X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni91 ja właśnie czytalam ze różnie dziewczyny reagują ale organizm sie przyzwyczaja po czasie i przechodzi. Myślę ze skoro mialas taki ciężki poranek bierz przez tydzień 1/4 tabletki i powoli zwieksz dawkę. Może będzie lepiej ;-)

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela, myślę, że powinnaś zostać przy połowie dawki. Doświadczenia dużego nie mam, ale naczytałam się o tym duuużo i ten bromek mocny jest.

    Ja chyba zrobię tak jak mówi spioch i zmniejszę na kilka dni dawkę do 1/4 tab.

    W zasadzie nie zauważyłaś, czyli czujesz się tak jak zawsze? Lepiej czy gorzej? :)

    Który to Twój cykl starań, jeśli mogę wiedzieć? I jak Twój progesteron?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.wela myślę ze to sprawa indywidualna i najlepiej zrobić badanie kontrolne.

    Na tarczycę to juz biorę euthyrox ponad 8 lat a może więcej. Jestem unormowana bo co 3 miesiące badam TSH i chodze do endokrynologa. Do października bralam euthyrox 112 ale ze TSH mi podskoczylo do 2 a ja najlepiej czuje sie przy TSH zbliżonym do 1 pani doktor wprowadziła mi od pon do czwartku dawkę 112 a od piatku do niedzieli 125. Nie wiem czy to nie za duży spadek i nie zacząć brać 125 tylko w dwa dni...

    A prolaktyną jestem mile zaskoczona nie spodziewałam sie takiego spadku ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2016, 21:35

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spioch super Ci spadla prolaktyna, zreszta TSH tez. Ja bym na twoim miejscu brala 0.5 bromka plus zmniejszyla ta dawke na tsh, zeby juz nie spadalo. Ale skonsultuj to jeszcze z lekarzem.

    Ewela mysle, ze Tobie tez lepiej 0,5 tabletki by zrobilo. 1 wydaje mi sie byc przy twoich wynikach za duzo.

    Moni mi lekarz kazal zaczac od 1/4 przez tydzien i zaczac branie w piatek przed spaniem, takze ospalosc napadla mnie w weekend, a do pon bylo juz ok. Ja bym Ci radzila zwiekszac stopniowo, skoro tak cie zwala z nog.

    Az jestem ciekawa moich wynikow, bo tez mija niedlugo 2 miesiace i bede badac pod koniec grudnia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela ten progesteron to zbadaj nalepiej 7 dpo, bo u mnie przed ovu byl 0,2 a 7dpo byl 27 wiec wysoko, na granicy normy. Takze roznice sa kolosalne, bo progesteron wytwarza chyba cialko zolte, a to pojawia sie po ovu.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi jaki powinien być progesteron po owulacji aby ciąża sie dobrze rozwijała?

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki e.wela!

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    pomocy, bo już zgłupiałam; kiedy badać prolaktynę? Lekarka mi nic nie powiedziała, a z nerwów zapomniałam o to zapytać.
    Niektórzy piszą, że obojętnie kiedy, inni, że 3-5 dc, jeszcze inni, że kilka dni po owulacji.... Oczywiście nie badam w kierunku guza przysadki tylko problemów z ciążą. Owulację mam.

    Doczytałam, że 1 dzień przed bez przytulania, nawet dotykania piersi, bez wysiłku, obfitej kolacji, stresu... Czegoś jeszcze nie wiem?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 jeśli ginka Ci nie powiedziała kiedy badać to chyba jest jej to obojętne. Mój tez mi nic nie powiedział, a zazwyczaj robię w drugiej połowie cyklu. Chyba ważne, żeby kontrolne później zrobić mniej więcej w tym samym czasie cyklu. Jak ma wyjść podwyższona to i tak wyjdzie. Tylko tak jak napisałaś w ostatnim zdaniu, trzeba się powstrzymać od pewnych rzeczy.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zleciła mi je internistka, z własnej inicjatywy, przy okazji gdy wypraszałam u niej inne skierowanko. Generalnie teraz się nie staramy, bo muszę podleczyć TSH i czekam na jedno USG, po którym być może HSG :/.
    W takim razie też zrobię w drugiej połowie cyklu, 4-5 stycznia i tak miałam iść zbadać tarczycowe hormony. Za jednym kłuciem.

    Gdzieś wyczytałam jeszcze, że często podwyższona prolaktyna towarzyszy wyższemu TSH i jak się obniży lekami TSH, to prolaktyna sama spada. Ktoś tak miał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 13:36

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakies jaja u mnie. Bylam wczoraj na badaniu prolaktyny po 2 miesiacach brania pol tabletki bromergeronu w 4dc. Na czczo mialam 820 przy normie 100-500, po obciazeniu 1500 takze z tego co wiem to w porzadku bo wzrosla tylko 2-3 razy w stosunku do wyjsciowej. Ale zastanawia mnie ta prolaktyna na czczo, bo wczesniej mialam 25 przy normie do 23, a po obciazeniu mialam 400 czyli 20 razy podwyzszona. Czyli po bromku zmalala mi po obciazeniu ale na czczo wzrosla? Czy moze tak byc? Myslalam ze bedzie ogolnie spadac od tego leku :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia, mi trudno się wypowiedzieć, bo nie miałam badania z obciążeniem, ale ta na czczo powinna zmaleć. Może za mała dawka? to lekarz musi ocenić, sama chętnie się dowiem jak to z tym jest. Też nie wiedziałam, że może wyjść coś takiego. Kiedy masz wizytę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biala Azlia, nie mam narazie wizyty, bo bromka przepisal mi endokrynolog, ale moze zadzwonie do niego spytam o ta dawke...

    Powtorzylam badanie na drugi dzien w innym laboratorium i wyszlo w normie. Norma do 26 a ja mialam 22, no ale nie jest przekroczone dwukrotnie...zastanawiam sie czy ten pierwszy wynik moze byc zafalszowany...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby w normie, ale to i tak za mało Ci spadło. Mi kiedyś po miesiącu z poziomu ponad 50 spadło do 8. Chyba słabo reagujesz na bromka, albo za mała dawka. Zadzwoń do lekarza i daj znać co powiedział na to :)
    Prolaktyna to bardzo kapryśny hormon jak widać. Mogło Ci coś ten pierwszy wynik zafałszować. A może spróbuj kiedyś zbadać w drugiej fazie cyklu i porównać.

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ