X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 8 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to racja, zawsze są plusy dodatnie i plusy ujemne :P

    hewa81 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 8 lutego 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, chcę tak :D jakoś nie widzę się w roli pracującej w wolne bo zdążyłam w tych moich korpo odpowiedniego stosunku do pracy nabrać ;) chyba, że widziałabym sens w tej pracy to kto wie. Czasem chodzi mi po głowie, żeby zatrudnić się w społem, który jest na parterze mojego bloku. Bliżej się nie da ;) tylko jakoś nie widzę się w pracy z pieniędzmi no i tam ciągle jakieś rotacje są więc pewnie długo bym nie popracowała ;)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane:) nie bylo mnie troszkę. Bylam dzis w klinice. Ogolnoe bardzo pozytywne wrażenie zrobiła vna mnie dr.po krotce mam kilka badan do zrobienia, jestem po owulacji od czwartku zaczynam dupka przez 10 dni,potem beta jak ciąża biore dalej jak brak to odstawiam.i nast cykl na stymulacji Clo i monitoring po owulacji dupek. Jak sie uda super jak nie to po 2 cyklach mam przyjechac znow. Jak porobie badania mam zadzwonic do niej i przekazac wyniki. Jakie badania jutro napisze Wambo nie pamietam. Dostalam kilka dodatkowych suplementow mąż również więc bedziemy łykać jakie tez jutro Wam napisze:) ogólnie pozytywne odczucia..oby jeszcze efekt byl. Zrobila mi Usg i wszystko ladnie pokazala i wytlumaczyla. Owszem jesli nie zajde w ciążę przez jakis czas musze liczyc sie z badaniem droznosci jajowodow ale poki co nie mysle o tym:) jestem zadowolona bo mialam nosa ze cos z tym dawkowaniem dupka bylo nie halo. Tylko bigosu narobilabym sobie a nic nie pomogloby a wrecz przeciwnie. Zaskoczona byla dawkowaniem dupka przed owulacja. I palec Bozy ze nie posluchalam mohego gin. No to teraz czekam na efekty naszych igraszek:) jutro sie odezwę bo padam na pyszczek.a jutro do pracy:)

    Nanatasza, hewa81, kattalinna, Greetta lubią tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 lutego 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieenkaa super, że babeczka Ci podpasowała. Bardzo ważne jest zaufanie do lekarza :) i to, że lekarz ma jakiś pomysł, a nie leci sztampowo. Nie wiem, czy jajowody mogą się zatkać. Skoro już macie dziecko, to chyba drożne? No, ale lekarz wie lepiej :)
    Piszesz, że babka dała leki na stymulację i kazała przyjść za 2 cykle? Bez monitoringu?
    Mi 1 lekarz, na początku też tak zrobił, 1 cykl w plecy, potem zmieniłam gina i już monitoring był. Wydaje mi się, że stymulacja bez monitoringu mija się z celem.. jakieś zastrzyki na pękanie, czy pęcherzyki rosną, jak się reaguje na lek.. chyba, że źle coś zrozumiałam. Chyba, że monit u innego gina?
    W każdym razie kibicuję Wam!

    u mnie raczej nici, dziwnie brzuch mnie pobolewa, pewnie krótki cykl będzie.. zero śluzu płodnego w tym miesiącu.. no cóż, jakby innego rozwiązania się nie spodziewałam..

    miłego dnia babeczki! ja dziś dentysta brrrr!

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza mam miec monitoring ale u siebie na miejscu bo di kliniki mam ponad 120 km. Koniecznie mam miec monitoring:) ja mialam cesarke mowila ze moglo coś wtedy przy operacji sie wydarzyc,ale mówiła ze jest dobrej mysli bo zaszlam w ciążę ktora stracilam szybko wiec do zaplodnienia doszło. Moze nie bedzie tak źle; ) od czwartku dupka biorę.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza ja tez boje i strasznie nie lubię dentysty...dzień wizyty mam skopany:)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Dziewczęta :)

    ASIEŃKA, cieszę się, że wizyta przebiegła pomyślnie i doktorka Ci podpasowała - grunt to zadowolenie :) :)
    Pamiętasz jak rozmawiałyśmy, że dziwne to zalecenie Twej poprzedniej gin, ażeby brać dupka od 8dc, także teraz masz potwierdzenie, że tamto zalecenie było niezrozumiałe. Wspomaganie progesteronu przez 10 dni, potem beta i przy ew. braku ciąży odstawienie, to taki standard. Mój dr to nawet zaleca zapodawać sobie przez 12 dni zaczynając w momencie potwierdzonej ovu. Dlatego zastanawia mnie, czemu masz zacząć brać dupka od czwartku, skoro ovu miałaś wczoraj?? Ale skoro tak doktorka zaleciła to ok :)
    No i jeszcze jedna sprawa - znam opinie dochtorów, że zanim CLO to najpierw HSG, bo gdyby się okazało, że coś tam jest niechcący przypchane, to niepotrzebne faszerowanie "chemią", bo CLO dość często upośledza endometrium. Dlatego mój dr najpierw chce mnie przepchnąć (ale to zabrzmiało :P ) a potem ew. stymulacja. Ale w Twoim przypadku może faktycznie właściwa jest taka a nie inna decyzja. A kiedy Ty poroniłaś??
    Mocno trzymam kciuki, żeby zmiana lekarza dobrze wpłynęła na Was i żeby szybciutko udało się zajść :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:56

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie mam oporów przed dentystą :P :P :P
    Co ciekawe, mam syndrom białego fartucha i nawet stresa łapię przed wizytą chociażby u rodzinnego, a jednak dentystów się nie boję, choć oni przecież też mają białe fartuchy ........

    Spokojnego dnia Wam Dziewczyny życzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:58

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam śmiesznego dentystę, fakt, jeździmy 60km, ale już się z nim zżyłam :)
    śpiewa podczas wiercenia, ostatnio "uu baby baby i love you"
    i mężowi też to śpiewał :d hahaha

    Jeśli chodzi o clo - ja reagowałam w miarę, miałam po 3-4 pęcherzyki, ale endo cieniutkie.. generalnie niepotrzebne w ogóle były te stymulacje.. tylko się z jajek wyprztykałam ...

    hewa81 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NATASZKA,
    "Baby baby i love you" ??????? ..... PADŁAM :D :D :D i nie wiem czy wstanę :P :P :P Niezły :) :) A chociaż młody, przystojny ..... Ale, że i mężowi śpiewa????

    Z CLO to tak właśnie jest (choć zdarza się, że u niektórych Pań nie działa), że pęcherzyki ładnie rosną, pekają a endo słabe i jajeczko nie ma się gdzie zagnieździć :( :( :( No i faktycznie co cykl wspomagany to dużo mniej jajeczek :( Ja mam swoje owulacje, pęcherzyki zawsze pękają i summa summarum nie wiem czy decydowałbym się na stymulację, chociaż wiem, że i przy naturalnych pięknych owulacjach zalecają co niektórzy CLO. Ale zarzekać się nie będę.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co monitoring powie:) owulacje mialam raczej w niedziele albo rano poniedz. Fakt faktem na wizycie bylam po. Zalecila przyjmowanie dupka po 3 dniu po owulacji,nie znam się ale wierzę ze wie co mówi:) teraz mimo wszystko jestem spokojniejsza niz po wizycie u ostatniego lekarza.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 lutego 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa wrote:
    Zobaczymy co monitoring powie:) owulacje mialam raczej w niedziele albo rano poniedz. Fakt faktem na wizycie bylam po. Zalecila przyjmowanie dupka po 3 dniu po owulacji,nie znam się ale wierzę ze wie co mówi:) teraz mimo wszystko jestem spokojniejsza niz po wizycie u ostatniego lekarza.

    Masz porównanie pomiędzy jedną a drugą doktorką i najważniejsze jest poczucie zaufania do lekarza, także myślę, że ten Twój spokój dobrze na Was teraz wpłynie :)
    I oczywiście słuchaj się doktorki w sprawach m.in. wspomagaczy, bo oczywiście ona wie co robi. Jak już się pracuje w klinice leczenia niepłodności to musi się mieć olbrzymią wiedzę, taką żeby odpowiednio i indywidualnie traktować każdą parę.
    I nie chciałam absolutnie Ci nic sugerować - napisałam tylko na własnym przykładzie.
    Kibicuję Wam mocno :)

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa Kochana ja nawet sobie nic złego nie pomyślałam:) wiem ze akurat na tym wątku każda życzy drugiej jak najlepiej:)
    A my z M popracowalismy i teraz czekamt na efekty naszych poczynań:) dziewczyny jestem taka szczesliwa ze ślepo nie zaczęłam stymulacji od poprzedniego gina.
    Jaka wiosenka za oknem...sloneczko pieknie swieci...ladujmy akumulatorki i lapmy wit.D :):)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja łapię D przed kompem :D

    Asienka, bardzo dobrze, że posłuchałaś siebie i nie wzięłaś dupka, czasem musimy wierzyć naszej intuicji, a nie ślepo lekarzom, chociaż to trudne..

    chyba gdzieś dziewczyny w wątku o dupku pisały, że na początku cyklu jak się bierze, może blokować owu, ale pewności nie mam

    hewa, doktorek po 40, sympatyczny, ale nie przystojny :P
    on każdemu śpiewa :D po prostu lubi śpiewać, jak boruje hahaha

    hewa81 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka, tego wcześniejszego gina to powiesić za j.. uszy normalnie! o cyklu hormonalnym to chyba się internetu uczył bo nawet w podręcznikach z podstawówki jest, że progesteron blokuje owulację... ale dobrze, że teraz jest lepiej :)

    ja się chyba przygotowuję do owulki ale jakoś nie mam weny nawet na ten cykl. w sensie nie nastawiam się nic a nic. nawet mi jakby nie zależy na tym co z niego wyniknie. jakiś taki tumiwisizm mnie dopadł ;)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna tumiwisizm bardzo wskazany na rozmnażanie :D

    a ja mam serdecznie dość wszystkiego, zjebki dziś dostał i M i mama i dobrze że się jakoś opanowałam do klientów
    Tak mnie nosi, tak mi się chce krzyczeć i płakać, że szok
    rozregulowana jestem całkowicie.
    Mogłaby przyjść wcześniej @ i może by się coś unormowało..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 9 lutego 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna no jak to mówią luz w pupie i nie tylko wskazany :D Nanatasza dobrze że na nas nie krzyczysz :D hehe.Ale tak niestety już z nami jest, niby jest ok a przychodzi taki dzień że wszystko pęka. Tulę :)
    Co do badań miałam napisać to mam zrobić Estradiol, LH, FSH, cytomegalia, toksoplazmoza. Mam brać więcej kwasu foliowego plus vit. D. Mąż ma wskazania aby też brać kwas foliowy, cynk, wit. C, wit. E.

    Chyba kupię w aptece pojemniczki na leki jak to mają starsi ludzie i będziemy łykać :) Oj dziewczyny.. Już mam dość tej różowej strony....wolę fiolet :)

    Nanatasza, Tova33 lubią tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha takie z podziałem na dni i godziny :) pojemniczki,dobry plan!

    Ja juz po śpiewającym dentyście. Teraz M siedzi na fotelu.
    Ciśnienie mi troche zeszlo, ale brzuch jak na @ boli..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 10 lutego 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć i czołgiem :)

    Wiosenny deszcz dziś u mnie. Wiosenny bo ciepło ale szaro i ponuro jak na jesień :(

    Miłej środy :)

    Greetta, hewa81 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 10 lutego 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje drogie :) u mnie problem z internetem :/
    Moja stomatolog też mi śpiewa a jak nie śpiewa to dużo gada :) jutro mam wizytę ale jej nie będzie bo na urlopie.
    Asienkaa fajnie,że na lepszego lekarza trafiłaś tera spokojniejsza będziesz ;
    U mnie deszcz od rana a do pracy mam 30km w jedną stronę ale dojeżdżam autostradą.

    Miłego dnia :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ