X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja opowiem jak po dzisiejszej wizycie.
    Po pierwsze: ginka stwierdziła, że jednak tą prolaktynę spróbujemy zbić bromkiem,mimo ze na usg nie raz miałam potwierdzoną owulkę, bo cyclodynon biorę już prawie rok a wynik nadal mam w górnej granicy lub nieco powyżej,poza tym od ok.20 dc czuję już ból i wrażliwośc piersi a to już jest frustrujące,choć nie w każdym cyklu.
    Po drugie: zrobiła mi posiew na te wszystkie bakterie mycoplasmy,ureoplasmy,chlamydie i inne cuda, i jak wyjdzie ok to umawiamy się na HSG. Póki co czekam na wyniki w przyszły piątek i na okres, bo pewnie jak zwykle przybędzie.
    Zobaczymy, może ten bromek i hsg mnie wspomogą i w końcu się uda :)

    Eva nie siej defetyzmu :D Armię da się szybko podreperować, kwestia czasu,suplementów,zdrowej diety :)

    Nona to super :) Ale ten czas leci :)Niedługo poznasz płeć:)

    Główki do góry, każdej nam się uda,nowy rok,nowa nadzieja,trzeba się spiąć :)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa wrote:
    No niby jeden Ale nie powolniak :D
    gdzies czytałam ze mate jest dobre na ruchliwosc, moze zrob jak Nona, wszystko zmiksuj,
    leki i naturalne, podobno faceci tez biora kwas foliowy, pój go kofeiną itp.
    i co się tam da :)

    feegu6l.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:41

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Hej Paula :)
    No właśnie ja tez się zastanawiam nad estriadolem, a wiesz kiedy się go bada po owulacji?
    Słyszałam, że też 6-8 dni po owulacji, żeby sprawdzić jak funkcjonuje ciałko żółte. A jeżeli się robi ok. 2 doby przed owulacją to wynik powyżej 200 pg/ml mówi, że jest dojrzały pęcherzyk jajnikowy. ( ale to pewnie zależy od norm w laboratoriach).

    Dzięki dziewczyny za miłe przywitanie i dołączam do Was w staraniach :)

    U mnie OF nie wyznaczył na razie owulki chyba ze względu na brak wzrostu temp., mimo, że szyjka jest otwarta,miękka, wysoko i mam śluz płodny.
    Co jest bardziej miarodajne - temp. czy obserwacje? Wy jesteście bardziej w temacie, bo już się tyle naczytałam, że...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 23:40

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa przytulam :* Ale tez myślę, jak dziewczyny - podrasujecie plemnniczki i będzie ok. I jak renieczka pisze do zapłodnienia wystarczy JEDEN. No i może niech mąż zmieni trochę nawyki - więcej ruchu, mniej siedzenia w miejscu, bez kąpieli, podgrzewanych siedzeń w samochodzie (choć pewnie jak się staracie, to już dawno tak postępujecie). Trzymam kciki za poprawę :) A nie brał jakiegoś antybiotyku ostatnio? Bo wtedy tez parametry nasienia na łep na szyję lecą.
    Witaj Stephany :)
    Paula dzięki za informacje :) A co do owulacji, to póki masz śluz płodny, to jesteś w jej trakcie :) Jak szyjka otwarta i miękka to chyba też o tym świadczy (nie wiem - nie badam). Jak śluz się zmieni, będzie skok, to po 3 dniach program zaznaczy,że była ileś tam dni temu owulacja. Póki co działajcie :P
    Nona ale ten czas leci :) Ciekawe jak w pracy zareagują :)
    Kasiarzyna i myślę, że dobrze, że Ci przepisała bromergon, bo jednak była to prolaktyna powyżej normy. Przynajmniej nie będziesz się stresować, że za mało zrobiłaś w tym temacie.
    A ja wczoraj przeczytałam Dzieci z chmur... Beczałam jak bóbr. Czasem się zastanawiam, czy to nie będzie moja droga z drugim dzieciaczkiem. Są dni, że jestem PEWNA, że doczekam się biologicznego dziecka, a są takie, że właśnie myślę, że będzie to właśnie dzieciaczek z chmur. I myślę już o tym, choć to trudny temat i bardzo odpowiedzialna decyzja - myślę, że bardziej niż chęć posiadania biologicznego dziecka.

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:41

    Helen lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula mi gin powiedziała,że najlepiej kierować się śluzem płodnym i otwarta szyjką, tempka może wspomóc obserwacje, ale pamiętaj,że ją łatwo zaburzyć (alkohol,bezsennosc,przeziebienie itp),poza tym owu może być zarowno przed jak i po skoku temperatury.Ja działam jak mnie sluz zalewa i mam wzrost libido :D

    agnes175 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa wrote:
    Tak kochana bral przez 5 miesjecy antybiotyk.tzn leczyl zeby i to moim zdaniem zaszkodzilo naszym staraniom... Praktycznie od lipca dentista co jakis czas Cos mu robil ....dopiero teraz ma wszystkie zeby porobione wiec mysle pozytywnie... Dzieki dziewczyny jestescie kochane <3
    dokładnie, nie załamujcie się, kobiecie nawet szkodzi przeciwbólowa, więc takie stałe branie antybiotyków na pewno miało wpływ i sama widzisz, że duży, więc niech twój ukochany się nie załamuje. Teraz te leki to straszne ścierwo, lada moment i będzie jak najnowsze Porsche :)

    Evaa lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka a masz jakis artykuł na temat wpływu antybiotyku na parametry nasienia? Bo z tego co czytam, to podwyższona temperatura ciała szkodzi a nie sam antybiotyk.Nie strasz mnie, bo mój własnie skonczyl 2miesieczna kuracje, bo walczyl z figówką gronkowcową.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wśród antybiotyków złą sławą, jeśli chodzi o upośledzenie płodności, cieszą się tetracykliny, erytromycyna, a w szczególności nitrofurantoina.

    Dupa, a mój brał akurat doksycyklinę, a ona nalezy do tetracyklin ;/

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe, a na forach lekarze piszą,że nie ma wpływu.
    "Wpływ antybiotyków jest mocno ograniczony a w przypadku doxycycliny myślę że nie powinno to byc przeszkodą w podejmowaniu starań Z poważaniem JD"

    Eva a Twoj jaki bral antybiotyk?

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo dziewczyny za pomoc, to jestem dobrej myśli.

    ewelinka2210 co do działania to już po butach, bo mąż wyjechał w niedzielę. Także, jak nie w tym cyklu to następne zostają.

    Wszystkim nam się uda i nie można się załamywać, bo stres też źle wpływa na starania...:)

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:41

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki rodzaj nie pamiętasz? Penicylina,doksycylina,inny?

    Muszę się ginki zapytać czy antybiotyki faktycznie mają wpływ jak pójdę po wyniki na posiew.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:41

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e tam moj sie stresuje w pracy, wkurza sie na kierownika a jakos nasienie mu wyszło idealne :D
    A jesli chodzi o picie alkoholu to wlasnie mamy takie przykłady jak rodziny patologiczne :D
    Diabeł by się wyznał o co w tym wszystkim chodzi...chyba wszytsko zależy od szczęścia i od predyspozycji.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja tez czytalam ze antybiotyki osłabiają nasienie.
    A moj mimo ze ma ok dostal zalecenie żeby brac kwas foliowy, wlasnie na poprawe. Tylko u nas niestety problem lezy po mojej stronie.

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to coz...skonczyl brac po swietach wiec od kwietnia powinien byc "odbudowany" :D skoro armia się regeneruje 90 dni i będzie dalej wpierniczał pestki dyni ;)
    a ja hsg i bromek i zobaczymy czy coś sie wykluje ;) taki plan.

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:42

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva wez...ilez Ty sie starasz...co ja mam powiedziec po 1,5 roku.I to o pierwsze.

    Ścisnąc pośladki i do dzieła a nie marudzic :P

    Evaa lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ