X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92-95 zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik 92-95 zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Ilona1991 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym tygodniu byłam u lekarz, którego poleciła mi znajoma i który jest zachwalany. Mi On nie przypasował, jedyne z czym się zgodzę, to to ,że poprzedni lekarz za szybko zapisał mi CLO, bez wcześniejszych badań. Co prawda rok temu miałam badane hormony i wszystko było OK. Więc może uznał, że jeśli poprzednio wszystko było dobrze to teraz też. So głowy by mi nie przyszło, że tak się podzieje.
    Po wizycie u "nowego" ginekologa zgodnie z Jego wskazówkami postanowiłam, że przeczekam to krwawienia, jednak to jest bardzo uciążliwe i zaczynam się tym martwić, po mimo zapewnień lekarza, że nie dzieje się nic złego, że to lada dzień minie. Dziś postanowiłam,że muszę iść do lekarza, który przepisał mi CLO, bo to On w tej sytuacji musi mi pomóc, bo w tym momencie ja odpowiadam za jego bezmyślność i błędy.

    Ilona
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaruzaz u mnie dopiero 4 cykl, więc na razie się wiele nie przejmuję ani nie boję, sądzę, że po prostu "nie trafiliśmy" Ostatnim razem już się prawie udało :)

  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez trafilam na takiego, ktory tylko mi tylko zaszkodzil... Zawsze trzeba uwazac na lekarzy. Niestety kazdy czlowiek czasem sie myli, nawet lekarze

  • Ilona1991 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że w tym tkwi mój problem. Nie znam się na tyle, by móc zaufać lub nie lekarzowi.Dlatego będę szukać dalej do skutku. Bo nie przestanę, póki nie zajdę w ciąże :)

    Ilona
  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa oby teraz sie udalo :) Jesli masz wszystko wporzadku wewnatrz to szybciutko bedzie dzidzia :) A chcialabys pierwsze dziewczynke czy chlopczyka? Wiadomo, ze nie da sie tego, ze tak powiem ustawic ale ja bym chciala pierwsze chlopczyka a potem dziewczynke :)

  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w koncu znalazlam doktora, ktory w pelni mi pasuje. Ty tez znajdziesz :) Poczytaj opinnie w internecie.

  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilona, jeżeli nie jesteś z małego miasta, gdzie nie masz możliwości za dużego wyboru to rozumiem powrót, ale jeżeli masz wybór to idź do innego, a tamtemu to jedynie do rady lekarskiej skargę wysmarować. Ile trwają przeważnie twoje cykle?

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • Ilona1991 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaruzaz wrote:
    Ja w koncu znalazlam doktora, ktory w pelni mi pasuje. Ty tez znajdziesz :) Poczytaj opinnie w internecie.

    Czytając niektóre opinie aż ciarki mnie przechodzę. Niektóre kobietki piszą, że są zachwycone a niektóre, że np lekarz przyczynił się (nie pomógł) co spowodowało utratę dzidziusia. Ale myślę,że znajdę, i obym przesadnie panikowała.

    Ilona
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd jesteś?

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mieliśmy jakiś czas "parcie" na chłopca, ogólnie zawsze mi się marzyło mieć 3 synów, nie wiem czemu ;)
    znajomy ma jednak córeczkę i jak patrzę, jaki on jest w niej zakochany, a ona to jego oczko w głowie, typowa córeczka tatusia to mi się łezka w oku kręci, chciałabym, żeby mój m. też mógł tak zwariować dla innej kobiety :p

    chcieliśmy synka, a zawsze planowałam też nie sprawdzać płci podczas ciąży i bałam się takiego rozczarowania, że jednak nie syn. jak ostatnio tak o tym porozmawialiśmy to jest nam bez różnicy, ja nadal obstawiam za niesprawdzaniem płci :) będziemy się cieszyć bez względu na to, bo to będzie po prostu nasze dziecko <3

    z dziewczynką mamy tylko problem z imieniem, o ile dla chłopców mamy aż nadto wybór, to przy wyborze imienia dla dziewczynki zorientowałam się ilu dziewczyn szczerze nie lubię :p

    Zaruzaz lubi tę wiadomość

  • Ilona1991 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kujawsko-Pomorskie

    Ilona
  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe :) Ja wole wiedziec jak juz bede w ciazy :P Wyobraz sobie ze kolezanka poszla sprawdzic i lekarz powiedzial ze chlopczyk. Urodzila sie dziewczynka, lekarz pomylil pepowine z wiesz czym :)

    A jakie imiona sa na waszym TOP 5 :D oczywiscie dla chlopcow.
    Ja nie mam poki co :P ale jak juz bedzie w brzuchu to zaczniemy sie naradzac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    la wrote:
    Co do mierzenia, to jeżeli mierzy się wcześniej dodajesz 0,1 na każdą godzinę przed normalnym mierzeniem. Robię tak w 2 części cyklu jak wstaję nad ranem do toalety. Jeszcze nigdy takie mierznie mnie nie zawiodło.


    la ale chyba nie każdej kobiety to dotyczy i nie w metodzie roztera :) ja np w jednym dniu mierzac temp o godzine wczzesniej i temp jest wyzsza o 0,1 a czasem o 0,3 czasem w ogole sie nie zmienia wiec najlepiej samemu przetestować swój organizm bo np na mnie to nie działa:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się zawsze podobało Maks, ale mąż sprowadził mnie na ziemie, ze nie będzie na syna wołał jak na psa, to samo Aleks, Leon - tego drugiego to nawet moja mama ma kota o takim imieniu :(
    więc po środku zdecydowaliśmy się na Sebastiana, Roberta, Bartosza, Janka, Romka, raczej standardowe

    a macie jakieś fajne pomysły na dziewczynkę? mnie się zawsze podobały takie krótkie imiona jak Iga, Lila, Luiza, ewentualnie Matylda. ale wzrok mojego męża jak je wymieniam mówi wszystko… Ewentualnie na Lilę nie parska śmiechem, więc na to imię jest jakaś szansa :)

    ja o ulubionych imionach jakie kiedyś nadam swoim dzieciom to rozmyślałam już chyba w gimnazjum :D
    może dlatego mam takie "pewne typy" jakieś 3 lata temu zaliczali się też do nich Antek (po dziadku) lub Franek(po dziadku męża), ale ostatnio wysyp tych imion jest taki sam jak z Kubusiami i Julkami…

  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 5 maja 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój J. marzy o synku , ja też chyba bym wolała u nas same baby :)

    A imiona Konrad, Zosia

    Ewa99 lubi tę wiadomość

    nxbhnwz.png
  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 5 maja 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta u mnie to działa na 100%, obudziłam się (bez wstawania) o 6, zmierzyłam, potem wstałam ponownie o 7 i było idealnie o 0,1. Robiłam tak przez trzy dni i zawsze się zgadzało.

    Co do imion to my z mężem myśleliśmy dla syna Maksymilian lub Brunon, a dla dziewczynki Zofia, Anna lub Zuzanna.

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego mówię, że warto samemu na sobie wypróbować :))

    ja marzę o Marcelinie i Marcelku :) miała być Michalina, ale jedna już w rodzinie jest :)

  • Zaruzaz Koleżanka
    Postów: 133 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys marzylam o Antosiu :D Kolega mi proponowal Syriusz jak z Harrego Pottera ale mi sie to nie widzi. Musimy pomyslec bo jestesmy wielokulturowym malzenstwem i chcemy zeby imie dziecka wystepowalo i w moim kraju i w jego :)

    Co do dziewczynek : Julia, Weronika, Matylda. Te z polskich mi sie podobaja.

    Aleks fajne imie. Jeszcze Mateusz :)

    Maksymilian i Brunon brzmi dostojnie :)

    Marcelina to chyba rzadko nadawane imie? :)

    oj dziewczyny... Wydaje mi sie, ze wybor imienia to nie jest latwa sprawa... :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i taaaaaaaak choćby to było imię Ania Kasia Basia to dla matki będzsie wyjątkowe :P

    Zaruzaz lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystkie są wyjątkowe, tylko wybrać to odpowiednie :)
    jak się dzidzię zobaczy to będzie wiadomo które dać :)

    Zaruzaz lubi tę wiadomość

‹‹ 118 119 120 121 122 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ