X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 października 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa kochana gratuluję i bardzo się cieszę że już wszystko dobrze :-) zdrówka, sił, dużo miłości i łask Bożych dla Twojej pełnej rodziny :-) wszystkiego dobrego :-)
    Papierowka pozdrowienia dla młodego męża :-)

    Papierówka, hewa81 lubią tę wiadomość

  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 12 października 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, ogromne gratulacje! Cudownie :*

    hewa81 lubi tę wiadomość

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 13 października 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa jakie piękne wiadomości :), dużo zdrówka dla Ciebie i maleńkiej Majeczki, trzymajcie się dzielnie dziewczynki i odzywaj się :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    Aqga
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 13 października 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, gratulacje!
    Piękny czas przed Tobą, heh... :-)
    W chwilach kryzysu pamiętaj, że "to minie".

    Aqga, Doty, Duszka, Enigma, życzę Wam złego samopoczucia, to tak bardzo uspokaja ;-)

    A Staraczkom optymizmu (zwłaszcza przy takiej aurze).

    Pozdrawiam!

    hewa81, Karoluś81, doty22 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 13 października 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, gratulacje dla dzielnej mamy i coreczki i taty, ktory pewnie wspieral :)
    Kochana, sluchaj mnie albo nie sluchaj, bo ja jestem zakrecona pozytywnie na punkcie karmienia piersia, ale nie poddawaj sie latwo. Zamow przez allegro ksiazke "po prostu piersia", przeczytasz ja w dwa dni, kiedy Majusia bedzie drzemac, wszystko bedziesz wiedziec o laktacji i nie dasz sobie wciskac roznych kitow typu "mala za malo je, masz za chude mleko, nic nie leci z piersi" (w pierwszych dobach zycia Maja naprawde zje tyle co naparstek, taki ma malenki zoladeczek, poza tym sama musi odespac porod i szok, ze juz nie jest w cieplym przytulnym brzuszku). Ta ksiazka uratowala mi zycie (laktacje) w chwili kryzysu ba urlopie, kiedy zrobil mi sie zastoj pokarmu i juz naprawde nie wiedzialam, co robic. Karmienie piersia jest cudowne i nie daj go sobie odebrac "zyczliwym". Poza tym fantastycznie pomaga wrocic do formy, obkurczyc macice, wytworzyc wiez z dzieckiem (oksytocyna), stracic wage, podtrzymac pozytwny nastroj po porodzie (chroni przed deprecha). Ja mialam obok siebie (na facebooku) liderke La Leche Ligue, ktora w chwili watpliwosci podpowiedziala korzystna pozycje do karmienia i mialam te ksiazke - i to wystarczylo, by odniesc sukces na drodze mlecznej. To jest mega mega wygoda dla Ciebie, miec zawsze idealny pokarm przy sobie w takim ladnym opakowaniu, wiec warto o to dbac. Tak wiele kobiet w PL sie szybko poddaje, bo nie maja wsparcia, wiedzy, nasluchaja sie od babc, tesciowych, poloznych nawet (sic!), zeby podac wode koperkowa, mleko modyfikowane itp. To jest przykre, bo kazda z nas (poza malutkimi wyjatkami) ma w sobie te moc, by urodzic dziecko a takze by je wykarmic najcudowniejszym plynem na swiecie. Zycze Wam duzo sily i zdrowia. Daj szanse hormonom zrobic swoje, duzo sie przytulajcie, a za chwile Twoj i Majusi organizm zakuma, ze juz czas na nowy etap zycia i ruszy lawina dobroczynnych hormonow :) <3 och, jak Ci zazdroszcze tych pierwszych chwil, one sa niezwykle... Lap kazda, nagrywaj, fotografuj, to tak szybciutko mija, a kazdy dzien jest niepowtarzalny!!

    Ponioslo mnie? Byc moze :) ale to te hormony wciaz, wybaczcie ;)

    Acha, chetnie dodalabym zdjecie Olafka, ale nie wiem, jak :) musze sie wczytac w instrukcje podana przez Was kilka stron wczesniej ;)

    Tymczasem Kochane, trzymajcie sie cieplutko ciezaroweczki i staraczki i swiezo upieczone mamusie ;) <3

    Kajka81, ktosiowa, Alicja81, hewa81, Karoluś81, doty22, AQga, bertha, Greetta lubią tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 13 października 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Dziewczyny moje Kochane :)

    Pragnę Was zawiadomić, że 11.10.2016 r. o godz. 02:15 przez cc przyszla na świat moja księżniczka Maja :) Ważyła 2750g, mierzyła 54cm i dostala 10/10 punktow.
    Decyzja o cc szybka bo zapis ktg wychodził byle jaki (tętno skakalo bardzo) i było podejrzenie podduszania.
    Teraz dochodzę do siebie, uczymy się z małą siebie nawzajem, opieka personelu jest ok. Staram sie karmić piersią choć różnie to wychodzi, bo mam małego leniuszka. I jest dość grzeczna.
    Mam nadzieje na wyjście w weekend.

    Pozdrawiam Was serdecznie i pamiętajcie, że każdej kibicuję z całych sił, bo cud narodzin jest piękny, a pierwszy krzyk dziecka niewyobrażalny.
    Hip hip hura, hura, hura!!!

    hewa81 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 13 października 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia Ciebie poniosło?

    Kochana tak się spłakałam czytając Twój wpis, że aż w pracy się poruszenie zrobiło co się stało. :)

    No ale u mnie to też hormony :)

    Buziaki dla Wszystkich.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Aqga
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 13 października 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dobrze że mamy na co zrzucić :-) ach te nasze hormony :-) co my byśmy bez nich zrobiły :-)
    Ja np dzień, dwa przed okresem jestem placzliwa strasznie, cokolwiek wystarczy żebym się rozkleila :-)
    Kochane Mamy jeszcze raz Wam gratuluję, dziękuję za wszystkie Wasze słowa pełne otuchy i proszę pamiętajcie o nas staraczkach. Jesteście nam bardzo, bardzo potrzebne,choć zdaję sobie sprawę jak bardzo jesteście zajęte.

    Hewa Twoja malutka córeczka będzie miała urodziny w tym samym dniu co mój Mąż. On jest bardzo dobrym, mądrym, wrażliwym, pracowitym człowiekiem, więc jeśli coś jest na rzeczy z datą urodzin to powiem Ci że Majka ma dobry początek :-)

    Właśnie we wtorek o 18 byłam na mszy o uzdrowienie i pamietalam w modlitwie o Was wszystkich razem i każdej z osobna. Było pięknie. Polecam każdemu. Teraz czekam na cuda :-)

    A propos cudów, wczoraj oglądaliśmy film oparty na faktach pt "Cud z nieba". Piękna, wzruszająca historia.

    Maggia jak ja bym chciała kupować już tę książkę o laktacji. Wierzę że wkrótce będzie mi potrzebna. Muszę jeszcze trochę poczekać :-)

    AQga, Veni, Alicja81, ktosiowa, Greetta lubią tę wiadomość

  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 13 października 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś - właśnie wczoraj ok. 20.00 przypomniałam sobie, że poszłaś na mszę dzisiaj i zastanawialam się o której godzinie;) Dziękuję za modlitwę za mnie.
    A co do filmu, to poszukam, może można gdzieś sobie sciągnąć. Mam ochotę na coś fajnego w tv;)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 14 października 2016, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, ogromne gratulacje!!! Mam nadzieje ze juz niedługo takie chwile bedą przede mną..

    Maggia, cudownie sie ciebie czyta :) masz tyle pozytywnej energii, pasji do bejbika :) bardzo mi sie to podoba! :)

    Alicja81 lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 14 października 2016, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierowka, Haha, wszystkie wzięłyśmy sobie młodszych :D dlatego tyle na te ciąże sie naczekalysmy :)
    Sto lat dla młodzieniaszka! :)

    Papierówka lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 14 października 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Papierowka, Haha, wszystkie wzięłyśmy sobie młodszych :D dlatego tyle na te ciąże sie naczekalysmy :)
    Sto lat dla młodzieniaszka! :)

    A nie nie :-) Mój jest ode mnie starszy o 40 dni ;-)

    bertha lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 14 października 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Papierowka, Haha, wszystkie wzięłyśmy sobie młodszych :D dlatego tyle na te ciąże sie naczekalysmy :)
    Sto lat dla młodzieniaszka! :)

    Haha, racja :D

    A mi się owulacja spóźnia :( może przez ten wypad w góry albo stres w pracy. Mam nadzieję, że opóźnienie nie wpłynie na jakość tego cyklu, bo kolejny też będzie stracony leczeniem nadżerki :/

    ----
    EDIT o 16:30 - po południu wyszedł test owulacji pozytywny, jupi!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2016, 17:05

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 14 października 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa GRATULACJE!!! Nabieraj sił Kochana i dużo zdrowia dla Małej Królewny :***

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 15 października 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!
    Życzę Wam udanego weekendu.
    Ja zmierzam właśnie na zakupy. Inna staraczka z forum przysłała mi wczoraj dwa opakowania profertilu nie chcąc pieniędzy nawet za przesyłkę. Dobrze, że mm jej adres. Postanowiłam kupić jej jakiś drobiazg i odesłać w podziękowaniu.
    I idę właśnie poszukać czegoś odpowiedniego;)

    ktosiowa, Papierówka lubią tę wiadomość

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 15 października 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknej pogody i miłego dnia kochane:*
    Ale cicho!;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 08:07

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 października 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wróciłam ze wsi. W ten weekend liczyły się dla mnie tylko grzyby :-) uwielbiam las, wystające z mchu brązowe kapelusze i zapach suszonych grzybów w domu :-)
    Robiłam też nalewkę malinowa, sprzatalam i po prostu odpoczywalam. W tym tygodniu owulacja, trzeba się postarać :-)
    Pozdrawiam Was i do jutra :-)

    Eni_gma, doty22 lubią tę wiadomość

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 16 października 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam wczoraj na grzybach, ale ja bardziej towarzysko. Nie znam się na nich, a i ze znalezieniem ich mam problem... Szczęśliwie Stelaż się zna i wróciliśmy z pełnym koszykiem.

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 16 października 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to grzyby są? Jeju z chęcią bym pojechała.

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 16 października 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 powodzenia w staraniach :) u mnie już po, teraz czekam na wzrost temperatury; )

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ