X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, wiem że nie o Tobie, ale tak jak Tobie endometrioza od razu przyszła mi do głowy 😊.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2021, 14:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa Mama wrote:
    Aga, wiem że nie o Tobie, ale tak jak Tobie endometrioza od razu przyszła mi do głowy 😊.
    :) jak się czujesz?

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    :) jak się czujesz?

    Różnie 😊. Dzięki że pytasz. To zależy od dnia, raz mam mdłości raz nie, wczoraj miałam jakieś dziwne żołądkowe rewolucje - pewnie wrzody znów się odzywają. Piersi dopiero teraz zaczynam czuć. Ale tak ogólnie to nie najgorzej.

    Jak Wasza inseminacja? Kojarze że coś tam szybciej @ przylazła i wszystko się poprzesuwało, tak? Jeśli coś pomieszalam to wybacz, chodzę niewyspana, mała ząbkuje 😱 a oprócz tego ma chyba skok rozwojowy bo wcale nie śpi.

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki za typy i porady, ja juz nie wiem czego sie lapac i do jakiego lekarza isc, juz zyc sie nie chce tak dokucza
    Dzis w nocy znow od 22 do 23 bol pecherza od 5 rano juz na nogach bo lezec sie nie da kregoslup boli ( jak wstane nie boli)
    Chodze nie boli nic, schylam sie zaboli w brzuchu ( chyba pecherz) sikalam raz ( bo juz ograniczylam plyny do 1l dziennie ) i oczywiscie na koncu sikania zaboli i boli z 10 min. Jeszcze...
    O endometriozie nie pomyslalam, urodzilam 3 dzieci ( 3 CC) i wlasciwie od razu zachodzilam w ciaze tylko duzo razy poronilam... to chyba ta przypadlosc odpada
    Myslalam o tych schorzeniach dna miednicy bo prawie wszystkie objawy sie zgadzaja lacznie z zakazeniami drozdzakami z ktorymi walcze ze 4 razy do roku....myslac ze za duzo slodkiego jem

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Dziekuje za podpowiedz, zapisalam sie na 14.1 do fizjoterapeuty...mam nadzieje ze szybko mi zleci dzis znow od 22 do 23 nie spalam bo bolal mnie perzech....a o 5 juz musialam wstac z lozka bo tak bolaly plecy ze sie nie da lezac, ucisk w kazdej pozycji..
    A te ziolka o ktorych piszesz to jak sie nazywaja, moge je kupic i popijac do 14.1. Moze zlagodza troche objawy
    Wiesz co, to trzeba indywidualnie dobrac, w zaleznosci od szczegolowych objawow. Jak bys chciala to na priv Ci zrobie szybko analize.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa Mama wrote:
    Różnie 😊. Dzięki że pytasz. To zależy od dnia, raz mam mdłości raz nie, wczoraj miałam jakieś dziwne żołądkowe rewolucje - pewnie wrzody znów się odzywają. Piersi dopiero teraz zaczynam czuć. Ale tak ogólnie to nie najgorzej.

    Jak Wasza inseminacja? Kojarze że coś tam szybciej @ przylazła i wszystko się poprzesuwało, tak? Jeśli coś pomieszalam to wybacz, chodzę niewyspana, mała ząbkuje 😱 a oprócz tego ma chyba skok rozwojowy bo wcale nie śpi.
    tak, styczeń jeszcze odpoczywam choć biorę acard, encorton i pewnie duphaston. Od nowego cyklu lametta i mam nadzieję dwa pęcherzyki.

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, no to powodzenia 🤞. Będę zaglądać, gdzieś tam Cię znajdę. Trzymaj się!

    Nikola.1984 lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak przy okazji życzę w Nowym Roku wszystkim staraczkom szybkiego zajścia w ciążę i realizacji wszelkich innych planów, na dobry początek postanowień noworocznych, bo pewnie takie macie? Ja od wielu lat postanawiam sobie nic nie postanawiać bo i tak życie napisze własny scenariusz 😊. Pozdrawiam cieplutko.

    Ps. Ja też rocznik 81. Najlepszy 👌😃.

    bertha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa Mama wrote:
    Aga, no to powodzenia 🤞. Będę zaglądać, gdzieś tam Cię znajdę. Trzymaj się!
    :) dzięki Jagodowa

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Wiesz co, to trzeba indywidualnie dobrac, w zaleznosci od szczegolowych objawow. Jak bys chciala to na priv Ci zrobie szybko analize.
    Bertha kochana dziekuje za checi 😘 wlasnie dzwonilam do urologa i z wymazu z cewki moczowej wyszly 4 bakterie, dostalam amkoksycyline lekarz twierdzi ze bole w podrzuszu klucia pecherza itp. Moga byc z tym zwiazane...jednak bole plecow juz nie...mam dobrac antybiotyk i pozniej zapisze mnie na tomografie jak objawy nie ustapia...
    Wstapila we mnie nadzieja tyle czasu tyle posiewow moczu ktore zawsze byly czyste....odsylanie od lekarza do lekarza...w koncu cos sie znalalo, bardzo chce wierzyc w to ze juz bede zdrowa. Dziekuje jeszcze raz po 14.1. Po wizycie u fizjo sie odezwe 😘

    kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant. Bardzo dobry krok z fizjoterapia. Oni też znają się na pęcherzu i na mięśniach dna miednicy, może a nóż Ci pomoże.
    Ja ostatnio też zaczęłam chodzić do fizjo. Okazało się, że mam rozstęp mięśnia prostego, dlatego brzuszek nie chciał mi zejść po ciąży. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałam na wizycie. Moim pęcherzem też będziemy się zajmować, ale to po porodzie. Od wielu lat mam bakterie w moczu, antybiotyki działają tylko na chwilę. Mam nadzieję, że ona mi w tym pomoże.
    Daj znać koniecznie jak wizyta.

    stresant, Nikola.1984 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam bo spadlysmy

    Miasa lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam, u mnie owu byla 15 dnia cyklu, we wtorek. Zobaczymy. Az do owu caly czas na bezowo plamienie, gin powiedzial, ze gdyby nie to plamienie to na usg przepiekny obraz: endometrium 7mm, pecherzyk w prawym jajniku 21mm, wszystko jak w ksiazce. Ja nigdy nie mialam plamien w pierwszej fazie cyklu, zawsze estrogenow pod dostatkiem. Zobaczcie, jak mi sie teraz wszystko pozmienialo.... No chociaz poza tym delikatnym plamieniem wszystko inne jak trzeba, i sluz i skok temperatury. Dziwna sprawa, ale zobaczymy. Mam ogromna ilosc stresu ostatnio (w zwiazku z moim ex partnerem) i moze to plamienie to efekt stresu? 🤔

    A poza tym u nas ok, bylismy w gorach, nacieszylismy sie sniegiem, soplami, lodem, mrozem. A ja coraz powazniej mysle o wyprowadzce z Warszawy gdzies na mazurska lub beskidzka (slaskie) wies.... nie wiem, dusze sie tu powoli, wszedzie tylko beton i sztuczne wszystko.... wszedzie autem, korki, garaze podziemne, wygody, a prawdziwe zycie gdzie? Wlasnie sanki w lesie i ten mroz na policzkach?

    No i takie noworoczne refleksje... :)

    Odezwijcie sie, Kochane!

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia ja mieszkam na beskidzkiej wsi, dzis rano 30 min. Odsniezalam podjazd zeby autem wyjechac po chleb....fajnie ale jak sie chodzi do pracy i wiecznie spieszy to jednak taki podziemy garaz by sie przydal 😉

    A co u mnie...po wizycie u 3lekarzy ( fizjo gin uro)
    Nikt nie wie co mi jest....w przyszlym tygodniu mam CT i cystoskopie..ale urolog twierdzi ze i tak wyniki beda ok. Bo jestem zdrowa....ale bol pecherza jest.....
    Od srody zaczynam rehabilitacje na dno miednicy....zeby tylko pomoglo
    Zaczynam podejrzewac ze to moze faktycznie cos z miesniami albo ucisk albo zrosty po 3 cesarkach.....w nocy nie spie ...nie potrafie.... o 23 zasypiam o 24 sie budzie i do 3 leze....potem sie godzinke zdrzemne i znow nie spi....nie wiem dlaczego....chyba nerwy....juz kupilam spokoj i sen takie ziolowe tabletki ale i tak nic z tego....
    Leze na plecach z podkurczona lewa noga to nie boli w momencie gdy przekrece sie na bok prawy albo lewy zaczyna bolec pecherz...tzn. ja mysle ze pecherz moze co innego ale tak czuje....

    A co u Was...Kropka dlugo nic nie pisalas? A jak sie ma bobasek rodzenstwo Florka i Rity? Annie taki fizjo to fajna sprawa, zdam relacje po pierwszym zabiegu....podobno masuje sie przez pochwe..lomatko 🙈

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant. Mam nadzieję, że fizjo Ci pomoże. Mnie też będzie badać przez pochwę, żeby ocenić stan mięśni, ale to po porodzie dopiero.
    Nerwy to też może być dobry trop. Może do psychoterapeuty się wybrać? To specjalista jak każdy inny, myślę, że nie ma sensu go unikać. Mi wielokrotnie pomogła taka pomoc.

    stresant lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cykl dobiega konca. Nastroje bardzo slabe, jakies negatywne mysli zaprzataja moja glowe :(

    Jak u innych staraczek?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Bertha :) jaki macie dalszy plan?

    U mnie wyszla podwyzszona prolaktyna wiec wrzucilam na ruszt bromergon. Mam jakis spokoj i dobre przeczucia. Jak w tym cyklu nie wyjdzie to zaczynam stymulacje, tym razem dwie tabletki lametty dziennie. Troche sie tego boje bo lekarka mnie nastraszyla, ze w razie czego ciaza blizniacza po cieciu to slabo. No i tak w sumie nie wiem co robic.

    Co u reszty?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2021, 22:32

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    U mnie cykl dobiega konca. Nastroje bardzo slabe, jakies negatywne mysli zaprzataja moja glowe :(

    Jak u innych staraczek?
    Siosio ....zle mysli od Berthy idzcie precz ....kochana sama dobrze wiesz ze trzeba potytywnie glowe nastawic, bo to polowa sukcesu 😘

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, brak planu. Tzn biore wciaz glucophage. Choc nieregularnie, tzn zawsze do sniadania pamietam a potem do oboadu i kolacji to roznie bywa.
    Oraz heparyne - mam brac caly cykl ale tez juz mi sie nie chce regularnie brac wiec bardziej sie staram pamietac po owu. Poza tym seks bez planowania ale wiem koedy bedzie owu wiec staram sie jednak zeby w okolicy byl jakis seks.. ale bez mowienia M ze to te dni.

    Stesant, tak, niby wiem, ale tak ciezko mi teraz znalezc choc troche nadziei i pozytywnych mysli.. czuje sie nieszczesliwa.. ze nie tak chcialam zeby moje zycie wygladalo w obszarze rodziny... :( czuje sie niespelniona, bez wsparcia, zrozumienia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 18:13

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha a nie myslalas moze zeby jeszcze raz sprobowac ivf?
    Nic nie mowie, bo zadne slowa nie pociesza, ale przytulam mocno z calych sil 😘

    A moze jakas grupa wsparcia dla starajacych sie ale taka na zywo nie na forum 🤔 tak zeby glowe oczyscic odblokowac ( chociaz przy pandemi to raczej zakaz spotkan)

    Ja sama dzis szukalam na necie technik pozbywania sie bolu poprzez glowe....nie wiem jak to napisac ...taka wizualizacje w glowie zrobic ze bol odchodzi...ale narazie nic nie znalazlam 🙄

‹‹ 552 553 554 555 556 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ