X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    U mnie bromek również nie wywołuje skutków ubocznych. Biorę pół tabletki na noc, ale ktoregoś dnia wzięłam dużo wczesniej niż poszłam spać i nic mi nie dolegało :-) niestety z połączeniem lampki wina było już gorzej-następnego dnia rano czułam się jakbym była na mega kacu... teraz już nie łaczę bromka nawet z łykiem alkoholu

    Spioch w zasadzie Twój wynik progesteronu mieści się w normie ale dziewczyny pisały że po ovu mialy wyższy więc sama nie wiem. Ja w tym cyklu miałam sprawdzić jak to u mnie wygląda, ale niestety się nie udało. Za miesiac sprawdzę już napewno. w ubiegłym cyklu przed ovu miałam ok 1.5. Myślałam że jak jest wyraźna różnica między I a II fazą cyklu to progesteron jest ok.

    Progesteron w 3dc wyniósł 0,2. Trochę się boję, że to to może być powodem niepowodzeń :( Do gina idę 25 stycznia dopiero także zobaczymy co powie.

    Jeśli chodzi o prl to sama nie wiem, teraz jak będę na wizycie to sie zapytam. boję się, że jak odstawie to znowu podskoczy ponad normę.

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki :) Jestem nowa i od niedawna bo od miesiąca biorę bromergon na zbicie baaardzo wysokiej prolaktyny. Wcześniej miałam cykle 39 dniowe. Teraz, w cyklu w którym zaczęłam brać bromergon, wydłużył się do 42 dni.. Okres normalnie dostałam ale z opóźnieniem, a z tego co wiem to powinno być w drugą stronę :/ Miała któraś z Was może podobną sytuację?

    m85awv1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spioch ja tez mialam bardzo niski prg na poczatku cyklu, a w drugiej fazie w gornej granicy. Jak zapytalam lekarza to powiedzial ze to normalne, bo prg rosnie po ovu, takze tym wynikiem w 3dc sie nie martw.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia, to dobrze, że lekarz uznał, że na bromka reagujesz, dobrze wiedzieć, że w takiej sytuacji ta po obciążeniu ma większe znaczenie :) Mi gin powiedział, że jak będę w ciąży to mam bromka od razu odstawić. I mam na razie brać póki w ciążę nie zajdę. W 2015 r. po odstawieniu bromka prl mi bardzo wzrosła, więc chyba jestem na niego skazana.
    Dziś robiłam badanie prl. Ciekawe co tam jak tam :)
    Aika, miesiąc to trochę za mało na uregulowanie okresu, ja teraz dopiero po trzech miesiącach na samym bromku mam cykl 28 dni. Cierpliwości :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia daj znać jak będziesz znała wyniki z dzisiaj ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, ale poznam je dopiero za tydzień, bo będa w karcie u lekarza :)

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczę na to że bromek + duphaston pomogą na plamienia przed okresem
    teraz miałam pierwszy cykl z tymi lekami i narazie bez efektów..plamienia od 19 dc dziś 28dc i czuję że @ nadciąga

    czy któraś z was brala bromergon na takie plamienia ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ewela nie wiem co ci napisac, jakbym miala wybierac to chyba bym szla do jacuzi, bo w sumie co moze zaszkodzic kapiel z babelkami. Chyba ze masaz bedzie bardzo mocny...
    Z sauny bym osobiscie zrezygnowala, ale nie mam racjonalnego powodu ;)

    U mnie ciag dalszy niewyjasnionych sytuacji z wynikami prolaktyny. Poprosilam dzis w klinice czy mogliby mi zbadac i nawet nie bylam na czczo i srednio wyspana i prolaktyna ponizej normy bo 1.3 przy normie 3-20!

    Ale biore bromka nadal, dokad nie zajde w ciaze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2017, 21:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia1982 mi endo kazała właśnie na kontrole zrobić badania w ciągu dnia po śniadaniu spokojnie wybrać sie do labo bo PRL również waha sie w ciągu dnia. A jaka dawkę bierzesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spioch pol tabletki na noc. Ja juz nic nie rozumiem z tego ;)

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja prolaktyna w 9dc wyszła mi 21,2 przy normie 4,8-23,3, więc chyba ok?
    Kiedyś miałam z nią problemy i brałam bromka, ale to było z 1,5roku temu jak odstawiłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello a robilas po obciazeniu? Wiesz masz w normie, ale dla staraczek najlepsza jest do ok. 10.

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie robiłam po obciążeniu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja teraz tak myślę i nie wiem skoro prl spadła do 8 z 50 to ciągle brać to pół tabletki? Czy zmniejszyć dawkę do 1/4 na noc? Żeby się całkowicie nie zablokować z tą prl

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela ja niestety nie pomoge z atpo, bo nawet nie wiem co to za badanie, ale ciesze sie, ze tarczyca ci tak ladnie spadla :)
    Jesli masz dzis wizyte u endo to moglabys spytac jak zrobic z bromkiem, jesli wynik bedzie juz niski?
    Ja sama mam bardzo niski, ostatnio nawet ponizej normy, ale u mnie w klinice powiedzieli ze to dobrze i lepiej niz jakby byl wyzszy ;) moj endo po ostatnich wynikach, ktore byly jeszcze dosyc wysokie powiedzial, zebym nadal brala pol tabletki, bo moj organizm dobrze na ta dawke reaguje. Dla niego najwazniejsze bylo, ze prl jest po obciazeniu duzo nizsza niz wczesniej. Poza tym kiedys czytalam, ze po odstawieniu bromka prolaktyna moze znowu podskoczyc na zasadzie efektu jojo i to tez zle. Ja zamierzam brac te pol tabletki dokad nie zajde w ciaze i potem jeszcze przez tydzien po 1/4 i dopiero calkiem odstawic, bo nie chce szoku dla organizmu.
    Niestety nie mam mozliwosci robic sobie prywatnie badania bedac w DE bo tutaj wszystko musi byc zlecone przez lekarza, a moi lekarze nie widza potrzeby skoro wynik na czczo byl w normie :/
    Jakbys sie dowiedziala cos u endo to daj znac! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.wela ATPO to przeciwciała tarczycowe.
    Jeśli masz ponad normę to prawdopodobnie masz Hashimoto czyli masz przeciwciała które niszczą tarczyce.daj znać co ci endo powie

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ