X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę w czwartek badać prl, a o wyniku dowiem się w poniedziałek na wizycie u gin, ale czuję, że jest niski poziom, bo mam dość ładny wykres :)

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:23

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    pierwszy raz piszę na forum, więc wybaczcie jeśli będzie chaotycznie smiling smiley
    Od ponad roku staramy się z chłopakiem o bobaska, nie są to może takie starania co mies. z zegarkiem w ręku ale jednak pilnujemy płodnych dni mimo to jak dotąd nic z tego.
    Moim problemem są regularne plamienia przed okresem,zaczynają się około 19/20 dc kończą z nadejściem krwawienia. Do tej pory lekarze u jakich byłam wogóle ignorowali te plamienia. 3 mies temu z badań hormonalnych wyszło że mam chorobę Hashimoto - biorę na to eutyrox
    Poza tym podwyższona prolaktyna, od dwóch tyg biorę bromergon i duphaston od 16 dc
    Niestety jak narazie nie widzę efektu bo plamienia jak były tak są sad smiley
    ktoś miał podobny problem?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny podpowiedzcie w którym dniu cyklu zbadać prolaktynę?
    TSH chyba bez różnicy w którym dniu cyklu zrobię?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello Prolaktyna chyba bez różnicy w jakim dniu cyklu ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello mi lekarz kazal prl zrobic w 5-7dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    A przed braniem bromka mialas inny, tzn jaki? To moj pierwszy cykl w ktorym starannie mierze temp. i niestety nie moge okreslic czy wykres jest ladniejszy niz wczesniejsze. Jedyne co zaobserwowalam to w ubieglym cyklu nie bylo spadku temp przed owulacja - w tym byl bardzo wyrazny ale nie wiem czy to zasluga bromka- biore go dopiero 3tygodnie
    Przed braniem bromka moje cykle miały nawet 70 dni...wiec, wiesz... z bromkiem się skróciły i jest wyraźny podział na dwie fazy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Witam,
    pierwszy raz piszę na forum, więc wybaczcie jeśli będzie chaotycznie smiling smiley
    Od ponad roku staramy się z chłopakiem o bobaska, nie są to może takie starania co mies. z zegarkiem w ręku ale jednak pilnujemy płodnych dni mimo to jak dotąd nic z tego.
    Moim problemem są regularne plamienia przed okresem,zaczynają się około 19/20 dc kończą z nadejściem krwawienia. Do tej pory lekarze u jakich byłam wogóle ignorowali te plamienia. 3 mies temu z badań hormonalnych wyszło że mam chorobę Hashimoto - biorę na to eutyrox
    Poza tym podwyższona prolaktyna, od dwóch tyg biorę bromergon i duphaston od 16 dc
    Niestety jak narazie nie widzę efektu bo plamienia jak były tak są sad smiley
    ktoś miał podobny problem?
    sylwia, cierpliwości i na pewno zobaczysz efekt. Leki potrzebują troszkę czasu żeby zadziałać. Regularnie bierz i będzie dobrze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello, mi lekarz nie powiedział w jaki dzień robić, sama uznałam, że będę robić w drugiej fazie cyklu :)

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pocieszenie :)
    A jest to naprawdę wszystko męczące,bromergon biorę co drugi dzień, tak mi zaleciła Pani doktor..biorę go na noc i niestety strasznie zatyka mi nos. Ale tyle to przeżyje, raz wzięłam tabletkę w ciągu dnia to coś strasznego - zrobiło mi się niedobrze i prawie zasłabłam, musiałam się położyć i po jakimś czasie wróciłam do życia.
    Wy też macie takie skutki uboczne przy bromergonie ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jestem ta szczęściarą, której bromergon nie rusza :) tzn działa, ale samopoczucie normalne. Sporo jednak czytałam o dziewczynach, które źle bromka znoszą, nawet lekarz za każdym razem się mnie pyta czy wszystko ok. No najlepiej brać na noc i przespać skutki uboczne. Pierwszego dnia gdy wzięłam to pamietam, że mnie mdliło, i tyle.
    PS. Sylwia, ja też rocznik '86 ;)

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc witaj w klubie Biała Azlia :)
    Ja niestety muszę zmniejszyć dawkę bromka na 1/2 tabletki, dzwoniłam własnie do mojej Pani gin kazała zmniejszyć
    Całą noc nie spałam tak miałam wysuszony i zatkany nos...męczarnia ledwo na oczy patrzę a trzeba się zbierać do pracy

    Jaki miałaś poziom prolaktyny zanim zaczęlaś brać bromergon ?
    Napisze wieczorkiem jak to u mnie wygląda

    Miłego dnia forumowiczki :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze badanie robiłam 7 października - poziom 2600 jednostek przy normie do 500 jednostek. Kolejne badanie 16 listopada - poziom 460 jednostek. Jutro robię nastepne badanie, o wyniku dowiem się w poniedziałek :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bromek na szczęście tez nie wywoluje skutków ubocznych.

    Pisalam tu jakiś czas temu. Dzisiaj zrobilam badanie (22dc) i prolaktyna spadła do 8.540 co mnie bardzo cieszy. Biorę pol tabletki na noc. Ale za to progesteron wyszedł 6.630 ng/ml. Czy to nie za malo na 7dpo? :-(

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedzial, zebym brala bromka caly czas i nie odstawiala.
    Pisalam Wam kilka stron wczesniej o moich przygodach z ostatnimi wynikami i lekarz stwierdzil, ze reaguje na 0,5tabletki bromka i mam dalej brac w takiej dawce. Mimo, ze prolaktyna na czczo wyszla mi podwojnie przekroczona.

    Tylko nie spytalam czy w razie ciazy mam odstawic od razu czy stopniowo sa rozne opinie z tego co czytalam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spioch prg w normie ale moglby byc wyzszy ;) ale nie martw sie w razie czego mozna suplementowac, zapytaj lekarza....

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę wszystkim, które mogą łykać bromka i nie mają skutków ubocznych :)
    u mnie ta prolaktyna podstawowa niby w normie tylko po obciążeniu za duża i pani gin oraz Pani endokrynolog uważają że trzeba ją obnizyć i że to stąd moje plamienia przed @

    u mnie w X 2016 było:
    23,43 ng/ml przy normie: 5 - 35
    po obciążeniu: 301,00 ng/ml

    w grudniu po 2,5 mies brania samego euthyroxu ( Hashimoto)
    wynik prolaktyny:
    30,6 ng/ml przy normie: 5 - 35
    po obciążeniu:264,12 ng/ml

    Pani dr uznała że to lepszy wynik od poprzedniego bo mniejszy jest wzrost w stosunku do podstawowego wyniku

    ale no mnie się wydaje że to i tak poziom prolaktyny już w górnej granicy normy

    co o tym myślicie ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ