X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 15 września 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe słowa.
    O pierwsze dziecko staraliśmy się dwa lata. Udało się w trzecim cyklu po zmianie lekarza, który od razu zdiagnozował u mnie Hashimoto. U mnie zadziałała naprotechnologia, obserwacje cyklu według modelu craighton , oczywiście mnóstwo badań, suplementy itp.
    Po pierwszym porodzie okres dostałam od razu po połogu. Zaszłam w drugą ciążę w trzecim cyklu starań, karmiąc piersią, Ritusia miała wtedy 8 miesięcy.
    Trzecie poczęcie też w czasie karmienia piersią. Urodziłam synka w styczniu, 4 sierpnia dostałam pierwszy okres, i właśnie w tym cyklu zaszłam w trzecią ciążę. Aktualnie 6 tygodni minęło. Tym razem bez żadnego wspomagania, śluzu miałam jak nigdy dotąd. Nie wiem, może organizm się naprawił? Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się że będzie kolejne dziecko. Oczywiście wiedzieliśmy że jest to płodny czas i wszystko możliwe ale myślałam sobie, gdzie tam w moim wieku, bez dodatkowych leków (brałam tylko euthyrox i mamą dha) To nie możliwe. "Planowaliśmy " że jeśli przypadkiem się jeszcze kiedyś uda to Super, ale nie spodziewaliśmy się że tak szybko :)
    Wizytę mam dopiero 26 września. Napiszę co i jak.
    Dodam jeszcze że w lipcu byłam na wizycie kontrolnej u mojego giną i wtedy akurat miałam owulacji, powiedział że za dwa tygodnie będzie okres, chyba że będziemy się starać choć radził nam odczekać i dopiero w nowym cyklu spróbować.
    Jeśli chodzi o moją historię to wiem, że w pierwszej kolejności moje dzieci zawdzięczam Panu Bogu. Proces starania o pierwsze dziecko to przede wszystkim czas rozwoju duchowego i nawrócenia. Tutaj bardzo pomogły mi msze święte z modlitwą o uzdrowienie. A po drugie wybór narotechnologii jako metody walki z niepłodnością. No i mój wspaniały lekarz .

    Krakowska, Greetta, ktosiowa, kattalinna, Lolipop, bertha, joka789 lubią tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 15 września 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę trójki dzieci w tym wieku, ja nie mam ani jednego, późno się za to wzięłam, ale miałam poważne powody, choć również niechęć własną.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 15 września 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również nie mam żadnego - tak się nam czasem życie układa, ze właściwą osobę poznajemy bardzo późno co niestety nie idzie w parze z naszą płodnością

    Krakowska, Annie1981, bertha lubią tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 16 września 2020, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniło mi się, ze któraś z nas zrobiła listę dzieciaków z naszego wątku i wyszła 100.

    Papierówka, Annie1981, Ania81, bertha lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 17 września 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tam u was??
    Annie1981 jak sie czujesz, jak sliczne malenstwo???
    Ja ostatnio zadko tu zagladam. Mialam lekkie krwawienie jakis czas temu. Na szczescie skonczylo sie bez zadnych problemow, mam tylko bardziej uwazac co dziwgam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️.
    Zmienieli mi polozna, i niestety musze sie do tej nowej przekonac. Mam nadzieje, ze dam rade, bo u mnie ciezko z zaufaniem do poloznych, które niezbyt sie wszystkim przejmuja.
    Dostalam heparyne, ze wzgledu na bardzo wysokie ryzyko zaskrzepow (w zyciu bym nie pomyslala, ze mnie to spotka🤦‍♀️🤦‍♀️). No i teraz kluje sie codziennie 😂😂, gdzie ja mam uraz do jakich kolwiek igiel. Czekam tez na wyniki krwi, Ciekawe czy cukrzyca ciazowa mnie dopadnie czy nie🤷‍♀️.
    Rany ale wam tu namarudzilam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️.
    Bardzo za was wszystkie trzymam kciuki, wierze, ze szczescie do was tez zawita💖💖💖.

    Krakowska, bertha, kattalinna lubią tę wiadomość

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 17 września 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam już procedurę, na początek tabletki antykoncepcyjne, czuję jednak, że nic z tego nie wyjdzie, ale chcę spróbować choć raz żeby nie mieć sobie później nic do zarzucenia. Bardzo obawiam się zastrzyków, jestem histeryczką i nie wiem czy będę w ogóle w stanie je robić, mąż niestety też ma do tego dwie lewe ręce (przy kocie mieliśmy kiedyś podskórne i skończyło się to tak, że co 2 dzień szliśmy z kotem do weterynarza na zastrzyk).

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Uffff....
    Bardzo mnie uspokoiłaś, byłam przekonana, że też zastrzyki i zrobiło mi się słabo.
    Ale tez po anty a przed stymulacja, w długim protokole są 2 tyg wyciszania LH i to jest zastrzyk ale nie pamietam już teraz czy codziennie czy co kilka dni...

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Ja zaczęłam już procedurę, na początek tabletki antykoncepcyjne, czuję jednak, że nic z tego nie wyjdzie, ale chcę spróbować choć raz żeby nie mieć sobie później nic do zarzucenia. Bardzo obawiam się zastrzyków, jestem histeryczką i nie wiem czy będę w ogóle w stanie je robić, mąż niestety też ma do tego dwie lewe ręce (przy kocie mieliśmy kiedyś podskórne i skończyło się to tak, że co 2 dzień szliśmy z kotem do weterynarza na zastrzyk).
    Trzymam kciuki za Ciebie! Dasz radę! Odwagi!

    Krakowska lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz nieobstawiony cykl, jakos się nie zebrały serducha z owu. Oczywiście i tak sobie coś tam delikatnie testuje ale to musiałoby być naprawdę przeznaczenie gdyby się teraz udało.

    Krooopka, jak u ciebie

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 17 września 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Ja mam teraz nieobstawiony cykl, jakos się nie zebrały serducha z owu. Oczywiście i tak sobie coś tam delikatnie testuje ale to musiałoby być naprawdę przeznaczenie gdyby się teraz udało.

    Krooopka, jak u ciebie
    jestem bardzo ciekawa rezultatu! trzymam kciuki:)

    ja jeszcze dwa dni i tescik :) mam tak więcej nadzieji w tym cyklu no ale się okaże

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 17 września 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Ja mam teraz nieobstawiony cykl, jakos się nie zebrały serducha z owu. Oczywiście i tak sobie coś tam delikatnie testuje ale to musiałoby być naprawdę przeznaczenie gdyby się teraz udało.

    Krooopka, jak u ciebie
    testuj, testuj, nie takie cuda świat widział, co innego jakby nic nie było, ale miałaś serducha w okresie płodnym, więc kciuki

    Krakowska, nie nastawiaj się źle, tyle tutaj piejemy o pozytywnym myśleniu, wierz że się uda. Wiem, że czasem jest strach przed wzbudzeniem w sobie nadziei i boimy się rozczarowania, ale próbuj! Wierzę że będzie dobrze!

    Ania81, odpoczywaj, nie przemęczaj sie!

    Lolipop, kciuki i daj znać!

    U mnie @ ma być w niedzielę więc spokojnie sobie czekam na rozwój wypadków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 17:58

    Lolipop, Krakowska, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 17 września 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ w poniedziałek i raczej będzie bo coś brzuch mnie ćmi ale kolejny cykl z ziółkami od naszej super Berthy 😊wiec dodatkowe moce wrzucone na pokład

    bertha, Annie1981, kattalinna lubią tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop wrote:
    jestem bardzo ciekawa rezultatu! trzymam kciuki:)

    ja jeszcze dwa dni i tescik :) mam tak więcej nadzieji w tym cyklu no ale się okaże
    Opowiadaj skąd te nadzieje!! Jakieś konkretne objawy wydają ci się podejrzane?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    U mnie @ w poniedziałek i raczej będzie bo coś brzuch mnie ćmi ale kolejny cykl z ziółkami od naszej super Berthy 😊wiec dodatkowe moce wrzucone na pokład
    ❤️ A może jednak @ nie przyjdzie? 😬

    Luusia lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 września 2020, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania81 wrote:
    Dziewczyny co tam u was??
    Annie1981 jak sie czujesz, jak sliczne malenstwo???
    Ja ostatnio zadko tu zagladam. Mialam lekkie krwawienie jakis czas temu. Na szczescie skonczylo sie bez zadnych problemow, mam tylko bardziej uwazac co dziwgam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️.
    Zmienieli mi polozna, i niestety musze sie do tej nowej przekonac. Mam nadzieje, ze dam rade, bo u mnie ciezko z zaufaniem do poloznych, które niezbyt sie wszystkim przejmuja.
    Dostalam heparyne, ze wzgledu na bardzo wysokie ryzyko zaskrzepow (w zyciu bym nie pomyslala, ze mnie to spotka🤦‍♀️🤦‍♀️). No i teraz kluje sie codziennie 😂😂, gdzie ja mam uraz do jakich kolwiek igiel. Czekam tez na wyniki krwi, Ciekawe czy cukrzyca ciazowa mnie dopadnie czy nie🤷‍♀️.
    Rany ale wam tu namarudzilam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️.
    Bardzo za was wszystkie trzymam kciuki, wierze, ze szczescie do was tez zawita💖💖💖.
    Oj, współczuję tego stresu. Dobrze jednak, że wszystko skończyło się tylko na strachu.
    Ja kiedyś po CC musiałam robić zastrzyki przez 10 dni to zaangażowałam w to mamę, bo nie wyobrażałam sobie, że mogłabym sama robić. Teraz jednak, po poronieniu, zrobiłabym wszystko, żeby tylko inaczej się skończyło, więc te zastrzyki to bułka z masłem 😉 Ty też ogarniesz 🙂
    Dziękuję, ja się czuję dobrze. Trochę mdłości i zmęczenia, ale znośnie. Dziś miałam USG pęcherza bo mam nawracające ZUMy, ale kobieta była tak miła, że zobaczyła co u maluszka słychać 🙂 CRL idealnie odpowiada wiekowi ciąży i serduszko nadal bije 😍 Ten maluszek chyba na prawdę chce ze mną zostać 😍

    Krakowska. Postaraj się uwierzyć, bo nastawione ma duże znaczenie.
    Polecam taką relaksację dedykowaną IVF. Ja to robiłam przez dwa miesiące i potem udało się zajść.

    https://youtu.be/iR8YZAJvk6Q

    Lolipop. Trzymam kciuki za test 🙂

    krrropka. Luusia
    Trzymam kciuki, żeby @ nie przyszła 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 23:47

    Krakowska, Luusia, ktosiowa lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 19 września 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ jak w zegarku!

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 19 września 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    U mnie @ jak w zegarku!
    nie lubię tego!!! :(

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 19 września 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Opowiadaj skąd te nadzieje!! Jakieś konkretne objawy wydają ci się podejrzane?
    tak. wlasnie tak!
    i dziś po południowym znajomym mi pobolewaniu i śluzie jutro będę w szoku jak nawet cien cienia nie wyjdzie!
    a reszta się podzielę jak zobaczę dwie krechy

    nie mniej jednak wiem że organizm potrafi nam splatać figla dlatego oczywiście na spokojnie😆

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 19 września 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop wrote:
    tak. wlasnie tak!
    i dziś po południowym znajomym mi pobolewaniu i śluzie jutro będę w szoku jak nawet cien cienia nie wyjdzie!
    a reszta się podzielę jak zobaczę dwie krechy

    nie mniej jednak wiem że organizm potrafi nam splatać figla dlatego oczywiście na spokojnie😆
    Opowiadaj już, ja nie wytrzymam do jutra!! 😍

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 września 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop, budujesz napięcie!

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 537 538 539 540 541 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ