo- czyli nie zaszkodzi to sobie babo bierz! :)
    Ja nie lubię łykać tego wszystkiego, ale nic nie odstawię, bo jak odstawię akurat to co pomaga?

    Agm, masz świętą rację - z tym umówieniem się - ale u mnie cykle tak nieregularne, że to ruletka z trafieniem w termin :)
    A z tym zazieleni... aż mnie ruszyło jak to przeczytałam, ja chyba tak naprawdę nie wierzę w ten cykl :(

    Myszka, bardzo ładnie napisałaś o tym grudniowym prezencie.

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ