X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Postanowienie na 2016 - zajdę w upragnioną ciążę
Odpowiedz

Postanowienie na 2016 - zajdę w upragnioną ciążę

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiak u mnie lekarz sprawdza ciążę tylko na podstawie progesteronu. Swoją drogą dwa razy tak zaszalał z zastrzykami, że w jednym cyklu w 7 dpo miałam 60, a w kolejnym w 11 dpo 49 :) ale od razu tez z progesteronem robiłam estradiol.

    Susanna idziecie jak burza w tym cyklu :)

    Magduullina jeszcze chwila, do soboty lada moment :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ukija ja przez 1,5 roku chodziłam do naprotechnologa to progesteron miałam badać w P+7 (+-1 dzień ) lub w P+11 (+-1 dzień) ale jak widać ilu lekarzy tyle opinii :)

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 22 listopada 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ukija wrote:
    Su ❤ kocham Twoje pęchrzyki i endometrium :) a którego dnia Ty masz owu? Wybacz ale jakoś nie mogę sobie przypomnić :P ja też mam 1 raz takie endo więc zapatruje sie na nas obie bardzo pozytywnie :P

    Magduullina już jesteś bardzo blisko. Widzę prezent dla rodziny na mikołajki :)

    Anusiak kochana padaj sie. Zawsze warto sprawdzic co tam w trawie piszczy :P wracasz do gry! :D

    Ja w ogóle dzis byłam u lekarza. Dostałam żelazo i krople na podniesienie ciśnienia. Jutro zamierzam skonsultować to z ginkiem :P
    to dobrze że byłas u lekarza bierz leki i wracaj do formy bo forma teraz ci potrzebna i korzystaj z cudownego endo.
    ja z gry nie wypadłam.u mnie poprostu obniżone libido pewnie przez przepracowanie zresztą u męża to samo.a ja nie mam już takiego parcia na 2 że przecie nie będe na siłe go zmuszac.daje nam poprostu czas i jak to mówia co ma byc to będzie

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 22 listopada 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sua wrote:
    Anusiak u mnie lekarz sprawdza ciążę tylko na podstawie progesteronu. Swoją drogą dwa razy tak zaszalał z zastrzykami, że w jednym cyklu w 7 dpo miałam 60, a w kolejnym w 11 dpo 49 :) ale od razu tez z progesteronem robiłam estradiol.

    Susanna idziecie jak burza w tym cyklu :)

    Magduullina jeszcze chwila, do soboty lada moment :)
    nietypowe podejscie moj gin rok temu jak byłam z wynikami cytologii i rozmawialismy o ciąży to powiedział że jak zajde to mam zrobic bete hcg i przyjsc do niego.zresztą trzeba by zrobic znów cytologie bo ostatnia robiłam rok temu w pazdzierniku i już by trzeba,musze jutro zadzwonic i sie umówic najwyżej jak nie dostane wolnego to przełoże na styczeń.nosz kurde za dużo spraw na głowie i konsultacji córki a tu logopedia a tu lekarz kontrola obowiazki domowe.

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt myślę, że hcg jest lepszym wyznacznikiem ciąży tylko, że ja w tych 3,6,9 dniach po brałam zastrzyki które w 11 dpo wykazywaly dwie kreski na teście i wysoką betę ( zastrzyk działa jak pregnyl) wiec wynik zawsze wychodził fałszywy stąd też sugerował się progesteronem. Prawidłowy wynik wychodził mniej więcej 10 dni po ostatnim zastrzyku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ukija wrote:
    Su ❤ kocham Twoje pęchrzyki i endometrium :) a którego dnia Ty masz owu? Wybacz ale jakoś nie mogę sobie przypomnić :P ja też mam 1 raz takie endo więc zapatruje sie na nas obie bardzo pozytywnie :P

    Magduullina już jesteś bardzo blisko. Widzę prezent dla rodziny na mikołajki :)

    Anusiak kochana padaj sie. Zawsze warto sprawdzic co tam w trawie piszczy :P wracasz do gry! :D

    Ja w ogóle dzis byłam u lekarza. Dostałam żelazo i krople na podniesienie ciśnienia. Jutro zamierzam skonsultować to z ginkiem :P
    Zazwyczaj miałam w 16-17 dc, cykl zaciążony posiadał endo w 16 dc magiczne 9 mm teraz 10 dc i 11,4 mm!!!!!!Pęcherzyki są ładne widziałam je na usg jakieś takie bardziej czarne niż w poprzednich monitoringach ha ha :D

    Ukija ten cykl jest nasz !

    ps. myslicie, że w czwartek jak poda mi ovitrelle (będą ok 20 mm) to będzie dobrze? Kazał przyjść i wziąć zastrzyk ze sobą to mi zrobią

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sua wrote:
    To fakt myślę, że hcg jest lepszym wyznacznikiem ciąży tylko, że ja w tych 3,6,9 dniach po brałam zastrzyki które w 11 dpo wykazywaly dwie kreski na teście i wysoką betę ( zastrzyk działa jak pregnyl) wiec wynik zawsze wychodził fałszywy stąd też sugerował się progesteronem. Prawidłowy wynik wychodził mniej więcej 10 dni po ostatnim zastrzyku.
    Czyli jesli dobrze rozumiem to zrobić proga 7 dpo i może to coś znaczyć? Zawsze miałam niski...w ciążowym cyklu miałam 10...bralam wtedy 1x1 dupka.....sama nie wiem co teraz, dowiem się co w czwartek jeszcze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciazowym cyklu miałam 27, a endo 15 mm :) i juz nigdy więcej nie miałam tak sprzyjających wyników :(

    Jak miałam w tym 7 bądź 11 dniu za niski progesteron to w następnym cyklu od razu zwiększał bądź zmniejszał mi dawkę.

    Susanna zdaj się na swojego lekarza :) On najlepiej więc co i kiedy robić i w jakich dawkach podawać. Tak jak mówiłam każdy lekarz ma swoje metody leczenia. Mój np nigdy nie zlecił monitoringu, choć brałam leki na stymulację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sua wrote:
    Ja w ciazowym cyklu miałam 27, a endo 15 mm :) i juz nigdy więcej nie miałam tak sprzyjających wyników :(

    Jak miałam w tym 7 bądź 11 dniu za niski progesteron to w następnym cyklu od razu zwiększał bądź zmniejszał mi dawkę.

    Susanna zdaj się na swojego lekarza :) On najlepiej więc co i kiedy robić i w jakich dawkach podawać. Tak jak mówiłam każdy lekarz ma swoje metody leczenia. Mój np nigdy nie zlecił monitoringu, choć brałam leki na stymulację.
    No i chyba tak zrobię póki co mnie nie zawiódł on :)
    Kurde widzisz... ja już nie wiem co było przyczyną u mnie ale chyba czasem nie ma przyczyn..
    Teraz mam sprzyjające warunki i mam nadzieję, że się uda

    Sua, ty od początku cyklu pij lampkę i jedz orzechy, migdały. Ja też biorę acard, nie wiem jak to u ciebie czy nie masz przeciwwskazań, ale warto zapytać, mój gin powiedział, że czasem nawet bez informacji o problemach immunologicznych acard się stosuje

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sua wrote:
    Ja w ciazowym cyklu miałam 27, a endo 15 mm :) i juz nigdy więcej nie miałam tak sprzyjających wyników :(

    Jak miałam w tym 7 bądź 11 dniu za niski progesteron to w następnym cyklu od razu zwiększał bądź zmniejszał mi dawkę.

    Susanna zdaj się na swojego lekarza :) On najlepiej więc co i kiedy robić i w jakich dawkach podawać. Tak jak mówiłam każdy lekarz ma swoje metody leczenia. Mój np nigdy nie zlecił monitoringu, choć brałam leki na stymulację.
    powiedz mi jaki minimalny próg progesteronu twoj lekarz uznawał za ciążowy.

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    powiedz mi jaki minimalny próg progesteronu twoj lekarz uznawał za ciążowy.
    właśnie też mnie to ciekawi

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytam tak z ciekawosci bo wiadomo beta najpewniejsza.chyba że ktos bierze własnie leki które przekłamuja jej wynik

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja zrobię 12 dni po podaniu zastrzyku chyba

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak nie wiem nigdy nie pytałam miał swoje jakieś wyznaczniki ale nigdy mnie to nie interesowało bo wiedziałam, że ciąży nie ma. U mnie raz właśnie w tym ciazowym był 27, a tak ciągle 19, dwa razy po 2 z kawałkiem.
    Susanna ja w tym cyklu na spokojnie. Jestem w trakcie poszukiwań pracy wiec wcale nie będę zasmucona jak w pierwszym cyklu po laparo i tabletkach nic nie wyjdzie :) ale już po nowym roku wino i migdały będą na liście zakupów :) Leków brać nie będę, a lekarzowi nawet nie wspomnę bo juz wyobrażam sobie Jego reakcje :) Nowy lekarz chce zobaczyć jak mój organizm funkcjonuje bez leków, wspomagaczy itp.
    Dokładnie czasami nie ma przyczyn. Teraz się uda i z Ukija będziecie wymieniać się doświadczeniami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tylko żebyś trafiła na lekarza naprawdę dobrego, z powołaniem... :)
    No zacznij jeść orzechy migdały, fajnie działa :)

    Mam nadzieję, już trochę czekam :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... a wiesz ile ludzi tyle opinii :) a opinie ma same pozytywne :) a czy pomoże? Naprawił mnie podczas laparoskopii choć inni wcześniej "grzebali" i nic nie znaleźli. Gołym okiem było widać wady. Próbuje, szukam - to mój 5 lekarz. Ma dobry sprzęt, ogromną wiedzę, statystyki tez dobre wiec pożyjemy zobaczymy :) Póki co ciągle prawi mi kazania - mój drugi mąż. Jeden i drugi nakręcony :) odżywiać się zdrowo, regularne posiłki, kategoryczny zakaz słodyczy, pszenicy bo jestem alergikiem. Od nowego cyklu monitoring i zobaczymy czy moje pęcherzyki rosną na naturalnym cyklu.

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O patrz, dobrze Ci mówi kurde :D
    Pewnie wszystko się ułoży !!!!
    Ja wcinam migdały i lampka przed snem :D

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja z nowym cyklem musze zaczac sie upijac a to juz po niedzieli będzie.a w pracy kolezanki chca wpiatek urzadzic andrzejki kurde i nie mam wymówki że nie moge pic a one łoją litrami bo to stare babska.do tej pory były tylko 2 okazje do picia ale wtedy udałomi sie wykręcic że ja nie pijąca.a teraz po weselu szwagierki wiedza że pije i nie da rady,juz nawet powiedziały szefowej że mój mąz ma miec wolne bo musi zajac sie dzieckiem a my po pracy babska impreza i żę wszystkie zostajemy bez wyjątku.ogólnie nie jestem abstynentem ale lubie tylko wino tak lampke 2 a za wódka nie przepadam chodz na poprawinach 5 drinow trzasłam tak na luz bo mnie ciągło

    Magduullina lubi tę wiadomość

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pij winko jeśli będzie to możliwe :D a zresztą odstresowanie jest bardzo ważne i na chwilkę choć zapomnienie o tym wszystkim :D

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ;) anusiak kochana takie imprezy rax za czas trzeba znieść ;)

    sua tak kochana zacznij pieknie i oby starania poszly pelna para i za niedługo będziesz narzrkac jak ja ;*


    ja spalam w nocy o dziwo myslalam ze po tym dniu nie będzie ciekawie ale wszystko ok twardnial w nocy siku często ale spalam...

‹‹ 1002 1003 1004 1005 1006 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ