X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • An_ja Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 30 września 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c.d.
    Mieliśmy jeszcze się tak wstrzymać ale po otrzymaniu wypłaty w tym miesiącu stwierdzilam, że to śmiech na sali... Człowiek się zaharowuje za marne grosze too lepiej mieć te grosze a zadbać o siebie i dzidzie. Więc chyba zaczynamy się starać! Nie będziemy mierzyc tempki bo to nie dal mnie, moj cykl zawsze trwa miedzy 28-29 dni więc nie jest źle. Po prostu będziemy korzystać i cieszyć się seksem ale bez nakrecania się.
    No i tu się zaczynają schody bo łatwo się mówi. Zadzialalismy akurat na 4 i na 3 dni przed owu bo potem juz pojechalam na oboz no i teraz mam myslenice czy juz może się coś uda z tego. Mam pytanie do Was.
    Jeśli chodzi o lekarza to kazał mi tylko brbrac kwas foliowy, przyznam szczerze ze nie bralam go zbyt regularnie. Czy jesli teraz zaczne to tez bedzie ok? Czy może brać cos innego? Jakis inny suplement dla starających się, jak myslicie?

    27.06.15r. <3

    hchy3e3kmfm4vcg0.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy już Wam wspominałam, że przez te 5 miesięcy mieszkam nad rozwydrzoną rodziną? Taka piękna sobota i CICHA przede wszystkim się zapowiadała. A teraz co? Słyszę jak nade mną biega stado słoni, ktoś ryczy w niebo głosy. Czy ludzie mieszkający w blokach/kamienicach naprawdę uważają, że są sami i mogą robić co im się chce?

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Ovarin, jest tam kwas foliowy i różne inne witaminy. Biorę od stycznia i jak teraz badania robiłam to kwas foliowy wyszedł mi nawet wyżej niż norma, ale lekarz stwierdził że przy ciąży będzie bardzo potrzebny, więc to dobrze. Więc chyba Ovarin zaspokoił zapotrzebowanie na kwas foliowy :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ja, super sprawa z obozem. Zazdroszczę :)

    Co do kwasu foliowego to możesz go zacząć przyjmować w każdym momencie cyklu. Im szybciej tym lepiej. Także idź i sobie łyknij :) Kwas foliowy to PODSTAWA, nie rezygnuj z niego.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha, alegzi, ja właśnie dzisiaj rano mogłam pospać, bo moje stado słoni chyba wyjechało do ojca :D Dzieciaków nie ma, matka siedzi cicho, więc żyć nie umierać :)
    Mi się marzy domek z ogrodem, żeby nie mieszkać nad kimś/pod kimś itd. W rodzinnym mieście też mieszkałam w bloku, ale na parterze, wokół starsi ludzie, więc było cicho. A tutaj to istny armagedon. Sąsiadów się nie zna w większości, ale jak takie oszołomy z góry w pamięć zapadają...

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • An_ja Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 30 września 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, dostalam probke Ovarinu właśnie od gina. Bierzesz dwie dziennie czy jedną? Trzeba zacząć od pierwszego dc czy dowolnie?

    27.06.15r. <3

    hchy3e3kmfm4vcg0.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie tabletki dziennie. I z tego co pamiętam to zaczynałam w dowolnym dniu cyklu, w styczniu. Jest dosyć drogi, bo ok 50 zł na miesiąc (60 tabletek), ale jestem zdania że później nawet więcej wyda się na witaminy dla ciężarnych itd, a to podstawa :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806, zazdroszczę spokojnego poranka :) Co do mieszkania w bloku to mój pierwszy raz. W Polsce mamy domek, ale tutaj z racji tych 5 miesięcy mamy wynajęte mieszkanie. Gdyby nie ci z góry to byłoby idealnie. Ostatnio mówiłam P., że gdyby w przyszłości spotkał nas jeszcze jeden taki wyjazd to pierwsze na co patrzę przy wyborze mieszkania to to czy mieszkają w nim osoby młodsze czy starsze no i czy jest dużo dzieci. Wolałabym mieszkać ze starszymi ludźmi, przynajmniej byłoby spokój, cisza i wymarzone poranne soboty.

    An_ja, polecam zapoznanie się z ulotką :) tam na pewno wszystko będzie ładnie wytłumaczone. Ja biorę zwykły kwas foliowy- 1 tabeltka na dzień, a z tego co czytałam Ovarin to suplement diety- oprócz kwasu foliowego zawiera inne składniki odżywcze.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, jest w nim sporo witamin, Inozytol itd. Ale skoro uzupełnia mi wszystko to biorę :)
    Dzisiaj temperatura spadła mi jeszcze bardziej i się zastanawiam, czy to w tym cyklu była owulacja. Czy tylko zwykły krótki skok temperatury... Chociaż szyjka i śluz były, ale dopiero zaczęłam takie obserwacje więc mogłam się pomylić.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie :)
    Organizm potrafi nam spłatać figla. Patrząc na Twój wykres to chyba trochę za wcześnie na @. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Ważne, że obserwujesz swój organizm. Doświadczenia nie nabywa się od razu.

    Ja się cieszyłam, bo <3 się książkowo, tzn. co 2 dzień. No, ale od wczoraj jestem lekko przeziębiona, więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Kolejny cykl przede mną.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • An_ja Przyjaciółka
    Postów: 102 21

    Wysłany: 30 września 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, też tak uważam ze akurat w to warto inwestowac. Oprócz kwasu myślę, że inne składniki też by mi sie przydały a na pewno nie zaszkodza. U mnie w miescie sprawdzalam i op 60tab kosztuje 42 zł więc nie jest źle.kurcze pracuje nad sobą ale jeśli chodzi o zazywanie jakichkolwiek tabletek czy suplementów to zawsze był u mnie problem

    27.06.15r. <3

    hchy3e3kmfm4vcg0.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z tą temperaturą to różnie bywa, zawsze mam poniżej 36, więc może dlatego spadła... W tym cyklu i tak na nic się nie nastawiam, poobserwuję i zobaczymy :)
    Teraz po kilku godzinach mam 36,28 więc to i tak cud nad cudami, że w trakcie dnia powyżej 36 :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ja, jak "zatrybisz" z tym kwasem czy suplementem to zobaczysz, że jak rano wstaniesz, zjesz śniadanie to pierwsze co zrobisz pójdziesz po tabletkę. Ja na początku też zapomninałam. Dzisiaj zażycie kwasu to jak wypicie herbaty z rana dla mnie.

    alex0806, no faktycznie już wcześniej pisałaś, że masz niskią temperaturę. Także widzisz, głowa do góry. Poza tym jak nie ten to następny cykl będzie nasz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2017, 10:50

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 września 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Wami jakoś łatwiej to ogarnąć, fizycznie i psychicznie :)
    Dzisiaj jak rozmawiałam z przyjaciółką o jej ciąży, 9 tydzień, to jakoś nie czułam ani grama zazdrości, tylko cieszyłam się razem z nią :)
    Nas też to czeka, prawda? :) Bycie mamami.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806, oczywiście, że tak :) A jak już nimi zostaniemy to będziemy najlepszymi mamami pod słońcem :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 30 września 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girlsy ja biorę miovarian iplace za 30 saszetek 45 zl. Jutro zaczynam 4 opakowanie i uregulowało mi cykl. Tzn skrocilo. Dzisiaj dostałam plamien lekkich i tempka niższa więc jutro @.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 30 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczycie damy radę. I wszystkim nam się uda.☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Zobaczycie damy radę. I wszystkim nam się uda.☺

    Miło się czyta takie wpisy zwłaszcza po dzisiejszej telefonicznej rozmowie z mamą...

    A więc cieszyłam się jak dziecko na tę rozmowę. Pierwsze 20 minut były naprawdę miłe. Ja opowiadałam co u nas, ona co u nich, jak pogoda. Aż w końcu mama mówi:
    - spotkałam K śmiała się (siostra mojej koleżanki, która w sierpniu brała ślub, a teraz jest w 6tc)i mówiła, że S (moja koleżanka) dokładnie wiedzą z mężem kiedy "poczęli" dzidzię.
    Ja słucham i niedowierzam. Ale nie przez to co pow. K, a moja mama. Jak mogła mi coś takiego powiedzieć, a dobrze wie, że niedawno poroniłam :( Myślę sobie, że zrobiła to niechcący. Po prostu chciała mi przekazać informację, bo jak skończyła opowiadać to ja zamilkłam. Powstrzymywałam łzy. Nie dlatego, że S się udało, ale dlatego, że ja staram się ponad ROK, rok długich i bezowocnych starań... Więc mama zmieniła temat. Na dziedzko mojej kuzynki, 5 miesięczny synek. A potem na koleżankę z pracy, która karmi wnuczki ziemniakami z masłem. Myślę, że śnię.

    Chyba będę musiała jej powiedzieć, że nie chcę słuchać takich rzeczy, żeby zdała sobie sprawę, że dla mnie jest to drażliwy temat. Chyba przestanę w końcu udawać, że nie ruszają mnie takie rzeczy.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 30 września 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Dziewczyny, ale musiałam to z siebie wyrzucić :(

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 30 września 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochanie. Ja jak zaszlam w ciążę w tym samum czasie zaszla moja bratowa. Ja poroniłam u niej na szczęście wszystko jest w porządku. Ale jak słucham ze imie wybrane ze chrzciny ze to ze tanto to czuje to samo co Ty a bie jesten zazdrosna tlko po prostu mi smutno. Moja mama po porobieniu powiedziala ze może wcale nie byłam w ciąży.. Zabolalo. Więc wiem że to trudne dla Ciebie. Ale będzie dobrze wierze w to.

    3i49krhm19wid3ce.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ