X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha- ja trzymam kciuki już od dawna. Mam nadzieję, że nie zadzwonią i zabierzesz do brzzuszka mrozaczka:-)

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, cały czas o Tobie myślę, zaciskam kciuki z całych sił!

    Alicja, no skoro tak, to ja nie protestuję :D

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki jutro!!!! Oby nie zadzwonili... boje sie

    Trzymam mocno zacisniete <3

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam :)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, nie stresuj się!

    zem3qps6in5tddof.png
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, ja też trzymam mocno kciuki!

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha jestem z Tobą, myśl pozytywnie :)

    Dotty fajnie, że zapodałaś suwaczka, oby reszta ciąży była spokojna.

    Mamusie Wasze Maleństwa są przesłodkie :)

    U mnie dzisiaj początek 8 miesiąca. Zaczynam mieć sny o porodzie i karmieniu.
    Po wizycie u diabetologa miałam zlecone badanie hemoglobiny glikowanej, bo na podstawie pomiarów trudno stwierdzić, czy potrzebuję insuliny czy nie. Jeśli wynik będzie powyżej 6,5 to mam się pilnie zgłosić do diabetolog i wtedy pewnie dostanę insulinę, jeśli wynik będzie ok, to wizyta dopiero pod koniec miesiąca, dietę i pomiary mam kontynuować.
    Dzisiaj miałam drugie ktg. Z dzidzią ok, są już wyczuwalne skurcze przepowiadające na ktg, ale ja ich nie czuję. Za tydzień kolejne ktg.

    Dzwoniłam dzisiaj do szpitala, w którym chcę rodzić. Nie trzeba wcześniej się umawiać. Przychodzę w terminie porodu, i działamy, oczywiście jeśli będą wolne łóżka.

    Dzisiaj też zamówiłam wózek. Mówili, że do 6 tygodni się czeka, a okazuje się, że będzie w przyszłym tygodniu.

    Za chwilę zamawiam pierwsze otulacze. Kattalina proszę podziel się opinią na temat pieluszek wielorazowych. Ja chcę na początek tetrę na dzień, na noc pampersy, a jak dziecko podrośnie to już tylko te wielorazowe, choć nie ukrywam, że ze względów finansowych mam zamiar używać głównie tetry jako wkładu. Choć pewnie z czasem dokupię kilka oryginalnych wkładów. Zobaczymy ja to wyjdzie w praktyce.

    Ostatnio całkiem dobrze się czuję, upały oczywiście męczą bardziej niż zwykle, ale już tak naprawdę odliczam tygodnie do końca ciąży. Moja Malutka w tamtym tygodniu ważyła 1750 gram. I nadal jest dziewczynką :) Jest ułożona główką do dołu, mam nadzieję, że się nie odwróci. Choć się boje, to bardzo chcę rodzic naturalnie.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    Greetta, kattalinna, doty22, ktosiowa lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, już duża dziewczynka :-) szybko to zleciało :-)

    Co do pieluszek - ja kupiłam wkłady różne, a faktycznie najlepsza jest tetra dla mnie. Drugiego dnia domawialam kolejną i teraz wkłady są jak mi się tetra kończy, zostawiam dla męża a sama kombinuję z wkładami albo prefoldami. Tetrę polecam małą 50x50. Ja mam 21 sztuk i w sumie na 1,5 dnia wystarcza, nie muszę codziennie prać. Na yt są filmiki jak składać, pewnie już widziałaś :-) jakie otulacze kupujesz? Dla nas najlepszy jest wełniany, malutki mamy tylko jeden więc używamy zamiennie z wełnianymi gatkami szytymi albo otulaczami pul. Żałuję, że jest tylko jeden. Ale za chwilę Ania dorośnie do trzech kolejnych, niby też rozmiar noworodkowy ale jakiś większy. U nas wielo jest całą dobę, choć przyznam, że którejś nocy przy kolejnej zmianie zamarzyłam o jednorazowce. Rano mi przeszło ;-) pytaj kochana, będę odpowiadała jak umiem :-)

    Jaki wózek wybraliście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 17:19

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berta odezwij sie...plissss

    Dziewczyny ja mam fioła na punkcie wózków :) pozwólcie mi sie też pochwalić.....chociaż w ciąży nie jestem....... wozek zamówiłam dzień przed poronieniem, czy ja wiedziałam wtedy jak sie sprawy potocza? w każym razie mam i czeka na dzidzie na strychu

    Mam Navingtona carravel biał granatowy, gondole, spacerówke i 2 podwozia ( na paskach i skladana poreczna do auta "parasolke")

    kattalinna, krrropka lubią tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem! Mam moja kropeczke w brzuszku!!!! :):):) transfer poszedł bezproblemowo :):) teraz tylko czekać do testowania..
    Dziękuje za wszystkie kciuki! :*

    kattalinna, krrropka, Alicja81, Karoluś81, Greetta, doty22, Papierówka, MamaLili, ktosiowa, Annie1981 lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant aż sobie zobaczyłam w google- ten wózek- super jest.

    Bertha- jak transfer??

    Karoluś jeszcze 8 tygodni, zaraz zleci zobaczysz, czekamy na małą Ritę.
    Dotty, a jak Tys się czujesz??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, nie potrzebujesz pozwolenia :-) wózek super, czekamy na użytkownika :-D

    Bertha, kciuki!

    Dziewczyny, pomyślałam sobie, że teraz takie upały jak w piekarniku, że te bułeczki muszą Wam powyrastać ;-) powodzenia wszystkim :-D

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, :) :) :)
    I dalej kciuki zaciskam!

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berta cudowna wiadomość :) teraz to juz na pewniaka czekamy za 2 tygodnie II kreski jak malowane beda :) ja od poczatku wiedzialam ze jeden maly wojownik sie ostał i wywalczy głowna nagrode :) odpoczywaj i myśl pozytywnie :)

    Karoluś - juz z górki ostatnia prosta :)

    Katta oby sie Twoje slowa spełniły:)

    Dziewczyny połaczcie siły telepatyczne i przywołajcie u mnie te zagubiona @ ......bo szlag mnie trafi....nie chce isc po leki na wywołanie bo wole zeby naturalnie sie doczłapała :)

    bertha lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha- super informację. teraz jszcze ocnej zaciskamy kciuki aby maluszek dobrze się wgryzł, kiedy testujesz?

    Stresant, a byłaś u lekarza??, to dziwne,że tak długo miesiączka się nie zjawia.

    bertha lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wgryzie sie na pewno, bo to taki mały gryzoń będzie :)

    Alicja dzis 6t3d.....u lekarza byłam kolo 3-4 tygodnia.....mówił ze spokojnie czekać...powinna nadejść....

    ciąża była wysoka więc beta mogła dlużej opadać....czekam i jak do 7 tygodnia sie nie pojawi to w poniedzalek niechetenie ale zajde do lekarza....może jeszcze zeszłotygodniowa infekcja sie dołożyła do opóznienia....no i ogólnie mega duży stres w pracy....(dyra zaczeła szantazować przed podpisaniem umowy...obawiam sie ze jak nie przystąpie na jej "prośby" to z umowa moge sie pożegnać)

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha pomodle się o siły dla Twojego dzieciątka. Niech zostanie u Mamusi :-)

    Katta ja zamówiłam trzy otulacze pul takie od 4 i 6 kg . I dwa wkłady rozmiar M tej samej firmy. Welnianych jeszcze nie obczailam dokładnie. Myślę, że na bieżąco sobie zamowie jeszcze różne pieluszki. Tetry mam całą masę, chyba z 50 pieluszek. Te kolorowe są teraz takie urocze. Zamówiłam też dwie klamerki do spinania tetry.

    Wózek Tako Junama Madena. Bardzo nam się w sklepie spodobał. Lekko się prowadzi i jest wygodny dla takich wielkoludow jak my. Od razu z fotelikiem w zestawie.

    Stresant wyjątkowo na tym forum trzymam kciuki żeby@ przyszła :-)

    bertha lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny wózek :-) my też mamy tako ale srary bardzo model. Nawet jak na tak wiekowy pojazd jest ok, także Wasz powinien się sprawdzić rewelacyjnie :-)

    Pieluszki tetrowe masz same kolorowe? Bo one bardzo cienkie są, przez co prawie w ogóle nie chłonne... Rozważ też zakup otulaczy typowo w rozmiarze new born, jeśli Rita urodzi się drobna to te od 4 kg będą za wielkie. Chyba, że na początku będziesz używać jednorazowych. Wełna jest o tyle super, że nie wymaga prania częstego, dopiero jak oberwie kupą. A tak ewentualne siku nie szkodzi, bo ma naturalne właściwości antybakteryjne. Taki otulacz można prać raz na kilka tygodni. No i termoregulacja: grzeje gdy jest zimno, chłodzi gdy gorąco. Ja jestem zakochana. :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha super! Teraz wrzuć na luz, zero stresu i będą dwie kreski!

    bertha lubi tę wiadomość

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tetre mam białą i kolorową. Chciałam zamówić otulacz new born ale akurat były niedostępne. Muszę poszukać u innych sprzedawców. Jednorazowe pieluszki tylko na noc na początku. Na dzień tetra.

‹‹ 405 406 407 408 409 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ