X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • iza1983 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to powiem ci że nie wiem, mój lekarz stwierdził że mam pęcherzyki na obwodzie w prawym jajniku(chyba polipystyczne), ale że ma termin dopiero na marzec( bo tak jest oblegany) to skierował mnie do swojego kolegi. Ten zaś stwierdził, że tę pęcherzyki to normalne, bo przy pcos byłyby na zewnątrz, ale skierował mnie jak mi radził mój na laparoskopie. I bądź tu mądrym. Czy ta laparoskopia może mi zaszkodzić?

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie powiem ci czy moze ci zaszkodzic, ale zawsze interwencja chirurgiczna powinna byc ostatecznością.
    Nie wiem skąd jestes?
    masz jakąś klinikę niepodłodności obok siebie, bo tam są zawsze trochę lepsi lekarze.
    Skoro już masz dwie sprzeczne diagnozy, to ja bym się wstrzymała i poszłabym do jeszcze innego lekarza, aby to zbadać.
    on zobaczył dopiero teraz te pecherzyki?czy juz wczesniej to zauwazył?

    cos takiego wyczytałam na jednej ze stron
    "Gdy środki farmakologiczne nie skutkują, można zastosować leczenie operacyjne drogą laparoskopii (mało inwazyjny zabieg chirurgiczny) lub laparotomii (operacja metodą typową, czyli przez otwarcie powłok brzusznych). Efekty są przeważnie zadowalające"
    poszukaj gdzies tu na forum wątku z takim tematem, mysle, ze tam sie dowiesz wiecej inf. i bedziesz wtedy pewna co do decyzji w którą stroną iść.
    a mowiłas temu drugiemu lekarzowi, ze jestes od jego kolegi i znał on jego diagnozę?

    feegu6l.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie zaszkodzi raczej, ale po co robić sobie zabieg, skoro nie jest potrzebny? Jak Helen pisze - ja bym się jeszcze z innym lekarzem skontaktowała. No właśnie - to teraz te pęcherzyki zauważył? Jak ten znajomy wiedział, że Cię Twój posłał, to Ci zrobi, skoro tamten chce - ale ja bym nie szła... Bo w sumie to jak masz pcos, to co Ci na to laparo pomoże? Chcą te pęcherzyki usunąć? A próbował farmakologicznie to leczyć? Myślę, że klinika niepodności to dobry pomysł. A możesz mi przypomnieć jak długo się staracie?

    Helen lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny w ten piękny zimowy poranek :-)
    Ale śniegu napadało !
    Ja juz mowilam, lepiej poczekać jak TSH się unormuje i zrobić hsg a nie porywać się od razu na laparo, nie bardzo rozumiem po co.
    Jak tam samopoczucie?
    U mnie mnie sluzik się skonczyl, w tym cyklu widzę szybka owulacja zresztą ginka mnie uprzedzala teraz czekać 2 tyg ... zobaczymy co dało to hsg na szczęście od wczoraj juz nie plamie :-)
    Zastanawia mnie tylko reakcja organizmu, renieczka w ogóle nie plamila nawet a ja krwawilam 2 dni i to ze skrzepami,może cos jednak było na rzeczy?
    Ma któraś z Was tylozgiecie macicy? Ja niestety jestem posiadaczka i nie wiem czy w jakimś stopniu to tez nie utrudnia,opinie sa ze niby nie...
    To w takim razie miłej i spokojnej niedzieli :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z rana :)
    Kasia u mnie też śniegu napadało, wróciłam właśnie ze spacerku z psami i jest super :)
    Kasia trzymam mocno kciuki, żeby w tym cyklu się udało :)

    I za Was wszystkie dziewczyny, żeby obecny albo w ostateczności następny cykl był szczęśliwy :)
    Miłej niedzieli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 09:24

    Helen lubi tę wiadomość

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc, rowniez wszystkim staraczkom zyczę miłej niedzieli.
    Mam prosbe, mogłybyscie luknąć na mój wykres?
    nie wiem co oznacza aż dwudniowy spadek temp., jakos dziwnie to wygląda :/ i nie bardzo mogę pojąć o co chodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 14:04

    feegu6l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen jezeli temp nie spada ponizej czerwonej kreski to nie ma sie czym przejmowac. Wahania moga byc. Czasem oznacza to ze produkuje sie za malo progesteronu. Mozna zrobic progesteron z krwi 7 dpo. Ja osobiscie mam czesto zębate wykresy ;)
    Obserwuj co się bedzie dzialo dalej.
    Ja przelezalam całą niedziele w lozku. Wczoraj zaimprezowalam a dzis umieram.

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:52

    renieczka, paula1, kasiarzyna, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renieczka wrote:
    Helen jezeli temp nie spada ponizej czerwonej kreski to nie ma sie czym przejmowac. Wahania moga byc. Czasem oznacza to ze produkuje sie za malo progesteronu. Mozna zrobic progesteron z krwi 7 dpo. Ja osobiscie mam czesto zębate wykresy ;)
    Obserwuj co się bedzie dzialo dalej.
    Ja przelezalam całą niedziele w lozku. Wczoraj zaimprezowalam a dzis umieram.

    hmm, ale wlasnie biore dupka, 2dni brałam po jednej bo sie zapomniałam, teraz zwiekszyłam na dwie co 12godzin, wlasnie od wczoraj jak juz sie zaczął spadek...
    wlasnie mialam robione wyniki w 4dpo i gin powiedziała ze sa ok, bylo go 9,90 i to przed braniem tabletek.
    Na kaca czsami pomaga czerwona herbata no i duzo snu i leżakowania.

    feegu6l.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen ja się zgadzam z Renieczką - póki nie spada poniżej podstawowej to się nie przejmuj :)
    U nas owulacja - mam tak płodny śluz, że szkoda gadać - już się zaczęłam zastanawiać, czyt o na pewno śluz płodny ;) Tylko nie rozciąga się jakoś strasznie, bo tak 3-4 cm, ale to chyba ok?
    Chociaż wczoraj test owulacyjny wyszedł negatywny, myślę że owulacja będzie jutro, do 3 dni, bo u mnie jakoś lh tez wzrasta, a był typowo negatywny.
    Miłego dnia Wam życzę, mam nadzieję, że się jakoś odkopię do pracy, bo tyle śniegu, że szkoda gadać :)

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen slyszalam,ze w czasie implantacji nawet na 2 dni moze lekko spasc temperatura, ale jak dziewczyny mówią, nie spadła ponizej podstawowej wiec jest ok :) Zobaczymy co dalej :)
    Piękna zima...wczoraj wieczorem nie chciało mi się wracac do domu ze spaceru z psem :)
    A ja czekam i się łudzę ;)2 tyg...

    Helen lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.
    ja juz nie mam złudzeń, test jednoznacznie negatywny. Ostatnia szansa z clo niewykorzystana :( Trochę przykro mi się zrobiło bo jak głupia miałam cichą nadzieję. Ale z drugiej strony jeżeli tyle razy się nie udawało to znaczy ze coś jest na rzeczy. Może mam ten wrogi śluz? Nie będę już robić badań tylko umawiamy się do kliniki. Później 1-2 iui,potem IVF. Jak wszystko zawiedzie to jeszcze w tym roku składamy papiery do adopcji.
    sorry ze tak się wyzalilam juz z samego rana. Obiecuję wziąć się w garść i nie smecic.

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:52

    renieczka lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka ehh szkoda...a tak ladnie wyjatkowo wygladal ten wykres u Ciebie ze mialam nadzieje,ze sie jednak udalo...ale malpa sie jeszcze nie pojawila wiec ciut nadziei jest.
    A jesli nawet nie, to zakasac rekawy i bierz sie za inseminacje :)
    Wlasnie mialam sie Ciebie pytac,czy robilas test na wrogosc sluzu.Ale to przeciez przy inseminacji teraz juz nieistotne.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robilas moze z krwi przeciwciala przeciwplemnikowe?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma mojej kolezanki miala wlasnie te przeciwciala,a 4 lata sie starali, tez nie mogli znalesc przyczyny...dostala jakies szczepionki i...ma blizniaki :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka :* Tulę mocno... Ale jak Kasia pisze, może jeszcze nie wszystko stracone - mi tylko w jednej ciąży test wyszeł pozytywny 11 dpo, w dwóch pozostałych - 14 dpo, a w jednej 15 dpo.
    No właśnie - wrogi śluz już nie jest konieczny, jak będzie inseminacja, ale może jak Kasia pisze te przeciwciała?
    Kasiu :* Trzeb amiec nadzieję. Podobno 80% par po drożności zachodzi - mam nadzieję, że Ty się w tej grupie znajdziesz :)
    Evaa cóż za trening :) Ja wczoraj joge poćwiczyłam - dziś też miałam, ale nie znajde czasu.
    A ja dziś będe mieć drożność!!!! :) :) Lekarka odpisała, że dziś na 20.10 mogę przyjść :) Ale się cieszę :) Zdąże przed owulacją :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 10:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz sie umowilam na wizyte 7 lutego. Pani w rejestracji powiedziala zeby nie robic zadnych badań, skoda pieniedzy. Jak bedzie cos trzeba to lekarz zleci. Takze czekam na @ i do roboty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za wsparcie ;*

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka to mam nadzieje,ze Cie tam dobrze i skutecznie poprowadzą :)
    Ewelinka to super, tez bedziesz miala robioną w 10 dc, i zaraz potem działanie tak jak ja :D trzymam kciuki :)Wymienimy się potem spostrzezeniami, bo jestem ciekawa co do odczuwania bolu i krwawienia po :)

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ