X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Lapro Ci może tylko pomóc. Tak jak Arielka napisała będziesz nówka sztuka;)
    Tobie też udanego dnia i mniej stresu

    A czy to nie jest tak że endometrioze nie stwierdza się tylko na podstawie iść? I czy torbiel czekoladowa może być wynikiem czegoś innego niż to? Muszę poczytać potem bo mam zagwostke
    Z tego co ja czytalalam to torbiel czrkoladowa to objaw endometriozy ja mozna wykryc podczas usg. Zaawansowanie endometriozy dopiero podczas laparo, ale skoro pojawila sie juz torbiel to na pewno nie jest to stopień pierwszy.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Przy usg stwierdzil torbiel czekoladowa i ze to wynik endometriozy. W lutym mialam usg u innego gina i nic nie mowil o tej torbieli tylko o polipie ale to na drugim jajniku.


    Juz mi lepiej:) Wasze cieple slowa nieocenione. No i wiadomosc czekamynadzidzie. Mam nadzieję ze bedzie dobrze i szybko dostane i umowie laparo a potem sie zobaczy :) Miłego dnia dziewczyny.
    Te torbiele też mogą być z powodu zbyt wysokiego tsh (a u Ciebie się to nakłada), bo ja też przecież miałam ;) na pewno wszystko się ułoży, akurat do czasu laparoskopii zbijesz też tsh i bedziesz miała normalne cykle ;) trzymam kciuki ;)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Z tego co ja czytalalam to torbiel czrkoladowa to objaw endometriozy ja mozna wykryc podczas usg. Zaawansowanie endometriozy dopiero podczas laparo, ale skoro pojawila sie juz torbiel to na pewno nie jest to stopień pierwszy.
    ale chyba są w stanie usunać tą endometrioze podczas laparo no nie?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    ale chyba są w stanie usunać tą endometrioze podczas laparo no nie?
    Torbiel na pewno. Czasem muszą z jajnikiem jak jest bardzo wrosnieta. Wydaje mi sie ze tez czyszcza te ogniska endometriozy odrazu. Ciezko mi powiedziec jak to bedzie wygladalo.
    Narazie walcze z tsh a w sumie dopiero zaczelam ;) mam nadzieję ze pieknie spadnie :)

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 10:03

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Torbiel na pewno. Czasem muszą z jajnikiem jak jest bardzo wrosnieta. Wydaje mi sie ze tez czyszcza te ogniska endometriozy odrazu. Ciezko mi powiedziec jak to bedzie wygladalo.
    Narazie walcze z tsh a w sumie dopiero zaczelam ;) mam nadzieję ze pieknie spadnie :)
    na pewno spadnie jak już wdrożyłaś prawdziwe leczenie! :) ja chcę sobie z ciekawości też powtórzyć tsh teraz i zobaczę jak spadło :)

    właśnie nie wiadomo jak z tym jajnikiem, a poza tym i bez jednego jajnika można zajść w ciążę! bo tą funkcję drugiego przejmuje ten pierwszy, także nie ma co się martwić na zapas! ;) Usuną te ogniska endometriozy, torbiel, zbijesz tsh i nic tylko rodzić dzieci ;)

    Beatrix_ lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamynadzidzie dlugo juz bierzesz ten Letrox? Z jakiego wyniku startowalas?

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrix_ wrote:
    Czekamynadzidzie dlugo juz bierzesz ten Letrox? Z jakiego wyniku startowalas?
    wiesz teraz będzie gdzieś drugi miesiąc, więc stosunkowo krótko. Ja nie wiem jaki miałam wynik dokładnie, bo co badanie to wyszło inaczej :/ raz było w okolicach 3,9 a za dwa tygodnie było już 2,1 (bez żadnych leków), a rok wcześniej było 2,7 :D strasznie mi skakało to tsh i dlatego dostałam ten letrox. za 3 miesiace mam zrobic powtórkę, ale myślę sobie zobaczyć teraz niedługo jak sytuacja :> no i te torbiele mi się ciągle robiły. Tylko ja miałam torbiele krwotoczne.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 10:03

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • gabss Debiutantka
    Postów: 13 8

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników badan które zrobiłam w 20 dniu cyklu (cykle 31-33 dni)
    TSH - 4,160 uIU/ml norma 0,27-4,20
    FSH - 3,9 mIU/ml
    Estradiol - 136,5 pg/ml
    LH - 13,2 mIU/ml
    Progesteron - 7,9 ng/ml norma 4,78-23,30
    Prolaktyna - 18,9 ng/ml norma 4,79-23,3
    Dodam że biore Euthyrox 100 w październiku wynik był 2,6
    Brałam ovarin, wit.D i wiesiołek ale obecnie nie biorę nic.

    gabss
  • Światełko nadziei Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh masz za wysokie musisz zbić i to koniecznie podobno do starań musi być przynajmniej 2,00 tak mi lekarz powiedział.

    Jakie masz normy FSH, Estradiol i LH ????

    Progesteron masz ok chociaż podobno 10 jest lepiej ale ja tez mam taki jak Ty w 20dc. Prolaktyna też ok.

    Mija już 16 cykl i nadal nic
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Światełko nadziei wrote:
    Tsh masz za wysokie musisz zbić i to koniecznie podobno do starań musi być przynajmniej 2,00 tak mi lekarz powiedział.

    Jakie masz normy FSH, Estradiol i LH ????

    Progesteron masz ok chociaż podobno 10 jest lepiej ale ja tez mam taki jak Ty w 20dc. Prolaktyna też ok.
    ja robiłam progesteron w 25dc (trochę poźno bo się zagapiłam) i miałam 6 przy podobnych normach, poprzedni doktor powiedział, że trochę za mało jak na tą fazę cyklu, a ta nowa dała mi teraz Dupka :>

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Światełko nadziei Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja zrezygnowałam z lekarzy psełdo ginekolog ostatnio tak się wkurzyłam że przepłakałam pół wieczoru.Poszłam do nowego ginekologa to już 5 od 16 miesięcy starań i wiecie co mi powiedział że jak miałam już ciążę pozamaciczną to na 80% będę ją miała ponownie bo one lubią się powtarzać jeszcze mi dowalił że mam się cieszyć że nie mam 35 lat no myślałam że go trzasnę. byłam u niego w 12dc a on mi nie zrobił USG powiedział ze nie ma sensu bo już jest za późno USG robi się w 10 dc no aż mi oczy wyszły. Chciałam już stamtąd jak najszybciej wyjść to był jakiś koszmar.

    I zdecydowaliśmy z mężem że idziemy do Kliniki Niepłodności zapisałam sie już na 12 maja do Kliniki Bocian u mnie w Warszawie.

    Mija już 16 cykl i nadal nic
  • Światełko nadziei Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    ja robiłam progesteron w 25dc (trochę poźno bo się zagapiłam) i miałam 6 przy podobnych normach, poprzedni doktor powiedział, że trochę za mało jak na tą fazę cyklu, a ta nowa dała mi teraz Dupka :>


    Tak ja słyszałam że w takim dc powinno być ponad 10

    Mija już 16 cykl i nadal nic
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Światełko nadziei wrote:
    Kochane ja zrezygnowałam z lekarzy psełdo ginekolog ostatnio tak się wkurzyłam że przepłakałam pół wieczoru.Poszłam do nowego ginekologa to już 5 od 16 miesięcy starań i wiecie co mi powiedział że jak miałam już ciążę pozamaciczną to na 80% będę ją miała ponownie bo one lubią się powtarzać jeszcze mi dowalił że mam się cieszyć że nie mam 35 lat no myślałam że go trzasnę. byłam u niego w 12dc a on mi nie zrobił USG powiedział ze nie ma sensu bo już jest za późno USG robi się w 10 dc no aż mi oczy wyszły. Chciałam już stamtąd jak najszybciej wyjść to był jakiś koszmar.

    I zdecydowaliśmy z mężem że idziemy do Kliniki Niepłodności zapisałam sie już na 12 maja do Kliniki Bocian u mnie w Warszawie.
    wiesz co rozeznaj teren, poczytaj opinie w necie, albo może poczytaj fora - dziewczyny piszą kogo polecają. Nawet w klinikach Niepłodności rózni ludzie pracują, lepiej iść do kogoś z polecenia niż z przypadku. Serio Ci mówię. Żeby iść do konkretnego lekarza, a nie konkretnej kliniki. Powertuj po forach, dziewczyny często nazwiska piszą.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 10:04

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Światełko nadziei Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    wiesz co rozeznaj teren, poczytaj opinie w necie, albo może poczytaj fora - dziewczyny piszą kogo polecają. Nawet w klinikach Niepłodności rózni ludzie pracują, lepiej iść do kogoś z polecenia niż z przypadku. Serio Ci mówię. Żeby iść do konkretnego lekarza, a nie konkretnej kliniki. Powertuj po forach, dziewczyny często nazwiska piszą.


    Właśnie ja teraz byłam u ginekologa z polecenia i tak mi nagadał że mi w piety poszło.

    Mija już 16 cykl i nadal nic
  • Światełko nadziei Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Idiota nie lekarz... jaj w12dc za późno. Naciągnąć Cię chciał na następny cykl pewnie....
    Tak jak Czekamy pisze rozeznać się w temacie poszukaj kogoś zaufanego.


    No też jak to usłyszałam to się ździwiłam szkoda gadać...cały czas czytam na forach szukam kogos dobrego.

    Mija już 16 cykl i nadal nic
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam bo staram się wyłączyć głowę, skupiać na wszystkim innym niż ciaglym myśleniu o upragnionym dzidziusiu (chociaż póki co to nic nie dało:/)

    jednak mam pewien dylemat i chciałam się was poradzić. Odbiegnę trochę od tematu temperatur bo chodzi o progesteron, badałam go już dwa razy około 7dpo i wyniki byly zbliżone- około 13,7. Wyniki niby mieści się w normie ale czy przypadkiem nie jest za niski dla zajscia w ciaze? Gin twierdzi ze nie jest zle, ze nie ma potrzeby go podnosić ale o ile mu ufam to mam pewne watpliwosci... zwrócę tez uwagę ze przymierzam się do hsg i drugi raz badałam ten progesteron właśnie pod katem tego zabiegu... bede wdzieczna za wasze opinie bo nie wiem czy nalegać na następnej wizycie o dupka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2018, 11:06

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Martyna777 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny!
    Jestem nowa i z chęcią dołączę do waszych postów.. również potrzebuje wsparcia w oczekiwaniu na maluszka..
    Od roku leczę się w klinice Niepłodości ..nie narzekam na opiekę, jednak mimo wielu badań , leków dalej nie mogę zajść w ciąże mimo ze lekarz uważa, że jest wszystko w normie...

‹‹ 175 176 177 178 179 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ