Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 11:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Czesc Kit!
    wspolczuje strat.. :( koniecznie zbadaj sie i męża! wzdluz i wszerz. co juz badalas? w ktorych tygodniach straty?
    Sprawdzalas czy dzieciaczki mialy wady?
    homocysteina, trombofilia, mthfr, pai, nk, test cba, przeciwciala ana, asa, tarczycowe , u meza fragmentacja dna, bakterie, przeciwciala, morfologia.

Ja jestem tez w gronie staraczek. Staram sie juz 5 lat, raz udalo mi sie zajsc po roku, ale ciaza zatrzymana w 8tc. od tego czasu - czyli od 4 lat nie udalo mi sie wciaz zajsc w ciaze - mimo licznych stymulacji, iui, 3xivf. Problemow wielkich nie ma u nas a jednak ciazy brak.
    Czesc.Ciaze obumarly na roznym etapie.Pierwsza 19 tydz druga pudsty pecherzyk a trzecia ciaza b.Wyszlo mi Hashimoto i przeciwciala antyfisfolipidiwe.Maz robil nie dawno nasienie i u niego wszystko ok.Szlag mnie trafia bo mialam za tydzien isc na monitoring a gin na urlopie wiec nie mam tabletek na cienkie endo.Czemu to wsxystkomusi zawsze byc pod gorke.Kochana bardzo wspolczuje ci straty i oby wkoncu sie udalo.Musimy w to wierzyc😚

• kattalinna Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 13:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia, tata od dziś na ojcowskim. A ja w pracy byłam może z pół godziny i wróciłam z wypowiedzeniem tak jak przewidywałam i liczyłam na to 😊

Kit, ja m 15miesieczną córeczkę, na którą czekaliśmy 3 lata. Teraz niby jestem staraczką i nie. Mąż póki co niezdecydowany. A ponieważ właśnie zostałam bezrobotną to też wolałabym teraz nie zachodzić w ciążę.

Kit lubi tę wiadomość

zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit, ja również staraczka, od czterech lat. Zdiagnozowane niedrożne jajowody, w ubiegłym roku udrożnione, ale ciąży nadal brak.

Katta, ale jak to z wypowiedzeniem, jaki powód podali? Chciałaś tego, czy spodziewałaś się, ale chciałaś zostać w tej pracy?

Emdar, super i oby dalej tak książkowo było :)

JUż mi się owulacja przesuneła z 9 dc na 11, to już trochę lepiej :D

Kit lubi tę wiadomość

thumb.png
    My Ovulation Chart
  • bertha Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Czesc.Ciaze obumarly na roznym etapie.Pierwsza 19 tydz druga pudsty pecherzyk a trzecia ciaza b.Wyszlo mi Hashimoto i przeciwciala antyfisfolipidiwe.Maz robil nie dawno nasienie i u niego wszystko ok.Szlag mnie trafia bo mialam za tydzien isc na monitoring a gin na urlopie wiec nie mam tabletek na cienkie endo.Czemu to wsxystkomusi zawsze byc pod gorke.Kochana bardzo wspolczuje ci straty i oby wkoncu sie udalo.Musimy w to wierzyc😚
    Czyli heparynę powinnaś mieć w kolejnej ciąży koniecznie.
    A męża przebadanie dokładniej niż podstawowe badanie nasienia - mam 2 koleżanki po 4 lub 5 stratach które po 4 latach starań w sumie dopiero teraz się zabrały za zbadanie fragmentacja dna, posiewy i przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu i okazuje się ze tam leży problem a przez te wszystkie lata leczyły tylko siebie i próbowały się zbierać po kolejnych stratach. Także warto te badania tez zrobić. To jest jedno oddanie nasienia.

https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Czyli heparynę powinnaś mieć w kolejnej ciąży koniecznie.
    A męża przebadanie dokładniej niż podstawowe badanie nasienia - mam 2 koleżanki po 4 lub 5 stratach które po 4 latach starań w sumie dopiero teraz się zabrały za zbadanie fragmentacja dna, posiewy i przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu i okazuje się ze tam leży problem a przez te wszystkie lata leczyły tylko siebie i próbowały się zbierać po kolejnych stratach. Także warto te badania tez zrobić. To jest jedno oddanie nasienia.
    Dzieki ze pytasz.Mial tylko zwykle badanie nasienia tylko ze on ma juz corke z poprzedniego malzenstea taze wykluczam to.Tak leki czekaja tylko ciazy brak..

• Grosia Przyjaciółka

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 20:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta mąż niezdecydowany brzmi lepiej niż absolutnie na nie☺ Przekonujesz go,czy sam się przekona?Liczyłaś na wypowiedzenie,czyli spodziewałaś się?
    Krrropka przyuważyłam zmianę na wykresie☺

Kitv dziewczyny na badaniach to tu super znają się☺ Ja mam dwoje dzieci,staramy się o trzecie,z tym że w kwietniu dopiero pozbyłam się centymetrowego polipa,który siedział w szyjce.

1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka, zwolnienie grupowe. Spodziewałam się bo wszystkich z mojej jednostki zwolnili - redukcja zdublowanych stanowisk po przejęciu firmy. Dostałam odprawę więc jest ok, mogę spokojnie kilka miesięcy posiedzieć z Anią w domu jeśli żłobek państwowy nie wypali. No i szukać pracy.

Grosia, do czasu ponownego zatrudnienia nie będę namawiać męża.

zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia wrote:
    Katta mąż niezdecydowany brzmi lepiej niż absolutnie na nie☺ Przekonujesz go,czy sam się przekona?Liczyłaś na wypowiedzenie,czyli spodziewałaś się?
    Krrropka przyuważyłam zmianę na wykresie☺

Kitv dziewczyny na badaniach to tu super znają się☺ Ja mam dwoje dzieci,staramy się o trzecie,z tym że w kwietniu dopiero pozbyłam się centymetrowego polipa,który siedział w szyjce.
    Tez juz myskalam czy moze mam polip albo cos ale z drugiej strony bylby widoczny na usg.Ja wlasnie czytajac diagnizuje sie i nakrecam😞

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj dowiedzislam sie ze gin do ktorego teraz chodze pracuje w klinice w Ostrawie.Dlatego mi ostatnio jakies filozofie prawil o kobietach ktore maja jakies przeciwciala ktore odrzucaja zarodki i o kobiecie 49 lat ktora prowadzil w ciaxy.Powiedzial przy niej to ja dziewczynka jestem -bardzo pocieszajace😩

• bertha Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit, Wg mnie warto zbadać cała immunologie przed kolejna ciąża. Chyba ze masz już steryd tez przepisany na wszelki wypadek na kolejna ciąże.
    Heparyna + steryd + progesteron to taki żelazny zestaw przy poronieniach.
    Stan plemników męża mógł się już zmienić od tego czasu. Przeciwciała mogły się pojawić, czy tez jakaś bakteria w nasieniu.

Badania do wykonania:

Antytrombina III, aktywność (AT)
    Antykoagulant toczniowy (LA)
    Białko C, aktywność
    Białko S wolne
    Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
    Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
    Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
    Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
    Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
    Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)

TSH
    FT3
    FT4
    anty-TPO
    anty-TG
    Glukoza
    Insulina
    Homocysteina
    Wit d3

Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
    Czynnik V Leiden
    MTHFR C
    MTHFR A
    Pai1
    Vr2

Kariotypy twoje i partnera

Subpopulacje limfocytów (immunofenotyp, test imk)
    Test CBA
    Aktywność nk
    Test limfocytotoksyczny (LCT)
    Genotypowanie kir

Mąż:

Badanie nasienia MSOME
    Fragmentacja dna nasienia (chromatyna)
    Test HBA
    Chlamydia
    Przeciwciała przeciwplemnikowe
    Posiew z nasienia

Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2019, 14:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia kiedy test?

2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Grosia Przyjaciółka

Wysłany: 20 sierpnia 2019, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szaleje z testami,chyba że @ spóźni się☺

bertha lubi tę wiadomość

• Annie1981 Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2019, 21:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit. Witaj. Trzymam kciuki, żeby zła passa się już u Ciebie skończyła.
    Ja też staraczka, chociaż teraz o drugie, więc jest mi łatwiej pogodzić się z porażką.
    Dziewczyny dobrze mówią, że warto porobić szczegółowe badania mężowi. Mój też ma dziecko z poprzedniego małżeństwa, nam też się udało po 6 miesiącach zająć w ciążę, a teraz przy staraniach o kolejne okazuje się, że mąż ma 0% ruchliwych plemników, dlatego staramy się już 1,5 roku i nic.

wk6Yp1.png
    WWOcp1.png

💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia! Sikaj na testa! Taki piękny wykres!! To musi być to

Grosia lubi tę wiadomość

2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Grosia Przyjaciółka

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha termin @ jakoś wypada sobota,niedziela.Pisałam pod Twoim wykresem,że już kiedyś 14dpo test bielutki,a za dwa dni dwie kreski.Mój syn jakoś tak nie chciał odrazu ujawnić się☺ Czy ja mam w domu test🤔

• kattalinna Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 18:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia!

Grosia lubi tę wiadomość

zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 21:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Kit, Wg mnie warto zbadać cała immunologie przed kolejna ciąża. Chyba ze masz już steryd tez przepisany na wszelki wypadek na kolejna ciąże.
    Heparyna + steryd + progesteron to taki żelazny zestaw przy poronieniach.
    Stan plemników męża mógł się już zmienić od tego czasu. Przeciwciała mogły się pojawić, czy tez jakaś bakteria w nasieniu.

Badania do wykonania:

Antytrombina III, aktywność (AT)
    Antykoagulant toczniowy (LA)
    Białko C, aktywność
    Białko S wolne
    Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
    Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
    Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
    Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
    Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
    Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)

TSH
    FT3
    FT4
    anty-TPO
    anty-TG
    Glukoza
    Insulina
    Homocysteina
    Wit d3

Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
    Czynnik V Leiden
    MTHFR C
    MTHFR A
    Pai1
    Vr2

Kariotypy twoje i partnera

Subpopulacje limfocytów (immunofenotyp, test imk)
    Test CBA
    Aktywność nk
    Test limfocytotoksyczny (LCT)
    Genotypowanie kir

Mąż:

Badanie nasienia MSOME
    Fragmentacja dna nasienia (chromatyna)
    Test HBA
    Chlamydia
    Przeciwciała przeciwplemnikowe
    Posiew z nasienia
    Nie mialam czasu wczesniej zajrzec do was.Strasznie duzo tych badan czesc juz zrobiona .Gin wlasnie powiedzial ze jak kolejny raz die nie uda to immunologia mnie czeka i tak po koleji az dojdziemy do winowajcy.Ostatnio powiedzial ze mam cienkie endo czy to moze byc powod ze byla ciaza biochemiczna?Dzieki za podpowiedzi na temat badan 😚

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Steryd juz mam dodany -caly pakiet lekow.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 sierpnia 2019, 22:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia wrote:
    Bertha termin @ jakoś wypada sobota,niedziela.Pisałam pod Twoim wykresem,że już kiedyś 14dpo test bielutki,a za dwa dni dwie kreski.Mój syn jakoś tak nie chciał odrazu ujawnić się☺ Czy ja mam w domu test🤔
    I jak tam testowanie?

• kattalinna Autorytet

Wysłany: 24 sierpnia 2019, 10:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia, weź nie trzymaj w niepewności nas 😂

zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego