X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 12 marca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz Karola__

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 13 marca 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja bralam bromka przez 3 miesiace, ogolnie czulam sie dobrze. Wyjsciowo mialam prolaktyne 16 a po obciazeniu 377. Po braniu bromka prolaktyna bez obciazenia wzrosla do 40. Pozion tsh tez wzrosl. Poszlam do endokrynologa i ten stwierdzil ze ginekolodzy upieraja sie przy bromergonie i badaniu z obciazeniem a skoro prolaktyna byla w normie to w ogole nie powinna zlecac badan po obciazeniu, a od razu powinna zajac sie zbiciem Tsh. Przepisal letrox 50, bromergon kazal odstawic i po 3 miesiacach zrobic ponowne badanie. Zobaczymy, moze to cos da, bo zdziwilo mnie to ze mimo brania lekow wszystko tak wzroslo.

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • Nika87 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 13 marca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam proszę o radę.Jestem na początku poszerzania mojej wiedzy. Prolaktyna w 2 dniu cyklu na czczo wyszła 28,42 ng/ml. Normę na badaniu mam do 23,30. Wyszła podwyższona. Inne hormony w normie. Lekarka stwierdziła, że jest co prawda lekko podwyższona, jednak stwierdziła, że poczekać jeszcze 3 miesiące, stosować inofolik, zrobić badania jeszcze raz i jeśli wyjdzie znów podwyższona to brać bromergon - przepisala mi od razu receptę po 0,5 tabl. Jednak już od 10 miesięcy staramy się od dzidziusia i nic, zresztą przed @ plamię kilka dni i endometrium wyszło w 11 dc tylko 4,66 mm. Martwi mnie to wszystko i zastanawiam się czy nie zacząć brać bromergonu od razu. Uważacie że prolaktyna 28,42 to zbyt wysoko by zajść w ciążę i pomógł komuś inofolic zbić prolaktynę?

    f2w3rjjglib587fj.png cudzie trwaj!
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 marca 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dlaczego ostatnio pisząc z telefonu ucięło mi znaczną część wypowiedzi i pokazało tylko:" Dziekuje za odpowiedz Karola__ "
    Już nie pamiętam co tam pisałam ale coś, że szybciutko muszę postarać się o nową receptę na Dostinex :)

    Nika87 witaj wśród nas :)
    Nie jestem specjalistą w tym temacie ale również mam plamienia na około 7 dni przed okresem,również mam delikatnie podwyższoną prolaktyne, brałam bromergon ale xle go znosiłam, Pani gin kazała odstawić i zostać na razie przy samym duphastonie od 16 dc, natomiast Pani endokrynolog uznała że powinnam tą prolaktyne zbić i zaleciła dostinex

    Biorę też eutyrox50 i szczerze powiedziawszy trochę licze że on sam troszkę unormuje prolaktyne.

    Robiłaś może badania tarczycowe? tsh,ft3,ft4 oraz anty-tg i anty-tpo ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Nika87 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 14 marca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam TSH wyszło 1,680 . Lekarz stwierdził, że w normie. Bardziej szczegółowych nie robiłam. Myślę, że skoro mam podwyższoną prolaktynę to będę mieć problem z zajściem...a nie chce co miesiąc przeżywać rozczarowania. A może bromergon pomoże....

    f2w3rjjglib587fj.png cudzie trwaj!
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 14 marca 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prolaktyna ta podstawowa niby w granicach normy ale jednak wysoko:
    wynik: 30,6 ng/ml przy normach: 5-35 ng/ml
    Natomiast po obciążeniu 264,12
    Natomiast Tsh u mnie: 1,562 uIU/ml też w normie,
    ale właśnie podwyższone anty-TG świdaczy u mnie o chorobie Hashimoto.

    Co do bromergonu to myślę że może pomóc, ja niestety miałam na tyle uciążliwe skutki uboczne że musiałam go odstawić

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, robiłam prolaktynę w poprzednim cyklu (27 dc - 1 111 mlU/l) i teraz powtórzyłam + obciążenie. Wynik 431 mlU/l a z MCP 6 373 mlU/l. TSH wyszła mi w poprzednim cyklu 2,72. Czy takie wyniki są ok, czy powinnam pójść z tym do endo?

    14 tc <3
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koliber napisz jeszcze jakie są normy, bo każde laboratorium może mieć inne
    Ciężko coś powiedzieć jesli nie wiem czy twój podstawowy wynik prolaktyny mieści się w granicach normy czy nie :)

    Ale wygląda to na hiperprolaktynemię czynnościowom.

    brałaś jakiś lek po badaniu w poprzednim cyklu, że tak spadł ten wynik podstawowy?

    Co d TSH słyszałam, że przy staraniach najlepszy wynik to coś w granicach 1

    Ja bym pokazała te wyniki lekarzowi:)
    Może jeszcze wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie:)

    pozdrawiam

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, normy są 102 - 496 mlU/l. Nic nie brałam, ale przy pierwszym badaniu dzień wcześniej byłam na jodze, a rano po badaniach miałam trudną rozmowę w pracy. Zastanawiam się czy robić sobie jeszcze raz badania, do lekarza idę w przyszłym tygodniu.

    14 tc <3
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koliber daj znać co tam usłyszysz u lekarza :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna dawno tutaj nikt nie zaglądał, ale myślę że możesz sobie poczytać ten temacik i znajdziesz jakieś ciekawe informacje na temat bromka :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    trochę sobie u Was na forum pogrzebałam i mam pytanie odnośnie oznaczenia prolaktyny - czy ma znaczenie w którym dc zrobię badanie?

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Anet_86
    sama dziś o to pytałam tylko na innym temacie ;)lekarze różnie zalecają jedni uważają że dzień cyklu nie ma znaczenia inni że powinno się między 3-5 dc jakoś tak
    i ja właśnie wybieram się w sobote u mnie to będzie właśnie 3dc

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wskazówkę! Akurat jestem w połowie, więc w przyszłym cyklu wybiorę się. Nowy cykl = nowe nadzieje :)

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zagląda tu jeszcze ktoś?

    potrzebuje pomocy dotyczącej prolaktyny. Staram się z mężem prawie 3 lata o pierwsze dziecko. rok temu mialam wykonany szereg badań , który wykazał jedynie podwyższoną prolaktynę- 29 ng/ml . ginekolog stwierdził ze wynik ten nie jest niepokojący i kazał próbować dalej. Po kolejnym roku bezowocnych starań zdecydował się skierować mnie na diagnostykę do szpitala. Tam okazało się , że prolaktyna na chwilę obecną wynosi 42.22. Lekarz, kóry kierował mnie na badanie jest teraz na urlopie i zastanawiam się czy przy w miarę regularnych cyklach(29,30,31dni) moge nie mieć owulacji? czy ta prolaktyna może być przyczyną braku ciąży? dodatkowo powiem , że w środku cyklu od kilku miesięcy mam straszny problem z małymi pryszczykami na ramionach i klatce piersiowej.Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    Hej dziewczyny zagląda tu jeszcze ktoś?

    potrzebuje pomocy dotyczącej prolaktyny. Staram się z mężem prawie 3 lata o pierwsze dziecko. rok temu mialam wykonany szereg badań , który wykazał jedynie podwyższoną prolaktynę- 29 ng/ml . ginekolog stwierdził ze wynik ten nie jest niepokojący i kazał próbować dalej. Po kolejnym roku bezowocnych starań zdecydował się skierować mnie na diagnostykę do szpitala. Tam okazało się , że prolaktyna na chwilę obecną wynosi 42.22. Lekarz, kóry kierował mnie na badanie jest teraz na urlopie i zastanawiam się czy przy w miarę regularnych cyklach(29,30,31dni) moge nie mieć owulacji? czy ta prolaktyna może być przyczyną braku ciąży? dodatkowo powiem , że w środku cyklu od kilku miesięcy mam straszny problem z małymi pryszczykami na ramionach i klatce piersiowej.Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

    A badałaś progesteron może? Taka wysoka prolaktyna może blokować owulacje, choć nie jest to regułą. Ja przy prolaktyne 39 zaszłam w ciąże, ale szybko ją straciłam bo progesteron bardzo niski (prolaktyna blokuje produkcje progesteronu), więc uparłabym się na bromergon czy coś (ma na początku efektywne uboczne, ale u mnie brany na noc i z jedzeniem jakimś jest spoko, pierwsze dni tylko były trudne). Co do pryszczy - musiałabyś zbadać poziomy innych hormonów, ja mam baaardzo duże problemy z cerą, ale endo zapewnił że nie jest to związane z hormonami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2017, 22:42

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prgesteron też miałam badany i było wszytko ok. W zaleceniu ze szpitala mam wykonanie ponownych badań prolaktyny wiec w poniedziałek jadę do laboratorium zobaczymy co pokaze wynik.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia ja też mam wysoką prolaktynę ok. 40 a owulacja występuje normalnie. Od obecnego ginekologa nie dostałam bromka bo uważa, że nie zaburza ona owulacji więc nie ma potrzeby przyjmowania leków, i że jest to prolaktyna czynnościowa czyli spowodowana stresem itp. W zeszłym roku chodziłam do innego ginekologa i ten przy prolaktynie 29 przepisał mi bromergon a po 10 dniach brania zaszłam w ciążę, niestety zaśniadową. Podejrzewam, że tabletki mogły na to wpłynąć dlatego teraz wolę nic nie brać. Przed badaniem prolaktyny nie można się denerwować bo ona działa niby jak adrenalina, nie można stymulować szyjki macicy i sutków czyli zero seksu przez kilka dni przed badaniem i nie wolno się objadać. To ponoć bardzo "delikatny" hormon :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, prolaktyna na stres działa. I rożna jest w zależności od pory dnia. Więc jeżeli progesteron ok to bym się nie przejmowała ;) powodzenia!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 1 lipca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie mialam wykonane w szpitalu podczas trzydniowego pobytu. Zestresowana nie byłam bo nawet nie wiedziałam co będa badac no ale zobaczymy w poniedziałek po kolejnym wyniku. Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :)

    pilik lubi tę wiadomość

‹‹ 24 25 26 27 28
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ