X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mialam serie snow :p Pierwszy sen byl taki, ze wrocilam do szkoly :p chodzilam na lekcje itp...
    Drugi sen byl taki, ze wyladowalam na maturze nieprzygotowana - i mowie wszystkim, ze przeciez ja juz mature zdawalam! Nie chce zdawac kolejny raz :p ale mnie zmusili i musialam pisac kolejna...
    A trzeci byl piekny... Snila mi sie dzidzia, taka piekna, wtulona we mnie- dotykalam po glowce, a ono ofwieralo oczy i sie usmiechalo do mnie... jeju:(((

    Mari92 lubi tę wiadomość

  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak fajnie mi się czyta Wasze wpisy ze mam mega wzrusza.:P

    Magdaa21 lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie ja nie jestem osobą, która przeżywa nie wiadomo jak - Mała pokrzyczała i jest okej ;) bardziej boję się NOPów, ale na to nie mam wpływu..
    Bardziej przeraża mnie trzymanie jej, ja czasem mam problem ją trzymać jak jej krople do buzi daję, a co dopiero jak ktoś ma igłę wbijać. Dobrze, że M był ze mną. I chciałabym żeby ogólnie ze mną chodził i ją trzymał. Waży już 4,56kg to już jest co trzymać :D
    dostała 4 szczepionki - wzw B, dtp, HiB i Nimenrix (meningokoki). Kolejne szczepienie za 2 tyg, potem znowu za 2 tyg, a potem końcem marca.

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja też z przerażenien chodziłam ale dawałam radę-jakoś :P
    Pod koniec lutego ostatnie szczepienie i do wakacji spokój mamy :D

    Magdaa21 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Dzisiaj mialam serie snow :p Pierwszy sen byl taki, ze wrocilam do szkoly :p chodzilam na lekcje itp...
    Drugi sen byl taki, ze wyladowalam na maturze nieprzygotowana - i mowie wszystkim, ze przeciez ja juz mature zdawalam! Nie chce zdawac kolejny raz :p ale mnie zmusili i musialam pisac kolejna...
    A trzeci byl piekny... Snila mi sie dzidzia, taka piekna, wtulona we mnie- dotykalam po glowce, a ono ofwieralo oczy i sie usmiechalo do mnie... jeju:(((

    Haha ojej! :D
    Ostatni sen piękny. Reszta do bani :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo tych szczepień, nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ja z racji tych wszystkich mutacji naczytalam się o szczepionkach i nie wiem komu ufać. Na pewno będę szczepic ale tylko na te podstawowe które są konieczne.
    Lelek mi się śniło że patrzę jak babka miała urodzić 2 córeczki, jedna dla siebie a druga dla mnie. I na jakimś kursie wtedy byłam, jakieś durne papierki musiałam wypełniać i podpisywać a nie wiedziałam jak. Ostatnio mi się śniło że wody mi odchodzą, wcześniej krew jakaś. Wszystko w naszej głowie chyba siedzi i jak większy stres to wychodzi. Dlatego dzisiaj muszę odespać;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o szczepienia to polecam grupę na fb - Szczepienia - rozwiewamy wątpliwości. Bardzo fajnie tam wszystko tłumaczą :)

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda też jestem na tej grupie ;) bardzo polecam ;)
    Alex warto pomyślęć o tych meningo są bardzo rzadkie, ale jak wystąpią to ich przebieg jest piorunujący i często kończy się tragicznie.
    Właśnie taka docent, którą bardzo cenię na wykładzie zwracała na to uwagę i właśnie sama była za tymi nfztowskimi jak tymi 6w 1 czy 5 w1 (tu chodziło o to, że jak dziecko zareguje na którą szczepionkę to możemy zauważyć na którą), a ona jest ordynatorem patologii wieku niemowlęcego, więc ma wiedzę i doświadczenie.

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, mi do pewnego czasu snilo sie, ze dostaje okres, albo ze krwawie ... W pewnym momencie snilo mi sie, ze widze krew swoja, obudzilam sie a tutaj mama do mnie dzwoni i pyta czy wszystko Ok ? ( wtedy jeszcze nie wiedziala, ze jestem w ciazy). Tak mnie ten sen zmartwil, ze wieczorem wyladowalam na usg na kontroli, czy wszystko jest dobrze :p

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek sny są odreagowaniem często. Wywaleniem emocji.
    Dlatego takie dziwactwa :P

    Dziewczyny ja też jestem na tej grupie na fb :)
    Tylko czasem mam wrażenie że o ile na stóp nop wszytko jest od szczepień tak tutaj że wszystko jest każda inna przyczyna ale nie szczepienie...
    I że najlepiej to zaszczepić 25 szczepień na raz bo nic nie będzie.
    Ogólnie cenie tamta wiedzę ale czasem jak czytam...
    My szczepilismy po 2 na jednej wizycie. I koniec. Na więcej bym się nie zgodzila

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 10:03

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wczorajszym USG się trochę uspokoiłam ale pewnie zacznę wariowac przed kolejnym znowu ;)
    Może po pracy się prześpię bo zaraz normalnie odlecę taka zmęczona jestem. Ziewam i ziewam ;) jeszcze tylko dziś i jutro ;) W sobotę idziemy na te urodziny, to już sobie pozwolę na jakąś pizzę na pewno ;) wczoraj jadłam naleśnika bezglutenowego gryczanego, pyszny był;)

    terka lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Hej Magda ;) dziękuję że pytasz ;) dzisiaj mam wizytę u lekarza więc powiem więcej wieczorem, ale jak na razie nastawiam się pozytywnie ;) miałam chwilowe plamienia ale przeszły odkąd pracuje w domu, objawy są, mdłości się czasem pojawiają. Oby malec dzisiaj zdrowo rósł to będzie super;)
    A u Ciebie jak? Wiesz już kogo ukrywasz w brzuszku? :)
    Alex, przepraszam, że dopiero teraz, ale wczoraj miała szalony dzień. Byłam cały dzień w pracy sama a potem sama w domu z psem no i tak mi zleciało!
    Bardzo się cieszę, że wszystko jest u Ciebie dobrze, pewnie będę tu czasem zaglądać i wypatrywać jak się czujecie!
    Tak, będziemy mieć synka. Ja robiłam NiftyPro więc wiedziałam już w grudniu. Będzie Karol albo Jerzy ;)
    alex0806 wrote:
    będę musiała suple zamówić;)
    Z supli polecam Ci już zacząć łykać omegamed pregna dha, zawiera tylko dha, a przy naszych mutacjach to ważne, żeby nie było dodatkowych rzeczy, które potencjalnie mogą nam szkodzić.
    Ja łykam 1x2tabletki.
    alex0806 wrote:
    Cześć cioteczki ;) serduszko FHR 152, prawie 13 mm ;) 2-3 dni mniejszy niż wynik ciąży ale to mm są więc jest spoko ;) serduszko pięknie bije, za 2 tygodnie mam przyjść z wynikami I założy mi kartę ciąży;)
    No i na takie wieści czekałam! <3
    alex0806 wrote:
    Dużo tych szczepień, nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ja z racji tych wszystkich mutacji naczytalam się o szczepionkach i nie wiem komu ufać.
    Ja jestem pro szczepienna i będę szczepić i to tymi 5w1 czy tam 6w1 i te wszystkie dodatkowe szczepionki też wjadą. Generalnie nasze dzieci zapewne mutacje odziedziczą więc trzeba znaleźć dobrego pediatrę, który to ogarnie, bo dla dobrego przyswajania witamin, czy zwykłych leków na przeziębienie trzeba im będzie podawać foliany. Mnie hematolog powiedział, że ja powinnam łykać folian całe życie, bo inaczej nie ma to sensu, bo nawet witamina C mi się nie wchłonie. Także ja pewnie zrobię maluchowi testy genetyczne zaraz po urodzeniu, następnie powtórzę w wieku 4 lat.

    Ściskam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 10:14

    alex0806 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja juz koncze z lodami i nachosami - czuje jak z dnia na dzien waze coraz wiecej :p pizzy tez nie tkne narazie :) ciekawa jestem, ze przez jakis czas waga bardzo powoli szla do gory, a odkad zaczelam czuc ruchy nagle czuje jak waga pedzi, brzuch coraz bardziej widoczny jest ... to takie boom- nie bylo a nagle jest ;)

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda gratulacje synka! :) możesz wpadać do nas, fajnie czytać jak się dobrze układa;)
    Co do szczepień i pediatrów ba pewno za jakiś czas będę się nad tym głębiej zastanawiać, na razie chce żeby wszystko było dobrze ;) DHA biorę cały czas, do tego do encortonu muszę jeszcze brać wapń i magnez to też wczoraj najlepsze chyba z godzinę wybierałam;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Haha ja juz koncze z lodami i nachosami - czuje jak z dnia na dzien waze coraz wiecej :p pizzy tez nie tkne narazie :) ciekawa jestem, ze przez jakis czas waga bardzo powoli szla do gory, a odkad zaczelam czuc ruchy nagle czuje jak waga pedzi, brzuch coraz bardziej widoczny jest ... to takie boom- nie bylo a nagle jest ;)

    Haha :D no kiedyś wywala brzucho ;D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek, jak tak myślę to u mnie też wywalilo jak zaczelam ruchy czuc :D

    Lelek lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie właśnie kierowniczka dzwoniła jak tam u lekarza i jak się czuje, że mam odpoczywać i się niczym nie przejmować;) cud a nie szefowa ;)

    Lelek, Magdaa21, terka, Mari92, panipuchatkowa, MissKathy92 lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś wie już jak to jest z tymi pitami? Bo dziewczyny że żłobka właśnie napisały że na dniach mamy po nie przyjść do tego burdelu. Ja na pewno tam nie będę lazła. To nie miało być do dziś na jakiejś platformie?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Dziewczyny czy któraś wie już jak to jest z tymi pitami? Bo dziewczyny że żłobka właśnie napisały że na dniach mamy po nie przyjść do tego burdelu. Ja na pewno tam nie będę lazła. To nie miało być do dziś na jakiejś platformie?

    Na platformie i normalnie gdybyś nie chciała żeby urzad za Ciebie. Można na platformie odrzucić. A pracodawca nie zmusi Cię do osobistego odbioru. Masz prawo żądać poczta wysłania w szczególności że nie pracujesz juz tam i masz prawo nie mieć czasu jechać. Co innego jakbyś pracowała tam bo i tak do pracy idziesz ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • bąbel922 Autorytet
    Postów: 450 109

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff... nadrobiłam dziewczyny wszystkie wasze posty;)

    Alex super, że wczorajsza wizyta przyniosła dobre wieści;) cieszę się że maleństwo się dobrze rozwija.

    Miss czekam na Twoje dzisiejsze wyniki bety ;) ja miałam okres 7.01, pewnie za dwa dni zrobie pierwszy test.. obym poszła w Twoje ślady:D

    Pani Puchatkowa wracaj do zdrowia. Dobrze, że mąż zakochany w córki i dobrze się nią zajął ;)

    Terka Twój synuś to taki słodki śmieszek :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Aniołek... 11 tydzień :(
    3jgxxzdvbdybw5ra.png

    2 cs po rocznej przerwie.
‹‹ 2180 2181 2182 2183 2184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ