X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie jednak zauważyć, że w ciąży należy uważać ze słońcem, bo wyjątkowo łatwo o przebarwienia.

    Dakota lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Coś znowu nawala ovu. No ale trudno, napiszę jak wizyta piątkowa, może mnie nie utnie.
    Więc, dwie godziny szybko zleciały. Myślałam, że będę zdenerwowana, może nawet się rozkleję, ale nic z tego. Pani przemiła, bardzo kompetentna. Jest instruktorem napro, ale przede wszystkim diagnostą laboratoryjnym.Czas minął na prezentacji i bardzo rzeczowej rozmowie. Czuję, że to dobra droga, że wreszcie ktoś naprawdę zainteresuje się moim przypadkiem i znajdziemy przyczynę niepowodzeń. I uda się ja zlikwidować :) Napro ma inne wymagania odnośnie poziomu hormonów i dobiera dawki leków indywidualnie do pacjentki. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona do całej metody.
    Najpierw nauka obserwacji, dopiero jak będę miała cały cykl pewnej obserwacji prawidłowo przeprowadzonej (czyli tak pewnie trzy cykle przede mną) wtedy dopiero wizyta u lekarza. Kupiłam podręcznik do napro, kartę i naklejki. Za dwa tygodnie, w okolicy owulacji kolejne spotkanie. Mają być trzy takie sesje. Później jeśli będę miała potrzebę też jest możliwość, ogólnie konsultacje mogą trwać jak długo będzie potrzeba.
    Teraz mam się uczyć obserwować śluz. Za każdym razem jak pójdę do toalety to najpierw przecieram papierem okolice intymne i określam swoje odczucie, później oglądam czy coś jest na papierze, jeśli jest to przyglądam się jak to wygląda. Po wypróżnieniu to samo. Ile razy jestem w toalecie, tyle razy sprawdzam. Ostatni raz 15 minut przed snem. Na karcie zaznaczam obserwacje z całego dnia specjalną naklejką i symbolami.
    Później lekarz z takiej karty będzie widział jaki jest problem, zleci badania, przepisze leki jeśli będzie trzeba, no chyba że jakiś grubszy problem i zabiegi też wchodzą w grę.
    To tak z grubsza.
    Ważne że śluz bada się tylko na zewnątrz.
    W sobotę zaczęłam nowy cykl. Odstawiłam bromergon, zostawiłam zioła i suplementy. Bromka odstawiłam, bo skoro prolaktyna była ok, to nie ma sensu brać dalej, a kiedy będę robić wszystkie badania hormonów od nowa, to ważne żeby robić je na czysto.
    Nie nastawiam się na szybki sukces, możliwe że gdzieś za dwa lata się uda, ale ciesze się że jest konkretny plan, działanie. Humor mam o wiele lepszy, nie zdołowałam się okresem i odzyskałam wiarę w powodzenie starań :)
    Skoro pomagają parom po kilku nieudanych zabiegach in vitro, takim co leczą się 14 lat to my też mamy szansę :)
    Z tego co się dowiedziałam, z moich obserwacji, które prowadzę już dwa lata podejrzewam, że mogę mieć problem z jakością śluzu. Od początku nie wydawał mi się zbyt fajny, tylko raz był rozciągliwy. Lekarz mówił, że jest ok, ale moja intuicja podpowiada mi, że tu może być problem numer jeden. To na początek. Ale spodziewam się różnych rzeczy. Tak zwana niepłodność idiopatyczna, nieznanego pochodzenia, którą lekarze przypisują 30 % par, w napro spada do 3 %. Więc liczę, że znajdziemy wreszcie ten nasz problem :)

    Dakota, Alicja81, Eni_gma, Anulka0407 lubią tę wiadomość

  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś faktycznie bardzo konkretnie to wszystko brzmi. Będziesz musiała teraz być bardzo zdyscyplinowana, ale mi się wydaje, że taka jesteś :). Z tym śluzem to w życiu bym nie pomyślała, że aż tak trzeba będzie go obserwować! Karoluś życzę Ci powodzenia, żebyś szybko ogarnęła temat.

    Kajka oczywiście wiem o przebarwieniach, że można się ich nabawić w ciąży, ja akurat mam te przebarwienia i bez ciąży, więc od lat stosuje blokery na twarz i ogólnie wysokie filtry.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Dakota
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus super. Mam nadzieję jednak, że nie będziecie musieli czekać aż dwa lata.

    Karoluś81, Dakota lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tak optymistycznie liczę pół roku. Ale postaram się zachować spokój bez względu na to co wyniknie po drodze.
    Dakota rozumiem Twoje nerwy. Ja jestem raczej wylewna, ale o ciąży to bym tylko rodzicom powiedziała. Dopiero w połowie całej reszcie :-) z drugiej strony to tak radosna wiadomość, że Twój Mąż nie mógł wytrzymać. Postaraj się cieszyć z całą rodziną. Teraz widzisz jak bardzo wszyscy czekali na takie wieści. Dobrze że dookoła macie osoby, które dzielą Wasze szczęście. Bo szczęściem trzeba się dzielić :-) Wasze maleństwo będzie bardzo kochane przez wszystkie babcie i ciocie :-)

    Dakota lubi tę wiadomość

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia, Karoluś. Właśnie gdy wyklejałam trzeci miesiąc obserwacji doszłam do wniosku, że może to ciąża, bo ten śluz taki jakiś ;-)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka jak po badaniu ? Wyniki od razu czy musisz czekać?
    Kajka ja w tym cyklu po prostu nastawiam się tylko na naukę. Trochę czasu zajmie mi rozróżnienie śluzu no i wyrobienie nawyku sprawdzania za każdym razem.
    Ktosiowa a Twoja wizyta w tym tygodniu?

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota niby tak.

    Dakota lubi tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś. Wspaniale, że jesteś tak pozytywnie nastawiona po wizycie :) Takie indywidualne podejście na pewno jest Wam potrzebne :)

    Ja wczoraj poczułam pierwsze kopniaki i jestem przeszczęśliwa. Mam nadzieję, że teraz będą już regularne :)
    Mąż zgodził się na Emilkę, więc jak się nie rozmyśli to tak zostanie :)

    Flowwer, Enii, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • MamaLili Ekspertka
    Postów: 174 166

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie super :-) gratuluję
    Emilia to piękne imię :-)

    Karolus cieszę się że masz takie pozytywne odczucia w kwestiach napro. Trzymam kciuki żeby to okazało się strzałem w dziesiątkę :-)

    Ja wróciłam dziś z dwudniowego wyjazdu integracyjnego. Fajnie było :-) ten cykl bez starań rzeczywiście był mi potrzebny, chyba pierwszy raz od roku czuję spokój jeżeli chodzi o starania.
    Nie wiem jak będzie w przyszłym cyklu, mam nadzieję że powrót do starań mnie nie zestresuje :-)

    Karoluś81, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś fajnie się czyta, masz takie pozytywne podejście. Życzę szybkich rezultatów :)

    Annie super uczucie musi być! Emilka to jedno z moich ulubionych imion.

    Karoluś81, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 30 maja 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie- pierwsze delikatne kopniaki- super, a później w żebra takiego kopniaczka nie raz dosaniesz ( do tej pory pamietam, jak panna rozpychała się w brzuchu) :-)

    MamaLili- ostatni taką firmową integracje miałam chyba ze trzy lata temu- także zazdroszczę.

    U mnie już końcowka, brzuch już dzisiaj niemiłosiernie boli, lekko zaczynam plamić, także czekam- ale nie martwie się, nie nakręcałam się w tym miesiącu- co ma być to będzie.

    Karoluś jakbyś miała jakieś przydatne informacje co do napro dla nas staraczek to nam tu pisz, pewnie nie jednąinformację człoiek sobie wykorzysta.

    Karoluś81, Annie1981, Kajka81 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Karoluś super optymistycznie to wszystko wygląda :) Mocno Ci kibicuję :)

    Annie ale fajnie, że czujesz maleństwo :)

    Ja po amnio... Nie było źle, a nawet lepiej niż się spodziewałam.
    Po samej amnio miałam lekkie skurcze/bóle podobne do tych przed @ ale o wiele mniejsze i obyło się bez no-spy.
    Teraz odpoczywam, leniuchuję i tak kilka dni. Przez dwa tygodnie nie można dźwigać i uprawiać seksu.
    I najgorsze na koniec... czekanie... 3 tygodnie... MASAKRA
    Staram się być dobrej myśli, ale te złe też czasem do głowy przychodzą :(

    Karoluś81, Annie1981, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka trzymaj się dzielnie. Szkoda że tak długo czeka się na wynik. Myślałam że od razu. Czekanie będzie trudne, ale najważniejsze żeby wynik był dobry.

    Annie moja ulubiona książka z dzieciństwa to "Emilka ze Srebrnego Nowiu" L.M.Montgomery :-)

    Alicja jak coś ciekawego się dowiem, a na pewno tak będzie to się podzielę ibformacjami. Póki co pojawiają się nowe pytania w związku z obserwacjami śluzu. Następne spotkanie z instruktorka będzie intensywne :-)
    Moja @ się kończy, była bardzo intesywna, ciekawe jaki będzie ten cykl po odstawieniu bromergonu.
    Dzisiaj zadzwonię umówić kolejne spotkanie.

    Anulka0407, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki :) Cieszę się, że Wam też to imię się podoba :)

    Anulka. Będzie dobrze, musi być :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Ktosiowa a Twoja wizyta w tym tygodniu?
    Dopiero 8 czerwca :(

    Ale wczoraj zaliczyłam pierwszego pawika (i to w pracy)... Dziwne to było... Poszłam umyć ręcę po przyjeżdzie do pracy, już je wycierałam papierowym ręcznikiem, a pół sekundy później klęczałam przed muszlą, dalej trzymając ten ręcznik w ręce...

    Karoluś81, Alicja81, Eni_gma lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa to bardzo zdrowy objaw ciążowy. Gratuluję :-)

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria pozdrawia wszystkie ciocie :D
    Urodzona wczoraj przez cc o godzinie 16.06. Waga 3480, 52cm
    <3

    Dakota, Kajka81, Enii, MamaLili, Anulka0407, Karoluś81, Annie1981 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Wiktoria pozdrawia wszystkie ciocie :D
    Urodzona wczoraj przez cc o godzinie 16.06. Waga 3480, 52cm
    <3
    super gratulujemy :) piękna waga :) zdróweczka

    Eni_gma lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma gratuluję!!! Piękne imię i piękna waga :)

    Anulka na pewno wszystko będzie dobrze, właśnie wczoraj czytałam artykuł, że w dzisiejszych czasach to ciąża jest traktowana jak choroba, że jest tyle badań, tyle norm różnych, że wystarczy, że jakiś jeden element od normy lekko odstaje i już stres itd, a to wcale nie musi oznaczać niczego groźnego.

    Annie bardzo ładne imię wybraliście dla córeczki :)

    Ktosiowa a masz jakieś inne objawy? Mnie męczą tylko te wzdęcia, nic na to nie pomaga, ja mam brzuch jak w 4,5 msc. I jestem nerwowa i taka bez energii zupełnie. I tyle póki co.

    Dziewczyny trzymam kciuki za wsze nowe cykle :)

    Anulka0407, Eni_gma, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Dakota
‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ