X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 lipca 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, to co dziewczyny pisały: nie bierz nospy :-) tzn jak już będzie fest bolało to możesz, bo jeśli nie przejdzie to będziesz wiedziała, że czas brać torbę i jechać rodzić :-D ale lepsze będą ciepłe kąpiele. Wiesz mi, to co Cię teraz boli to masaż relaksacyjny :-P

    Wikisen lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 lipca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam nospe nie dlatego że tak bardzo bolało, tylko dlatego że czytałam, że jak po nospie przejdzie tzn że skurcze przepowiadające, a jak nie przejdzie tzn że poród. Teraz już wiem, że to przepowiadajace. Nospy nie będę więcej brać.
    W sumie od wczoraj co kilka godzin łapią mnie, ale już przywykłam :-) czekam na więcej hehehe ;)

    kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 17 lipca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Gluten ograniczam od trzech lat. Ograniczam tzn na codzień nie jem, tylko jak jestem gdzieś w gościach, na urlopie to podjem czegoś z glutenem. Natomiast wtedy kiedy zaszlam w ciążę, byłam na restrykcyjnej diecie bezglutenowej i bezlaktozowej od miesiąca.
    Oprócz tego od dwóch miesięcy brałam następujące leki: bromergon, euthyrox, ovarin, neurowit, acard, olej z wiesiolka. Chyba nic nie pominęłam. W razie czego odsyłam do mojego wykresu.
    U mnie był problem z tarczyca (Hashimoto), trochę za wysoka prolaktyna ale przede wszystkim brak śluzu płodnego.
    Aha, piłam też w czasie diety codziennie półtora litra wody z octem jabłkowym (dwie łyżki).
    Pomogło :-)
    Życzę powodzenia :-)
    P. S. Ogólnie starałam się dwa lata.
    W ciąży już nie byłam na takiej restrykcyjnej diecie. Piłam mleko bez laktozy, teraz piję codziennie kozie. Dziecko potrzebuje wapnia :-) no i czasem miałam ochotę na bułeczke.
    Dzięki, mam mutacje mthfr więc muszę brać inny kwas foliowy metylowany, zamiast bromergon biorę dostinex, do tego Wit. D,C,B6,B12. Ani z owulacja, ani z endometrium nie mam problemu. Niestety u nas jest jeszcze problem z nasieniem. Na co jest ocet jabłkowy?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 17 lipca 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, wiem dlaczego gluten utrudnienia zajscie, ale nie rozumiem dlaczego laktoza? (przez tarczycę? )

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 lipca 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ocet z wodą na śluz.
    Przy Hashimoto powinno się zrezygnować z glutenu, laktozy, cukru.
    Myślę że u mnie to zadziałało.
    W ciąży biorę mama dha premium plus gdzie też jest metylowany kwas foliowy.
    Na szczęście z nasieniem problemu u nas nie było.
    Trzymam kciuki :-)

    evkill lubi tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 18 lipca 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie spadek temp.. jutro nowy cykl... :(

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 lipca 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha przykro mi, widzę, że razem z Krropką podążacie za mną.
    Ja dzisiaj zakupiłam sobie moje witaminki i ovarin, łyknę dodatkowo żelazo i poczekam na koniec @.

    bertha lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 18 lipca 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, :(
    U mnie było wiadomo, że będzie @ , bo było bez starań, teraz niestety też odpuszczamy, więc jakoś mocno nie przeżywam, ale przykro mi z Waszego pwodu.

    bertha lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 lipca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroopka nie ma szans na serduszka w pobliżu owulacji??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 18 lipca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, żadnych :( M wyjeżdza w weekend i wróci dopiero za jakieś 2 może 3 tygodnie. Ale mam nadzieję, że to będzie ostatni taki długi wyjazd i od następnego cyklu wrócimy do działań.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 lipca 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrowienia dla cioć, dziś 2 miesiące :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 23:18

    Papierówka, Alicja81, Karoluś81, Greetta, krrropka, Annie1981, doty22 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 19 lipca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rośnie Ci ta pannica. A jak noce?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 lipca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej, jak słodko śpi :-)
    Śliczna dziewczynka.

    Wczoraj znalazłam stronę fundacji rodzić po ludzku i poczytałam o porodzie. I nie mogę się doczekać :-) znalazłam dużo konkretnych informacji.

    bertha, Papierówka, kattalinna, Greetta lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u siebie w szpitalu masz możliwość poprosić o znieczulenie? Rozkręcają się te bóle?

    Dziewczyny znacie się na endometrium? Ja je mam w granicach 14- 15mm nie jest za grube?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 19 lipca 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta, ślicznotka :)

    kattalinna lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lipca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta. Śliczna córeczka :)
    Najlepszego na 2 miesiące :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 21:40

    kattalinna lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 20 lipca 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja jakoś nie boję się bólu. Historia ludzkości pokazuje, że jest to do przeżycia :-)
    Na wczorajszym ktg zero skurczy. Tętno dobre. Rita nie spieszy się póki co. Ma jeszcze dwa tygodnie do terminu.
    Za tydzień mam wizytę, zobaczymy co się zadzieje do tego czasu.

    bertha lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 lipca 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, noce i dnie super :-) już do 4 godzin ciągłego snu doszła, rekord to 4,5 co dla mnie jest mega radością. W ogóle poza jakimiś wyjątkami, to dziecko kontynuuje rozpoczęty trend w ciąży, jest bezproblemowe. Ciekawe jak będzie w okresie dojrzewania ;-)

    Karoluś, też chciałam rodzić bez znieczulenia bo byłam przekonana, że dam radę... Może i bym dała gdyby nie dali mi tej cholernej oksytocyny. Ale trzymam kciuki za Ciebie, żeby to był faktycznie poród naturalny :-D

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 21 lipca 2018, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:

    Wczoraj znalazłam stronę fundacji rodzić po ludzku i poczytałam o porodzie. I nie mogę się doczekać :-) znalazłam dużo konkretnych informacji.

    Hej Karola porod gdy przebiega bez kompkikacji dla dziecka i mamy jest wspanialym przezyciem naprawde trzeba tego doswiadczyc aby zrozumiec :P ja sie ogromnie ciesze ze dane mi to bylo :) choc tyklo 1 na 7 lekarzy w szpitalu poparl moja decyzje ze po cc chce sn reszta straszyla komplikacjami. Ja swojej decyzji nie zaluje bo to bylo lepsze dla nas obojga. Ja sie szybciej ogarnelam po sn niz cc juz nie wspomne o korzysciach dla dziecka :)
    Zwyczajnie w swiecie jestesmy stworzone do tego by rodzic :D oczywiscie sa rozne sytuacje ze robi sie cc ale to kwestie czasem niezalezne od nas. Rozumiem rowniez kobiety ktore chca cc to prawo wyboru. Ja jednak z doswiadczenia jestem za sn :P
    Widze po Twojej wypowiedzi ze juz jestes gotowa na ten moment ;) zycze szczesliwego rozwiazania :)
    Jedyne co moge "radzic" to pilnowac oddechu bo to wazne dla malutkiej zeby byla dotleniona i Ty lepiej przejdziesz skurcze no i jak bedziesz przec to tak obrazowo mowiac i sory dziewczyny za wyrazenie rob to tak jak bys chciala zrobic kupe ;) pisze serio :) no i oczywiscie sluchaj poloznej.

    Katta ja tez mialam oksy i prawde mowiac myslalam, ze gorzej bedzie. Owszem bolalo bo musialo ale warto bylo troszke pocierpiec ;) Kwestia bolu to z sprawa indywidualna.
    Ta Twoja corunia sliczniutka i widac ze cialka nabiera czyli Twoj cyc nadal ma moc ;) i wiem ze zmeczenie ale cieszmy sie kazda chwila :)

    Pozdrawiam Was wszystkie, zagladam, podgladam i kibicuje wszystkim :D nam pol roczku pyknelo od 3tyg rozszerzamy diete i maly nadal anty cycusiowy jednak ja nie daje za wygrana :P udalo sie kp pol roku teraz zechce do 9 miesiaca a pozniej jak sie uda to do roczku i cel osiagniety a zycie i tak pokaze swoj scenariusz ;) Staszek jeszcze posiada bezzebny usmiech i tak szybko zabkow nie wygladam bo mi sutki poobgryza chyba :D
    No i musze sie pochwalic ze w srode pierwszy raz usiadl i od tamtej pory sie w tym trenuje :)

    U nas za rowne 4tyg do chrzciny, naszego slubu koscielnego i wesela wiec mozecie szykowac wurtualna brame :P chyba Ala kiedys o tym wspominala aby dac znac ;)

    Karoluś81, kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 22 lipca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta- brama będzie obowiązkowo- zamawiam wirtualne cukierki czekoladowe (wódki nie pijam) :-)
    A dla małego gratulacje za siadanie.

    Greetta lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
‹‹ 420 421 422 423 424 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ