X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Progesteron i prolaktyna
Odpowiedz

Progesteron i prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 10 grudnia 2012, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie mieć wpływu, ale na 100% nie wiem; piszę tak bo wyczytałam, że badanie nie musi być na czczo choć ja zawsze na czczo robię. Poszperaj w google.

    ejsza
  • Iwi85 Koleżanka
    Postów: 66 4

    Wysłany: 10 grudnia 2012, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejsza wrote:
    Może nie mieć wpływu, ale na 100% nie wiem; piszę tak bo wyczytałam, że badanie nie musi być na czczo choć ja zawsze na czczo robię. Poszperaj w google.

    Dzieki za odpowiedz ;) szukalam jakis info ale bardzo malo znalazlam ;/, jedni pisza ze mala ilosc nie zaszkodzi inni ze nie pic w ogole. Ja tez zawsze robie badania krwi na czczo, choc czytalam ze nie jest to konieczne.

    8f92f8bfc73511b7b90b7bd2c0b44de3.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 10 grudnia 2012, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badania powinno robic sie na czczo, ewentualnie szkalnke wody można niby łyknąć. Ja nie pilabym alko przed badaniami. Co do samego progewsteronu to powinno sie go badać 7 dni po owulacji, w książkowym cyklu czyli 28dni wypada między 21 a 24 dniem cyklu, natomiast jak ma się cykle nie regularne to może być za wcześnie na sprawdzenie jego poziomu.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj robiłam badanie prolaktyny i tsh.
    wynik:
    TSH 3-cia generacja: 2,451 uIU/ml
    Prolaktyna: 8,91 ng/ml (w 15 dniu cyklu, nie wiem czy ma to znaczenie)

    Z mojej interpretacji wynika że te wyniki są chyba w normie.

  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_W masz idealny wynik PRL, a co do TSH to nie wiem o co chodzi z tą trzecią generacją.

    anna_w lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    Anna_W masz idealny wynik PRL, a co do TSH to nie wiem o co chodzi z tą trzecią generacją.

    Wiesz co, ja tez nie wiem co znaczy ta 3-cia generacja, tak bylo napisane na wyniku.

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna w prolaktyna super wynik, ale tsh dla starających się powinno wynosić mniej niż 2 ( tak mówi mój ginekolog i tak pisały też inne dziewczyny)

    anna_w lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Anna w prolaktyna super wynik, ale tsh dla starających się powinno wynosić mniej niż 2 ( tak mówi mój ginekolog i tak pisały też inne dziewczyny)

    Nina czyli myślisz że powinnam coś robić w kierunku zmniejszenia TSH? mi mój gin nic na ten temat nie mówil, powiedzial tylko ze jeśli chodzi o tsh jesli wjdzie mi "zły" wynik to powinnam sie udać do endokrynologa, że na podstawie wyniku i podanych norm będę sama potrafiła odczytac czy jest ok czy nie. Na wyniku mam podaną normę od 0,55 do 4,00. Więc na pierwszy rzut oka nic mnie nie zaniepokiło. Ale może warto coś zrobić w tym kierunku? jak myślicie?

  • karolina Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sam wynik tsh to jeszcze nie jest wszystko, zależy też jak długo się starasz?

    Karolina
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina wrote:
    sam wynik tsh to jeszcze nie jest wszystko, zależy też jak długo się starasz?

    W marcu tego roku poronilam, i praktycznie od tamtej pory sie staramy. Z tym że dopiero drugi cykl dokonuje jako takich obserwacji typu wyliczanie dni plodnych....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2012, 19:22

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna ja dostałam tabletki na obniżenie tsh, a miałam 2,750. Norma dla starających to max 2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2012, 19:59

    Nina lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 grudnia 2012, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Anna ja dostałam tabletki na obniżenie tsh, a miałam 2,750. Norma dla starających to max 2.

    Dora, a od jakiego lekarza dostalas recepte na tabletki i co to za tabletki? czy pomogły Ci obnizyc tsh? bo tak jak wspomnialam moj gin powiedzial gdyby moj wynik tsh był "zły" to powinnam iśc do endokrynologa. Trochę jestem teraz w kropce, bo wydawlo mi sie skoro mieszcze sie w granicach jakichś tam norm to jest ok, ale nie wiedzialam ze przy starankach są inne normy. Co radzicie w mojej sytuacji?

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 grudnia 2012, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna zakres normy tsh jest szeroki, ale wszyscy pisza i mówią, że najlepiej dla kobiet starających się zajść w ciążę jest poniżej 2...skonsultuj to może jeszcze z ginekologiem lub endo i koniecznie powiesz, że się starasz o dzidzie, będzie dobrze, wynik nie jest zły, ale lepiej jakby był troszkę niższy:)

    anna_w lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • grejfrutowa Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 17 grudnia 2012, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, przepraszam, że się w trącę. U mnie tsh było poza normą i się okazało, że mam niedoczynność tarczycy. Anno, u Ciebie poziom tsh jest stanowczo za wysoki jak dla "staraczki". Powinien być mniejszy niż 2. Ja miałam 2,70 miesiąc temu i moja endo przepisała mi mocniejsze leki. Także udaj się do endokrynologa po tabletki.
    Pozdrawiam

    anna_w, maga lubią tę wiadomość

    8897b4eb900d7cea9533634c86c6a8f1.png
  • Izka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 grudnia 2012, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , mam prośbe aby ktos dopwiedzial no moje pytanie . Otóz mam taki problem , ginekolog przepisala mi luteine pod jezyk na uregulowanie okresu, czas jej brania : 3 miesiace(cz. 3 cykle) i jezeli okres nie uregulowal mi sie miałam brac przez kolejne 3 cykle ,. Pytanie moje brzmi czy moge sobie zrobic miesiac przerwy aby sprawdzic czy okres sie uregulował?

    Pytam dlatego , że mialam wziąc luteine 19 dnia a przez cholerne zamotanie na uczelni zapomnialam a dzis jest 21 dzien i nie wiem czy wziac luteine czy zrobic sobie przerwe, ( luteine bralam teraz przez 3 cykle) bardzo prosze o odpowiedz bo bardzo mnie to martwi.. Pozdrawiam i przepraszam za wtracenie

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 18 grudnia 2012, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grejfrutowa wrote:
    Witajcie, przepraszam, że się w trącę. U mnie tsh było poza normą i się okazało, że mam niedoczynność tarczycy. Anno, u Ciebie poziom tsh jest stanowczo za wysoki jak dla "staraczki". Powinien być mniejszy niż 2. Ja miałam 2,70 miesiąc temu i moja endo przepisała mi mocniejsze leki. Także udaj się do endokrynologa po tabletki.
    Pozdrawiam

    Dzięki dziewczyny za rady, gdyby nie Wy nadal żyłabym w nieświadomości i myślała że wszytko jest ok, a wygląda na to że nie jest. Pójdę z tym do endokrynologa (mój gin się chyba na tym nie zna bo wypisując skierowanie na tsh od razu zaznaczył że wrazie by wynik wykraczał poza normy podane przy wyniku wtedy mam sie wybrac do edno bo on nic nie pomoże). Do endo wyboiorę się dopiero po nowym roku, sprawdzałam wolne terminy to na ten rok juz nie ma miejsc.

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 18 grudnia 2012, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam dziś fuksa, sparwdziłam jeszcze raz terminy do endokrynologa i znalazłam, na pojutrze. A wcześniej jak sprawdzałam to nie było wolnych miejsc, widocznie ktoś odwołał wizytę i się zwolniło miejsce. Zarazerwowałam ten termin na czawrtek.

  • grejfrutowa Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 18 grudnia 2012, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, bo żeby gin się na tym znał musi mieć specjalizację endokrynologiczną. A tak to on się tylko połowicznie zna

    kamilove lubi tę wiadomość

    8897b4eb900d7cea9533634c86c6a8f1.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 18 grudnia 2012, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grejfrutowa wrote:
    Aniu, bo żeby gin się na tym znał musi mieć specjalizację endokrynologiczną. A tak to on się tylko połowicznie zna

    Zgadza się, grejfrutowa:) ten do którego ja chodzę niestety nie ma dodatkowych specjalizacji. Mam nadzieję ze ten endokrynolog do ktorego sie zapisalam będzie ok, zapisalam sie do niego tylko dlatego ze zwolnil sie termin, poźniej próbowałam szukać jakichś opinii w necie na jego temat znalazlam "aż" 3, jedna z ocena jako słaby i 2 z oceną b.dobry. Chociaz tymi opiniami nie ma się co za bardzo sugerować, bo wiadomo ile ludzi tyle opinii. Wizytę mam w czwartek wieczorem. Czekam z obawą i niecierpliwoscią.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2012, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elinn wrote:
    Słuchajcie, to kiedy w końcu powinno się tą prolaktynę badać? Raz czytam że zaraz po miesiączce, gdzie indziej że obojętne byle rano i na czczo. Już sama nie wiem, a chyba się jednak wybiorę sprawdzić.

    Witaj.Ja miałam robioną w 6 dc razem z testem tzn.pierwsze pobranie krwi,potem dostałam tabletkę prolaktyny i po godzinie drugie pobranie.Mi lekarz powiedział ze to drugie pobranie jest ważne jeżeli wynik pierwszego pobrania jest prawidłowy

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ