Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - staramy się o pierwsze dziecko ✊💚
Odpowiedz

Rocznik '87 - staramy się o pierwsze dziecko ✊💚

Oceń ten wątek:
  • Kitka_87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 13:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii tylko na własną rękę:
    Estradiol, FSH i LH w 3 dc - wszystko w normie, choć stosunek LH:FSH 1,45 - nie wiem co o tym myśleć.

Prolaktyna - w normie (kiedyś miałam zbijaną, ale nie pod kątem ciąży).

Progesteron - idę w sobotę zbadać (7-8 dpo), bo ostatnio jak go badałam też w tym czasie to się okazało, że ten dzień jest 1 dniem nowego cyklu 😤 - miałam cykl 17 dni...

Morfologia - wszystko w normie.

Kolejnym krokiem będzie panel tarczycowy, glukoza i insulina.

Rozważam AMH, ale się trochę boję, że będę miała niską rezerwę, jeszcze brakuje mi odwagi ☹️

21.03. 🌱 I Dzień Wiosny 🌱 13cs - Wiosna! Ach to Ty! 🌷🤰

😔💔CB 9cs

👽🧟MTHFR A1298C hetero + PAI-1 4G/5G hetero + ANA 1:160 ziarnisty + hipoglikemia reaktywna 🤔

💉 Badania: 05.2019:MUCHa✓
    11.2019(3dc):LH~6,69✓FSH~7,82✓E2~46,40✓TSH~1,98✓
    FT3~3,65✓FT4~1,22✓Testosteron~28,50✓
    Prolaktyna~11,50✓
    12.2019(7dpo):Progesteron~19,90✓E2~209,00✓
    02.2020:Homocysteina~7,21✓Fe~80,30✓Mg~2,23✓
    wit.D~34,60⬆️ kwas foliowy~35,40->32,00🤦antyTG~23,10✓antyTPO~9,00✓Ferrytyna~90,80✓
    Fibrynogen~177,36🤷Morfologia~✔️Progesteron(8dpo)~22,70✓Białko wolne S~80✓Białko C~120✓krzywa glukozowa: 0-79,9 1-78,7 2-58,1😴 krzywa insulinowa: 0-7,2 1-55,8 2-26,8🤔 HOMA-IR~1,42✓Quicki~0,36✓
    💊Suple:PregnaDHA, SlowMag, Vigantoletten, Acard, Mio-inozytol, Folian, Metylo-B12, B6 p-5-p, Cynk, Cholina, JodaVit, Naturalna Wit. E, Wit. C
    ♀️Niepokalanku, wydłuż mi fazę lutealną 🙏
    ♂️10.2019:badanie nasienia~morfo:18% 💪
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 13:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka AMH ? Co to konkretnie?

Ja po pierwszej miesiączce też mam wykonać serie badan
    Posiew bakteriologiczny z szyjki macicy
    Mycoplazma
    Chlamydia
    CMV
    Kontrola glukemi bo miałam cukrzycę w obu ciążach
    A po nastepniej @ prolaktynę którą miałam powiększona

Mój mąż jest zdrowy

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2019, 13:51

• Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi a jaki to lek jeśli mogę wiedzieć? Tak dokładnie lekarze zbywaja, kasę biorą i każą czekać na cud.

Amh to badanie rezerwy jajnikowej. Też jestem ciekawa ale boję się poza tym myślę że to badanie niemiarodajne. Koleżanka miała robione 3 razy i 3 razy inny wynik także ten 😕

Kitka ten stosunek FSH doLH też już podobno się od tego odchodzi

piu3s65gtrxpqdci.png
    Szczęście sprzyja tym, którzy mają odwagę by po nie sięgać!
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 13:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Tak, wiem Iskierka i szczerze rozważam to z mężem. Fakt, że 4 miesiące to niewiele, ale w sumie byśmy mogli zaoszczędzić sobie takim badaniem czasu na przyszłość jeśli wyszłoby coś nie tak.

Nie popełniajcie błędów bardziej doświadczonych!!! Nie czekajcie z badaniem Męża. Kurczę, jak wyjdzie coś nie tak... U nas pierwsze efekty leczenia widoczne były po kilku miesiącach.

A stosunek FSH do LH powyżej 1,5 wskazuje na PCOS. Ty masz 1,45 - warto się temu przyjrzeć.

Iskierka87 lubi tę wiadomość

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
    17.02.2020 - 185,50 beta! :)
    06.03.2020 - mamy ❤️️ 😊
    20.03.2020 - Mały Człowiek ma 2,03 cm i serce jak dzwon - 176 uderzeń :)
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Amh to badanie rezerwy jajnikowej. Też jestem ciekawa ale boję się poza tym myślę że to badanie niemiarodajne. Koleżanka miała robione 3 razy i 3 razy inny wynik także ten 😕

Stężenie AMH zależy od dnia cyklu, więc ważne jest, czy miała robione w ten sam dzień cyklu; dwa na jego stężenie wpływa nawodnienie dzień wcześniej - jak się bardziej nawodnisz AMH się rozwodni i będzie inne; trzy - czy robiła w tym samym labie? Cztery: laparoskopie, stymulacje (clo, aromek, lametta, ale także IUI oraz ivf) wpływają na poziom AMH.

Iskierka87, Kitka_87 lubią tę wiadomość

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
    17.02.2020 - 185,50 beta! :)
    06.03.2020 - mamy ❤️️ 😊
    20.03.2020 - Mały Człowiek ma 2,03 cm i serce jak dzwon - 176 uderzeń :)
  • Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Stężenie AMH zależy od dnia cyklu, więc ważne jest, czy miała robione w ten sam dzień cyklu; dwa na jego stężenie wpływa nawodnienie dzień wcześniej - jak się bardziej nawodnisz AMH się rozwodni i będzie inne; trzy - czy robiła w tym samym labie? Cztery: laparoskopie, stymulacje (clo, aromek, lametta, ale także IUI oraz ivf) wpływają na poziom AMH.

Krąsi o widzisz o tym nie wiedziałam. Mówiła tylko że 3 razy w tym samym labie po za tym nie wiem

piu3s65gtrxpqdci.png
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 14:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Justi a jaki to lek jeśli mogę wiedzieć? Tak dokładnie lekarze zbywaja, kasę biorą i każą czekać na cud.

Kitka ten stosunek FSH doLH też już podobno się od tego odchodzi

Iskierka teraz zarzywam dwa razy dziennie Ovarin, suplement diety na poprawę gospodarki chormonalnej, a w grudniu od 3 do 5 d.c mam zażywać Miovelia Nac, lek który jest ponoć drogi i o którym kompletnie nie ma żadnych opinii, szukałam i tylko tu znalazłam ale nic konkretnego, dużo dziewczyn zażywa ten lek z innym lekiem... A z drugiej strony, to faszerowanie się lekami mnie przeraża... Ja zazywalam przed ciążą dużo leków, a w dniu w którym się dowiedziałam że jestem w ciąży lekarz kazał wszystkie odstawić natychmiast.. nie sądzicie że to dziwne?? Nasz organizm dostaje taka dawkę i nagle puhhh oprócz kwasu foliowego nic wiecej

• Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już kiedyś piłam inofolic chociaż nie wiem po co mi go lekarka zaleciła, brałam wiesiołek, olej lniany, mace. Ovarin słyszałam że sporo kobiet go bierze ale nie czytałam nic na temat. A ten nowy lek to coś na podobne clo tylko może polepszony ale też nic o nim nie wiem. Mam nadzieję że Ci się uda 🙂 Tak to dziwne bo takie nagłe zaprzestanie też niesie ze sobą ryzyko, przynajmniej ja tak myślę. Jednak dla organizmu to duża zmiana nie mówiąc już o ciąży

piu3s65gtrxpqdci.png
  • Kitka_87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam, że stosunek LH:FSH nie jest wcale takim "mocnym wyznacznikiem". Gdzieś czytałam, że powyżej 1,5 można mówić o PCOS rzeczywiście, ale trzeba chyba minimum spełnić dwa warunki kwalifikujące do PCOS. Wiem, że AMH powyżej 3,0 może świadczyć o PCOS. A na innym wątku ktoś pisał (nie pamiętam dokładnie kto), że podejrzenie PCOS pojawia się bardziej przy stosunku LH:FSH oscylującym wokół 2,0.

Samo FSH mam 8,22 więc chyba nie jest tak źle.
    A LH 11,90. Na innym wątku zasugerowano mi zbadać insulinę i glukozę z powodu takiego wyniku LH (górna granica).

Ale jak wiadomo wykluczyć wszystkiego nie można.

Krąsi - bardzo ciekawe informacje napisałaś o AMH, o których nie miałam pojęcia. Myślę, że jak w tym cyklu nie zaskoczę to umówimy się z mężem do jakiejś kliniki na badanie nasienie - też nie chcę czekać. Na szczęście mąż jest chętny do badania.

Justii - też miałam Chlamydie, Mycoplasme i Ureaplasme. Robilam na własną rękę. Dwa pierwsze ujemne. Ostatnie - są dwa typy - ureaplasmy urealicytum nie mam, ale mam ureaplasme parvum, ale ona podobno może tak po prostu występować we florze fizjologicznej i jej się nie leczy.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2019, 14:15

😔💔CB 9cs

👽🧟MTHFR A1298C hetero + PAI-1 4G/5G hetero + ANA 1:160 ziarnisty + hipoglikemia reaktywna 🤔

Prolaktyna~11,50✓
    wit.D~34,60⬆️ kwas foliowy~35,40->32,00🤦antyTG~23,10✓antyTPO~9,00✓Ferrytyna~90,80✓
    Fibrynogen~177,36🤷Morfologia~✔️Progesteron(8dpo)~22,70✓Białko wolne S~80✓Białko C~120✓krzywa glukozowa: 0-79,9 1-78,7 2-58,1😴 krzywa insulinowa: 0-7,2 1-55,8 2-26,8🤔 HOMA-IR~1,42✓Quicki~0,36✓
    💊Suple:PregnaDHA, SlowMag, Vigantoletten, Acard, Mio-inozytol, Folian, Metylo-B12, B6 p-5-p, Cynk, Cholina, JodaVit, Naturalna Wit. E, Wit. C
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 14:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Ja już kiedyś piłam inofolic chociaż nie wiem po co mi go lekarka zaleciła, brałam wiesiołek, olej lniany, mace. Ovarin słyszałam że sporo kobiet go bierze ale nie czytałam nic na temat. A ten nowy lek to coś na podobne clo tylko może polepszony ale też nic o nim nie wiem. Mam nadzieję że Ci się uda 🙂 Tak to dziwne bo takie nagłe zaprzestanie też niesie ze sobą ryzyko, przynajmniej ja tak myślę. Jednak dla organizmu to duża zmiana nie mówiąc już o ciąży

Iskierka też słyszałam że ten lek jest podobny do clo ale dużo dziewczyn zażywa ten lek + clo.. i to mnie tak bardzo zastanawia... Ja słyszałam o wiesiołku, ale nie brałam go
    Mam nadzieję że każdej z nas się w końcu uda 💪 ja inaczej nie myślę bo bym się załamała
    W tym wszystkim najgorsze jest to, że wszystko zaczynam od nowa, i znowu będę na wszystko czekać..

• Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka właśnie mi przypomniałaś dlaczego piłam inofem (inofolic) bo właśnie moja pierwsza ginka brała pod uwagę tenże stosunek FSH do lh i ponoć podejrzenie pcos. Obecny gin powiedział że się od tego odchodzi poza tym na obrazie mam oba jajniki w porządku.

Kitka_87 lubi tę wiadomość

piu3s65gtrxpqdci.png
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 14:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka jeśli trzeba będzie zrobię wszystkie potrzebne badania, chce mieć czarno na białym na czym muszę się skupić. Zastanawiam się nad prolaktyna, jak będzie wyglądać teraz, po poronieniu. Czytałam że potrafi utrzymać się do roku podwyższona

• Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii_ wrote:
    Iskierka też słyszałam że ten lek jest podobny do clo ale dużo dziewczyn zażywa ten lek + clo.. i to mnie tak bardzo zastanawia... Ja słyszałam o wiesiołku, ale nie brałam go
    Mam nadzieję że każdej z nas się w końcu uda 💪 ja inaczej nie myślę bo bym się załamała
    W tym wszystkim najgorsze jest to, że wszystko zaczynam od nowa, i znowu będę na wszystko czekać..

A może biorą go te babki co słabo reagowały na clo stąd to połączenie? Po prostu mniejsze dawki danych leków No nie wiem. Bo skoro oba działają na tej samej zasadzie to po co je łączyć i tak faszerować organizm. Wieśka brałam dosyć długo że względu na śluz ale sama nie wiem czy coś się zmieniło wtedy z tym. Ważne by pić dużo wody a u mnie z tym kiepsko.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2019, 14:26

piu3s65gtrxpqdci.png
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 14:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka u mnie z wodą też jest dramat 😣 ja jutro chcę zapytać o to lekarza, bo też mnie zastanowiło po co brać aż taka dawkę. U nas clo pomogło, dlatego też ta Miovelia mnie tak zastanawia, że może jednak zostać przy clo.. jutro też mam wynik histopatologicznego, będziemy wiedzieć dlaczego maleństwo zmarło 😔😣

• Iskierka87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 14:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka ja też miałam kolposkopie bo w cyto coś wyszło. Potem jeszcze czekałam na wynik badania histopatologicznego na szczęście czysto i wszystko dobrze ale cytologie muszę robić teraz co pół roku.

Justi może ten nowy lek jest z tym lepszy niż clo bo nie upośledza endo tak jak jest podczas brania clo. No i mam nadzieję że wynik będzie na tyle że tak to ujme niepoważne byś mogła go szybko zwalczyć i następnym razem już będzie pięknie. Przytulam 🤗

piu3s65gtrxpqdci.png
  • justynach Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 15:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się od początku roku, zaczął się 12 cs, po drodze były przerwy spowodowane leczeniem stanu zapalnego (nieprawidłowy wyniki cytologii) i w późniejszym okresie infekcji bakteryjnej/grzybiczej. Parę cykli na pewno wypadło, bo chociaż były starania to się później okazało, że jest infekcja, która uniemożliwiła zajście w ciążę, nie mówiąc o tym, że podczas leczenia obowiązywał zakaz. Łącznie wyszło może 5 cykli, w których daliśmy z siebie wszystko :) Aktualnie wspomagamy się suplementami, ja-od kilku miesięcy PregnaStart, mąż-od 2 tygodni Acertin. Jednocześnie od 3 tygodni wspomagamy się mleczkiem pszczelim w tabletkach i pijemy pyłek pszczeli.
    Cieszę się, że do Was dołączyłam :) chyba tego potrzebowałam ;)

Kitka_87, Justii_ lubią tę wiadomość

13 cs
  • Kitka_87 Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 16:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka, ciekawa jestem co moja ginekolog by na to powiedziała, na wizytę się jeszcze nie wybieram, jak zrobię badania jeszcze jakieś i coś nie będzie grało to się wybiorę. Będzie już wówczas punkt zaczepienia.

U mnie z cytologią to dziewczyny mętlik i nic poza tym. W październiku tamtego roku pojechałam na wizytę. Pobrała cytologię, a po 3 tygodnikach jakoś wezwała mnie po recepty. Nie wiedziałam o co chodzi. Powiedział, że mam ASC-US czyli najprawdopodobniej infekcję wirusowo-bakteryjną i że musimy przeleczyć. Dała mi globułki na 3 miesiące i kazała wrócić na cytologię. Pojechałam w styczniu. Zadzowniła niedługo po wizycie, choć myślałam, że jest ok i dlatego się nie odzywa, że niestety dalej mam ASC-US i damy sobie jeszcze 3 miesiące. Więc znowu globułki. W czasie ich aplikacji zero współżycia, a pomiędzy tylko a prezerwatywie. Mąż leczenia nie dostał, ale być może to z uwagi na to, że nie dotyczyło infekcji pochwy, a szyjki macicy, ale może się mylę... Dodam, że miałam zero objawy, a przy pobieraniu wymazu moja ginekolog mówiła, że szyjka wygląda ładnie i by się nie spodziewała takiego wyniku u mnie. Kolejna cytologia był w maju. Powiedziała mi, że jak dalej będzie ASC-US to będzie kolposkopia. Przy tej wizycie poprosiłam ją aby pobrała mi wymaz do laboratorium, że chce się zbadać na Mycoplasme, Chlamydie i Ureaplasme. Powiedziała, że wątpi, że mam któraś z tych bakterii, ale jak bardzo chcę to wymaz pobrać mi może. Na początku czerwca napisała do mnie smsa: Cytologia bardzo ładna. Bardzo się ucieszyłam. Czekałam na wyniki na bakterie. Jak pisałam wyszła mi tylko ureaplasma parvum, ale i laborantka i moja ginekolog mi powiedziały, że tej się akurat nie leczy (nie jestem do końca mimo wszystko przekonana, bo w necie jest o tym trochę sprzecznych informacji, ale bakteria jest chyba stosunkowo niedawno odkryta i pewnie dlatego, sama nie wiem...). Dostałam zielone światło do starań. Zaczęliśmy od połowy czerwca. W sierpniu poszłam do innego ginekologa (na NFZ), bo nie chciałam się wybierać specjalnie do mojej, dlatego, że chciałam, żeby tylko mi sprawdził czy mam owulację w tym dniu. Powiedział, że owulacji nie ma... (po kilku dniach dostałam @; mój cykl miał więc 17 dni, także zdecydowanie owulacji być nie mogło). "Przy okazji" zrobił mi cytologię, ale nie protestowałam, jakoś intuicja mi mówiła, że powinnam... Po miesiącu się dowiedziałam, że mam ASC-H... Jestem umówiona na początek grudnia na kolposkopie na NFZ. W tamtym tygodniu postanowiłam na własną rękę zrobić wymaz w kierunku HPV wysokoonkogennych typów. Czekam na wyniki.

Ja od tego cyklu też zaczęłam brać wiesiołka. I u mnie picie wody też kuleje... 😣

😔💔CB 9cs

Prolaktyna~11,50✓
  • Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 16:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    justynach wrote:
    My staramy się od początku roku, zaczął się 12 cs, po drodze były przerwy spowodowane leczeniem stanu zapalnego (nieprawidłowy wyniki cytologii) i w późniejszym okresie infekcji bakteryjnej/grzybiczej. Parę cykli na pewno wypadło, bo chociaż były starania to się później okazało, że jest infekcja, która uniemożliwiła zajście w ciążę, nie mówiąc o tym, że podczas leczenia obowiązywał zakaz. Łącznie wyszło może 5 cykli, w których daliśmy z siebie wszystko :) Aktualnie wspomagamy się suplementami, ja-od kilku miesięcy PregnaStart, mąż-od 2 tygodni Acertin. Jednocześnie od 3 tygodni wspomagamy się mleczkiem pszczelim w tabletkach i pijemy pyłek pszczeli.
    Cieszę się, że do Was dołączyłam :) chyba tego potrzebowałam ;)

Justynach Witamy 😊 uwierz że ja też potrzebuje takiego 'wygadania sie'. I spojrzenia na to wszystko w takim wspólnym gronie, ja już listę dla lekarza rozszezyłam o masę pytań 😊

• Justii_ Koleżanka

Wysłany: 17 października 2019, 16:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka i od tak początku roku zero przytulania?????

• Anuśla Autorytet

Wysłany: 17 października 2019, 16:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również badalam amh 3 razy. Wyniki jak poniżej:

Listopad 2017 - laboratorium Alab, 20 dc, wynik 2.83
    Styczeń 2018 - lab Diagnostyka, 3dc, wynik 1.49
    Sierpień 2019 - lab Alab, 3 dc, wynik 3.95.

Dodam, że od stycznia biore wit D 4000 jednostek. Ale jak widać, to badanie to palcem na wodzie. Mimo wszystko, ja uważam, że warto je zrobić na początku staran, bo jak wyjdzie ponizej 1 to nie ma co czekac ze stymulacjami i inseminacjami i od razu robić in vitro, póki jest z czego.

Wody trzeba pić dużo na śluz i to zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Ale ja też mam problem z woda. Choć i tak jest o niebo lepiej od kiedy kupilam dzbanek filtrujacy.

Staramy się od sierpnia 2016
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zanizone bialko s 60%.
    Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych. HLA-C C1C2.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed.
    ET 5-dniowej Blastocysty: 😞
    28.02 - histeroskopia.
    Marzec - transfer? (atosiban+intralipid+accofil)
    2 Blastki na zimowisku.

"I myśli sobie Ikar co nieraz już w dół runął, jakby powiało zdrowo, tobym jeszcze raz pofrunął."
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)