X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa wrote:
    Wszystko ok zbadal mojego przeswietlili mu jajca :) czy niby czegos nie ma ... Zbadal prostate :D haha wiec bylo ciekawie teraz moj chodzi z bolacym tylkiem :P

    Suplement na 3 miesiace w czwartek ma jeszcze isc jakies robic badania do androloga... Ale mie wiem co musze w slowniku zobaczyc i przetlumacze
    .. Ogolnie wszystko w normie.


    Eva oprócz witaminek zainwestuj też w orzechy brazylijskie,mają bardzo dużo selenu.Są bardzo dobre i zdrowe ale troche kaloryczne więc trzeba uważać z ilością,my jemy po 5 sztuk dziennie,czytałam że taka ilość jest optymalna :)

    Selen jest pierwiastkiem o ogromnym znaczeniu dla męskiej płodności. Aż połowa zapasu selenu w organizmie mężczyzny gromadzi się w jądrach i nasieniu; jest on niezbędny do produkcji plemników i testosteronu. Odpowiednia podaż selenu wpływa na prawidłową budowę i ruchliwość plemników, jego niedobór natomiast obniża liczbę plemników w nasieniu i może powodować niepłodność nawet u bardzo młodych mężczyzn. Najbogatsze źródła selenu to: orzechy brazylijskie, tuńczyk, nasiona słonecznika, kiełki pszenicy, czosnek i cebula, wątroba.

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:51

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko,tak napisałam bo myślałam,że nie wiesz a nie znam jadłospisu Twojego faceta :P

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:51

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,bierze Profertil 2x1 tab. :)

    Dobowa dawka (dwie kapsułki) PROfertilu zawiera:
    L – Karnitynę (440 mg)
    L – Karnityna dostarcza energii plemnikom. Wolna L-karnityna pozytywnie wpływa na liczbę plemników ich ruchliwość.

    L – Argininę (250 mg)
    L – Arginina jest bezpośrednim prekursorem tlenku azotu, który wpływa korzystnie na żywotność i ruchliwość plemników.

    Cynk (40 mg)
    Cynk bierze udział w transkrypcji DNA, syntezie białek, rozwoju jąder i dojrzewaniu plemników. Uważa się, że przedłuża także żywotność plemników w ejakulacie. Niski poziom cynku w nasieniu jest połączony z obniżoną płodnością. Suplementacja cynku wykazała dodatni wpływ na liczbę plemników i inne parametry nasienia. Leczenie cynkiem i kwasem foliowym wykazało wzrost liczby plemników i poprawa ich gęstości.

    Witaminę E (120 mg)
    Witamina E poprawia ruchliwość plemników i płodność mężczyzn. W połączeniu z selenem, zwiększa ruchliwość plemników i przyczynia się do polepszenia wskaźnika morfologii. Jest ważnym antyoksydantem - zmniejsza ilość wolnych rodników tlenowych.

    Glutation (80 mg)
    Glutation odgrywa kluczową rolę w syntezie białek i DNA. Niższe poziomy glutationu odnotowano u mężczyzn o obniżonej płodności, z nieprawidłową ruchliwością i morfologią plemników. Trzy badania wykazały pozytywne efekty suplementacji glutationu na ruchliwość i prawidłową morfologię plemników.

    Selen (60 μg)
    Selen jest niezbędnym składnikiem peroksydazy glutationowej i w związku z tym konieczny przy suplementacji glutationu. Jądra zawierają wysokie stężenia selenu, jego brak powoduje spadek ilości i jakości spermy.

    Koenzym Q10 (15 mg)
    Koenzym Q10 (CoQ10) jest bardzo istotny dla gospodarki energetycznej. 95% całego ATP jest przekształcane za pomocą CoQ10, co definiuje rolę koenzymu Q10 w niepłodności męskiej, która została potwierdzona przez wzrost ruchliwości plemników u mężczyzn po suplementacji.

    Kwas foliowy (800 μg)
    Kwas foliowy jest konieczny do syntezy DNA, przez co ważny dla procesu spermatogenezy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 21:37

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny... trochę mnie nie było, bo musiałam odpuścić sobie trochę....

    a teraz muszę Was nadrobić, bo nieźle naskrobałyście :)

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana koleżanki :)
    Jak miło,że dziś ulubiony dzień tygodnia :)
    Jakies nowości?
    Eva biedny mężulo,ale co zrobić...trzeba się czasem poświęcić ;)
    Ja wczoraj jeszcze lekko krwawiłam po tym zabiegu,ale się poświęciłam...miałam tak mega rozciagliwy śluz,że jak to bezpośrednio ujmę,siedziałam wczoraj na wc to ciagnął mi się na nie kłamię 15 cm.
    Ale to szybka piłka była....mężuś wytęskniony, ja obolała, więc mozna powiedzieć szybki transfer :D

    ewelinka2210, Evaa, renieczka, agnes175, paula1 lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia jak taki śluz to musi być dobrze :)Powodzenia :) Ja śluz raz mam raz nie mam, ale w tym cyklu znowu zaczęłam jeść oeparol - wcześniej piłam siemię i powiem Wam, że mam już niepłodny, a u mnie to rzadkość. I tak mi się przypomniało, że jak z synkiem się udało, to też oeparol stosowałam :)
    Ja daję mojemu androvit plus - myślę, że wystarczy, jak nie ma problemów z nasieniem. Ale zawsze to jakieś witaminki - na pewno nie zaszkodzą :)
    A ja mam dziś urlop :) No i najpierw do dentysty idę za chwilkę a po południu na piwko z koleżanką :) A w ciągu dnia się będę z synkiem bawić :D
    Renieczka coraz lepszy ten Twój wykres :)
    Anastazjaa jak tam? :) To dziś test, prawda? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2015, 08:31

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlaśnie piję siemię lniane,głownie ze wzgledów osłonowych na zoladek, a ze na sluz działa to widac :D
    Mój mezus wcina pestki dyni,codziennie po parę pestek :)
    I zdrowo siie odzywiamy.
    ja niestety przy bromku nei moge pic alkoholu :( A mam chec na lampke czerwonego wina...
    Ewelinka masz racje,pocierpisz u dentysty to trzeba sobie potem odbić piwkiem :D
    Renieczka jestem pod wrazeniem Twojego wykresu,jakis taki ładny w porownaniu do poprzednich.
    Anastazja jak tam?
    Kurde jeszcze się okaze ze ten styczen to hojny bedzie :D

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane u mnie wspaniałe, zaraz wkleję wam zdjęcie testów.
    Strasznie się ciesze i boję zarazem, och żeby tym razem mój groszek ze mną został!!!!

    Zaraz zapisze się na badanie mam nadzieje ze nie będą kazali czekać do 8 tygodnia jak ostatnio

    kasiarzyna, Evaa, renieczka, agnes175, paula1, Helen, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jaja :D
    No nie moge, wreszcie zla passa przerwana :D

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje i trzymam kciuki zeby tym razem bylo ok :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    8b6456d4b6b070100421af771cbad576.jpg

    Evaa, renieczka, agnes175, paula1, gezanew, Helen, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo gratulacje Anastazja :) Powiedzialam, że się groszki posypią, będzie wszystko dobrze ;) to jesteśmy prawie w jednym terminie :)))))

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • iza1983 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane ! Wczoraj byłam u gina, mam termin na laparoskopię na środę, ale bardzo się boję. Czy któras miała taki zabieg ? Moga wystąpić jakieś skutki uboczne po nim, albo komplikacje? Po jakim czasie mogę już współżyć ? Chciałabym jak najszybciej, żeby nie zawalić cyklu. Jak szybko udało sie komuś zajść w ciążę po tym badaniu, czy raczej nie robić sobie nadzieji :)

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co u Ciebie jest wskazaniem do laparo? PCOS?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • iza1983 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie nie wiem, bo gin do którego chodze powiedział że mam pęcherzyki na obwodzie jajnika chyba pcos, a wczoraj byłam u innego i powiedział że zadnego pcos nie ma, a pęcherzyki mają takie być, ale mam skierowanie, chyba że długo nie mogę zajść

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam PCOS ani nie miałam takiego zabiegu tym bardziej.
    Poczytaj sobie: http://www.kolmed.com/g1227111906pol-Zespol-policystycznych-jajnikow.html
    A masz jakies objawy PCOS?tradzik?hirsutyzm?badalas zaleznosc LH i FSH w 3dc?a cykle jakie?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • iza1983 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trądzik, mały ale jest, zależność lh/fsh- 0,777, cykle mam właśnie regularne

‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ