X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron i prolaktyna
Odpowiedz

Progesteron i prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 26 listopada 2012, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie czy muszę leczyć prolaktynę lub progesteron? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź, wyjaśnienie o co w tym wszystkim chodzi. Moje wyniki:

    1) czerwiec - PROGESTERON: 16,61 ng/ml w 18 dniu cyklu w cyklu 27dniowym (norma 1,7-27 ng/ml)

    PROLAKTYNA: 708,6 uIU/ml w 18 dniu cyklu w cyklu 27dniowym (norma 127-637uIU/ml) a to jest 35,43 ng/ml

    2) październik - PROGESTERON: 5.8 ng/l w 22 dniu cyklu w cyklu 27 dniowym ale chyba 9 dzień po owulacji
    (norma 1,7-27 ng/ml)

    3) listopad - PROGESTERON: 16,27 ng/ml w 19 dniu cyklu w cyklu jeszcze nie skończonym ale 7 dni po owulacji (norma 1,7-27 ng/ml)

    PROLAKTYNA: 992,1 uIU/ml [a to jest 49,6 ng/ml] w 19 dniu cyklu w cyklu jeszcze nie skończonym ( norma 127-637 uIU/ml).

    Dodam, że wynik z listopada to jest po dwóch opakowaniach Castagnusa. Może którejś z was lekarz zalecał jakieś leki, dodatkowe inne badania przy takich wynikach i staraniu o dzidzi. Dodam,że badania te robiłam z katarem zatokowym, nie wiem czy mogło mieć to wpływ na wyniki hormonów. Może macie jakieś wiadomości co powinnam zrobić, jakie rozwiązanie podsunąć lekarzowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2012, 17:47

    ejsza
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 26 listopada 2012, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha wygrzebałam jeszcze takie wyniki z zeszłego roku:

    TSH - III: 1,600uIU/ml (norma 0,27-4,2)

    Anty-TPO: 30.30 IU/ml (norma do 34).

    Jeśli któraś z was ma podobne wyniki i jakoś się leczy to proszę o odzew.

    ejsza
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 27 listopada 2012, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wynik tarczycy ładne ale potrzebne jest heszcze ft4 i ft3 i ferrytyna, co do wyniku progesteronu to są normy na fazę lutealna? powiem ci tak ja po lekach obniżających poziom prolaktyny miałam jeszcze większy niż bez tabletek, moze u ciebie dzieje siętak samo? jak długo się starasz?

    Karolina
  • anita9 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 27 listopada 2012, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no prolaktyne leczyć !!!za wysoka blokuje owul i też progesteron niski

    anita
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 27 listopada 2012, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. Już 7 miesięcy i nic. Jedna lekarka stwierdziła po 2 wizytach,że mi pęcherzyk nie pękł, ale byłam na monitoringu 4 m-ce później u innej i stwierdziła odbycie owulacji, widziałam ciałko żółte - w tym cyklu był ten progesteron 5,8 ng/ml. Tak, wyniki progesteronu są na fazę lutealną. Tylko czy gdyby pęcherzyk nie pękł to ciałko żółte mogło by się wytworzyć to już nie wiem.

    Mówisz karolina, że to ft 3i4 i ferrytynę dobrze by zrobić, nie wiem co to ale napisz proszę a w którym dniu cyklu?
    Ciekawe co piszesz o prolaktynie, ten Castagnus sama sobie zaaplikowałam.
    Widać jak na razie po 2 op. niezbyt działa, jednak wydaje mi się, że zniwelował plamienia przed @ i wydłużył mi cykle 2-3 dni.
    Bierzesz coś na prolaktynę czy już nie skoro jest u Ciebie gorzej po leku? Co zażywałaś?

    Wyczytałam gdzieś że prolaktynę powinno się robić po miesiączce czy to prawda? Czy na jej wynik mógł mieć wpływ katar? Wiecie może?

    Anita9 jaki powinien być prawidłowy progesteron w fazie lutealnej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2012, 21:50

    ejsza
  • kikki212 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 28 listopada 2012, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz kazał zrobić prolaktynę w 3 dc. mam 215 norma 102 - 496

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 28 listopada 2012, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=15&s_id=1&ss_id=3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2012, 13:51

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 28 listopada 2012, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikki212 to sobie chyba zrobię jeszcze raz tą prolaktynę jak dostane @ dla własnej ciekawości. Dziś byłam u lekarki i mówiła, że nie ma znaczenia dzień, ale spotkałam się już kilka razy, że robi się po miesiączce. Niby dała mi Bromocorn, ale bardzo się boję bo słyszałam o dużych skutkach ubocznych...

    ejsza
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poziom fT4 i fT3 mówią o tym jak organizm radzi sobie z hormonami tarczycy co jest niezwykle istotne, oba wyniki powinny być przynajmniej na tym samy poziomie ok 50 % normy , ferrytyna to magazyn żelaza w organizmie jak jest niski to też hormony mają ciężko nawet tutaj gdzieś w bazie wiedzy jest napisane żeby przyjmować min. 40 mg żelaza dziennie to zwiększa szanse na ciąże.....

    ejsza lubi tę wiadomość

    Karolina
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bromergon brałam pół roku niczego nie wniósł bo owulację i tak miałam bez niego a tylko skrócił mi cykle i owulacja pojawiała się zaraz po okresie ok 9 dnia, przez co pewnie pęcherzyk nie mógł się dobrze ukształtować, poza tym czułam się po nim fatalnie a najbardziej zaczął mnie niepokoić ból serca i dziwne przyspieszenia pulsu nawet w czasie snu, masakryczna suchość wszystkiego no i najciekawsze że wogóle nie obniżał prolaktyny....

    ejsza lubi tę wiadomość

    Karolina
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem ci że mnie bardzo ładnie podwyższa progesteron w drugiej fazie 100 mg vit. B6 dziennie od owulacji do okresu, co do prolaktyny to na razie nic nie biorę i o dziwo nie czuję PMS, chyba przez to B6

    ejsza lubi tę wiadomość

    Karolina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, to kiedy w końcu powinno się tą prolaktynę badać? Raz czytam że zaraz po miesiączce, gdzie indziej że obojętne byle rano i na czczo. Już sama nie wiem, a chyba się jednak wybiorę sprawdzić.

  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zależy jak zaleci lekarz, z reguły rano naczczo po bezstresowym dniu, ale czasem lekarz zaleci w ciągu dnia tylko wynik może być przekłamany, faza cyklu nie gra roli, prawidłowo powinna byc na jednym poziomie przez cały cykl

    ejsza lubi tę wiadomość

    Karolina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki Karolina. Jak zrobię to napiszę.

  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 3 grudnia 2012, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina wrote:
    zależy jak zaleci lekarz, z reguły rano naczczo po bezstresowym dniu, ale czasem lekarz zaleci w ciągu dnia tylko wynik może być przekłamany, faza cyklu nie gra roli, prawidłowo powinna byc na jednym poziomie przez cały cykl

    dokładnie zgadzam się z Karoliną, że bez względu na dzień cyklu można badać PRL, ważne żeby na czczo.
    Na jej poziom wpływa także draznienie sutków czy seks wieczór wczesniej, no i oczywiście stres ma tu chyba kluczowe znaczenie.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 4 grudnia 2012, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina dzięki za cenne informacje, o których nie wiedziałam (o ft3 i 4, B6). Biorę ten Bromocorn i też mam okropne suchości, skóry, ust - muszę co chwila smarować pomadką, itd. a zażywam tylko pół tabl. Biorę też 50 mg B6 razem z chela mag B6. Po tym co napisałaś zastanawiam się czy dawki nie zwiększyć do 100mg...Ciekawe jak to będzie u mnie z ta prolaktyną, zrobię sobie za m-c czy dwa.

    ejsza
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 4 grudnia 2012, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej brać vit.6 łącznie z vitaminum b complex bo wtedy efektywnie organizm wykorzystuje tą vit. b6 , vitaminy z grypy B łatwo wydalają się w nadmiarze z moczem stąd nie ma możliwości szybkiego przedawkowania,

    Karolina
  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 4 grudnia 2012, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z twoje wyniku anty TPO wnioskuję że możesz mieć zapalenie tarczycy na tle autoimmunologicznym, miałaś robione USG tarczycy jaką masz objętość płatów
    ? dobrze jest wtedy włączyć do diety kwasy omega 3 ( len mielony albo olej lniany) dodatkowo poprawisz wygląd śluzu

    Karolina
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 9 grudnia 2012, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam żeby kupić B-compleks, ale wydało mi się, że mało jest tam tej wit. B6. Sama nie wiem, może jak zjem opakowanie do końca to pomyślę co dalej, polecano mi też Matruelle bo to ponoć można też przed ciążą i ma te kwasy omega-3. Nie miałam USG tarczycy, lekarka nic nie powiedziała na anty TPO - chyba uznała że ok, ale zasiałaś mi ziarno niepokoju to może zapytam ją kiedyś o to. Mam siemię lniane mielone, ale rzadko się nim raczę choć wiem, że zdrowe i śluzotwórcze.

    ejsza
  • Iwi85 Koleżanka
    Postów: 66 4

    Wysłany: 10 grudnia 2012, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moze to glupie pytanie ale w 21 dc mam zrobic badanie progesteronu. Ten dzien wypada w srode a jutro moj mezus ma urodzinki i tak sie zastanawiam czy moge lyknac troche winka ;) czy alkohol bedzie mial wplyw na badanie????

    8f92f8bfc73511b7b90b7bd2c0b44de3.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ