X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina gratuluje suwaczka i to podwojnego :) :)
    Powiedz bierzesz jeszcze bromka? Czy od razu po tescie odstawilas?

  • mili_moli Autorytet
    Postów: 495 218

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy robiąc kontrolnie badanie prolaktyny przyjmując bromek przyjmowałyście dawkę wieczorną? Ja biorę 1/2 na noc i nie wiem czy przyjąć tę dawkę czy dopiero rano po pobraniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 21:53

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina czyli u mnie tez... kurczę aż teraz tak myśle, ze duzo objawów miałam włosy mi zaczęły strasznie wypadać, zmęczenie, senność, nawet trądzik momentami jak u nastolatki... No i od roku mimo starań brak ciazy... co tez dziwne bo monitoring potwierdzał owulacje... Eh czy przy takiej dolegliwości jest szansa zajść w ciąże? Z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka mi tez bardzo wypadaly wlosy, a odkad biore bromka to od jakiegos czasu faktycznie mniej ich wypada. Nie przyszlo mi jednak do glowy, ze to przez prolaktyne.

    Mili tak normalnie bierzesz dawke wieczorna i rano na badania.

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasiu mi rownież nie przyszło do głowy tym bardziej ze podstawowy wynik w normie...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasiu a jaki miałaś wynik początkowy i po obciążeniu?

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka ja juz robilam kilka badan i jedno co moge stwierdzic to, ze nic nie wiem i prolaktyna to bardzo humorzasty hormon.
    Pierwsze badanie mialam z obciazeniem, na czczo bylo ok. 25 przy normie do 23, po metaclopramidzie po godzinie 409, po dwoch godzinach 267.
    Ale kilka dni pozniej mialam kolejne badanie i tu juz prolaktyna wieczorem wynosila 10,3. Te wyniki mialam zanim zaczelam brac bromergon.

    Po dwoch miesiacach brania dawki 0,5 tabletki na noc mialam robione znowu badanie z obciazeniem: na czczo 817 i po obciazeniu 1500, przy normie do 500. Bardzo mnie to zmartwilo i na drugi dzien powtorzylam badanie w innym labie i wyszlo 22 przy normie do 26. Lekarz na te wyniki powiedzial, ze mam brac caly czas 0,5 tabletki i dla niego bylo najwazniejsze, ze po obciazeniu sie zmniejszylo i jest tylko 3krotnie wyzsze, wczesniej bylo 20x.

    Potem mialam jeszcze jedno badanie wieczorem i wyszlo 1,3 przy normie 3-20 takze ponizej normy, potem kolejne tydzien pozniej 7,3 przy tej samej normie 3-20, to bylo robione z kolei rano.

    Szczerze mowiac mysle, ze bromek mi sluzy, po pierwsze zanim zaczelam go brac bolaly mnie bardzo piersi w drugiej fazie, praktycznie zaraz po ovu, po drugie te wlosy wypadaly koszmarnie, a po trzecie bylam bardzo nerwowa.
    Teraz mam wrazenie, ze sie lepiej czuje, piersi nie bola (w tym cyklu bolaly, ale to wina pregnylu), wlosy mniej wypadaja a ja jestem spokojniejsza i mniej spie :)

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasiu a jak reagujesz na ten bromergon ? Bo czytałam mnóstwo opini i raczej wszystkie dziewczyny pisały o fatalnym samopoczuciu... tyle ze z kolei wiele wpisów czytałam tez ze juz nawet po pierwszym cyklu z bromergonem sie udawało zajść w ciąże .. to troszkę napawa mnie nadzieja :) ja mam dokładnie tak samo jak Ty z piersiami zaraz po owulacji jest masakra...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja reaguje bardzo dobrze, ale mam mala dawke 0,5 tabletki na noc. Pierwszy tydzien bralam 0,25 tabletki, zeby sie przyzwyczaic.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Rosolina gratuluje suwaczka i to podwojnego :) :)
    Powiedz bierzesz jeszcze bromka? Czy od razu po tescie odstawilas?
    Mi endo zmienił w kwietniu na dostinex. A ten sie odstawia od razu po pozytywnym teście, bromergon trzeba stopniowo obniżać.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mili_moli wrote:
    Dziewczyny czy robiąc kontrolnie badanie prolaktyny przyjmując bromek przyjmowałyście dawkę wieczorną? Ja biorę 1/2 na noc i nie wiem czy przyjąć tę dawkę czy dopiero rano po pobraniu?
    Ja zawsze brałam przed badaniem.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Rosolina czyli u mnie tez... kurczę aż teraz tak myśle, ze duzo objawów miałam włosy mi zaczęły strasznie wypadać, zmęczenie, senność, nawet trądzik momentami jak u nastolatki... No i od roku mimo starań brak ciazy... co tez dziwne bo monitoring potwierdzał owulacje... Eh czy przy takiej dolegliwości jest szansa zajść w ciąże? Z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam

    Oczywiście, ze jest! Mi uregulowanie prl zajęło 4 miesiące. Do tego endo podjęła decyzje obniżyć tsh, miałam 2,6, a dla starających najlepiej jak jest poniżej 2. Tez miałam owulacje. Gin zalecił jeszcze Ovarin.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tsh poniżej 2 - 1,99 wiec z tym jest Ok:) w czwartek idę do mojego gin zobaczymy co mi zaleci...:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Karola___ Ekspertka
    Postów: 129 90

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !
    Również jestem tu nowa, liczę że pomożecie rozwiać mi moje wątpliwości. Od 7 miesięcy staramy się o dziecko, niestety bez efektów. Według wykresów owulację mam w każdym cyklu, z tą różnicą, że w co najmniej połowie z nich skok temperatury nie był zbyt duży (na poziomie 0,2) i druga faza jest krótka trwa ok 12 dni.
    Do tej pory zgodnie z zaleceniami lekarza wykonaliśmy już wiele badań:
    - parametry nasienia - ok,
    - tsh - 1,49,
    - fsh - 5,45 - 3 d.c.,
    - lh - 4,48 - 3 d.c.,
    - progesteron 17,77 (norma: 3,3 - 25,5) - 22 d.c.,
    - prolaktyna - 11,6 (norma:2,8 - 29,3) - 22 d.c.,
    - prolaktyna po obciążeniu - 223,4 - 22 d.c.
    Czy prolaktyna po obciążeniu może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę ? Czy w takim przypadku lekarz przepisywał wam jakieś dodatkowe leki ?
    Wizytę mam dopiero za kilka dni i już po prostu wariuję z niepokoju.

    w4sqflw1pp6mhaw2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola z tego co wiem większość lekarzy odchodzi od zlecania prolaktyny po obciązeniu, ponoć nie jest to miarodajny wynik. Ja we wrześniu miałam badaną (bez obciążenia) i miałam za wysoką, bo 41. Mnie lekarze kazali prolaktynę robić zawsze 2-4dc, w 2 fazie cyklu wynik rowniez moze nie byc wiarygodny. Tobie lekarz kazał ją robić k.20dc?
    Ja czekam na początek lutego, bo będę ją badać 2gi raz i dopiero teraz może dostanę na nią odpowiedni lek :/
    Nie martw się, podobno jeśli problem leży tylko w prolaktynie, to można ją szybko uregulować i zajść w ciążę :) Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 12:06

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u mnie podobnie jak u Ciebie... po obciążeniu wyszła mi 13 krotnie większa niż podstawowa-u Ciebie to ponad 20 krotnie większa. Ponoć norma jest jak wzrośnie Max 6 krotnie. Wczoraj byłam u mojego gin i zapisał mi pół tabletki bromergonu wieczorem... trochę sie bałam go brać bo raz ze choruje na nadciśnieni a dwa skutki uboczne... póki co czuje sie Ok tylko trochę ospała jestem ale nie wiązałabym tego z bromkiem :)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie profesor endokrynolog wlasnie zwracal glownie uwage na wynik po obciazeniu, bo mowi, ze ten jak sie raz ustablizuje to pozostaje na dobrym poziomie, a zwykle stezenie prolaktyny jest po prostu ciezkie do zdiagnozowania, bo ona niesamowicie skacze nawet na poczatku cyklu.

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam wyniki prolaktyny przy normach 78 - 492 uU/ml. 2 miesiące temu miałam 1192 uU/ml a teraz 70,2 czyli trochę poniżej normy. Super ze spadła :o Ale martwi mnie trochę to ze jest teraz za niska :P Myślicie ze to może wpłynąć na potencjalnego groszka? :(

    m85awv1.png
  • nesairah Autorytet
    Postów: 2322 2169

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Mam problem, wczoraj odebrałam wynik prolaktyny i się załamałam.
    Tak jak ostatnio w 21dc było 39ng/ml, tak teraz w 8dc 42ng/ml - norma do 25ng/ml :(

    Z monitoringu ostatniego cyklu wynika, że mimo podwyższonej prolaktyny owulacja się odbyła. Późno, bo późno (w 22dc), ale jednak. W czwartek idę na kolejny monitoring, tym razem pierwszej fazy. Ostatnio lekarz mówił, że jeśli poziom PRL się nie obniży to dostanę leki na zbicie.

    Czy przy takich lekach można się w ogóle starać? Może lepiej poczekać aż PRL się unormuje i wtedy zacząć... ?

    Jestem tym wszystkim podłamana.

    preg.png

    2017 - 👦, 2021 - 👶

    2016 - [*] 6tc 👼
    2019 - [*] 6tc 👼
    2022 - cb💔
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ