X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ja bym chyba nie dała rady tak pracowac podglądana , też bym miała poczucie , że robię coś nie tak , to jednak dodatkowy stres :/ nawet jeżeli by mi ktoś powiedział, że to tylko chodzi o ochronę danych osobowych to i tak bym myślała , że na pewno też chodzi o mnie.

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss z jakiego powodu mierzysz temperaturę?

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati no ale jak wiesz ze dobrze pracujesz to po co takie myślenie i stresowanie się? :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati1992 wrote:
    Miss z jakiego powodu mierzysz temperaturę?

    Pewnie odruch ;D ewentualnie kontrola ale to dobry pomysł nie jest...

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba po prostu sam fakt, że ten monitoring jest, ale to wszystko zależy od osoby.Ja nawet jakbym wiedziala, że pracuje dobrze to i tak bym się doszukiwala i zastanawiała czy gdzieś nie zrobiłam jakiegoś błędu .

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Pewnie odruch ;D ewentualnie kontrola ale to dobry pomysł nie jest...
    No właśnie bo ja sama nawet pamiętam jak szalałam z tym termometrem i pamiętam nawet jak się załamałam , że znowu się nie udało bo temperatura spadła a właśnie w tym cyklu się udało . Jak wiedziałam , że już jestem w ciąży to też próbowałam sobie zerkać na temperaturę i był stres , że powinna być większa a maleje. Wtedy poradziliście ogólnie żebym przestała mierzyć i dopiero wtedy zrobiłam się spokojniejsza.

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati1992 wrote:
    No właśnie bo ja sama nawet pamiętam jak szalałam z tym termometrem i pamiętam nawet jak się załamałam , że znowu się nie udało bo temperatura spadła a właśnie w tym cyklu się udało . Jak wiedziałam , że już jestem w ciąży to też próbowałam sobie zerkać na temperaturę i był stres , że powinna być większa a maleje. Wtedy poradziliście ogólnie żebym przestała mierzyć i dopiero wtedy zrobiłam się spokojniejsza.

    Bo termometr powinien wylądować w najgłębszej szufladzie drugiego pokoju (w przypadku kawalerki-w kuchni czy gdziekolwiek :P)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) jakie rozmowy z rana ;)
    MISS termometr do szuflady i już nie mierz bo tempka w ciąży może szaleć;) A co do kamer w pracy i szefa to powinien ci powiedzieć od razu że założył coś takiego i ten papier do podpisania dać a nie po fakcie. My miałyśmy kamery w żłobku i przed pracą jeszcze podpisywalysmy zgodę.
    Ty się nie stresuj bo na pewno dobrze pracujesz, rozważ tylko powiedzenie szefowi ;)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie jestem dobrym doradca w kwestiach mowienie o ciazy :D Rodzicom powiedzielismy dopiero po prenatalnych i po wyniku NIPT, czyli to byl tydzien 13. Szefowi powiedzialam dzien po powiedzeniu rodzinie przed swietami:) a w 16 tygodniu poszlam na zwolnienie bo juz nie moglam wytrzymac z kregoslupem i bolami, uciskami przy siedze iu i wstawaniu, zmienianiu pozycji... ;)
    Ale moje zachowanie wynikalo z traumy wczesniejszej, stad tak wyszlo ;)
    Tempke mierzylam jeszcze przez tydzien po pozytywnych betach, ale tak samo jak Nafi - jak kazalyscie mi wyrzucic termimetr tak juz przestalam mierzyc:p z reszta zaczela wariowac, raz spadala raz wzrastala ;)

    Dzien Dobry Laski,
    Wstaje powoli bo juz mi ktos znaki daje, ze jest glodny :p wzielam euthyrox, otworzylam okna i wrocilam do lozka przeczekac ten czas :D nie mam pomysluna sniadanie, nicmi sie nie chce... a w zoladku ssie wiec musze cos wepchac :)

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie otwieram okien. Smog jest tak straszny że aż smród w nos szczypie przy zamkniętych;/ podjęliśmy wczoraj decyzję że kupujemy oczyszczacz powietrza. Macie jakiś sprawdzony?
    Ja na śniadanie polecam grzankę z paprykarzem ;p ale chyba jeszcze zaraz pocisnę grzanką z szynką ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 09:06

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :-) w środę

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze jie jest najgorzej, bo akurat mam okna w strone lasu wiec to chyba mnie ratuje;) ale czasami faktycznie jest taki smrod, ze nie wiem czym Ci ludzie pala w piecach :/
    Moj M. uwielbia paprykarz :D ja to z tych pasztetowych :p ale od kiedy wiem o ciazy, jem tylko pasztet swojej tesciowej bo wiem co tam wrzucila do srodka :p Biorac pod uwage moje pochodzenie powinnam jesc pasztet podlaski ale 2 lata temu wzielismy chyba z 12 opakowan na wakacje zeby przyoszczedzic i od tego momentu pasztetu nie jem haha nawet kanapki na droge powrotna byly z pasztetem

    Mam rzodkiewke, kielki rzodkiewki jakas szynke, awokado a pewnie cos sobie z tego wymodze ;) a jak nie to zrobie sobie tosta z szynka i cheddarem ❤️:D jeszcze mi sie nie znudzilo, mimo ze jadlam je podczas najwiekszych mdlosci i wymiotow bo tylko tost wchodzil razem z pierogami ruskimi

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie grzanki wchodzą, nie taki zwykły chleb ;) A przecież dużej różnicy nie ma, jedynie w chrupkości;p
    No właśnie jak to jest z tymi pasztetami? Ja czasem lubię zjeść taki pieczony z żurawiną z mięsnego. I jadłam całkiem niedawno. A gdzieś czytałam że nie można?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zalezy od rodzaju pasztetu i od tego jaka ilosc watrobki ma w sobie? ;) tez probowalam wyczytac informacje na temat tego co mozna jesc a czego nie, ale stwierdzilam ze sklepowe pasztety niewiadomego pochodzenia jednak odrzuce- bo nie wiem co jest w srodku ;) to tak dla zdrowotnosci mojego malucha:p domowe pasztety jem bez problemu, z ogoreczkiem kiszonym mniam ❤️
    Pamietaj o salami! :D haha moja zmora ostatnich tygodni- salami lepiej ograniczyc i nie jesc :D

    Zalezy tez wszystko od tego, czy przechodzilas toxo i mozesz byc „mniej ostrozna” niz tak jak ja, ktora toxo nie miala i uwazam na wszystko ;) jesli chodzi o mieso surowe to tez listeria wchodzi w gre, ale to juz jest gleboki temat bo listeria moze byc nawet w lodach, a wiadomo ze lody sa przyjacielem ciezarnej:p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 09:22

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CMV przechodziłam ale toxo nie. Badalam tylko w pierwszej ciąży. A teraz pewnie dostanę skierowanie na badania ;) matko już zaczynam się bać wizyty, aż mi wszystko drży w środku. Mam nadzieję że dzidzia rośnie zgodnie z wiekiem ciąży. Mamy już plan uczczenia tego więc mam nadzieję że nie wywinie nam żadnego przykrego numeru. Musi być dobrze! :)
    Salami nie lubię :) A co to listeria to nie wiem ;p

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko bedzie dobrze :) Musisz po prostu odpowiednia ilosc stresu z siebie wydalic jak kazda z nas panikara :p Wiadomo, ze ten Maly skarb jest najwazniejszy :)
    Ja tak samo CMV mialam, a toxo nie - co mnie zdziwilo, bo cale zycie zylam na wsi, bawilam sie w ziemi, jadlam warzywa z ogrodka i owoce z krzaka, bawilam sie z kotami wiejskimi, przybledami ... i nic... :p a co do salami, ja kiedys jadlam raz na ruski rok - a w ciazy, jak zlapala mnie faza na salami to nie bylo przebacz :p

    Zwazylam sie, 52.7! Jeszcze tylko 0,3 i bedzie waga sprzed ciazy :) ale przeraza mnie to jak zaczela mi nagle waga isc do gory :D wow

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Lelek chyba czas najwyższy;) ja schudłam 2 kg jak na razie, ale to dziwne bo nie wymiotuje. Może nie przytyje jak moja mama ze mną, prawie 30 kg... jak mnie urodziła to ludzie się miesiąc później pytali kiedy ona w końcu rodzić idzie ;p A tak to drobna kobieta
    Matko właśnie sobie zdałam sprawę z tego że mój chomik to jakiś spiderhamster ;p wali po tej klatce trzymając się sufitu tylko przednimi łapami, spada na dół, znowu się wspina i na plecach przesuwa się po domku ;p zamiast pracować to się na niego gapię ;p

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzi o niepewność co tam jest w tych kupnych pasztetach ;D
    Jak same upieczecie-jedzcie na zdrowie :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek mówiłam że nadrobisz :P

    Listeria to o ile dobrze pamiętam bakteria.

    A teraz niech mi któraś po polsku napisze co to te CMV :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    w końcu wyszło słoneczko i zbliża się termin owulacji, więc humorek dopisuje. Stresuje mnie tylko, czy faktycznie ta owulacja u mnie występuje. Po moim wyniku AMH ginekolog nie chce się podjąć monitorowania cyklu, przepisała tylko Ovarin. Miłego dnia

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
‹‹ 2171 2172 2173 2174 2175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ