X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE
Odpowiedz

Przyszłe/obecne mamy PLUS SIZE

Oceń ten wątek:
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałabym poswiecic wątek osobom z nadmiarem kg, które starają się o maluszka. Jak Wasze starania? Chętnie posłucham też wypowiedzi mam, ktym się udało :)

    Mari92 lubi tę wiadomość

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłaszam się! Obecnie ważę ok.90kg 😩 udało się w drugim cyklu starań, bez leków, bez niczego. Generalnie zdawałam sobie sprawę że łatwiej jak się mniej waży, ale zanim zdążyłam zrzucić parę kg to zaszłam 🙂

    AgataJ lubi tę wiadomość

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ananana wrote:
    Zgłaszam się! Obecnie ważę ok.90kg 😩 udało się w drugim cyklu starań, bez leków, bez niczego. Generalnie zdawałam sobie sprawę że łatwiej jak się mniej waży, ale zanim zdążyłam zrzucić parę kg to zaszłam 🙂
    Gratuluję ! Najważniejsze że się udało :) Który miesiąc?

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi, dopiero początki, mam nadzieję że wszystko będzie bez komplikacji 🙃

  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ananana wrote:
    Drugi, dopiero początki, mam nadzieję że wszystko będzie bez komplikacji 🙃
    Na pewno, trzymam kciuki <3
    U mnie już 4 miesiąc starań i nic. Coraz bardziej mnie to stresuje.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 28 lipca 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    Na pewno, trzymam kciuki <3
    U mnie już 4 miesiąc starań i nic. Coraz bardziej mnie to stresuje.
    Sam stres może przeszkadzać, masz stwierdzone jakieś choroby? Jeśli nie to może właśnie trzeba wyluzować i samo zaskoczy 😉

  • MamaMagda89 Przyjaciółka
    Postów: 81 162

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja mam nadwagę. BMI 24,8
    Jestem mamą 2 chłopców
    Obecnie we wczesnej ciąży 5t6d
    Niestety w obu ciążach miałam cukrzycę ciążową. Teraz też spodziewam się że nie będzie inaczej choć zmieniłam dietę na bardziej zdrową także kto wie...

    ananana lubi tę wiadomość

    rfxgyx8dfe2l7v49.png
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 28 lipca 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też waga większa, a udało się po półtora roku starań( po stymulacji owulacji,naturalnie mam bardzo rzadko).

    oar83e3kprndadbz.png
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ananana wrote:
    Sam stres może przeszkadzać, masz stwierdzone jakieś choroby? Jeśli nie to może właśnie trzeba wyluzować i samo zaskoczy 😉
    Niby nie, ale nie miałam żadnych monitoringów cyklu robionych ani nic, więc nie wiem jak jest.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtaa wrote:
    U mnie też waga większa, a udało się po półtora roku starań( po stymulacji owulacji,naturalnie mam bardzo rzadko).

    jest sukces i to sie liczy, choć domyślam się, że przez te 1,5 roku nie było łatwo

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMagda89 wrote:
    Cześć, ja mam nadwagę. BMI 24,8
    Jestem mamą 2 chłopców
    Obecnie we wczesnej ciąży 5t6d
    Niestety w obu ciążach miałam cukrzycę ciążową. Teraz też spodziewam się że nie będzie inaczej choć zmieniłam dietę na bardziej zdrową także kto wie...

    Gratuluję! :) Zdrowsza dieta na pewno nie zaszkodzi, chociaż z cukrzycą to różnie bywa, czasem jest i tyle, cokolwiek by się jadło i nie robiło.

    MamaMagda89 lubi tę wiadomość

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Kejt88 Autorytet
    Postów: 550 321

    Wysłany: 28 lipca 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też mam trochę ciałka i staramy się od 1.5 roku ... póki co nic:(

    TSH : 7.26 -> 3.97 -> 2.73 :)))) poprawa <jupi>
    Ft3 : 4.17
    Ft4 : 11.70

    <3

    Euthyrox 70
    Pregna Start
    Folik
    Fertistim
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 28 lipca 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt88 wrote:
    Hej ja też mam trochę ciałka i staramy się od 1.5 roku ... póki co nic:(
    A masz jakieś problemy zdrowotne stwierdzone? Czy tak po prostu nie wychodzi? U mnie póki co bez żadnej diagnozy, ale strasznie się boję, że jak pójdę do lekarza na monitoring i w ogóle to coś wyjdzie... Wiem, że to głupie myślenie ale zanim zaczęliśmy się starać to ja już bałam się, że nie będzie wychodziło. I sobie wywróżyłam...
    Chciałam schudnąć przed staraniami, ale wiadomo jak jest... Kiedyś nawet nie chciałam próbować, bo bałam się swojej wagi i ciąży, pomimo tego, że zawsze pragnęłam dziecka i rodziny. Jednak przyszedł taki moment, że zapragnęłam dziecka już teraz, a nie w przyszłości. Uświadomiłam sobie, że każdy miesiąc, rok to ogromna strata w staraniach, więc próbujemy mimo wagi, ale nie wychodzi :(

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
  • Kejt88 Autorytet
    Postów: 550 321

    Wysłany: 29 lipca 2021, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataJ wrote:
    A masz jakieś problemy zdrowotne stwierdzone? Czy tak po prostu nie wychodzi? U mnie póki co bez żadnej diagnozy, ale strasznie się boję, że jak pójdę do lekarza na monitoring i w ogóle to coś wyjdzie... Wiem, że to głupie myślenie ale zanim zaczęliśmy się starać to ja już bałam się, że nie będzie wychodziło. I sobie wywróżyłam...
    Chciałam schudnąć przed staraniami, ale wiadomo jak jest... Kiedyś nawet nie chciałam próbować, bo bałam się swojej wagi i ciąży, pomimo tego, że zawsze pragnęłam dziecka i rodziny. Jednak przyszedł taki moment, że zapragnęłam dziecka już teraz, a nie w przyszłości. Uświadomiłam sobie, że każdy miesiąc, rok to ogromna strata w staraniach, więc próbujemy mimo wagi, ale nie wychodzi :(

    Robiłam tydzień temu badania na tarczycę i prolaltyne. Prolaktyna ok ale lekka niedoczynność tarczycy , lekarz twierdzi że jest tak niska że nie ma wpływu na płodność No ale miałam monitoring owulacji i nie każdy cykl mam owu i tu jest problem .... miałam stymulację Clo pojawiły się pęcherzyki ale za 1szym razem nie pękł a za kolejnym nie wiadomo czy pękł... ehh i to było w tamtym roku. Teraz zmieniłam gina Idę na pierwszą wizytę 5tego sierpnia zobaczymy co on powie.

    Jeśli chodzi o wagę póki co udało mi się 13kg zgubić i walczę dalej. Biorę od 10 dni Ovarin podobno dużo osób po nim zaskoczyło na II kreseczki :))))

    Będzie dobrze nie martw się, wyjdzie, w końcu nam się uda ! :) warto się zbadać bo to może być jakaś głupotka przez którą tracisz czas ... nie bój się, będzie dobrze, głowa do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 00:39

    AgataJ, ananana lubią tę wiadomość

    TSH : 7.26 -> 3.97 -> 2.73 :)))) poprawa <jupi>
    Ft3 : 4.17
    Ft4 : 11.70

    <3

    Euthyrox 70
    Pregna Start
    Folik
    Fertistim
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt88 wrote:
    Robiłam tydzień temu badania na tarczycę i prolaltyne. Prolaktyna ok ale lekka niedoczynność tarczycy , lekarz twierdzi że jest tak niska że nie ma wpływu na płodność No ale miałam monitoring owulacji i nie każdy cykl mam owu i tu jest problem .... miałam stymulację Clo pojawiły się pęcherzyki ale za 1szym razem nie pękł a za kolejnym nie wiadomo czy pękł... ehh i to było w tamtym roku. Teraz zmieniłam gina Idę na pierwszą wizytę 5tego sierpnia zobaczymy co on powie.

    Jeśli chodzi o wagę póki co udało mi się 13kg zgubić i walczę dalej. Biorę od 10 dni Ovarin podobno dużo osób po nim zaskoczyło na II kreseczki :))))

    Będzie dobrze nie martw się, wyjdzie, w końcu nam się uda ! :) warto się zbadać bo to może być jakaś głupotka przez którą tracisz czas ... nie bój się, będzie dobrze, głowa do góry!
    Masz jakąś specjalną dietę? 13kg to super wynik!

  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMagda89 wrote:
    Cześć, ja mam nadwagę. BMI 24,8
    Jestem mamą 2 chłopców
    Obecnie we wczesnej ciąży 5t6d
    Niestety w obu ciążach miałam cukrzycę ciążową. Teraz też spodziewam się że nie będzie inaczej choć zmieniłam dietę na bardziej zdrową także kto wie...
    Czym się różni ciąża z cukrzycą od ciąży bez cukrzycy? Jakąś specjalną dieta? Leki? Czy jak to się odbywa? Sama z powodu wagi jestem w grupie ryzyka, niby zawsze jak cukier badałam to nie przekraczałam normy 100, ale w ciąży podobno są inne normy, a dopiero będę badać

  • MamaMagda89 Przyjaciółka
    Postów: 81 162

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ananana wrote:
    Czym się różni ciąża z cukrzycą od ciąży bez cukrzycy? Jakąś specjalną dieta? Leki? Czy jak to się odbywa? Sama z powodu wagi jestem w grupie ryzyka, niby zawsze jak cukier badałam to nie przekraczałam normy 100, ale w ciąży podobno są inne normy, a dopiero będę badać

    No więc tak ja bez ciąży cukrzycy nie mam bo tak jak pisałaś są inne normy
    Nad czczo do 92
    Po 1h od wypicia glukozy do 180
    Po 2h od wypicia glukozy do 153
    Ciąża z cukrzycą się różni. Jeżeli dieta szybko nie unormuje cukrów to dostaje się insulinę- jeśli się unormuje to oczywiście trzeba stosować tą dietę i badać cukry glukometrem.
    W momencie kiedy wchodzi w grę insulina to zaleceniem jest, aby w 38 tygodniu ciąży wywoływać ciążę

    ananana lubi tę wiadomość

    rfxgyx8dfe2l7v49.png
  • Kejt88 Autorytet
    Postów: 550 321

    Wysłany: 30 lipca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ananana wrote:
    Masz jakąś specjalną dietę? 13kg to super wynik!

    Hej

    Nie mam żadnej konkretnej diety. Ograniczyłam bardzo chleb ziemniaki i słodycze. Chleba nie jem prawie wcale a jeśli muszę to ewentualnie na śniadanie. Słodyczy też nie odmawiam sobie do końca, jak mam ochotę jem trochę np kochan kinderki więc jeden na dzień idzie musowo ale w ciągu dnia nie na noc. I po 20 już nie jem tylko woda. A tak to jakieś mięso na obiad nawet smażone ale bez ziemniaków. I tak można powiedzieć że jem zakazane rzeczy ale z umiarem żeby się nie katować i zaczęło spadać. Dodam że nie ćwiczę. Nie lubię jeszcze sie nie przekonałam do ćwiczeń. I tak w 3 miesiące poszło 13kg . Walczę dalej i o wagę i o dzieciątko:)))

    Powodzenia trzymam za każdą z Was kciuki !!!

    MamaMagda89, ananana lubią tę wiadomość

    TSH : 7.26 -> 3.97 -> 2.73 :)))) poprawa <jupi>
    Ft3 : 4.17
    Ft4 : 11.70

    <3

    Euthyrox 70
    Pregna Start
    Folik
    Fertistim
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 31 lipca 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt88 wrote:
    Hej

    Nie mam żadnej konkretnej diety. Ograniczyłam bardzo chleb ziemniaki i słodycze. Chleba nie jem prawie wcale a jeśli muszę to ewentualnie na śniadanie. Słodyczy też nie odmawiam sobie do końca, jak mam ochotę jem trochę np kochan kinderki więc jeden na dzień idzie musowo ale w ciągu dnia nie na noc. I po 20 już nie jem tylko woda. A tak to jakieś mięso na obiad nawet smażone ale bez ziemniaków. I tak można powiedzieć że jem zakazane rzeczy ale z umiarem żeby się nie katować i zaczęło spadać. Dodam że nie ćwiczę. Nie lubię jeszcze sie nie przekonałam do ćwiczeń. I tak w 3 miesiące poszło 13kg . Walczę dalej i o wagę i o dzieciątko:)))

    Powodzenia trzymam za każdą z Was kciuki !!!
    A mogę zapytać z jakiej wagi startowałaś? Piękny spadek jak na 3 m-ce!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 15:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,chciałam tylko potwierdzić, że u mnie również pomogło odstawienie chleba. Kocham chleb,więc było mi trudno, ale efekt jest odczuwalny. I niestety co do kinderkow... one na mnie działały strasznie tucząco, serio jak przerzuciłam się na zwykłą czekoladę ( nie umiem z niej zupełnie zrezygnować) widziałam lepsze efekty. Powodzenia Wam życzę i wytrwałości ✊💪🍀 będę czasem zaglądać 🙂

    Kejt88 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ