X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron i prolaktyna
Odpowiedz

Progesteron i prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Emilia90 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 7 lipca 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Proszę, pomóżcie...

    Wynik progesteronu w 21 dniu cyklu 61,65..

    O czym może świadczyć taki wynik??

    Wysłałam mojej lekarce smsa z wynikiem, napisała mi tylko ze to bardzo dobry wynik... nie wiem co myśleć...

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilia90 wrote:
    Hej dziewczyny!

    Proszę, pomóżcie...

    Wynik progesteronu w 21 dniu cyklu 61,65..

    O czym może świadczyć taki wynik??

    Wysłałam mojej lekarce smsa z wynikiem, napisała mi tylko ze to bardzo dobry wynik... nie wiem co myśleć...

    A w ciąży na pewno nie jesteś? Progesteron wtedy rośnie...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 8 lipca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja taki mialam w ciazy :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Emilia90 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Ja taki mialam w ciazy :)

    Mimo, że do miesiączki czas, zrobiłam test - negatywny...
    A dziś plamienie, więc chyba cykl przegrany, a juz miałam taką nadzieję ... :(

    Ale bardzo Wam dziękuję za odpowiedź :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 16:57

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile dpo? Test mógł być za wcześnie ;)!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Emilia90 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 11 lipca 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    A ile dpo? Test mógł być za wcześnie ;)!

    29/ 30 czerwca była owulacja wiec 13 dpo. w pt powinnam dostać okres, już mam bole brzucha i lekkie plamienie...

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 13 lipca 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej laski, pytanko mam. czy po owulacji progesteron mimo ,że wyniki mam dobre, może się wahać na tyle, żeby blokować zagnieżdżanie?

    po nieudanych staraniach z cyclo progynovą, clo i bromergonem teraz dostałam duphaston co oznacza, że będę teraz miała wspomaganą drugą fazę.

    czy może być tak, że np. na koniec fazy, tuż przed okresem mocno spada poziom proga i nie może się zagnieździć zarodek??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 15:46

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Emilia90 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 - ja niestety nie pomogę w tych kwestiach...
    Może ktoś się wypowie?

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze bo gdy zaczyna spadac progesteron zaczyna sie miesiaczka. Jest to niewydolnosc cialka zoltego i objawia sie krotka faza lutealna. A ile dni po owulacji dostajesz miesiaczke ? Norma to 11-16 chyba, z pewnoscia nie powinno byc mniej niz 10.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • kokolino4 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 września 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie czy na początku ewntualnej ciąży poziom prolaktyny może być większy ? W lipcu mialam 7,4 ng/ml a dzisiaj robiłam wyniki i mam 12,29 ?? biorę bromergon 1 talb. wieczorem ... Czy wiekszy poziom prolaktyny może być oznakiem ciąży ?

    kokolimo4
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 1 września 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokolino nie sugeruj się prolaktyną. Różnica nie wielka, a prolaktyna waha się nawet tego samego dnia. Stres, seks, leki. Bardzo dużo czynników może wpłynąć na poziom prolaktyny.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Esquila Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, bardzo proszę o pomoc w zintepretowaniu następujących wyników badań. Oba badania były wykonane w 22 dniu cyklu. Progesteron 29,56 ng/ml przy normie do 23,9 ng/ml oraz prolaktyna 27,31 ng/ml przy normie do 23,3 ng/ml. Dodam ze 6 miesięcy temu progesteron wynosił 17,97 a prolaktyna 7,20. Co może być powodem tak dużego wzrostu poziomu tych hormonów? Pozdrawiam serdecznie.

    Mi
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy prolaktyna 22,53ng/ml to wynik ok dla starających się?
    TSH 2.07
    Progesteron 7dpo 19.84 ng/ml

    mkwia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, prolaktyna mogłaby być niższa, chociaż taki wynik chyba jest jeszcze w normie, więc to zależy od podejścia lekarza, czy będzie chciał ją zbijać. TSH - tu są różne szkoły, są lekarze którzy twierdzą, że do 2,5 jest spoko (np. mój), inni że powinno być mniej niż 2, a są też tacy, którzy zalecają, żeby TSH oscylowała w okolicy 1... Progesteron jest bardzo ładny i tu nie ma wątpliwości :)

    Ika83 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilia90 wrote:
    Hej dziewczyny!

    Proszę, pomóżcie...

    Wynik progesteronu w 21 dniu cyklu 61,65..

    O czym może świadczyć taki wynik??

    Wysłałam mojej lekarce smsa z wynikiem, napisała mi tylko ze to bardzo dobry wynik... nie wiem co myśleć...

    Ja miałam ponad 62 a ciąży nie ma:/

    mkwia
  • Esquila Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, bardzo proszę o pomoc w zintepretowaniu następujących wyników badań. Oba badania były wykonane w 22 dniu cyklu. Progesteron 29,56 ng/ml przy normie do 23,9 ng/ml oraz prolaktyna 27,31 ng/ml przy normie do 23,3 ng/ml. Dodam ze 6 miesięcy temu progesteron wynosił 17,97 a prolaktyna 7,20. Co może być powodem tak dużego wzrostu poziomu tych hormonów? A dodatkowo praktycznie od owulacji do końca cyklu mam plamienia. Czy to może być przyczyną? Pozdrawiam serdecznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 21:14

    Mi
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może na początek zrób test ciążowy, bo masz bardzo ładny progesteron - a jego podwyższony poziom często wskazuje właśnie na ciążę. Prolaktyna też się podnosi w ciąży. Więc na razie skupiłabym się na wykluczeniu lub potwierdzeniu ciąży. Jeśli ciąży nie ma, to udałabym się do ginekologa, zwłaszcza, żeby sprawdzić te plamienia, bo przy takim progu, nie powinny wystąpić. Więc jeśli to nie sprawka ciąży, ani zbyt niskiego poziomu proga, no to już lekarz powinien się temu dokładnie przyjrzeć.

    Esquila lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Hesia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Odebrałam dzisiaj wyniki hormonów:
    Progesteron 10,80 ng/ml
    Prolaktyna 20,7 ng/ml
    Estradiol 114,0 pg/ml
    TSH 0,6690 µIU/ml (Biorę Euthyrox 75 - mam hashimoto i niedoczynność)

    Badanie wykonane 24dc.
    Myślicie, że to dobre wyniki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 20:38

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie długie masz cykle? Który to był dzień po owulacji? Bo info, że badania są z 24 dc niewiele mówi, a zwłaszcza w przypadku badania progesteronu to jest ważne. Co do wyników - progesteron wskazuje na to, że owulacja raczej się odbyła. Prolaktyna w normie, ale w górnej granicy, warto by było powtórzyć badanie 2-4 dnia cyklu i pytanie, czy badanie zostało wykonane prawidłowo (na czczo, między 8 a 10 rano, po przespanej, spokojnej nocy, bez podejmowania dzień wcześniej wzmożonego wysiłku oraz bez seksu). Estradiol wygląda ok. TSH też, ale chyba lepiej skonsultować wynik z endokrynologiem, skoro jesteś pod jego opieką. :) Ogólnie wyniki wydają się dobre.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Hesia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie robiłam 9dpo, cykle mam 29dniowe. Do ginekologa idę za 2 dni, a do endokrynologa w przyszłym tygodniu. Wiem, że mieszczę się w normach, tylko naczytałam się, że progesteron u kobiet starających się powinien być w okolicy 20, a prolaktyna ok 10. Staramy się z mężem od 10 mcy, ale nie zabezpieczamy się od ok 4 lat. W grudniu poroniłam, spóźniał mi się okres, zrobiłam test i była blada druga krecha. Dwa dni później dostałam okres, nie zdążyłam do lekarza ;< (lekarz określił poronioną ciążę jako biochemiczną i jedynie co robił to zwiększył mi euthyrox z 50 do 75, nie widział podstaw do tego, bym zbadała inne hormony niż tsh i ft4. W dodatku powiedział mi, że do takich poronień doszło uu mnie pewnie wiele razy -,- ... Poszłam zatem do innego lekarza ...
    Jak do tej pory lekarze mówią tylko "uda się", ale się nie udaje. Jestem coraz bardziej sfrustrowana.

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ