X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaraz po potwierdzeniu ciąży (5 tydzien) miałam zwiększona dawke eutyroksu z 25 na 50 i do tego dostałam jod. W ciemno bez badania jego poziomu. Podobno w pierwszym okresie ciąży to bardzo ważne i potrzebne do prawidłwego rozwoju dziecka....

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 22 lutego 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:48

    Adry lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie czytałam, że to przez niedobór jodu tsh jest wysokie, a ft3 i ft4 w normie, nawet podchodzące pod górną granicę. Bo jeśli byłąby niedoczynność to tsh powinno być wysokie, ale ft3, ft4 - niziutkie, a jeśli nadczynnośc to tsh prawie nieoznaczalne, a ft3, ft4 dużo. Ja też kupiłam jod i będę brała :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 22 lutego 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis byłam u mojego gina. Dziad jeden, znowu mnie odesłał. Także decyzja podjęta - zmieniam lekarza. Ten może i jest dobry, ale zupełnie niepoważny. Nie mam czasu na takie gierki i odsyłanie "za miesiąc, za 2, za 3 za 5 lat :/"

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest sens robić badanie progesteronu w 21dc, jeśli nie mam monitowanych cyklów i nie jestem pewna czy była owulacja w tym cyklu czy nie? (zepsuł mi się termometr akurat tuż przed :/). Bo myślałam porobić badania tych hormonów co mówiłyście i iść do nowego gina z całym pakietem badań już. Tak więc nie wiem czy robić czy nie. Czy tylko zrobić te hormony co sie robi w 3dc?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Dziewczyny jest sens robić badanie progesteronu w 21dc, jeśli nie mam monitowanych cyklów i nie jestem pewna czy była owulacja w tym cyklu czy nie? (zepsuł mi się termometr akurat tuż przed :/). Bo myślałam porobić badania tych hormonów co mówiłyście i iść do nowego gina z całym pakietem badań już. Tak więc nie wiem czy robić czy nie. Czy tylko zrobić te hormony co sie robi w 3dc?
    Ja teraz ide na progesteron i prolaktyne w 21 dc a tez nie mam monitorowanych cyklow. Mysle, ze warto to zbadac. Ja ide w poniedziałek.

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakos do tego jodu bez badan nie jestem przekonana. Nie zrobila mi przeciwcial, badania usg tarczycy. No ale moze wie lepiej... Chce zrobić badania i skonsultować to z kims innym.

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix wrote:
    Ja jakos do tego jodu bez badan nie jestem przekonana. Nie zrobila mi przeciwcial, badania usg tarczycy. No ale moze wie lepiej... Chce zrobić badania i skonsultować to z kims innym.

    Mnie też nikt nie robił dodatkowych badań, skoro TSH i hormony tarczycy są w normie... Nie wydaje mi się to bardzo dziwne. Po coś te normy są wyznaczone i to przez ludzi, którzy na pewno znają się na tym bardziej, niż my ;) Gdzieś kiedyś u jakiegoś endokrynologa czytałam, że nawet nie u każdej kobiety w ciąży istnieją podstawy do zbijania TSH, jeśli jest w normie.

    Nie dziwi mnie to, że każda z nas, jeśli widzi, że cokolwiek jest "nie tak", to doszukuje się dosłownie wszędzie przyczyn swoich niepowodzeń w staraniach, ale żadne leki nie są przecież obojętne dla naszych organizmów, które muszą być w dobrej kondycji.

    Adry lubi tę wiadomość

  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaO. wrote:
    Mnie też nikt nie robił dodatkowych badań, skoro TSH i hormony tarczycy są w normie... Nie wydaje mi się to bardzo dziwne. Po coś te normy są wyznaczone i to przez ludzi, którzy na pewno znają się na tym bardziej, niż my ;) Gdzieś kiedyś u jakiegoś endokrynologa czytałam, że nawet nie u każdej kobiety w ciąży istnieją podstawy do zbijania TSH, jeśli jest w normie.

    Nie dziwi mnie to, że każda z nas, jeśli widzi, że cokolwiek jest "nie tak", to doszukuje się dosłownie wszędzie przyczyn swoich niepowodzeń w staraniach, ale żadne leki nie są przecież obojętne dla naszych organizmów, które muszą być w dobrej kondycji.
    Wcale sie nie doszukuje bo najchętniej to bym nie brala zadnych lekow :) . Robilam tsh zwg na wypadajace wlosy w zastraszających ilosciach i jak zobaczylam ze w normie to sie ucieszylam. Dopiero miesiac po doczytalam przypadkiem ze tsh dla starających powinno byc nizsze. Stad moje wątpliwości.

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:49

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    dziewczyny, informacje na forum są tylko poglądowe. Może ktoś mial podobny przypadek jak Wy i bedzie w stanie pomoc, doradzic, podzielic sie jak to u niego wygladalo. My nie znamy całej historii "choroby", wiec jesli lekarz mowi, żeby zrobic konkretne badanie w 21 dc to nalezy tak postapic. Jeśli ktoś pisze, że na przyklad nie miał owulacji, to jak dla mnie to to jest za mało, żeby profesjonalnie sie wypowiadac i wziac na siebie odpowiedzialnosc za czyjes zdrowie i zycie. Nie wiemy ile osoba ma lat, na co chorowala lub choruje, jakie przyjmuje leki itd. Takie rzeczy wie wlasnie lekarz, ktory badanie zleca. Same znacie siebie najlepiej. Jesli cos was niepokoi (a danego badania nie zlecil lekarz i jesli jest to mozliwe finansowo), zrobcie badanie w swoim zakresie i wynik pokazcie lekarzowi przy nastepnej wizycie. Jesli nadal macie watpliwosci co do przebiegu leczenia moze warto pomyslec nad zmiana lekarza. tyle w temacie :)

    AMEN :D

  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, to jeszcze podpytam, czy któraś z Was tak miała i jakie badania w takiej sytuacji robiła przed wizytą u lekarza.

    - Duża torbiel czynnościowa na prawym jajniku widoczna prawie na każdym usg
    - Niski progesteron (<10)
    - Skracające się cykle (od lipca) i coraz bardziej skąpe miesiączki i inny ich wygląd (krew dużo jaśniejsza, niż kiedyś).
    - Spadek libido
    - Silny PMS (kiedyś go nie było i jeśli teraz zdarzy się cykl normalnej długości, to też go nie ma)
    - Częste bóle głowy i problemy ze wzrokiem (rozmazywanie się obrazu i mroczki - nie wiem, czy to ma coś wspólnego z pozostałymi)

    Wyniki TSH, FSH, LH, PRL w normie.

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 23 lutego 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix wrote:
    Ja jakos do tego jodu bez badan nie jestem przekonana. Nie zrobila mi przeciwcial, badania usg tarczycy. No ale moze wie lepiej... Chce zrobić badania i skonsultować to z kims innym.
    No, ale ja np. mam zrobione przeciwciała antytpo, anty tg i wyszły w normie. Więc po co to? A można zrobić sobie ilość jodu we krwi? to by było miarodajne - czy brac czy nie brać.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 23 lutego 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o polecam zajrzeć sobie tutaj odnośnie wyników
    https://portal.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-ft3-a-problemy-z-tarczyca-lub-niski-poziom-jodu

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:49

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 24 lutego 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    No, ale ja np. mam zrobione przeciwciała antytpo, anty tg i wyszły w normie. Więc po co to? A można zrobić sobie ilość jodu we krwi? to by było miarodajne - czy brac czy nie brać.
    Chyba z moczu z tego co poczytalam.

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 24 lutego 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix wrote:
    Chyba z moczu z tego co poczytalam.
    z krwi też są, sprawdzałam przed chwilą w diagnostyce. Pytanie które są bardziej miarodajne? te z krwi czy te z moczu.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 24 lutego 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    A ja już pokuta. Zrobiłam jeszcze prolaktyne i morfologie. No i weekend :)
    ja myśle iść w poniedziałek na prolaktynę i progesteron. Kompletnie nie wiem kiedy miałam owulację :( nie wiem czy to badanie ma sens bo jeśłi się okaże, że owulka była np dopiero 2 dni temu, to w taki razei nie będzie 7-8 dni po owu i czy to badanie wtedy coś da? WIem, pytam o to juz drugi raz, ale coraz bardziej mi sie wydaje, ze szkoda pieniedzy i czasu, ktory spedze w kolejce na krew :| i że moze lepiej sie wstrzymać i zrobic tylko badania w 3dc na reszte hormonow, a z progesteronem poczekać do nastepnego cyklu? Zgłupiałam już...

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 24 lutego 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 09:49

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 24 lutego 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2021, 16:40

    Adry lubi tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ