X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 4 września 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kotka :-D zarazaj nas i to juz ;-) a tak na serio to rozgosc sie i bardzo Ci gratuluje :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2014, 16:41

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
  • lucie23 Znajoma
    Postów: 24 16

    Wysłany: 4 września 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kotka i gratulujemy:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:52

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 4 września 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 4 września 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    Nona lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wszystkie staraczki znają ten ból jak wypadają dni płodne a tu facet ma katar, albo wyjeżdża, albo zmęczony, albo jeszcze co innego ;) Mój M jest w "robienie" dzidziusia bardzo zaangażowany, razem chodzimy na wizyty do gina, ogląda co tam widać na usg itp. Ostatnio mnie zabił pytaniami jak tam moja temperatura, czy miałam skok itp :D No i w dni starabkowe też raczej pilnuje terminów. I to wszystko z miłością i w ogóle, ale mimo wszystko jakieś napięcie jest. A jak miną dni serduchowe to ten sex jakiś taki spontaniczny i bardziej cieszy :) Tak ja odczuwam, macie tak też?
    Ależ się rozgadałam :P
    U mnie już chyba po owu, w sobotę miałam usg i były 3 jajeczka po 20mm, Dziewczynki trzymajcie kciukasy :)

    lucie23 lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 4 września 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    Nona lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Nowa tu jestem to może parę słów o sobie skrobnę.
    Jestem szczęśliwą Małżą od prawie 5 lat, posiadaczką 2 kotów i mamą 2 dzieciaczków. Córka ma prawie 3 lata, a syn jest od niej 1,5r młodszy. Tak, wiem, różnica mała - i to celowo, bo chcemy z mężem mieć wszystkie dzieci w podobnym wieku. Z wielu względów.
    Teraz staramy się o trzecie i ostatnie :) dziecko. Ale jakby były bliźniaki nie byłoby tragedii :).
    O córkę staraliśmy się rok, dłużyło mi się strasznie, oczywiście widziałam u siebie na przemian - wszystkie objawy ciąży lub najcięższe schorzenia układu rozrodczego ;). Po 9 miesiącach schiz w końcu zaczęłam łykać Castagnus i wiesiołek, a po kolejnych 3 - zobaczyłam 2 krechy.
    O syna staraliśmy się krócej, tylko 5 miesięcy (pewnie dlatego, że po 2 nieudanych cyklach włączyłam Castagnus i wiesiołek - i ciąża).
    Teraz zaczęliśmy starania o 3 dziecko i znów Castagnus, tym razem już po 1 nieudanym cyklu.
    Miałam nadzieję, że z każdym dzieckiem będzie łatwiej "wrzucić na luz" i zdać się na los, ale gdzie tam! Wynajduję u siebie coraz to nowe objawy ciąży (urojonej na tym etapie, bo dopiero tydzień po owulacji) i aż przebieram nogami czekając na termin @. Oczywiście, będę zapewne od niedzieli codziennie testować i się załamywać i łudzić nadzieją, że jeszcze za wcześnie :). Całe szczęście zaopatrzyłam się w superczułe testy za złotówkę, więc budżet domowy na tym szczególnie nie ucierpi ;).
    Miłej nocy i niech Wasi mężczyźni staną dziś na wysokości zadania ;)!

    lucie23, Drzwiona lubią tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 4 września 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauwazylam u swoich koleżanek,ze starając się o 1 dziecko to schodziło im, jedna 9mcy druga nawet 2 lata. A następne dzieciaczki niemal już od razu.Chyba ten stres i napiecie robi swoje.My staramy się o pierwsze a tu już rok i 2 miechy za nami i dalej nic...Niepokalanek włączony od lutego...a wszystko u nas niby ok, i bądź tu madry :)

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • lucie23 Znajoma
    Postów: 24 16

    Wysłany: 4 września 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin powtarza mi jak mantrę, że sprawy hormonalne są powiązane ściśle z psychiką, czyli jak się zablokujemy, zestresujemy, to po ptakach...tylko że to tak mądrze brzmi a trudno wykonać w praktyce;)
    Moja koleżanka starała się o 1 dziecko ponad dwa lata, w końcu gin jej kazał zmienić dietę (!) i się udało. Drugie praktycznie miała od razu, także coś w tym jest..

    Evaa lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 4 września 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    Drzwiona lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:52

    Drzwiona lubi tę wiadomość

  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 5 września 2014, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renieczka wrote:
    Chyba wszystkie staraczki znają ten ból jak wypadają dni płodne a tu facet ma katar, albo wyjeżdża, albo zmęczony, albo jeszcze co innego ;) QUOTE]

    Ja nie byłam na spacerze - przynznaje się. W ogólę od ajkiegoś czasu mało się ruszam. Trzeba chyba zacząć ;)

    Oj jaki wieeelki ból. Mój zaangażowany tylko taki lajf że czasem się i tydzień nie widzimy ze wzgledów zawodowych.. I jak tu działać...

    A tak wogóle to- cześć dziewczyny '83 :)

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Co do długich starań o pierwsze dziecko i krótszych o następne: na pewno po pierwszym odpada stres, że nie możemy mieć dzieci.
    Nie wiem jak Wy, ale mi często przechodziło przez myśl, że coś nie tak ze mną czy z Małżem i że trzeba się leczyć (lub przynajmniej zdiagnozować). Może wpływ na to miał fakt, że w moim otoczeniu często-gęsto powtarzano, jak to się trzeba zabezpieczać przed ciążą, bo wystarczy usiąść na męskich portkach i od razu jest się w ciąży ;). Po pół roku starań "i nic" naprawdę zaczęłam się doszukiwać przyczyn takiego stanu rzeczy, czytać, badać hormony - jak się okazało, że wszytko niby ok, to zaczęłam się wspomagać ziołami. Zaszłam w ciążę w cyklu, w którym postanowiłam się porządnie przebadać - hormony badane w 3 i 22 dc, temperatury mierzone rzetelnie, usg. Z tymi wynikami poszłam do lekarki a ona mi na to, że trzeba będzie zbadać drożność jajowodów w takim razie. Tylko żebym przedtem zrobiła test ciążowy, bo można krzywdę dziecku zrobić. Zrobiłam - i byłam w ciąży :). Nie wiem ile w tym było "wyluzowania" a ile zrządzenia losu ;).

    Evaa lubi tę wiadomość

  • lucie23 Znajoma
    Postów: 24 16

    Wysłany: 5 września 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka, Marnut- witajcie i trzymamy kciuki :) Coraz nas tu więcej i raźniej :)
    Piękna dziś pogoda tu u mnie...i nawet PMS'u nie ma!

  • lucie23 Znajoma
    Postów: 24 16

    Wysłany: 5 września 2014, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marnut, myślę, że każda z nas ma takie myśli. My się staramy raptem od czerwca i już mnie takie wątpliwości dopadają. Fakt, że dopiero w tym miesiącu te starania przestały być takie "byle jakie", ale mnie dodatkowo dołuje fakt, że w rodzinie jedna para stara się o dziecko od 5 lat i nic...:(

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 5 września 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 5 września 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Kotka Psotka-dawaj patent na bobasa :-) tylko nie mów ze luz :-)

    Niestety ale musze was rozczarowac bo nie powiem nic innego :P. Luuuz.
    W skrocie powiem, ze staralismy sie 2 lata i mialam isc na laparoskopie ale sie wystraszylam. Moj maz powiedzial mi ze mam odlozyc termometr, przestac myslec o dziecku, ze jak nei bedzie to trudno, ze dzieci sa tylko gosciem w zwiazku i to miedzy nami ma byc dobrze. Trzy miesiace temu poszlam na akupunkture, pilam ziolko, w ostatnim cyklu ziolko z agnus castus i bombe witaminowa (VitaSprint B12 - oboje pilismy) i sie udalo :D. A juz myslalam ze musze robic laparo w listopadzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 09:50

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 5 września 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 20:30

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Drzwiona Autorytet
    Postów: 464 386

    Wysłany: 5 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety wszyscy tak mowia , ze trzeba odpuscic , wyluzowac. wtedy sie uda.. ja mam odwrotny problem, w jedna i druga ciaze zaszlam ot tak pstryk! i jest! niestety gorzej z utrzymaniem :( i powiem Wam, ze dalabym wszystko zeby sie nie wiem jak dlugo sie starac a nie przechodzic poronien.Każda z nas musi mierzyc sie z innym stresem i cierpieniem zwiazanym ze staraniami, ale wierze ze wszystkie bedziemy mamami <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 11:19

    Evaa lubi tę wiadomość

    25.09.2015 urodził się mój ukochany Dawid <3
    <3 mój Aniołek 15.02.2014 r. (8tc)
    <3 mój Aniołek 01.06.2014 r. (6tc)
    Św. Dominiku czuwaj nad nami...
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ