X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 6 września 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Ponieważ tu jest wątek który ma budować nadzieję tych, których problemem jest słabe nasienie napiszę i tu.
    W czwartek odebraliśmy drugie wyniki męża i jest poprawa.
    W pierwszym badanie było: 22 mln plemników w ejakulacie, teraz 43,8 mln. Koncentracja była ok. 4-5 mln/ml, teraz jest ok. 10 mln, morfologia wynosiła 1 % prawidłowych, a teraz jest 4,55%. W ostatnim badaniu większość była też martwych i nieruchliwych a teraz te parametry są w dolnej granicy.
    Męża karmiłam fertimenem, nie fertiLmenem, oprócz tego maca, l-karnityna, koenzymQ10. Poza tym wywalił telefony z kieszeni, wymienił bieliznę tylko i wyłącznie na luźne bokserki, po domu chodzi w gatkach, ćwiczy.
    Dziękuję za kciuki, ja trzymam za Was wszystkie!

    Pozdrawiam i życzę udanego weekendu <3

    Maniuś, Ania1986, Anulkaa, Lena87, paaulla84, Kaśka28 lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z super wiesci czyli tym 6b31a69c91f547c3m.jpg? kochana po jakim czasie robiliscie powtorne badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2014, 14:53

    Z. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elegancka poprawa Z.!
    Super, szeczgolnie ze dalo rade poprawic tez morfologie, u nas tak samo 1% tylko wiec podnioslas mnie na duchu :) Moge zapytac ile czasu minelo miedzy jednym badaniem a drugim?

    Z. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie dzieczynki w ten piekny sobotni dzien;)

    Z. lubi tę wiadomość

  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 6 września 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Aniu dokladnie tym. Zaczęłam mu najpierw aplikować wlasnie ten ferimen bo czułam po przebadaniu siebie wzdłuż i wszerz ze tu jednak moze byc klops... jakos zaraz po tym odebralismy pierwszy wynik ten beznadziejny. Wiec w sumie to drugie badanie bylo wykonane po 3 msc od pierwszej tabletki fertimenu. Po odebraniu pierwszego wyniku do fertimenu dołożyłam kolejne suple ktorych w sumie w takim skladzie nie bierze jeszcze calych 3 msc. Pomiedzy pierwszym a drugim badaniem bylo dwa msc. Ale jako ze na pelnym zestawie witamin jest dopiero 2 msc to mam nadzieję że jeszcze się poprawi ilość. No i dalej pilnuje dobrych nawyków żeby nie grzał jajek ;) teraz idzie jesień, chlodek mam nadzieję ze tez wplynie pozytywnie.
    Jestem full of hope ;)

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. wrote:
    Tak Aniu dokladnie tym. Zaczęłam mu najpierw aplikować wlasnie ten ferimen bo czułam po przebadaniu siebie wzdłuż i wszerz ze tu jednak moze byc klops... jakos zaraz po tym odebralismy pierwszy wynik ten beznadziejny. Wiec w sumie to drugie badanie bylo wykonane po 3 msc od pierwszej tabletki fertimenu. Po odebraniu pierwszego wyniku do fertimenu dołożyłam kolejne suple ktorych w sumie w takim skladzie nie bierze jeszcze calych 3 msc. Pomiedzy pierwszym a drugim badaniem bylo dwa msc. Ale jako ze na pelnym zestawie witamin jest dopiero 2 msc to mam nadzieję że jeszcze się poprawi ilość. No i dalej pilnuje dobrych nawyków żeby nie grzał jajek ;) teraz idzie jesień, chlodek mam nadzieję ze tez wplynie pozytywnie.
    Jestem full of hope ;)
    My idziemy teraz po miesiącu brania i odwyku od uzywek, bo musimy miec 2 badania do androloga

    Z. lubi tę wiadomość

  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 6 września 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    My idziemy teraz po miesiącu brania i odwyku od uzywek, bo musimy miec 2 badania do androloga

    Ja bym go wysłała na badanie później ale chciałam mieć właśnie aktualne przed wizytą u androloga którą mamy w kolejnym tygodniu. A nie palimy już rok. Dodam że też bardzo mocno ograniczył alkohol. Jak pije to jedno piwo albo lampke dosłownie wina i to też nie w każdy weekend. Zero wysoko procentowego alko na imprezkach. To mi też pokazuje że i jemu zależy :)
    Życzę również poprawy, koniecznie napisz co u Was wyjdzie!

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomość Z. !
    Trzymamy kciuki, aby z każdym miesiącem było lepiej :)

    Z. lubi tę wiadomość

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 6 września 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agus3004 wrote:
    Odebraliśmy dzisiaj wynik z posiewu nasienia wynik:
    Brak wzrostu w warunkach tlenowych
    candida - ujemne
    Więc to chyba wskazuje na to, że jest ok tak?

    Agus nie wiem jak jest z badaniami u facetów, ale u kobiet można robić posiewy na bakterie tlenowe i beztlenowe. Albo niech małż zapyta swojego urologa/ androloga/ albo laboranta wykonującego badanie, albo Ty spróbuj przez ginekologa - czy to jest wszystko, jesli chodzi o możliwe bakterie co wyszło w tym posiewie. Na moje oko na razie nie wyszła grzybica, ani nie wyszły bakterie tlenowe które są najprostsze do wykrycia.

    Swoją drogą mój małż ma badanie we wtorek i domówiłam mu posiew na wszelki wypadek. W notatce do laboratorium mu napiszę takie pytanie, bo sama jestem ciekawa - czy posiew jest tylko na bakterie tlenowe czy tlenowe i beztlenowe zarazem? Powinni moim zdaniem "posiać" na wszelkie mikroby, jeśli tylko ilość materiału pozwoli.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 6 września 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam takie skierowanie dal lekarz ktory nas prowadzi w klinice leczenia nieplodnosci wiec wydaje mi sie ze takie badanie jest wystarczajace. W piatek mamy wizyte wiec zobaczymy co dalej

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 6 września 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agus3004 wrote:
    Nam takie skierowanie dal lekarz ktory nas prowadzi w klinice leczenia nieplodnosci wiec wydaje mi sie ze takie badanie jest wystarczajace. W piatek mamy wizyte wiec zobaczymy co dalej


    aha, no to jak najbardziej powinno wystarczyć skoro z kliniki dostałaś skierowanie, oni powinni się znać na tym najlepiej.

    Ja na razie jeszcze łudzę się, że może coś wyszło w tym cyklu. Badamy nasionka ciekawi, czy w ogóle jakiś efekt jest po leku oraz suplementach. Androlog oceni. Jak efekty leczenia będą zbyt marne, to też do takiej kliniki uderzam, chciałabym bardzo spróbować jeszcze inseminacji przed in-vitro. Ech :-(

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 6 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od razu po badaniach nasienia udalismy sie do kliniki, jakos mam wieksze zaufanie jesli chodzi o takie sprawy. Mam nadzieje ze szybko znajdziemy przyczyne oslabienia zolnierzykow

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo , halo żyjecie kobity?

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 7 września 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, u nas aktywny weekend. Wykorzystujemy piekna pogode i cale dnie spedzamy poza domem. Wczoraj mielismy gosci, robilismy zakonczenie sezonu grillowego z ostatnim wlasnie grillem. A dzisiaj troche u babci, troche u tesciow i dzien zlecial. Od jutra maz ma 3 dni urlopu to chcemy poogarniac zalegle roboty okolodomowe. U mjie dzis 9 dc wiec pomalu zaczynamy przyjemne staranka;) a jak wam uplynal weekend?

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 7 września 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) dzisiaj byłam na chrzcinach tego dziecka o którym opowiadałam. Ma 1,5 miesiąca i dobił nareszcie 3kg! U mnie @ dalej brak, cień na teście ciążowym dalej jest, więc jutro znowu na betę i umawiam do doktora po lutkę na wywołanie @.

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis wlaczyłam ze sprzatniem (tak jakos mi sie zebrało bo maz w pracy i nudno) ja mam do 16.09 wolne a wiec sie lenie;) u mnie nareszcie przyszła @ dzis w tym cyklu tylko bromergon noi 1 cykl z metformina, na razie przerwalam stymulacje clo bo chyba jest bez sensu puki kijanki słabe

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 7 września 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    La jakie wywolanie? Jest cien na tescie,@ brak, trzymam kciuki za ciazowa bete :)
    Ania czemu chcesz przerwac stymulacje? Wlaczasz metformine wiec mysle ze szanse sa jeszcze wieksze, a kijanki moze akurat dadza rade. Jakie twoj m mial wyniki? Mi doktor mowil zeby sie starac caly czas, bo nie z takimi wynikami ludzie zachodzi w ciaze. Takze do dziela dziewczyno!

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    La jakie wywolanie? Jest cien na tescie,@ brak, trzymam kciuki za ciazowa bete :)
    Ania czemu chcesz przerwac stymulacje? Wlaczasz metformine wiec mysle ze szanse sa jeszcze wieksze, a kijanki moze akurat dadza rade. Jakie twoj m mial wyniki? Mi doktor mowil zeby sie starac caly czas, bo nie z takimi wynikami ludzie zachodzi w ciaze. Takze do dziela dziewczyno!
    kochana takie
    Ph -7,8 norm 7,8
    Lepkośc ++
    Aglutynacja brak
    Koncentracja-4,92 norm powyżej 15mln
    Liczba plemników-14,77 norm powyżej 39 mln
    Koncentracja komórek okrągły 0,2 norm poniżej mln
    Ruch szybki postepowy typ a 0 norm powyżej 25%
    Ruch postepowy pr a+b 4 norm powyżej 32%
    Plemniki hyperaktywne 0
    Plemniki ruchome 12,8% norm powyżej 40%
    Żywotność 42% norm 58%
    Prawidłowa Budowa 2% norma 4%
    Z nieprawidlowa główka 84%
    Z nieprawidlowa wstawka 4%
    Z nieprawidlowa witka 10%
    Uwagi
    Zliczono 5 plemnikow o ruchu a i b



    u nas zaskakuje ale sa to ciaze biochemiczne :( i nie chce juz kolejnej

  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 7 września 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam lutkę w domu, czy mogę teraz brać ją przez te 10 dni na wywołanie @, czy bez konsultacji z lekarzem lepiej nie?
    agjot ciąży na pewno nie ma, takie cienie, to tylko cienie, a chciałabym szybciej żeby wyrobić się z badaniami przed październikiem, bo wtedy wracam na dzienne studia i w tygodniu nie będę miała czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2014, 20:48

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Dziewczyny znalazłam lutkę w domu, czy mogę teraz brać ją przez te 10 dni na wywołanie @, czy bez konsultacji z lekarzem lepiej nie?
    agjot ciąży na pewno nie ma, takie cienie, to tylko cienie, a chciałabym szybciej żeby wyrobić się z badaniami przed październikiem, bo wtedy wracam na dzienne studia i w tygodniu nie będę miała czasu.
    spokojnie mozesz brac

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ