X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 13:50

    Evaa lubi tę wiadomość

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 lutego 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na mnie pączek juz czek a- o 10 zjem :D

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 12 lutego 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Aga mój mąż ma dobre wyniki nasienia, ale ja się zastanwiam, czy jeszcze w jakiś sposób nie pomóc. Tylko nie chce się znowu jakoś strasznie nakręcać, bo tak to ja też powinnam inne cuda zacząć stosować - już wystaczy,że stosuję oeparol, pije wino, jem orzechy, tran, oczywiście kwas foloiowy, wit. E, selen, teraz zacznę jeszcze clo - no już nie wiem co jesszcze dorzucić :D
    Pewnie przed wizytą w klinie będziemy powtarzać badanie nasienia (choć może nie będą już chceli) - wtedy będę myśleć. Ale dzięki za informację :)
    Znalazlam skład i wątek o tym preparacie :) Chyba na razi ezostanę przy androwicie :)

    Tu masz wszystko na temat tego suplementu:

    http://www.profertil.pl/

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 lutego 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dizęki, juz wcześniej na ta strone wchodziłam,ale składu nie potrafiłam znaleźć :D Chyba śpię jeszcze :) Ale już znalazłam :)

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 12 lutego 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Ty na prawde chyba masz coś z oczami :P ;)

    Dobowa dawka (dwie kapsułki) PROfertilu zawiera:
    L – Karnitynę (440 mg)
    L – Karnityna dostarcza energii plemnikom. Wolna L-karnityna pozytywnie wpływa na liczbę plemników ich ruchliwość.
    L – Argininę (250 mg)
    L – Arginina jest bezpośrednim prekursorem tlenku azotu, który wpływa korzystnie na żywotność i ruchliwość plemników.
    Cynk (40 mg)
    Cynk bierze udział w transkrypcji DNA, syntezie białek, rozwoju jąder i dojrzewaniu plemników. Uważa się, że przedłuża także żywotność plemników w ejakulacie. Niski poziom cynku w nasieniu jest połączony z obniżoną płodnością. Suplementacja cynku wykazała dodatni wpływ na liczbę plemników i inne parametry nasienia. Leczenie cynkiem i kwasem foliowym wykazało wzrost liczby plemników i poprawa ich gęstości.
    Witaminę E (120 mg)
    Witamina E poprawia ruchliwość plemników i płodność mężczyzn. W połączeniu z selenem, zwiększa ruchliwość plemników i przyczynia się do polepszenia wskaźnika morfologii. Jest ważnym antyoksydantem - zmniejsza ilość wolnych rodników tlenowych.
    Glutation (80 mg)
    Glutation odgrywa kluczową rolę w syntezie białek i DNA. Niższe poziomy glutationu odnotowano u mężczyzn o obniżonej płodności, z nieprawidłową ruchliwością i morfologią plemników. Trzy badania wykazały pozytywne efekty suplementacji glutationu na ruchliwość i prawidłową morfologię plemników.
    Selen (60 μg)
    Selen jest niezbędnym składnikiem peroksydazy glutationowej i w związku z tym konieczny przy suplementacji glutationu. Jądra zawierają wysokie stężenia selenu, jego brak powoduje spadek ilości i jakości spermy.
    Koenzym Q10 (15 mg)
    Koenzym Q10 (CoQ10) jest bardzo istotny dla gospodarki energetycznej. 95% całego ATP jest przekształcane za pomocą CoQ10, co definiuje rolę koenzymu Q10 w niepłodności męskiej, która została potwierdzona przez wzrost ruchliwości plemników u mężczyzn po suplementacji.
    Kwas foliowy (800 μg)
    Kwas foliowy jest konieczny do syntezy DNA, przez co ważny dla procesu spermatogenezy.

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 12 lutego 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Hej,

    nie żadnych ruchów nie czuję, niby niektóre Lipcówki już czują,ja nie ;-)
    generalnie ja mało ciążowa jestem-zero objawów itp ;-)
    Pączek na Tłusty Czwartek przesyłam. Szczególnie Evie i Agnes-bo nie wiem czy u Was się obchodzi tłusty czwartek? Coś słyszałam o tłustym wtorku w UK z naleśnikami, ale nie wiem ;-)

    Renieczka-widzisz, wynik w miarę ok-super wieści, ze się kwalifikujecie!

    W kazdym polskiem sklepie a jest ich od groma w UK na pewno dostanie sie dzisiaj pysznego pąkala!!! :D

    Nona lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 lutego 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:02

    Nona lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 lutego 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa a ja szybo czułam w pierwszej ciąży - około 14 tygodnia :) To różnie bywa.
    Aga dzięki - pisałam, ze ni emoge znaleźć, ale sobie smaa poradziałm :) ale dobrze, że wkleiłaś - może się komuś innemu przyda :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 10:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja paczkowo :)
    Dzis wstałam o 5.20 i zrobilam 120 chrustow :D Specjalnie zeby mąż mógł wziąć slodkosci do pracy. Dzieki temu dostalam tytuł Super Żonki :D
    Aga juz sie nie moge doczekac kiedy nam tu potwierdzisz ciaze wszem i w obec. A maz juz wie, czy trzymasz to jeszcze w tajemnicy?
    Ewa a ty mialas być chyba u ginekologa? Czegoś sie dowiedzialas?
    Ja wczoraj rozmawialam z profesorem ws tego wyniku. No i mamy przyjechac, rozpisac leki i.... czekamy :)
    Nie wiem jak to jest ale moja ginka mowila ze w tym cyklu pecherzyka nie ma, za dwa dni profesor mowi ze jest. I jak się okazuje cykl chyba jest jednak owulacyjny :) Za bardzo na niego nie liczę bo bylo tylko jedno serduszko, ale ciesze sie ze moj organizm pracuje tak jak powinien.
    Ok laski mozscie jeść dużo pączków, ale kalorie wypluwajcie :)
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 11:23

    Evaa, agnes175, paula1, Nona lubią tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka no właśnie się zdziwiłam, bo wykres bardzo ładnie narazie wygląda :D
    To ja się biorę za wszamanie pączków :D
    Trzeba nabrać sił, bo przyszły tydzień pracowity będzie ;)

    renieczka lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka często podobno jest po clo owulacja z odbicia - fajnie, że organizm pracuje :)

    renieczka lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:02

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:03

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 12 lutego 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Renieczka dobre wiadomości, ze się kwalifikujecie :)
    Agnes trzymam kciuki i po cichu gratuluje :) u mnie też wyszedł cień cienia w 12 dpo po kliku godzinach od wykonania testu i z dnia na dzień krecha była bardziej widoczna :)
    Ewelinka nie odzywałam się, bo trochę dużo roboty w pracy miałam, ale czytam Was regularnie :) U mnie na razie ok, pojawiły się pierwsze mdłości i jutro zaczynam 8 tydzień. 19.02. mam wizytę, żeby zobaczyć czy serduszko jest i czy maleństwo się dobrze rozwija. Ewelinka zieloności życze, dopóki nie ma @ szansa zawsze jest, a plamienia mogą się pojawić :)
    I nadal trzymam za Was mocno kciuki :)

    agnes175 lubi tę wiadomość

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 lutego 2015, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przyszła, przynajmniej te testy nie kłamał (te o czasie sprawdzane☺), bo toby już dziwne było. Czyli 14 cykl, 1 z clo, rozpoczęty w piątek 13 - to musi być szczęśliwy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 06:45

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 13 lutego 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda Ewelinka,myslalam ze i Tobie sie uda, no nic jedziemy na tym samym wózku dalej...Ja wieczorem bylam na piwku w knajpie ze znajomymi,bromka nie wzielam i tempki nei zmierzylam,bo po alkoholu bez sensu...Dzis sobei zakupie testy owu,zobacze jak ten cykl bedzie wygladal.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka tulę kochana :*
    Ty i Kasia napewno tu szybko zaskoczycie po tym hsg. Jajowody jak autostrady, nic tylko zapladniac :)
    Bedzie dobrze, zobaczysz.
    Ja wczoraj tez wieczorem wypilam piwo, co prawda takie babskie, moj mąż mowi ze to kompot nie piwo. I tempka dzis poszła ostro w górę. Licho wie czy to kompot tak zadziałał, czy naturalnie rosnie. W sumie to ja pierwszy raz naturalny cykl obserwuje więc nie wiem czego sie spodziewać.
    Wczoraj pofolgowalam sobie ze słodyczami wiec lece zaraz poćwiczyć.
    Milego dnia :)

    Helen lubi tę wiadomość

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczynki :*
    No nic - powiem, że w sumie jak nie wychodziły testy, to dobrze, to raczej było oczywiste, ale te późniejsze przebarwienia takie dziwne były.
    Renieczka no miejmy nadzieję :) Teraz clo - zaczynam w niedzielę - a kiedy powinno się zrobić monitoring najlepiej? Jak mam owu od 11-13 to chyba 7,8 dc? Bo 9 i 10 to weekend.
    I super ten skok - po piwie to by chyba az tak nie skoczyło. Mocno, mocno trzymam za Ciebie Kochana kciuki - może ten jeden, bez leków, całkowiecie naturalny przyniesie Ci szczęscie? :) A jak nie, to i tak plan działania konkretny - teraz musi się udać :)
    Kasiu ja dziś pewnie coś wypije :) Choć nie mam jakoś takiego strasznego doła - jak widziałam negatywne, to już raczej nie wierzyłam, choć miałam ładną temperaturę, więc i nadzieję, że tym razem się uda, alec cóż...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka ja na monitoringu byłam między 10 a 12 dc. Raz nawet poszłam specjalnie po owulce żeby zobaczyć czy na pewno pekaly pęcherzyki.
    Trzymam kciuki żeby clo poskutkowało zdrową ciąża :*

  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 13 lutego 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy miala ktoras z was niedobor prolaktyny?

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ