X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016
Odpowiedz

Powakacyjne niespodzianki, czyli wrześniowe testowanie 2016

Oceń ten wątek:
  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 4 września 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyla gratulacje! :)

    Ja złapałam doła :( byłam w 10dc i 14dc na monitoringu i nic:( pęcherzyki malutkie. Nie wiem co mam robić...lekarz stwierdził, że z tego cyklu nic nie będzie już i mam zacząć brać duphaston i czekać na @. Przed pierwszą ciążą miałam bardzo późno owulację bo w 18dc i nie wiem co zrobić...

    A z drugiej strony 9dc test owulacyjny wyszedł mi pozytywny, co nigdy w życiu się nie zdarzyło i może dlatego nic na usg nie było widać...:(


  • Tygrysek Autorytet
    Postów: 1448 2183

    Wysłany: 4 września 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Koleżanka ma 7 miesięczna córkę i zaszła w ciążę i lekarka kazała od razu odstawić od piersi bp to podobno zwiększa ryzyko poronienia. Jeżeli chcesz mieć już drugiego to warto to przemyśleć ;) przesyłam wirus ki ;) ja nie karmie od 4 miesiąca wiec to inna juz kwestia.
    Wszystko zależy od ciąży. Jeśli przebiega normalnie to nie ma przeciwwskazań do odstawienia. Dziewczyny karmią przez ciąże a potem w tandemie. Żaden problem.

    A co do zajścia w ciąże nie trzeba odstawiać kp. Przecież tyle lasek zachodzi (najcześciej z zaskoczenia) w ciąże bardzo szybko po porodzie.

    Gratulacje kolejnego wspaniałego cienia!!!!

    Natalka 03.2015 <3
  • Tygrysek Autorytet
    Postów: 1448 2183

    Wysłany: 4 września 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula92 wrote:
    Kamyla gratulacje! :)

    Ja złapałam doła :( byłam w 10dc i 14dc na monitoringu i nic:( pęcherzyki malutkie. Nie wiem co mam robić...lekarz stwierdził, że z tego cyklu nic nie będzie już i mam zacząć brać duphaston i czekać na @. Przed pierwszą ciążą miałam bardzo późno owulację bo w 18dc i nie wiem co zrobić...

    A z drugiej strony 9dc test owulacyjny wyszedł mi pozytywny, co nigdy w życiu się nie zdarzyło i może dlatego nic na usg nie było widać...:(

    Czasem jest tak, ze ovu jest zaraz po @ a czasem chwile przed nią.
    Obserwujesz ciało? Szyjkę? Temperaturę?

    Natalka 03.2015 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 13 dc u pseudo lekarki info, że mam 10 mm pęcherzyk a za 4 dni niecałe miałam owu :D test, ból, wszystkie objawy... nie ma co czasem słuchać lekarzy....

    Agula92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula92 wrote:
    Kamyla gratulacje! :)

    Ja złapałam doła :( byłam w 10dc i 14dc na monitoringu i nic:( pęcherzyki malutkie. Nie wiem co mam robić...lekarz stwierdził, że z tego cyklu nic nie będzie już i mam zacząć brać duphaston i czekać na @. Przed pierwszą ciążą miałam bardzo późno owulację bo w 18dc i nie wiem co zrobić...

    A z drugiej strony 9dc test owulacyjny wyszedł mi pozytywny, co nigdy w życiu się nie zdarzyło i może dlatego nic na usg nie było widać...:(
    Albo miałaś tego 9dc z dużym prawdopodobieństwem już owu, albo dopiero będzie :) Stawiam, że była. A zatestujesz w takim razie kiedy?

    Ja u siebie bym w tak wczesną nie uwierzyła, bo całe życie raczej mam później okres (wiąże się to z późniejszą owu) nigdy wcześniej. U mnie pozytywne testy były w 16 dc :D Owu musiała być wtedy bo bolało jak zwykle w tym dniu :)

  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 4 września 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Czasem jest tak, ze ovu jest zaraz po @ a czasem chwile przed nią.
    Obserwujesz ciało? Szyjkę? Temperaturę?

    Obserwuję śluz, robię testy, mierzenie temperatury u mnie się nie sprawdza bo raz, że wstaję czasem w nocy do syna, a dwa mam za mało progesteronu i nie widać tej drugiej fazy wyższych temperatur... Na szyjce się nie znam. W kolejnym cyklu mam znowu przyjść na usg aby zobaczyć, czy tylko teraz nie było owulacji, czy zdarza się to ciągle. Jeżeli to się powtórzy, to da mi leki na rośnięcie pęcherzyków.


    Muszę trochę wyluzować, bo przecież mam dziecko, potrafię zajść w ciążę...widocznie to jeszcze nie ten moment.


  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 4 września 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Czasem jest tak, ze ovu jest zaraz po @ a czasem chwile przed nią.
    Obserwujesz ciało? Szyjkę? Temperaturę?
    Pęcherzyk musi mieć czas by podrosnąć a komórka jajowód by dojrzeć, bo tylko taka nadaje się do zapłodnienia. Więc to co piszesz to nic innego jak plamienie/ krwawienie owulacyjne , a nie @. Jak się krwawi a nie plami to ciężko to odróżnić od trochę bardziej skąpej @. Sama bym się kiedyś na to złapała.

    Edit : chwile przed @ tez nie może być owulacji bo wtedy mówimy o niedomodze lutealnej. Zapłodnienia komórka musi przejść przez jajowód , a to nie teleporter , taka droga chwile trwa. Zagnieżdżenie może nastąpić od 5dpo do 12 dpo, endometrium musi być odpowiedniej grubości ,więc nie może się w tym okresie złuszczać wraz z @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2016, 13:03

    zFolwarku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyki rosną dziennie nawet do 3 mm :) Spokojnie

  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 4 września 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Albo miałaś tego 9dc z dużym prawdopodobieństwem już owu, albo dopiero będzie :) Stawiam, że była. A zatestujesz w takim razie kiedy?

    Ja u siebie bym w tak wczesną nie uwierzyła, bo całe życie raczej mam później okres (wiąże się to z późniejszą owu) nigdy wcześniej. U mnie pozytywne testy były w 16 dc :D Owu musiała być wtedy bo bolało jak zwykle w tym dniu :)


    Myślę, że zrobię test 9 września, ale wątpię w tak szybką owulację. Na wszelki wypadek będę robić jeszcze przez kilka dni testy owulacyjne a nóż owulacja jeszcze przede mną.


  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 września 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamylla super.bardzo sie ciesze.bedziesz szla na bete?ja jutro musze powtorzyc badanie

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to kontroluj, zobaczysz :) Też miałam wkurzenie po wizycie u lekarza, a jednak chyba wychodzi, że ona była...jakby nie było owu to jajniki by nie pracowały? sama nie wiem bo mam boleści w sumie dziś już malutkie...

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 4 września 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula92 wrote:
    Myślę, że zrobię test 9 września, ale wątpię w tak szybką owulację. Na wszelki wypadek będę robić jeszcze przez kilka dni testy owulacyjne a nóż owulacja jeszcze przede mną.
    Rob testy rób ,bo bardzo możliwe ,że cykl Ci się przeciągnie w czasie i owulacja wystąpi później niż zwykle :) niejeden cykl "bezowulacyjny" widziałam zakończony 2 kreseczkami. Także nie ma co ufać 100% obrazowi widocznemu na usg ;) lekarz to tez nie maszyna ,ma prawo się pomylić. Więc najlepiej się tym nie zamartwiaj tylko działaj:)

    Agula92 lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 4 września 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamyla112 wrote:
    Test z pierwszego porannego moczu o najmniejszej czułości :)
    desg1k.jpg
    2vtslsi.jpg
    Gratulacje :*:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Rob testy rób ,bo bardzo możliwe ,że cykl Ci się przeciągnie w czasie i owulacja wystąpi później niż zwykle :) niejeden cykl "bezowulacyjny" widziałam zakończony 2 kreseczkami. Także nie ma co ufać 100% obrazowi widocznemu na usg ;) lekarz to tez nie maszyna ,ma prawo się pomylić. Więc najlepiej się tym nie zamartwiaj tylko działaj:)
    No właśnie , wiec mówiąc mi że z 10 mm nic nie będzie to głupia baba i tyle, ale nie tylko dlatego głupia... :)
    Dlatego nie ma się co poddawać z tym owu :D Robić testy i <3 bo nigdy nie wiadomo :D

    Morwa lubi tę wiadomość

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 4 września 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Wszystko zależy od ciąży. Jeśli przebiega normalnie to nie ma przeciwwskazań do odstawienia. Dziewczyny karmią przez ciąże a potem w tandemie. Żaden problem.

    A co do zajścia w ciąże nie trzeba odstawiać kp. Przecież tyle lasek zachodzi (najcześciej z zaskoczenia) w ciąże bardzo szybko po porodzie.

    Gratulacje kolejnego wspaniałego cienia!!!!
    Hm niby tak. Aczkolwiek karmienie piersią zabiera dużo cennych składników odżywczych nowenu życiu o to jest duże obciążenie wiec może ale nie musi sprzyjać poronieniu. Ja o tym nie wiedziałam ale lekarz tak tłumaczył

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 4 września 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Rob testy rób ,bo bardzo możliwe ,że cykl Ci się przeciągnie w czasie i owulacja wystąpi później niż zwykle :) niejeden cykl "bezowulacyjny" widziałam zakończony 2 kreseczkami. Także nie ma co ufać 100% obrazowi widocznemu na usg ;) lekarz to tez nie maszyna ,ma prawo się pomylić. Więc najlepiej się tym nie zamartwiaj tylko działaj:)

    Działam działam ;D Wczoraj się przeprowadziliśmy do nowego mieszkania i wyprowadziliśmy syna do innego pokoju ;D

    Morwa lubi tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula92 wrote:
    Działam działam ;D Wczoraj się przeprowadziliśmy do nowego mieszkania i wyprowadziliśmy syna do innego pokoju ;D
    Ha ha no to super:D :D To trzeba ochrzcić mieszkanie jak to mówią :D

    Morwa, Agula92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demsik wrote:
    Kamylla super.bardzo sie ciesze.bedziesz szla na bete?ja jutro musze powtorzyc badanie

    Tak Demsik jutro pójdę na betę i zrobię jeszcze jeden test, ale o wyższej czułości.
    Jeszcze raz dziękuję za gratulacje :)

    Demsik lubi tę wiadomość

  • KarolaFasola Autorytet
    Postów: 572 290

    Wysłany: 4 września 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w środe zrobie test... Nie ma szans na wytrzymanie do niedzieli ;) to bedzie 25 dc a cykle mam przewaznie 27,28 d.

    16udgov3pp3xggo2.png
    Marcysia i Julek <3 <3 22.08.2017.-1780g 43cm, 1550g 42cm


    26tyg+0dni ok. 780g 770g
    27tyg+4dni ok. 950g 970g
    29tyg+5dni ok.1100g
    31tyg+6dni ok.1300g(ch) 1500g(d)





    10.10.2014. Aniołek 11 tc [*]
  • VillemoVilo Autorytet
    Postów: 361 404

    Wysłany: 4 września 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamyla gratulacje!

    Kurcze, jak mnie dwie kreski rozczulają :)

    k0kdanlirkz38pxc.png
    k0kdvcqg5yj19pn8.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ