X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie licytowac sie tu :) Ja sie staram o pierwsze dziecko ponad 4 lata. Czasami brakuje mi sil i cierpliwosci, ale chęć posiadania potomstwa jest wieksza. Wiec czasem poplacze a pozniej biore sie w garść i dzialam dalej.

    kasiarzyna, Anatolka, Evaa, agnes175, Helen lubią tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:42

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    no to coz...skonczyl brac po swietach wiec od kwietnia powinien byc "odbudowany" :D skoro armia się regeneruje 90 dni i będzie dalej wpierniczał pestki dyni ;)
    a ja hsg i bromek i zobaczymy czy coś sie wykluje ;) taki plan.

    Kasia spermatogeneza trwa 72 dni a nie 90 :P

    Evaa lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Kasia jak wygląda to badanie na posiew bakterii????

    Ja tego nie robiłam właśnie i zastanawiam się czy przy kolejnej wizycie u ginki nie poprosić o to badanie,bo może jakaś bakteria np.chlamydia utrudnia mi/nam zajście.
    Znajoma miała tą bakterie i jej facet jak się później okazało tez i oboje brali antybiotyki a po skonczonej kuracji po prostu zaciążyła :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:42

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiarzyna wiesz co jak w google wpiszesz, to wyskakują jakieś artykuły - nie mam jakiegoś konkretnego, ale właśnie jak nasienie męża badaliśmy, to trochę o tym czytałam. I właśnie wtedy gdzieś trafiłam na informacje, że antybiotyki wpływają na jakość nasienia - tu np. pierwszy lepszy artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/badania-nasienia
    Ja żałuję, że my nie zbadaliśmy na bakterie nasienia, tylko takie pod kontem płodności robiliśmy, bo mnie często piekło po stosunku, co może być podobno oznaką infekcji właśnie w nasieniu. A teraz brał mąż antybiotyk, bo znowu miałam infekcję i juz nie mam takich dolegliwości, więc może to było to... Zobaczymy.
    A mycoplazmę, ureaplazmę jak się bada, to można z krwi, czy wymaz się robi? Bo chlamydię z krwi badałam, ale jeszcze nad tym się zastanawiam, bo może też warto sprawdzić?

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy siak jakieś 3 miechy nasienie się będzie reperowało,ale tym to się nie martwie,bo małż ma dietę,jogurciki,pestki dyni a nie sądzę zeby parametry mu się strasznie przez antybiotyk zmieniły :-)
    Co do posiewu bakterii to ginka robiła mi wymaz z szyjki macicy na mycoplasme,uroplasme i chlamydie oraz szczep jakichś tam innych jeszcze bakterii,będę miała wynik w przyszły piątek to wam powiem. One mogą utrudniać zajście, poza tym jest to konieczne badanie zaraz przed wykonaniem hsg dlatego ze gdyby była któraś z tych bakterii w szyjsce to podczas hsg by została wepchnieta dalej do macicy i wtedy była by tragedia. :-) licze na to ze jestem czysta i możemy badać drożność no ale czekam cierpliwie na wyniki i okres, bo cyce to mi z bólu malo nie pekna i cieszę się ze przepisala mi jednak ten bromek :-)

    Helen lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:42

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja mam mieć drożność ale solą fizjologiczną - to niby nie takie typowe hsg, a lekarka nie mówiła, żeby badać czystość... A czy jak stosuje luteinę to mogę badać? I czy jak miałam chlamydię z krwi, to już chyba wymazu nie muszę robić?

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra - czytam ,że jak się już bierze luteinę, to można z nią. Rano pojadę chyba przed pracą do diagnostyki i sprawdzę estriadol i zapytam o ten wymaz.

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo prolaktyne mam w górnej granicy,czasem lekko ponad normę...dziś mam 23dc a cycki mam wręcz nietykalne,ginka parę razy na USG potwierdziła owulke czyli prolaktyna nie powinna tu mieszac,ale skoro cyclodynon nie działa to dala mi bromka,narazie pol tabletki na noc :-) Pms mi dokucza, choć nie w każdym cyklu.
    Lekarka tez zachodzi w głowę o co chodzi, wiec decydujemy się na kolejny krok czyli hsg :-)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka ja tez drożność mam mieć robiona sola fizjologiczna i na USG będzie sprawdzać przepływ :-)

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia dzięki :* No widzisz - czyli masz to samo co ja mma mieć - to czemu moja lekarka to zlała? Chyba że kazałaby mi iść zrobić wymaz przed samym badaniem, ale mogłabym nie zdążyć. Eh... Juz nie mam siły do tych leakrzy - przecież nie powinno tak być, że ja mam się pytać gdzie indziej jakie badania zrobić. Dziś zrobiłam wymaz bakteriologiczny (póki co ph ok, czyli pani laborantka mi powiedziała, że nie powinny wyjść bakterie, może jeszcze grzybki wychodują :)), mycoplazmę i ureaplazmę zrobię w poniedziałek, bo to trzeba 2 dni sprawdzać, no i jeszcze zrobiłam progesteron i estriadol, bo czytałam,że można 6-8 dni po owu estriadol, a dziś 6, jutro weekend - myślę, że będzie ok, jak coś nie będzie grało, to powtórzę. Nie wiem tylko czy progesteron nie za wcześnie, ale to tak z ciekawości bardziej robiłam, bo i tak jestem na lekach.
    Kasia to my podobnie będziemy mieć tą drożność :) Bo u Ciebie ile dni po owu? A może nie? :) Może się udało? :) A powiedź mi dlaczego jak patrzę na Twój wykres to nie widzę temperatury? Ty nie zapisujesz? Czy coś jakoś u mnie nie gra?
    Jakoś mam dziś dobry dzień :) Pomimo tego, że o 5 rano wstałam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 08:03

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie zasada jest taka,ze w II fazie cyklu robi się wymaz na te bakterie, a zaraz w kolejnym cyklu w I fazie robi się hsg.
    Ja jestem w 24 dc, niedługo menda przyjdzie, pewnie we wtorek wnioskuję ;)
    Przestałam mierzyć tempkę od paru miesiecy, bo stwierdzilam ze mnei to tylko stresuje.Owu mialam pewnie jak zwykle ok 13 dc bo 12 dc az chlupało podczas baraszkowania ;)
    Ciesze sie,ze dzis juz piatek bo ledwo wstalam z lozka ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja znajoma robiła wymaz w pierwszej fazie przed hsg - tak głównie słysząłam, że dziewczyny robią,ale np. jak ja mam owulację często 11 dc, to bym nie zdążyła pewnie.
    No ja się pewniej czuje z mierzeniem, tym bardziej, że muszę brać luteinę, a bez skoku to nie brałabym odpowiedzialności za to, że owulacja na pewno była i bałabym się brać leki. A mam rozrzut od 11-16 dc :)
    Czyli teoretycznie ja mam dostac później, ale oczywiście trzymam kciuki za brak @ u Ciebie :*

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och kochane czytam i czytam wasze posty i ja to w zielonym lesie jestem z badaniami, jeszcze nic mi nie robili, dopiero za tydzień w poniedziałek mam to wyblagane usg :/
    A tak bardzo bym chciała wiedzieć o co chodzi, aby móc zacząć leczenie....


    Mocno trzymam za was kciuki

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to musiały mieć wyniki z posiewu eksperesowo, bo ja czekam do przyszłego piątku, więc nierealne by było od razu robić posiew i hsg w I fazie naraz :)
    Anastazja ja mam juz wiekszosc badan zrobionych i dalej w lesie jestem ;)

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to jeszcze bardziej frustrujące badasz się i dalej nic nie wiesz...
    Zastanawiam się nad badaniami endokrynologicznymi czy wiecie jaki to koszt?

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy jakie laboratorium, tu masz ceny krakowskie przykładowo :

    http://www.pro-creative.pl/badania-analityczne

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja kobiece badania hormonalne i badanie nasienia z posiewem to wydaje mi się,że to taka podstawa diagnostyczna z która idzie sie do gina,żeby nie gadac o dupie marynie tylko o konkretach.Niestety za hormony trzeba płacić,no chyba,że sie ma znajomego lekarza NFZ ktory da skierowanie i nie trzeba robić ich prywatnie.

    Ja swoje badania robiłam w diagnostyce,pojedynczy hormon ok 20zł ale jest coś takiego jak kobiecy pakiet hormonalny,gdzie jest 6 hormonów bez AMH (koszt 150zł) za chyba 110zł wiec jest taniej niż pojedyńczo.Wyniki moga byc online tego samego dnia wieczorem lub od 8.00 nastepnego dnia do odbioru.

    Jest też fajny pakiet dla kobiety planującej ciąże,ok 20 badanych parametrów za chyba coś ok 300zł,nie pamiętam dokładnie.Wiecej info masz tu:http://www.pakiety.diag.pl/

    Wg mnie warto zrobić badania wcześniej,nawet jeśli nie minął ten magiczny rok starań,bo to w razie wykrycia nieprawidłowości daje czas na niwelowanie przyczyn i skraca czas starań.

    My staramy się od 17mcy ale tak na poważnie to może 6 mc a z OF (tempka i inne objawy) to dopiero 3 cs.Trochę zaluje,że już po pol roku nie zaczelam tych obserwacji i nie zrobilam wszystkich swoich badan hormonalnych i badania nasienia z posiewem,bo może juz dziś bylabym w ciązy,gdybym wiedziała wtedy,że parametry nasienia są nieco obniżone i trzeba wdrożyć plan naprawczy,który trwa 3mce a tak to wszystko sie przeciąga.Ale co się odwlecze to nie uciecze ;) czasami po prostu na najlepsze trzeba poczekać :D a mądrość przychodzi z czasem.
    Najważniejsze,że znamy przyczynę i możemy działać,żeby ją zniwelować a wtedy szanse na pewno wzrosną i doczekamy się pięknego,tłuściutkiego bobaska,czego sobie i Wam siłaczkom życzę!!! :D

    kasiarzyna, Evaa, ewelinka2210, Anastazjaaa, Nona lubią tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ