X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 24 lipca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Karola ja widzialam :D pieknu brzuszek i Ty slicznie wygladasz :) super sesja ;)
    Wrobel Twoje foto rowniez sliczne, pierwsze do kompletu jaki sie stworzy :)
    A ja nadal nie umiem foto wstawiac i chyba sie nie naucze :/ moze kiedys Was zaskocze.

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 24 lipca 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Było serduszko - niesamowite wrażenie zobaczyć je....
    Ja widziałam, śliczny brzuszek i wianek na głowie
    Foty to najłatwiej z fotosika chyba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2018, 08:39

    kattalinna, Annie1981, krrropka, ktosiowa lubią tę wiadomość

    npV2p1.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 24 lipca 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróbel serduszko piękna sprawa. Trzymam kciuki za spokojne miesiące ciąży :-) u mnie w sumie było bez stresów.

    Gretta ja skorzystałam z instrukcji Kattaliny sprzed kilku stron. Naprawdę łatwo poszło. Jeszcze coś wrzucę, tylko że łatwiej mi z komputera niż telefonu.

    Dzisiaj w nocy myślałam że może się zaczyna. Dwie godziny nie spałam. Brzuch bolał jak na okres, do tego takie spiecia, jakby skurcze. No i zimno mi się zrobiło, jakieś dreszcze. Ale minęło. Teraz tylko takie napięcie czuję od góry brzucha.
    No nic, czekam. Oby szybko bo mam drugi dzień okropny humor. Wszystko mnie irytuje. Najbardziej to, że chciałam żeby ten czas był niezwykły, a tu dookoła same stresy i problemy w rodzinie. Nie to że chciałabym być pepkiem świata, ale wolałabym nie doświadczać teraz takich dramatów jakie się dzieją. No nic. Trzeba być dzielnym.

    bertha lubi tę wiadomość

  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 24 lipca 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus zycze Ci zeby to bylo juz u Ciebie to by odwrocilo Twoja uwage od tych stresow, no i zapowiadaja od weekendu upaly a jak "chlodniej" to Tobie lzej po porodzie. Raz na jakis czas i Ty mozesz byc pempkiem swiata, to jest Wasz wazny czas i nie miej wyrzutow sumienia jesli skupisz sie tylko na sobie.
    Z tego co piszesz to cos juz sie dzieje. Jesli mozecie to dzialajcie ;) gdzies czytalam ze sperma dziala podobnie do oksy w sensie ze ma taki sklad ze przyspiesza no i masowanie sutkow tez ma dzialac. My poscilismy przez cala ciaze i zaluje ze przy koncowce nie podzialalismy bo moze obeszlo by sie bez oksy :D

    Wrobel widok bijacego serduszka to wspaniale uczucie i to juz pierwsze odczucia rodzicielskie :) ja z kazdej ciazy pamietam widok bijacego serduszka - mam go przed oczyma...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2018, 10:50

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 24 lipca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak usłyszałam pierwszy raz serduszko to się wzruszyłam do łez :-) to był najbardziej realny dowód na to, że rośnie we mnie nowe życie :-)
    Działamy co drugi dzień. Taki plan, hehehe. Też czytałam że sperma "otwiera" szyjke. Co do sutkow ciężki temat. Są raczej niedotykalskie. A jeszcze jedna dziewczyna na forum pisała, że jej położna masowała sutki w trakcie porodu, żeby przyspieszyć akcję i nie mogę się uwolnić od tej koszmarnej wizji. W nocy o tym myślałam, tak to mną wstrząsnęło.
    Tak sobie myślę, że skoro mam od kilku dni takie ładne cukry na czczo, to ciąża się kończy.
    Czuję się jakbym siedziała na tykajacej bombie :-)
    A tak w ogóle to nie sądziłam że ból jak na @ będzie mnie kiedykolwiek cieszył.
    Jak za niedługo mam nadzieję, znowu będę staraczka, to muszę o tym pamiętać :-)

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 24 lipca 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ni wiem czy to Cie pocieszy, ale ja nie pamiętam żadnych skurczy czy jakichkolwiek objawów przed porodem mojej Juleńki. Jak wyjeżdżałam do szpitala to nawet skurczy nie miałam, a podczas badania przez położną- pełne rozwarcie.
    Do tej pory pamiętam, że jak przyjechałam do szpitala to dopiero zaczęły się skurcze i to takie co 2-3 minuty. Na pytanie położnej jak długo mam skurcze odpowiedziałam jej, że od 5-10 minut na co ona, że zaraz i tak wrócę do domu bo u pierworódek to długo to trwa, ale postanowiła mnie zbadać- mina położnej nieziemska jak się okazało, że jestem gotowa do porodu.

    Każdej takiego życzę, o 6.00 przyjęta a o 7.35 urodziła się Julia.

    Karoluś81, kattalinna, Annie1981, Greetta, bertha lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, zazdroszczę :-)

    Masowanie sutków! U mnie coś pomogło odrobinę. Dzień przed zrobiłam sobie też bardzo pikantny obiad. Kurczę, niby to było tak niedawno a jednak pamięć szwankuje. To też sprytne zagranie natury ;-)

    Karoluś, cieszę się że moja instrukcja pomogła :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta wrote:
    Hej Karola ja widzialam :D pieknu brzuszek i Ty slicznie wygladasz :) super sesja ;)
    Wrobel Twoje foto rowniez sliczne, pierwsze do kompletu jaki sie stworzy :)
    A ja nadal nie umiem foto wstawiac i chyba sie nie naucze :/ moze kiedys Was zaskocze.

    Proszę bardzo :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/529ad37f15ff.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dce0a89826f3.jpg

    1. Wchodzisz na stronę
    2. Ładujesz zdjęcie
    3. Zaznaczasz wielkość miniatury albo nic nie ruszasz i klikasz "zapodaj"
    4. Kopiujesz link wygenerowany i wklejasz go nam

    Papierówka, Greetta lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 lipca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, że z tą sperma to jest tak, że musiałoby być jej wiadro, żeby udało się przyspieszyć poród ;)
    Mamaginekolog pisała, że te wszystkie metody i tak nie zadziałają jak dziecko nie będzie gotowe ;)

    Alicja. To Ty stworzona jesteś do porodów! ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Nie ma mnie, bo popsuł mi się kabelek do tableta i jestem odcięta ciut od świata (nie umiem pisać na komórce, nawet forum źle mi się przegląda; teraz piszę na szybko z laptopa). Nie wiadomo, czy nie będe musiała jeszcze raz kupić ten cholerny kabelek, bo popieprzyłam adres w zamówieniu i nie wiem czy poczta zwróci do nadawcy, spróbuje wysłać do mnie (ale wątpię, bo już ponad 2 tygodnie czekam), czy oleje w ogóle sprawę.

    Ktosik rośnie, ćwiczy raczkowanie, tzn, ćwiczy żeby ruszyć. Raz zrobił 2 takie porządne raczkowe kroki, jak wbił palce w podłoże. Noce dalej kiepskie (około 3-4 pobudek), pewnie gorąc nie pomaga.

    Jutro Ktosiek kończy pół roku!!!

    Aha, w niedzielę zrobiłam test ciążowy (negatywny), bo drugiego okresu brak. Osobiście obstawiam, że okresu brak, bo Ktosiek budzi się w nocy jak noworodek ;-) (albo gorzej), a przed pierwszym okresem przesypiał noce, ale lekarka kazała zrobić.

    Aha, zastanawiam się nad przejściem na wielorazowe pieluchy!!! Kat, ile wyniósł Cię pakiet startowy pieluch? Ile ja tego powinnam kupić? I gdzie? Wiem, pisałaś już o tym, ale nie wyszukam tego komórkowo.


    Całuję was, wasze maluchy i wasze brzuszki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 09:45

    Karoluś81, kattalinna, Greetta, doty22 lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dotego mam mega mętlik w głowie: chcę mieć drugie dziecko czy nie? Boję się o pracę :(... A jeszcze jakby ktoś mógł mi Dziewzynkę zagwarantować...

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 25 lipca 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, tez sie nie zalapalam na zdjecie Karolus :(

    kropka, ty w tym cyklu nie mierzysz temp?

    Alicja, a co ta tem pu ciebie juz w gorze robi??

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, na razie koniec z mierzeniem, pracuję teraz na zmiany i podejrzewam, że te pomiary i tak nie byłyby jakieś miarodajne. Ten cykl idzie na straty, ale od pryzszłego być może zacznę robić testy owulacyjne żeby sobie coś tam na wykresie zaznaczać.
    Jak u Ciebie? Byłaś już na wizycie u immunologa?

    bertha lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tempka u mnie całkiem zeswirowała! Biorę od tego cyklu ovarin- to jedyna zmiana u mnie. Jestem zła bo boję się, że całkiem cykl mi się przestawi. A w ogóle to sucha jestem jak Sahara dobrze, że żel concive mamy. Ja też nie lubię z telefonu pisać bo mi wszystko przestawia. Także sorki za błędy i dziwne wyrazy.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 25 lipca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja u mnie na śluz neurovit pomógł, ale to lekarz napro mi przepisał, plus ten ocet jabłkowy z wodą.
    Brzuch mnie coraz bardziej pobolewa na okres. Znaczy na poród :-)
    Ciekawe jak będzie z emocjami po porodzie, bo teraz się czuję jakbym miała silny zespół napięcia przedmiesiaczkowego, kiedy normalnie w ogóle nie miałam takich jazd. Coś się dzieje :-)

    kattalinna, bertha, doty22 lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 25 lipca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, zaglądam i za każdym razem oczekuję info, że już ;-)

    Ktosiowa, chcesz ;-) co do pieluch - popieram zamiar :-D jesteś na fejsie?

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 25 lipca 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Karoluś, zaglądam i za każdym razem oczekuję info, że już ;-)

    Ktosiowa, chcesz ;-) co do pieluch - popieram zamiar :-D jesteś na fejsie?
    Jestem

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 25 lipca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa. Ktosik ma już pół roczku? Nie do wiary ;) Najlepszego :)

    ktosiowa lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, wizyta 17.08. :)

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Jestem
    Bardzo dobrze :-) to od razu polecam grupę pieluchową. Ja oczywiście postaram się odpowiedzieć na pytania, ale ta grupa jest skarbnicą wiedzy, sama z niej czerpałam i robię to nadal :-) https://www.facebook.com/groups/PieluchyWielorazowe/

    Odpowiadając na Twoje pytanie... Ja kupowałam sporo używanych na bazarku z racji tego, że nie wiedziałam co i jak, wydałam w sumie kilka stówek ale nie jestem w stanie określić ile dokładnie. Zaczynałam od rozmiaru newborn, właśnie powoli z tego wychodzimy i zaczynam kompletować rozmiar OS (one size - pieluszki rosną z dzieckiem, teoretycznie do końca pieluchowania). To co polecam i sama w to idę to zestaw: tetra plus wełna. Na lato zwłaszcza! Tak naprawdę 4 sztuki otulaczy wełnianych to ilość wystarczająca. Są też gatki wełniane, super na noc bo wygodne dla dziecka. Wełniane pieluchy (otulacze) są trochę droższe od zwykłych pulowych ( paroprzepuszczalny poliester) ale niekoniecznie bo zależy od tego jaka wełna itp. Na tym etapie nie wnikam w szczegóły. Jeśli szyjesz albo masz kogoś szyjacego to jest to opcja najtańsza: kupuje się na ciuchu sweterki itp. z wełny i przerabia na pieluchy :-) ale oczywiście są sklepy normalne też ;-)
    Jeśli chodzi o tetrę, to musi porządna. Taka z rossmana np. jest strasznie cienka, przez co noc nie chłonie. Im wyzsza gramatura, tym lepiej. Ilość zależy od możliwości dziecka ;-) także na początek i na lato to jw.

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 422 423 424 425 426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ