X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie s normy na wyniku ?

    Tutaj masz normy dla różnych jednostek: http://naprotechnologia.wroclaw.pl/poziom-progesteronu-w-ciazy-normy/ wychodzi na odrobinę za niski patrząc na tydzień ciąży i wysoką betę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 19:31

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz isc na wizytę szybciej? Jeśli nie to powtórz badanie przed wizyta byc moze przepisze ci gin luteinę lub duphaston?!

    Beta ładnie urosła :)

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • astre Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka, malagaa: pochwaliłyście się już komuś? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    astre wrote:
    pirelka, malagaa: pochwaliłyście się już komuś? :)
    U mnie wie tylko mój mąż, ale czekamy na drugi wynik bety.. bo nigdy nie wiadomo, koleżance zaufanej powiedziałam i siostrze, że mam takie podejrzenia.
    Ale wiadomo nie ma się czym na razie chwalić bo nie wiadomo czy w pęcherzyku będzie zarodek itd.
    Jeśli wynik bety będzie miał dobry przyrost to ja powiem kierowniczce w piątek bo chciałabym by odsunęła mnie od dostaw towaru..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 19:59

  • Malagaa87 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie mam możliwości pójść wcześniej.. a na wynikach nie mam norm dla trymestrów , tylko jest faza lutealna 5,3-86... a ja mam 49... Astre: powiedziałam mężowi i siostrze a tak to czekam na usg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malagaa87 wrote:
    No nie mam możliwości pójść wcześniej.. a na wynikach nie mam norm dla trymestrów , tylko jest faza lutealna 5,3-86... a ja mam 49... Astre: powiedziałam mężowi i siostrze a tak to czekam na usg
    A nie możesz iść do innego lekarza tylko w celu konsultacji ? Albo spróbować zapytać lekarza w dzień jaki przyjmuje, czy by Cię dodatkowo, wyjątkowo przyjął na sekundkę bo jesteś w ciąży, odebrałaś wyniki i nie wiesz czy są ok?
    Ja tak zrobiłam i mnie przyjął na końcu na chwilę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 20:11

  • mxxx Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malagaa87 a może lekarz ma jakiś dyżur w szpitalu na oddziale?? Mój gdy ma dyżur to w godzinach popołudniowych można podejść jeśli jest jakiś problem.

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malagaa87 wrote:
    Zrobiłam betę po 48 h wzrosła w 524 na 1391 u/l, czy nie za dużo?? a progesteron wynosi
    49,48 nmol/l

    Wzrosła prawidłowo ..
    Na BBF masz kalkulator gdzie możesz przeliczyć w ilu % wzrosła beta ..
    Progesteron jest odpowiedni ;)

    aż zobaczę w jakich jednostkach Ja miałam podawane ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 21:33

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według norm Diagnostyki to nie jest źle ;) - Ja jednak nie badałam w ciąży progesteronu bo brałam luteine ..

    faza folikularna: 0 - 1,13
    faza owulacyjna: 0,48 - 1,72
    faza lutealna: 0,95 - 21,0
    po menopauzie: 0 - 1,0
    ciąża 1 trymestr 9,3 - 33,2
    ciąża 2 trymestr 29,5 - 50,0
    ciąża 3 trymestr 83,1 - 160

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Malagaa87 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy trochę mnie uspokoilas.. tylko właśnie ja nic nie biorę bo wizytę mam dopiero w następny piątek.Myślisz że mogę spokojnie czekać? Strasznie panikuj wiem ale tak długo na dzidziusia czekałam. Do tego ta niedoczynnosc i hiperprolaktynemia... A teraz ten progesteron

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malaga, jeśli masz obawy to spróbuj załatwić sobie Luteinę bądź Duphaston bez recepty ..
    Bądź poszukaj na forum czy ktoś nie ma na zbyciu z Twoich okolic ..

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Malagaa87 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy myslisz żeby bez konsultacji brać samemu. Ja takich rzeczy się boję. Jutro zadzwonię do ginekologa... dwa dni temu dzwoniłam z niskim wynikiem prolaktyny i podwyzszona glukoza a jutro z progesteronem. Pomyśli sobie że panikara jestem :)

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malaga, to jest tylko progesteron ..
    Pomoże nie zaszkodzi ..

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malagaa87 zadzwoń do lekarza, i zapytaj, nie ważne co sobie pomyśli. Ważne ze Ciebie to uspokoi :) takie jest moje zdanie :)
    I spokojnie :)

    sosenka lubi tę wiadomość

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malagaa87 też bym zadzwoniła do lekarza. Twój spokój najważniejszy, a lekarz pewnie codziennie dostaje takie telefony, nie Ty pierwsza i nie ostatnia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malaga zadzwoń i będziesz mieć spokojną głowę, nic się nie martw, że drugi raz zadzwonisz.. będziesz spokojniejsza, a lekarz musi zrozumieć.
    Ja poszłabym do przychodni i spróbowała się do kogoś dostać, bo ja nie mam numerów do ginekologa.

    Ja zbieram się powoli na badanie i zobaczymy czy beta rośnie i jaki u mnie progesteron. Spałam krzywo i boli mnie szyja i plecy trochę.
    Śniegu przez noc tyle napadało, że hoho :D

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni testowałaś już?

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka jak wynik bety?

    Malagaa87, dzwoniłaś do gina?

    Werni jak u Ciebie?

    Od 3 dni mam ciągle pragnienie jakbym dziennie miała kaca giganta :D a pije...juz nie wiem czym ma sie nawodnić, miała któraś z Was tak?

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ;) wrote:
    pirelka jak wynik bety?

    Malagaa87, dzwoniłaś do gina?

    Werni jak u Ciebie?

    Od 3 dni mam ciągle pragnienie jakbym dziennie miała kaca giganta :D a pije...juz nie wiem czym ma sie nawodnić, miała któraś z Was tak?
    Beta ponad 1500 ;) a progesteron 15,9 ale na razie się tym nie przejmuję :) wszystko jest ok, nie plamię ani nic... wizytę mam dopiero w lutym, ale jak coś się zwolni to wskoczę wcześniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 07:31

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

  • Malagaa87 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka gratulacje:)ja się dowiedziałam że progesteron nie jest najgorszy. Norma jest od 9. O teraz czekam na wizytę 29 stycznia. Bedzie to 6 tydzien. Ciekawe czy już serduszko będzie bilo:)

‹‹ 183 184 185 186 187 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ