X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Czesc Kit!
    wspolczuje strat.. :( koniecznie zbadaj sie i męża! wzdluz i wszerz. co juz badalas? w ktorych tygodniach straty?
    Sprawdzalas czy dzieciaczki mialy wady?
    homocysteina, trombofilia, mthfr, pai, nk, test cba, przeciwciala ana, asa, tarczycowe , u meza fragmentacja dna, bakterie, przeciwciala, morfologia.

    Ja jestem tez w gronie staraczek. Staram sie juz 5 lat, raz udalo mi sie zajsc po roku, ale ciaza zatrzymana w 8tc. od tego czasu - czyli od 4 lat nie udalo mi sie wciaz zajsc w ciaze - mimo licznych stymulacji, iui, 3xivf. Problemow wielkich nie ma u nas a jednak ciazy brak.
    Czesc.Ciaze obumarly na roznym etapie.Pierwsza 19 tydz druga pudsty pecherzyk a trzecia ciaza b.Wyszlo mi Hashimoto i przeciwciala antyfisfolipidiwe.Maz robil nie dawno nasienie i u niego wszystko ok.Szlag mnie trafia bo mialam za tydzien isc na monitoring a gin na urlopie wiec nie mam tabletek na cienkie endo.Czemu to wsxystkomusi zawsze byc pod gorke.Kochana bardzo wspolczuje ci straty i oby wkoncu sie udalo.Musimy w to wierzyc😚

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia, tata od dziś na ojcowskim. A ja w pracy byłam może z pół godziny i wróciłam z wypowiedzeniem tak jak przewidywałam i liczyłam na to 😊

    Kit, ja m 15miesieczną córeczkę, na którą czekaliśmy 3 lata. Teraz niby jestem staraczką i nie. Mąż póki co niezdecydowany. A ponieważ właśnie zostałam bezrobotną to też wolałabym teraz nie zachodzić w ciążę.

    Kit lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit, ja również staraczka, od czterech lat. Zdiagnozowane niedrożne jajowody, w ubiegłym roku udrożnione, ale ciąży nadal brak.

    Katta, ale jak to z wypowiedzeniem, jaki powód podali? Chciałaś tego, czy spodziewałaś się, ale chciałaś zostać w tej pracy?

    Emdar, super i oby dalej tak książkowo było :)

    JUż mi się owulacja przesuneła z 9 dc na 11, to już trochę lepiej :D

    Kit lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Czesc.Ciaze obumarly na roznym etapie.Pierwsza 19 tydz druga pudsty pecherzyk a trzecia ciaza b.Wyszlo mi Hashimoto i przeciwciala antyfisfolipidiwe.Maz robil nie dawno nasienie i u niego wszystko ok.Szlag mnie trafia bo mialam za tydzien isc na monitoring a gin na urlopie wiec nie mam tabletek na cienkie endo.Czemu to wsxystkomusi zawsze byc pod gorke.Kochana bardzo wspolczuje ci straty i oby wkoncu sie udalo.Musimy w to wierzyc😚
    Czyli heparynę powinnaś mieć w kolejnej ciąży koniecznie.
    A męża przebadanie dokładniej niż podstawowe badanie nasienia - mam 2 koleżanki po 4 lub 5 stratach które po 4 latach starań w sumie dopiero teraz się zabrały za zbadanie fragmentacja dna, posiewy i przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu i okazuje się ze tam leży problem a przez te wszystkie lata leczyły tylko siebie i próbowały się zbierać po kolejnych stratach. Także warto te badania tez zrobić. To jest jedno oddanie nasienia.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Czyli heparynę powinnaś mieć w kolejnej ciąży koniecznie.
    A męża przebadanie dokładniej niż podstawowe badanie nasienia - mam 2 koleżanki po 4 lub 5 stratach które po 4 latach starań w sumie dopiero teraz się zabrały za zbadanie fragmentacja dna, posiewy i przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu i okazuje się ze tam leży problem a przez te wszystkie lata leczyły tylko siebie i próbowały się zbierać po kolejnych stratach. Także warto te badania tez zrobić. To jest jedno oddanie nasienia.
    Dzieki ze pytasz.Mial tylko zwykle badanie nasienia tylko ze on ma juz corke z poprzedniego malzenstea taze wykluczam to.Tak leki czekaja tylko ciazy brak..

  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta mąż niezdecydowany brzmi lepiej niż absolutnie na nie☺ Przekonujesz go,czy sam się przekona?Liczyłaś na wypowiedzenie,czyli spodziewałaś się?
    Krrropka przyuważyłam zmianę na wykresie☺

    Kitv dziewczyny na badaniach to tu super znają się☺ Ja mam dwoje dzieci,staramy się o trzecie,z tym że w kwietniu dopiero pozbyłam się centymetrowego polipa,który siedział w szyjce.


    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka, zwolnienie grupowe. Spodziewałam się bo wszystkich z mojej jednostki zwolnili - redukcja zdublowanych stanowisk po przejęciu firmy. Dostałam odprawę więc jest ok, mogę spokojnie kilka miesięcy posiedzieć z Anią w domu jeśli żłobek państwowy nie wypali. No i szukać pracy.

    Grosia, do czasu ponownego zatrudnienia nie będę namawiać męża.

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia wrote:
    Katta mąż niezdecydowany brzmi lepiej niż absolutnie na nie☺ Przekonujesz go,czy sam się przekona?Liczyłaś na wypowiedzenie,czyli spodziewałaś się?
    Krrropka przyuważyłam zmianę na wykresie☺

    Kitv dziewczyny na badaniach to tu super znają się☺ Ja mam dwoje dzieci,staramy się o trzecie,z tym że w kwietniu dopiero pozbyłam się centymetrowego polipa,który siedział w szyjce.
    Tez juz myskalam czy moze mam polip albo cos ale z drugiej strony bylby widoczny na usg.Ja wlasnie czytajac diagnizuje sie i nakrecam😞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dowiedzislam sie ze gin do ktorego teraz chodze pracuje w klinice w Ostrawie.Dlatego mi ostatnio jakies filozofie prawil o kobietach ktore maja jakies przeciwciala ktore odrzucaja zarodki i o kobiecie 49 lat ktora prowadzil w ciaxy.Powiedzial przy niej to ja dziewczynka jestem -bardzo pocieszajace😩

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit, Wg mnie warto zbadać cała immunologie przed kolejna ciąża. Chyba ze masz już steryd tez przepisany na wszelki wypadek na kolejna ciąże.
    Heparyna + steryd + progesteron to taki żelazny zestaw przy poronieniach.
    Stan plemników męża mógł się już zmienić od tego czasu. Przeciwciała mogły się pojawić, czy tez jakaś bakteria w nasieniu.

    Badania do wykonania:

    Antytrombina III, aktywność (AT)
    Antykoagulant toczniowy (LA)
    Białko C, aktywność
    Białko S wolne
    Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
    Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
    Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie

    Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
    Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
    Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
    Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)

    TSH
    FT3
    FT4
    anty-TPO
    anty-TG
    Glukoza
    Insulina
    Homocysteina
    Wit d3

    Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
    Czynnik V Leiden
    MTHFR C
    MTHFR A
    Pai1
    Vr2

    Kariotypy twoje i partnera

    Subpopulacje limfocytów (immunofenotyp, test imk)
    Test CBA
    Aktywność nk
    Test limfocytotoksyczny (LCT)
    Genotypowanie kir

    Mąż:

    Badanie nasienia MSOME
    Fragmentacja dna nasienia (chromatyna)
    Test HBA
    Chlamydia
    Przeciwciała przeciwplemnikowe
    Posiew z nasienia

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia kiedy test?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szaleje z testami,chyba że @ spóźni się☺

    bertha lubi tę wiadomość

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit. Witaj. Trzymam kciuki, żeby zła passa się już u Ciebie skończyła.
    Ja też staraczka, chociaż teraz o drugie, więc jest mi łatwiej pogodzić się z porażką.
    Dziewczyny dobrze mówią, że warto porobić szczegółowe badania mężowi. Mój też ma dziecko z poprzedniego małżeństwa, nam też się udało po 6 miesiącach zająć w ciążę, a teraz przy staraniach o kolejne okazuje się, że mąż ma 0% ruchliwych plemników, dlatego staramy się już 1,5 roku i nic.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia! Sikaj na testa! Taki piękny wykres!! To musi być to

    Grosia lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha termin @ jakoś wypada sobota,niedziela.Pisałam pod Twoim wykresem,że już kiedyś 14dpo test bielutki,a za dwa dni dwie kreski.Mój syn jakoś tak nie chciał odrazu ujawnić się☺ Czy ja mam w domu test🤔

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia!

    Grosia lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Kit, Wg mnie warto zbadać cała immunologie przed kolejna ciąża. Chyba ze masz już steryd tez przepisany na wszelki wypadek na kolejna ciąże.
    Heparyna + steryd + progesteron to taki żelazny zestaw przy poronieniach.
    Stan plemników męża mógł się już zmienić od tego czasu. Przeciwciała mogły się pojawić, czy tez jakaś bakteria w nasieniu.

    Badania do wykonania:

    Antytrombina III, aktywność (AT)
    Antykoagulant toczniowy (LA)
    Białko C, aktywność
    Białko S wolne
    Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
    Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
    Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie

    Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
    Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
    Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
    Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)

    TSH
    FT3
    FT4
    anty-TPO
    anty-TG
    Glukoza
    Insulina
    Homocysteina
    Wit d3

    Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
    Czynnik V Leiden
    MTHFR C
    MTHFR A
    Pai1
    Vr2

    Kariotypy twoje i partnera

    Subpopulacje limfocytów (immunofenotyp, test imk)
    Test CBA
    Aktywność nk
    Test limfocytotoksyczny (LCT)
    Genotypowanie kir

    Mąż:

    Badanie nasienia MSOME
    Fragmentacja dna nasienia (chromatyna)
    Test HBA
    Chlamydia
    Przeciwciała przeciwplemnikowe
    Posiew z nasienia
    Nie mialam czasu wczesniej zajrzec do was.Strasznie duzo tych badan czesc juz zrobiona .Gin wlasnie powiedzial ze jak kolejny raz die nie uda to immunologia mnie czeka i tak po koleji az dojdziemy do winowajcy.Ostatnio powiedzial ze mam cienkie endo czy to moze byc powod ze byla ciaza biochemiczna?Dzieki za podpowiedzi na temat badan 😚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Steryd juz mam dodany -caly pakiet lekow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia wrote:
    Bertha termin @ jakoś wypada sobota,niedziela.Pisałam pod Twoim wykresem,że już kiedyś 14dpo test bielutki,a za dwa dni dwie kreski.Mój syn jakoś tak nie chciał odrazu ujawnić się☺ Czy ja mam w domu test🤔
    I jak tam testowanie?

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia, weź nie trzymaj w niepewności nas 😂

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ