X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQGA oczywiście przykro mi że kiepsko się czujesz. Marzymy o ciąży ale nie zawsze jest łatwo. Pomyśl jednak że Twoje dolegliwości są typowe i jak najbardziej na miejscu w tym stanie. A skoro serduszko bije u maleństwa, to będzie dobrze :-) życzę Ci sił i udanej wyprawy na wesele. I zapodaj suwaczek na dole :-) i jak tylko siły Ci pozwalają to pisz co u Ciebie:-)
    Ja 2 września mam wizytę. Do tego czasu spokojnie czekam. Przede mną okres i kolejny cykl. Myślę że nic mnie nie zaskoczy.

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aqga, uwielbiam za serduszko, mniej za samopoczucie. Ale jak się chciało, to się ma ;) na szczęście mdłości miną, dzieć zostanie :)

    Karoluś81, Eni_gma lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Wszystkie Staraczki z najlepszego rocznika;p

    Przeglądam fora od kilku dni i postanowiłam się przywitać, bo do tej pory milczałam.
    My staramy się z mężem od kilku miesięcy, póki co ja mam skierowanie na HSG a mąż zrobił wyniki w zeszłym tygodniu.

    I niestety jego są tragiczne. Przynajmniej na mój rzut oka.
    Facet rok młodszy ode mnie, nigdy nie palił, sportowiec od małego brzdąca, ma fioła na punkcie zdrowej żywności i co?;)
    Kolejną rzeczą, która wszystko to komplikuje jest jego praca. Zazdroszczę Wam jak widzę, że większość ma taką szansę co miesiac. Nam jak się uda raz na trzy miesiące to jestem szczęśliwa.

    Z wynikami męża idę do swojego lekarza w poniedziałek, a póki co staram się myśleć, że wszystko się ułoży.

    Miłego popołudnia:)



    Karoluś81, hewa81, Greetta lubią tę wiadomość

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj VENI :-) trzeba mieć nadzieję,że parametry nasienia męża da się poprawić. Na pewno coś można zrobić :-) ja też jestem przed hsg. Czekam na skierowanie. W październiku minie rok odkąd się staramy. Dziewczyny na forum bardzo pomogły dzieląc się doświadczeniem, a najważniejsze że wreszcie nie czuję się samotna w tych staraniach. Wsparcie osób, które dzielą ten sam los jest bezcenne.
    Powodzenia VENI :-)

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja skierowanie na HSG mam od 4 miesięcy - w każdym miesiącu coś wypada w szpitalu. A to aparatura zepsuta, a to lekarz na urlopie...W końcu znalazłam sobie inny szpital, ale żeby nie było zbyt lekko, to tam chcą zupełnie inne badania przed;p I znowu od nowa...Masakra.
    Mnie jakoś ostatnio dopadły złe myśli, nie mam nawet ochoty iść w sobotę na 40-tkę mojego kuzyna, bo on ma malutkie dziecko...A na mnie ostatnio takie widoki dobrze nie działają.
    Oby do poniedzialku, potem jak już będę widziała na czym stoję, to poukładam to sobie jakoś. Chyba.

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VENI nie upadaj na duchu. Po sezonie urlopowym na pewno zrobisz badanie. I nie zamykaj się na ludzi. To nie jest dobre chować się w domu przed małymi dziećmi i kobietami w ciąży. Czasem ten widok jest trudny bo przypomina o tym czego najbardziej pragniemy a tak trudno to osiągnąć. Ale przecież wierzymy, że kiedyś się uda :-) a masz dzieci czy starasz się o pierwsze? U nas są jedne i drugie dziewczyny (ja staram się o pierwsze).

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam dzieci, jakoś wcześniej nie mysleliśmy o nich. Nie składało się i w ogóle...W ogóle dziwna z nas para;) Znamy się 16 lat, małżeństwem jesteśmy od 7, a mieszkaliśmy osobno przez 10 lat, dopiero od 3 lat w zasadzie się zeszliśmy do jednego mieszkania;)

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sciemka
    witam nowe dziewczyny i życzę powodzenia w staraniach;

    Aqga co ja bym dała za takie mdłości... super, że serducho bije, a zapewne 29 założą Ci kartę ciąży.

    karola trzymam kciuki za twój cykl, miejmy nadzieję, że będzie zielono,

    a u mnie jak nie dzisiaj to jutro- nowy cykl już czuje po brzuchu, no nic może w tym sierpniowo- wrześniowym cyklu coś pyknie, a i planuję iść do innego gina (może ten drugi jak mi się uda do niego dostać coś pomoże)

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj:)

    Ja też zmieniłam ginekologa, poprzednia nie chciała dać mi nawet skierowania na HSG. Po co? Żeby mieć dzieci, to trzeba przede wszystkim współżyć przez rok regularnie. Taka była jej odpowiedź. Dobrze, że jej nie posłuchałam;)

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veni, dobrze, że nie posłuchałaś :)a w ogóle to witam Ciebie i duszkę wśród rówieśniczek :D


    Mój urlop powoli dobiega końca i jak to zwykle bywa, gdy czas wyjeżdżać, robi się pogoda... Do domu wrócę na pewno wypoczęta, na pewno opalona (solarium sprzed miesiąca ułatwia sprawę bo skóra przyzwyczajona szybciej łapie ;) ) i na pewno w ciąży spożywczej ;)

    Wszystkie dziewczyny w ciąży proszę o piękne i skuteczne wirusy pod moim nowym wykresem :D

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VENI Duszka witam i ja :)
    U mnie znowu niespodzianka. To laparo wywrocilo mi cykle do góry nogami. Zamiast owulki z lewego jajnika mam 2 pęcherzyki w prawym. We wtorek miały 16 i 18 mm jutro idę sprawdzić czy pekly. Działamy z Emkiem intensywnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 20:19

    kattalinna, Karoluś81, hewa81 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma, super :)

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma, niech pękają i się zapładniają oba :)

    zem3qps6in5tddof.png
  • duszka Autorytet
    Postów: 403 181

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ! Dziękuję za przywitanie
    Miłego dnia życzę :)

    gIM3p1.png
    X9Kyp1.png
    3Fi4p1.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ENIGMA czyli dobrze że Ci tam pogmerali w brzuchu :-) oby te pęcherzyki dały Ci szczęście :-) ja też spodziewam się przełomu po hsg i ewentualnej laparo.
    VENI wiadomo, życie różnie się toczy. Najważniejsze że teraz jesteście razem i wspólnie działacie. A w naszym wieku to nie ma co czekać rok. Trzeba szanować każde jajeczko w każdym miesiącu :-)
    DUSZKA napisz coś więcej o sobie. Dwa lata starań to już doświadczenia jakieś masz z lekarzami?
    Miłego dnia :-)
    Za chwilę weekend :-)

    Eni_gma lubi tę wiadomość

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:)

    Dobrze, że dziś jest piątek:) Pierwszy tydzień po urlopie był tragiczny, więc tym bardziej cieszę się, że już prawie weekend.
    Miłego piątku:)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEWA napisz co u Ciebie. Jak leniuchowanie?
    NATASZA jesteś jeszcze na europejskiej wycieczce?
    DOTTY wrocilas szczęśliwie z Turcji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 07:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Wcześniej pisałam jako elica ale po forumowych hockach kkockach wywalilo mi moje konto które de facto nie istnieje a nie mogłam założyć drugiego z tym samym nickiem..
    chciałam poinformować że wysikalam wczoraj bladziocha jakieś 9-10 dpo :) nir wiem jak to będzie bo do @ kilka dni jeszcze ale mam nadzieję że się nie pojawi i wszystko będzie ok :)
    Napiszę jeszcze później w wolnej chwili :)
    Miłego dnia!

    Karoluś81, Eni_gma, kattalinna, hewa81, ktosiowa, Greetta lubią tę wiadomość

  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81, Ala, dziekuje za dobre slowo pod adresem Olafka, tzn dziekuje w imieniu tego malego urwisa, ktory wlasnie lezy obok mnie w lozku i probuje jak brzmia rozne dzwieki, a nogami tak przebiera, ze gdyby mogl to by chyba odtad wszedzie biegal, niczym Forrest Gump. No ale Kawalerro narazie musi sie zadowolic dwoma sportami: plywaniem w basenie, w jaccuzi oraz wannie (oczywiscie narazie z podporka w postaci rak mamy) oraz lataniem (jak tata robi mu samolot) - jest milosc nieskonczona <3 <3
    Szczepienia znosi dobrze, przy dwoch zastrzykach w oba udka zaplakal gwaltownie ale tylko na kilka sekund a przy szczepionce na rotawirusy, ktora jest doustna, otwieral slodko buzialke i polykal dzielnie kropelki aplikowane przez pania pielegniarke, az sie ona sama dziwila, ze takie male dziecko tak ladnie samo buzie otwiera i wspolpracuje. To samo wrazenie mam, kiedy mu aplikuje wit K i D z otwartej kapsulki, tez buzialke otwiera, oczy przymyka i przyjmuje kropelki na jezyczek j polyka, spryciulek moj malutki :D
    23-go sierpnia mamy drugie dawki szczepien, trzymajcie kciuki, zeby i tym razem bylo dobrze, a po szczepieniach zadnych negatywnych reakcji.

    Z moim narzeczonym, odpukac, na szczescie sytuacja wrocila do normy, tzn ja juz nie chce sie wyprowadzac :) ehh, glupia ja ;)

    Wielkimi krokami, bo juz jutro zbliza sie 20ty sierpnia - wiecie co to za dzien? Rok temu dokladnie tego dnia (wg ovufriend) mialam owulacje. Rok temu komoreczka jajowa z zestawem genow Olafka opuscila moj jajnik (nie pamietam ktory, ale wiedzialam to rok temu :)) i ruszyla na spotkanie z tym jedynym najdzielniejszym plemnikiem, ktory niosl ze soba zapas genow dla drugiej polowy Olafka. Nie wiadomo czy ten plemnik juz w jajowodzie czekal od dwoch dni, czy od jednego, jedno jest pewne: zaczail sie za rogiem i kiedy wielka (wielka w porownaniu z nim) komora jajowa pojawila sie na horyzoncie, on zrobil "hyc"! i po chwili byl juz w srodku, rozplataly sie nici DNA i chromosomy polaczyly sie w pary, podzielily sie na dwie czesci po chwili, po chwili na cztery itd i tak powstal Olaf <3 Jutro bedziemy obchodzic rocznice istnienia naszego Malenstwa :*
    Jestem akurat u rodzicow w gorach aktualnie, bylam tutaj tez rok temu, i po poronieniu, a pozniej w okolicach 2go wrzesnia, kiedy zrobilam test ciazowy i ujrzalam upragnione dwie krechy... Przezywam to wszystko ogromnie, w glowie mi sie nie miesci, ze przez ten zaledwie rok TYLE sie zmienilo, ze zycie sie tak odmienilo, przeciez mi sie wydaje jakby to bylo wczoraj... Dziekuje Bogu niemal codziennie za ten cud... Brak mi slow... Dziewczyny, ja nie wiem jak Wy, ale ja naprawde baaaaardzo mocno pragnelam dzieciatka, ale to tak bardzo, ze az niemozliwe. Modle sie za nas wszystkie, zeby nasze wszystkie pragnienia sie spelnily...tak po prostu, przeciez kazda z nas mocno pragnie...

    Witajcie nowe duszyczki na pokladzie tego statku zwanego macierzynstwem: duszko i Veni :) owocnych staran i duzo nadziei i wiary, one gory przenosza ;)

    Katta, Karolus, Hewa, Ala, Enigma, Aqga, Ktosiowa, Dotty, Nanataszka i wszystkie inne slodkie istoty - caluje Was w pyszczki, a w tym pocalunku juz Wy wiecie ze sa i wirusy plodnosciowe i zyczenia zdrowych ciaz i slicznych dzieci i duzo duzo dobrej energii i zyczen, zeby Bog dal... :*****

    Hewcia, mnie tez gnaty bolaly, myslalam ze zejde z tego padolu momentami. Ile oddalabym za to, zeby za kilka miesiecy znowu czuc te dolegliwosci... To jest pikus, o tym sie momentalnie zapomina i to z chwila porodu momentalnie znika, jest lekkosc, zwinnosc, sprawnosci, ogolny haj i euforia <3 zycze Ci lekkiej koncoweczki i fajnego kompletowania wyprawki :) ja teraz kompletuje na jesien i zime, poszukuje rozmiarow 68-74 czyli 6 miesiecy :) zakupilam juz wczoraj kurteczke puchowke w kolorze zloty zolty oraz kaszmirkowy kardigan z kapturem w kolorze ecru - mamuska zaszalala :D do tego na lokalnej grupie sprzedazowej za kilka zlotych 3 pary spodenek, bodziaki pod sweter juz mam (wspieram dzielnie polskie male rodzinne firmy szyjace proste ciuszki) i mniej wiecej na chlody jestesmy gotowi. Ty pewnie polujesz na rozmiary 50-56 dla malej ksiezniczki :)

    Aqga, jest serduszko!!!! <3 mega mdlosci i sennosc czyli wszystko ksiazkowo, karte ciazy zakladaja faktycznie po 8ym tygodniu najczesciej, a masz jakis feeling co do plci? Gratuluje jeszcze raz :) :) piekny czas przed Toba! :*

    Love Was!

    Ide na sniadanie :) w gorach dzisiaj piekne slonce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 08:31

    Karoluś81, Eni_gma, hewa81 lubią tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ozesz kurde, ale sie rozpisalam... Jak ktoras to przeczyta, to szacun! :D

    Ellica - gratulacje!!! To jakis magiczny czas jednak ten sierpnio/wrzesien - cudowne rzeczy sie wtedy dzieja!!! :D bedziesz sprawdzac bete ? Ale czad :) kolejna ciaza :)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ