X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Postanowienie na 2016 - zajdę w upragnioną ciążę
Odpowiedz

Postanowienie na 2016 - zajdę w upragnioną ciążę

Oceń ten wątek:
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 lutego 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź, bo lepiej zdławić to na samym początku.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za ciepłe przyjęcie. Czas jeszcze nie pozwolił mi przebrnąć przez wątek od początku, ale będę to robić systematycznie i na bieżąco będę Was poznawać :)

    Ukija mój mięśniak jest nieco ponad 10 razy większy od Twojego. Na szczęście poza macicą, i dlatego ginekolog zalecił spróbować się postarać o dziecko przed ewentualnym zabiegiem... którego boję się niesamowicie i odkładam najbardziej jak się tylko da, po tym jak usłyszałam, że na stole operacyjnym w razie krwotoku mogą mnie okaleczyć całkowicie :(
    Zatem wszystkie swoje siły na razie skierowałam na starania. Jeszcze wierzę że może się udać.

    Szarlotka również polecam wybrać się do lekarza, bo czasem lepiej dmuchać nawet na zimne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadłam na śniadanie, obiad i kolacje pączki to wybieram się z koleżanką na tenisa, żeby jednak trochę się poruszać ;)
    A Ty Szarlotko co masz w planach?

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leniuchowanie z mężem ;) Może jakieś winko...

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panno zazdroszczę <3 uwielbiam takie wieczory.

  • MMM2016 Autorytet
    Postów: 1242 979

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O której robicie testy?
    Mam nadzieję, ze jak z pracy zajrzę ok 8.30 to już będą od Was mnogie kreski :)

    Ten jutrzejszy dzień naprawdę jest wyczekiwany :)
    Ja mam wizytę o 16.40 :)

    Ja czuje się w miarę ok. Nie wymiotuje ale szukam smaków....
    Ogórkowa, pierogi z kapustą, mandarynki......
    Jak w poprzedniej ciąży - same kwachy i żadnych słodyczy.
    Do tego ciągle chce mi się pić, najlepiej coś kwaśnego :)

    82doi09k139kk43v.png

    zrz6qtkf5ioftz8a.png
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny!
    Jako że mam ogromną nadzieję zafasolkować w tym roku-przeczytałam cały wątek :-) I postanowiłam do Was dołączyć;-)
    Gratuluję MMM! I Wszystkim którym się już udało, a nie wylapalam
    Jutro z niecierpliwością będę czekać na potwierdzenie pozytywnych wieści :-)
    W ogóle to życzę Wszystkim sukcesu w postaci 2 kresek :-)

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Atagata! Napisz coś o sobie! Od kiedy sie staracie? Wiesz idzie wiosna to najlepszy czas na fasolkowanie ;)

    atagata lubi tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj atagata :) Opowiedz nam coś o sobie :)

    atagata lubi tę wiadomość

    ug376iye929i107i.png
  • MMM2016 Autorytet
    Postów: 1242 979

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka123 wrote:
    Podobno jak kwaśnie to chłopczyk ale zobaczymy :D Który to jest Twój tc? Ja nie mam jakoś na nic ochoty.. Dosłownie na nic. Coś zjem od niechcenia i tyle. Ja pewnie o tej się dopiero dowiem jakie wyniki.. Albo i później ;/.

    To 6 tydzień :)

    82doi09k139kk43v.png

    zrz6qtkf5ioftz8a.png
  • MMM2016 Autorytet
    Postów: 1242 979

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć atagata :)
    Podpisuje się pod prośbą dziewczyn :) napisz coś o sobie:)

    atagata lubi tę wiadomość

    82doi09k139kk43v.png

    zrz6qtkf5ioftz8a.png
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za powitanie! :-)
    Jestem ponad 4 lata po ślubie, jednak jak mi się wcześniej wydawało były inne priorytety... (teraz bardzo żałuję tego myślenia...)
    Staramy się z moim malzem już ponad 2 lata.
    Mamy za sobą hsg i laparoskopie, która wykluczyła niedrożność jajowodów. Pozostałe (A przynajmniej te zbadane) parametry w normie.
    Małż miał rozpoznane żylaki powrózka nasiennego-też już jest po zabiegu.
    Do tego ma podwyzszoną prolaktynę.
    Teraz będziemy powtarzać jego wyniki (przed zabiegiem miał słabą morfologie- w dolnej granicy normy)
    Jeśli chodzi o lekarzy to odsyłają nas od jednego do drugiego i w związku z tym, że już naprawdę popadam w depresję podjęłam decyzję aby zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności (do tej pory nikt mnie jeszcze nie monitorowal, ani nie stymulował)
    Jako że skończyłam niedawno 30 lat to w tym właśnie roku zamierzam zafasolkować!!! :-)
    Pozdrawiam Was wszystkie :-)

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring cyklu by się przydał, bo byłabyś pewna, że jest owu.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • MMM2016 Autorytet
    Postów: 1242 979

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atagata - widzę, że macie już sporo badań za sobą.
    Monitoring to podstawa do stwierdzenia owulacji.
    Mam nadzieję, ze uda Ci się jak najszybciej zrobić ten monitoring.
    Samoobserwacja (temperatura + śluz) też mogłyby okazać się pomocne.
    Życzę powodzenia :)

    82doi09k139kk43v.png

    zrz6qtkf5ioftz8a.png
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atagata - koniecznie idź na monitoring, to bardzo ważne. Będziesz miała czarno na białym, czy masz owulację i kiedy, w jakich dniach najlepiej "działać".

    Piszesz, że miałaś Hsg, możesz powiedzieć mi jak to badanie u Ciebie wyglądało i czy bolało? Bo mnie to czeka w najbliższym czasie i na samą myśl robi mi się słabo :(

    ug376iye929i107i.png
  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atagata witaj, owocnych starań.

    Dziewczyny, czy rozpoznalyście kiedyś u siebie śluz kłaczkowaty ?

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
  • atagata Ekspertka
    Postów: 212 110

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że dwa razy u różnych lekarzy udało mi się być tuż przed lub tuż po owulacji- ale to wszystko. Na pewno na następną zgłoszę się do któregoś z lekarzy.
    Co do śluzu i temperatury zamierzam wrócić do tego już od jutra :-)

    Madzia co do hsg to różne są opinie- U mnie nie było najlepiej. Mało informacji od lekarza kierującego (o tym co i jak jest w tym szpitalu w którym miałam robione- jak się przygotować, co zabrać ze sobą- wszystko na domysły i na do czytanie w internetach) poza tym ten sam lekarz przyjmował mnie w szpitalu rano i zapomniał zlecić badania krwi, przez brak wyniku wszystko opoznilo się o kilka godzin, potem poinformowano mnie że w związku z tym być może tego dnia badania nie będzie... jak już wreszcie ktoś się nade mną zlitował to okazało się ze wykonywał będzie je TEN sam lekarz, ktory mnie przyjmował... Jako że po tylu godzinach mój stres osiągnął zenit i pewnie też dlatego że TEN lekarz robił to po raz pierwszy to nie z nioslam tego zbyt dobrze... wyszla mi jednostronna niedroznosc co później okazało się być moim mimowolnym skórczem (pewnie z tych nerwów;-) )
    Ale! Jeśli badanie będzie-A na pewno będzie wykonywane w normalnych warunkach i przez choć ciut bardziej doświadczoną osobę to nie masz się czym przejmować -naprawdę do wytrzymania. Najgorszy z tego wszystkiego okazuje się stres. Nie wiem gdzie robisz badanie w panstwoeym szpitalu czy prywatnie i jak Tobie mowionoco ze sobą zabrać- ja zgodnie z tym co wyczytałam wzięłam koszule nocną i klapki- I to się sprawdziło-pewnie w innym przypadku latałabym z gołym tylkiem po oddziałach i calkowicie przemoczona bluzką od kontrastu;-) poza tym podpaski bo potem trochę jeszcze tego kontrastu z Ciebie wylatuje. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pytaj. Przepraszam ze tak się rozpisalam-mam nadzieję ze w miarę zrozumiałe ;-)

    madziara0080 lubi tę wiadomość

    Dawid 19.01.2017
    2gie szczęście w drodze <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molyx, ja taki miałam często po odstawieniu tabletek.
    Witam Cię atagata, widzę, że sporo już przeszłaś z mężem, tak jak mówią dziewczyny, monitoring, prowadzenie wykresu i obserwacja powinny pomóc. :)
    Już 6 tydzień, super :) Powinno już być widać coś na usg :D

  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, za dosłowność pytania - uczę się samoobserwacji ;)
    Cos sie zmieniło, wreszcie nie mam sucho, ale teraz doczytalam na jednej ze stron npr to juz początek śluzu plodnego - zobaczę czy cos sie dalej bedzie działo. Jestem niemal pewna, ze miniony cykl miałam pusty, liczę, ze ten bedzie owocny :))

    Szarlotko, jutro biegusiem zdaj nam relacje!!

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki atagata. Ja dostałam skierowanie od lekarza, u którego byłam prywatnie, ale on pracuje w Szpitalu więc zrobi mi to badanie osobiście na oddziale.

    Powiedział, że zrobi tak, żeby nie bolało. Wspomniał, żebym zabrała kapcie i dres. To wszystko.

    Wezmę oczywiście również podpaski, za każde podpowiedzi i wskazówki będę wdzięczna :*

    ug376iye929i107i.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ