X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek ja mam Adamex Barletta. Moim zdaniem solidny duże kola i w ogóle to duzy wozek. Fajnie sie prowadzi i jest skretny. Żaden chodnik nam nie straszny.:D

    3i49krhm19wid3ce.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, krawężnik.:D

    alex0806 lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam starszy model Teutonii. Nie wiem jak te nowe ale w tym to żadna slaska droga nam nie straszna. Amortyzacja genialna. Ale waży. Więc ja go nie wnoszę do góry. Zostawiam na dole i mąż zabiera wracając z pracy :P
    Ale ja nie mam wrednych sąsiadów, w sumie to prawie żadnych nie mam XD
    Ale naszej znajomej np przebijali opony w wózku :/ straszna lipa...
    No a z czasem bede się za spacerówka oglądać ale to jeszcze. Póki co mamy tak ogromna gondole że młody się jeszcze w niej mieści! :D

    Tak, potwierdzam Lupilu jest naprawdę fajne :) znajdą się osoby co powiedzą że tanie więc dziadostwo ale cóż. Ja lubię bardzo od nich rzeczy a troszkę ich mam :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam niektóre 2 latki w żłobku które chodziły w jednej pizamce z lupilu przez całą żłobkową kadencję. Jak spały bez pampers to się obsikiwały, dawałyśmy do prania kilka razy w tygodniu i nic się z tym nie działo;)
    Ja dzisiaj po pracy idę z mężem do Lidla, może jakiegoś bodziaka zakupię i sprawdzę tą poduszkę ;) O ile coś zostanie do tej 16-17 :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak któraś w domu to włączcie sobie dzień dobry TVN bo będzie o wyprawce dla malucha ;)

    Mari92, terka lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki :-)
    My mamy wózek Adamex by jogger 3w1. Na cztery koła i jest super.
    Co do ubranek to polecam Lupilu, H&M, Kik też ma super oraz firme cool club -chyba w Smyku takie są.

    Lelek korzystaj z wolnego i przygotowania na małego Skarba. Dasz radę. Bóg daje nam to co będziemy umiały udźwignąć.

    A do Lidla jeszcze, w polskim nie widziałam. Ale dostałam super pluszaki, grzechotki i inne zabawki z niemieckiego lidla.

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Ja miałam niektóre 2 latki w żłobku które chodziły w jednej pizamce z lupilu przez całą żłobkową kadencję. Jak spały bez pampers to się obsikiwały, dawałyśmy do prania kilka razy w tygodniu i nic się z tym nie działo;)
    Ja dzisiaj po pracy idę z mężem do Lidla, może jakiegoś bodziaka zakupię i sprawdzę tą poduszkę ;) O ile coś zostanie do tej 16-17 :)

    Dobre pytanie :D
    Ja się zasnawiam czy o 10 coś będzie a Ty o 16 piszesz :P

    Co do pracy męża to ogólnie oni nie wykorzystują ludzi. Zazwyczaj takie akcje są forma propozycji czy prosby. Chyba że naprawdę są przycisnieci wszyscy to inna bajka ;)
    Ale np jak są nadgodziny to pytali męża czy chce-nie. Ok, nie ma żadnych ;D bo oni nadgodziny maja w niedzielę po 12h a to nam się nie uśmiecha. Ale chętnych nie brakuje na nie. Wiadomo jak płatne takie są :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Jak któraś w domu to włączcie sobie dzień dobry TVN bo będzie o wyprawce dla malucha ;)

    Jak któraś jest w domu i ma tv :D XD

    alex0806 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, zapomniałam dodać że jak ktoś ma tv ;p Ja przy pracy cały czas oglądam. Mąż się śmieje że ten telewizor tylko stał a ja to teraz dorzynam;p od nowości nie był tak użytkowany jak teraz. Ale ja po prostu nie lubię jak jest cicho w domu ;p
    U mojego męża w pracy mowia np w środę. Że sobota jest pracująca. I tyle. Teraz powiedzieli że jak ktoś nie chce przyjść to mają sobie urlop wypisać ale nie wiem czy to jest zgodne z umową, bo ma 5-dniowy tydzień pracy. Zmienia się tam co chwila lider i cudują, a mąż nie ma kiedy odpocząć przez to. Ale nie ma sensu żeby teraz zmieniał pracę na pół roku, bo i tak ma 3 miesiące wypowiedzenia. A później chcemy się wyprowadzic

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    No tak, zapomniałam dodać że jak ktoś ma tv ;p Ja przy pracy cały czas oglądam. Mąż się śmieje że ten telewizor tylko stał a ja to teraz dorzynam;p od nowości nie był tak użytkowany jak teraz. Ale ja po prostu nie lubię jak jest cicho w domu ;p
    U mojego męża w pracy mowia np w środę. Że sobota jest pracująca. I tyle. Teraz powiedzieli że jak ktoś nie chce przyjść to mają sobie urlop wypisać ale nie wiem czy to jest zgodne z umową, bo ma 5-dniowy tydzień pracy. Zmienia się tam co chwila lider i cudują, a mąż nie ma kiedy odpocząć przez to. Ale nie ma sensu żeby teraz zmieniał pracę na pół roku, bo i tak ma 3 miesiące wypowiedzenia. A później chcemy się wyprowadzic

    No to lipe ma faktycznie. Powinien mieć wolny inny dzień.
    Mam nadzieję że chociaż płacą nadgodziny mu skoro dni nie ma oddanego tego dnia.
    U mojego jest ustalone w miesięcznym grafiku kiedy ma sobotę pracującą i kiedy ma za to oddany dzień (najczęściej wtedy jest poniedziałek wolny zeby zachować 2 dni ciągiem wolnego). Więc pod tym względem ok jest bardzo.
    Tylko ostatnio co chwila pytanie czy tu się nie zamieni, tu nie weźmie itd. Dalej pytając ale jednak...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za sobotę jest dodatkowo 100% płatne. No ale co z tego, skoro nie pojedziemy na weekend i mąż nie odpocznie. I dają znać 2 dni przed że wszyscy przychodzą do pracy, a nie że wiedział o tym wcześniej. A ja już zaplanowałam że teraz jedziemy do rodziców, za tydzień siedzimy w domu bo może przyjaciółka przyjedzie z dzieciakami, a później 8 marca jedziemy znowu, bo 9 chce iść do fryzjera w końcu i pojechać do dziadków żeby im o ciąży powiedzieć;) no plan był idealny. Zobaczymy, może pojedziemy w sobotę po pracy, wszystko się okaże dzisiaj pewnie, co mąż ustalił. On się mocno buntuje, ale mówię mu żeby się uspokoił bo jeszcze go zwolnią. On jest straszny nerwus czasami. A nie możemy sobie pozwolić żeby teraz stracił pracę i pakiet medyczny. Byle do września;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex rozumiem. No nie ma za ciekawie faktycznie. Ale jak tylko pół roku jeszcze to spoko :) dacie radę przebolec to. Czas leci :)
    Czyli za 3 Msc plan się zwolnic-3 msc wypowiedzenia i do widzenia? ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie tak ;) tylko musimy to tak wypośrodkować żeby dostać jeszcze kasę z ubezpieczenia z medicover bo każde z nas po 3 tyś. Za urodzenie dziecka. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na pewno zwalnia się jak się dziecko urodzi ;) bo chcemy się przeprowadzić w tych pierwszych miesiącach.
    Powiem wam że ten temat o wyprawce w ddtvn nic specjalnego mi nie wniósł. To była bardziej reklama bujaków z Fisher Price

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czytałam że w przedszkolu zaraz koło mojego domu panuje odra i szkarlatyna... mam nadzieję że nic mi się tu nie przypałęta ;/ Ostatnio koleżance w pracy zrobił się odczyn na szczepionce po odrze i też do sanepidu jeździła, a tam powiedzieli że to znak że odra jest gdzieś w pobliżu niej albo spotkała kogoś chorego

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Właśnie czytałam że w przedszkolu zaraz koło mojego domu panuje odra i szkarlatyna... mam nadzieję że nic mi się tu nie przypałęta ;/ Ostatnio koleżance w pracy zrobił się odczyn na szczepionce po odrze i też do sanepidu jeździła, a tam powiedzieli że to znak że odra jest gdzieś w pobliżu niej albo spotkała kogoś chorego

    Tak to działa z tym odczynem? Ale jak?
    Jeju ta Odra wszędzie ostatnio... Co chwila coś słychać :(
    Powróci to całe dziadostwo jak tak dalej pójdzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 11:09

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiedziałam że to tak działa. Takie info koleżanka w sanepidzie dostała. Dzieci nie są szczepione teraz coraz częściej i tak to później wygląda...

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Ja też nie wiedziałam że to tak działa. Takie info koleżanka w sanepidzie dostała. Dzieci nie są szczepione teraz coraz częściej i tak to później wygląda...

    Wiem właśnie :/
    Ja sobie myślę że nawet nie wiem gdzie byłam szczepiona. Mam 2 ślady na ręku, jedno to na pewno gruźlica a drugie...tego juz nie wiem :P
    A to ta koleżankę zaczęło boleć to? Czerwone się zrobiło czy co?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, z tego co mówiła to czerwone się zrobiło, spuchło. Tak jakby się rozrosło. Ja mam 3 ślady po szczepionkach, wszystkie na lewej ręce. Ale nic mi się z tym nigdy nie robiło. Na wszystko byłam szczepiona jako dziecko. Ostatni raz to chyba na różyczkę w szkole?
    Zjadłam jogurt i znowu mi niedobrze. Chyba mleczne produkty teraz mi nie wchodzą. Cieszę się z tych objawów i już się trochę uspokoiłam, w porównaniu z początkiem ciąży to już sukces ;) pewnie po prenatalnych wpadnę w wir kupowania :p

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex życzę Ci niezbankrutowania przy szaleństwach :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Magdaa21 Autorytet
    Postów: 2699 842

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, ja zdjęcia brzuszkowe robiłam co tydzień w białym topie na ramiączkach i w czarnych legginsach :) wchodzilam w to przez całą ciążę :)

    Lelek, ja polecam Joie Mytrax flex signature lub zwykły mytrax. Ma super amortyzatory, nam zależało na czymś co będzie dobre i w niskie góry :) na razie jestem zadowolona :) domowa.tv bardzo chwaliłam ten wózek :)

    Puszek, sprawdź sobie czy zawartość Twojego koszyka z Gemini nie będzie tańsza w aptece Melissa :) u mnie wyszło duuużo taniej :)

    Terka, dobrze że mąż się nie dał wmanewrowac w nocki..

    Ubranka z Lidla super, jako jedne z nielicznych bez problemu spiera się kupka, a uwierzcie mi, wyskakujacych z pampersa niespodzianek miałam już kilka (w tym wczoraj na własnych spodniach). Pepco jakościowo najgorsze ale też tanie więc nie ma co wymagać. HM spoko, Primark extra - jak ktoś ma możliwość ściągnąć sobie zza granicy to polecam :)

    A jeśli chodzi o przewożenie dzieci to śpiworek do fotelika fajny, sama chciałam kupić, ale będzie coraz cieplej, a my dajemy ja w cienszym kombinezonie (taka ala grubsza bluza) i na to kocyk.

    Dzis dodatkowe 20% na przeceny w smyku :) a mamy bon ze świąt to chyba pojedziemy na zakupy :) ogólnie przyszłym mamom polecam założyć sobie kartę Smyk (można spokojnie online, podaje się nr tel przy zakupach) bo są fajne przeceny, ja cała wyprawkę kupiłam na wyprzedaży - I w smyku i w lidlu :) także polecam chodzić na wyprzedaże, czas będziecie miały w ciąży :P

    My dziś na spacer nie idziemy bo po południu ma padać (a chodzimy podczas drzemki) + mamy trochę do załatwienia na mieście - musimy iść na policję zgłosić oszustwo (pamiętacie - w listopadzie miałam kupić grę na olx, przelałam kase, ciągle obiecanki cacanki i nic z tego..), pojechać na zakupy, do Ikei, więc trochę pozałatwiamy :)

    f2w3vfxmauvbnxib.png

    h84fo7es2agfr4kh.png
‹‹ 2261 2262 2263 2264 2265 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ