X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 17 października 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej poli.
    mój mąż mial 3% ale teraz mu skoczylo do 4 % nie duzo ale cos drgneło...;)
    Bierze salfazin wieczorem a 2 razy dziennie Mace(kapsułki) i tyle.
    teraz jak mu sie skonczy Salfazin to ma brac Promen tak mu polecil androlog...

    Tak swoja droga to tych suplementów jest troche na rynku...zgłupiec idzie ale radze Ci kupic z allegro są o wiele tańsze

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 18 października 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LISTA WALCZĄCYCH ZE SŁABYM NASIENIEM:
    1. Ania1986- 15cs/ parametry nasienia poniżej normy/ obecnie suplementacja wit
    2. Ania_84 - 18cs / brak pleminków w nasieniu / kuracja przed micro biopsja jąder
    3. agus3004 - 11cs / parametry nasienia poniżej normy / niska inhibina b / suplementacja profertil
    4. paaulla84 - 21 cs/parametry nasienia poniżej normy/ kuracja plus suplementy
    5. Asiula86 - 3cs/ parametry nasienia poniżej normy, problem z upłynnieniem i ruchliwością/ suplementacja androvit + kwas foliowy
    6. Rumianek - 12cs/parametry nasienia poniżej normy, problem z ruchliwością/ suplementacja witaminowa
    7. karola_aa - 13cs parametry poniżej normy/problem z koncentracją i morfologią plemników/ kuracja Profertil, capivit a+e

    WYGRAŁY:
    1.Z-
    2 AGA30-
    3.XxMoniaXx-



    Dziewczyny dopisuję się ;)) u nas to już co prawda końcówka 13cs, chciaż możnaby było rzec że znowu 1, ponieważ dopiero odkryto w zeszłym cyklu, że mam niedrożny jajowód z tej strony z której owuluje, a owulacja tylko z jednej strony min od 7mcy. Dopiero teraz pierwszy raz miałam owulację z lewej strony wywołaną clo.
    Mam nadzieję, że szybko przejdę na stronę wygranych ;)) chociaż IUI zaplanowane na grudzień.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 18 października 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez możecie dopisać...niewiem z czym ten mój mąż ma problem chyba tylko z morfologia,
    Chyba przydało by sie mu jajka wymienić...;)na nowe...taki żarcik
    Nie ale serio to niewiem jak Wy to odbierzecie ale ja mam czarne myśli....:( no taka jestem i nic nie poradzę...ale przez tego męża mysle coraz częściej o rozstaniu....ciagle odganiam te myśli a jednak moja podświadomość nie śpi...
    15 lat za nami szmat czasu ale nie wyobrażam sobie życia mojego bez drugiego dziecka i wiem jedno będę je miała z mężem lub bez niego!
    Tylko dlatego tak mysle bo mój mąż ma to wszystko gdzieś ja to przezywam na 100% on na 1% wie ze ma żylaki ale twierdzi ze skoro zaszlam w dwie ciaze to będzie trzecia(w tym jedno poronienie) albo twierdzi ze widocznie tak musi być...achhhhh co za podejscie!pozazdrościć normalnie :(

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 19 października 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję podejścia męża, bardzo współczuję. Co do rozstania się nie wypowiem, bo ja mam zupełnie inne zdanie, nie potrafiła bym od niego odejść tylko dlatego, że nie może dać mi dziecka. Są przecież różne metody leczenia, wspomagania rozrodu. Leczycie się w klinice ? Nie myśleliście o IUI?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 19 października 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz w klinice powiedzial ze inseminacja odpada tylko zostaje in vitro ale przeciez najzwyczajniej mnie na to nie stać :(
    Teraz narazie do grudnia czekamy bo dostał leki od androloga wiec po 3 mcach pojedziemy na kontrol przy okazji robiąc wyniki nasienia...

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 19 października 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    sam undesteron moze powodowac pogrszeni naseinia..
    dlaetgo dla dobrej kuracji podaje sie go rownolegle z antyestrogenami
    wiec calkem mozliwe ze wlasnie to wplynlelo na pogorszenie wynikow

    z tego c kojarze to Monia moila ze lepszy jest Proviron czy jakos tak :)

    Słabo mi się już robi jak czytam i ciągle wiem że nic nie wiem...

    1. Mnie też proszę dopisać do listy, cykli starań nie liczę.. Jesteśmy małżeństwem od 2007. Staramy się,z przerwami - od 2010.

    Mój małż dostaje sam Undestor. Jest w trakcie przyjmowania 1 op. Czy to mu może pogorszyć parametry nasienia zamiast poprawić? Dlaczego?

    Oprócz tego bierze Macę, cynk w kapsułkach, magnez i kwas foliowy. No i nie pije już nawet kropli alkoholu (wcześniej zdarzało się sporadycznie, piwo niepasteryzowane).

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mimbla wkleję Ci artykuł na który się natknęłam.
    "Miliony par na świecie z niepłodnością zależną od czynnika męskiego, skazanych wcześniej na konieczność skorzystania z banku nasienia lub adopcji, uzyskały szansę na posiadanie dzieci z własnego materiału genetycznego. Ale mimo szybkiej kwalifikacjidoinseminacjiczy w dobie tak spektakularnego rozwoju różnych technik ciąż pozaustrojowych IVF (np. ICSI z użyciem plemnika pozyskanego bezpośrednio z gonady od mężczyzny z azoospermią czy aspermią - PESA, MESA, TESA, TESE, mTESE), nadal jest miejsce na leczenie niepłodnych mężczyzn z obniżonymi parametrami nasienia (oligoasthenoteratozoospermia), obejmujące hormonalną farmakoterapię [4, 7, 10]. Niedobory produkcji androgenów są nie tylko objawem zespołu metabolicznego z LOH (late-oset hypogonadism), ale także towarzyszą niepłodności męskiej [12, 13]. W roku 2009 opublikowano wytyczne w sprawie leczenie zespołu hypogonadalnego, określając wskazania do terapii androgenami w różnych sytuacjach klinicznych [14, 15]. Także terapia czynnika męskiego u bezdzietnej pary zawiera suplementację testosteronu jako podstawowy sposób wpływający na poprawę jakości nasienia. Wcześniejsze doświadczenia z użyciem tego androgenu w monoterapii stymulacji spermatogenezy były złe, kuracje często kończyły się pogarszaniem parametrów. Klasyczne już dzisiaj prace kliniczne Adamopulosa, który zastosował testosteron wraz z czystym antagonistą estrogenowym (tamoxifen) wykazały, że skojarzenie tych dwóch substancji znakomicie wpłynęło na poprawę jakości nasienia leczonych w ten sposób niepłodnych mężczyzn [16, 17, 18].

    Obecnie dostępne na rynku preparaty testosteronowe są w różnych postaciach.
    Do stymulacji spermatogenezy nadają się preparaty krótko działające. Spośród nich w Polsce dostępne są: Undestor (kapsułki 40 mg Testosterone undecanoate), Proviron-25 (tabletki 25 mg Mesterolone) oraz Androtop (żel testosteronowy 50 mg, w saszetkach). Badania Wang i innych wykazały, że farmakokinetyka postaci żelowych testosteronu pośród innych form podawanych codziennie jest najlepsza [18]. Nie zaleca się natomiast Mesterolonu, z uwagi na wystę-pujące niepożądane działanie hepatotoksyczne (żółtaczka cholestatyczna wewnątrzwątrobowa) oraz ginekomastię. W przychodni "Novum" u pacjentów poddanych empirycznie leczeniu preparatem testosteronu w żelu wraz z czystym antagonistą estrogenowym przy dłuższym stosowaniu uwzględniającym cykl nabłonka plemnikotwórczego obserwowano poprawę jakości nasienia. Daje to szansę parom nieakceptującym zapłodnienia pozaustrojowego na uzyskanie ciąży na drodze naturalnej lub, co jest częściej spotykane u innych par, rezygnacji z obciążającej medycznie kobietę, skomplikowanej i drogiej procedury IVF na korzyść mało inwazyjnej inseminacji domacicznej IUI. Fakty te zachęcają do przeprowadzenia badań klinicznych EBM (wieloośrodkowe, randomizowane, podwójnie ślepe, z kontrolą placebo), aby obiektywnie wykazać skuteczność żelu testosteronowego (Androtop) w połączeniu z antyestrogenem (Tamoxifen) w populacji polskich mężczyzn z obniżonymi parametrami nasienia (oligoasthenoteratozoospermia).

    Podsumowanie

    Niepłodność męska często współwystępuje z niedomogą endokrynną jądra. Planowana terapia hipogonadyzmu z użyciem preparatów testosteronu winna uwzględniać oddziaływanie androgenów na cykl nabłonka plemnikotwórczego w grupie mężczyzn planujących prokreację. Skojarzenie żelu testosteronowego z antyestrogenem wykazuje korzystny wpływ na jakość nasienia.

    dr n. med. Jan Karol Wolski"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki bardzo prosze dopiszcie sie same :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 października 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla spokojnie ... kazdy facet inaczej reaguje ..
    tak naprawde to taka loteria 50/50

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 19 października 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LISTA WALCZĄCYCH ZE SŁABYM NASIENIEM:
    1. Ania1986- 15cs/ parametry nasienia poniżej normy/ obecnie suplementacja wit
    2. Ania_84 - 18cs / brak pleminków w nasieniu / kuracja przed micro biopsja jąder
    3. agus3004 - 11cs / parametry nasienia poniżej normy / niska inhibina b / suplementacja profertil
    4. paaulla84 - 21 cs/parametry nasienia poniżej normy/ kuracja plus suplementy
    5. Asiula86 - 3cs/ parametry nasienia poniżej normy, problem z upłynnieniem i ruchliwością/ suplementacja androvit + kwas foliowy
    6. Rumianek - 12cs/parametry nasienia poniżej normy, problem z ruchliwością/ suplementacja witaminowa
    7. karola_aa - 13cs parametry poniżej normy/problem z koncentracją i morfologią plemników/ kuracja Profertil, capivit a+e

    WYGRAŁY:
    1. Z. - Pierwsze badanie 22 mln plemników w ejakulacie, 1% prawidłowych, drugie badanie 43,8 mln plemników ejakulacie, 4,5% prawidłowych - II kreski na teście po 9 msc starań. Udało się po suplementacji witaminowej.
    2 AGA30-
    3.XxMoniaXx-


    Dopisałam się i ja ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2014, 15:20

    paaulla84, karola_aa lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 19 października 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. takie historie jak Wasza napawają optymizmem! :) Super!

    Z. lubi tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 19 października 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. Co Twój mąż brał :)? Bo mój ma ciut lepsze wyniki. Pierwsze badania 30mln w całości 6 w 1ml. Następne po 3 mcach profertilem 70mln w całości i 20 mln w 1ml. Morfologia między 0 a 4 %. Najczęściej 2%. Bierze profertil od końca kwietnia.
    Dajesz nadzieję :D

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 19 października 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z właśnie opisz męża suplementacje :)

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 20 października 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż brał:

    1. L-karnityne
    2. Koenzym Q10
    3. Maca
    4. Fertimen
    5. Rutinoscorbin
    Później dostał jeszcze:
    6. Magnez + potas
    7. Cynk

    Oprócz tego w domu zawsze w luźnych bokserkach, ćwiczył regularnie, wyciągnął telefony z kieszeni.

    Poza tym wydaje mi się, że u nas tak naprawdę decydująca była poprawa parametrów ruchu, za pierwszym razem było to 20,99% ruch postępowy, a później ten parametr dobił do dolnej normy.

    Życzę Wam powodzenia, wierzę, że i Wy się doczekacie dwóch kresek ;) <3

    paaulla84, karola_aa lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 20 października 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ruch jest wyjątkowo dobry bo 70% żywotność między 80 a 85% tylko ilość i jakość kiepskawa :( jak nie zajdziemy do grudnia to zamiast profertilu kupię Twój zestaw ;)

    Dzisiaj zrobiłam test, bobo płytkowy, 11d fl. Test negatywny, jednak gdzieś tam pod światło pod odpowiednim kątem widać zarys drugiej, jest mega mega mega blada ale jednak coś tam widać:( na pierwszy rzut nic nie widać, ale jak zrobiłam zdjęcie to nawet mąż dojrzał, że tam coś majaczy :( obawiam się jednak że to test jest wadliwy :(

    Z. lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 20 października 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    U nas ruch jest wyjątkowo dobry bo 70% żywotność między 80 a 85% tylko ilość i jakość kiepskawa :( jak nie zajdziemy do grudnia to zamiast profertilu kupię Twój zestaw ;)

    Dzisiaj zrobiłam test, bobo płytkowy, 11d fl. Test negatywny, jednak gdzieś tam pod światło pod odpowiednim kątem widać zarys drugiej, jest mega mega mega blada ale jednak coś tam widać:( na pierwszy rzut nic nie widać, ale jak zrobiłam zdjęcie to nawet mąż dojrzał, że tam coś majaczy :( obawiam się jednak że to test jest wadliwy :(

    U mnie też był cień cienia bodajże w 10 dni fazy lutealnej ;) parametry macie w takim razie dobre, trzeba było tylko czekać na owulke z dobrej strony :)
    Mam nadzieję że to jest TO. Kiedy powtarzasz test? Czekamy na wieści :) trzymam kciuki :)

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 20 października 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale u mnie jest mega mega mega cień cienia:) na pierwszy rzut nic nie było widać, teraz już wysechł więc już nic nie widać :( brzuch boli mocno jak na @ :/ może jutro powtórzę ale na cuda nie liczę.
    Z. Zaraź mnie :D

    Z. lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 20 października 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba zatestuje jutro, o ile tempka nie poleci. Jutro 12dpo wiec jezeli sie udalo to moze cos tam dojrze. Objawow raczej brak, przeczuc tez...bedzie co ma byc
    Karolaa powtorz jutro test, jak cos jest na rzeczy to kreska powinna ciemniec. Trzymam kciuki

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mamy kolejny cud u la!! :) chyba i na naszym wątku zaczyna się rozwiązywać worek z ciazami :) to która następna do cudu? :)

    Z. lubi tę wiadomość

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 21 października 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie minus :( przez chwilę wydawało się mi że coś tam jest ale nie ma :( dzisiaj robiłam jakiś zwykły tani test kupiony tu w ie. Może jednak coś na bobo wyjdzie jutro? ?? :(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ