X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 93 (staraczki)
Odpowiedz

Rocznik 93 (staraczki)

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra wracaj do nas szybko,cieszę sie ze w końcu dostałaś @ . Przez ile masz brać tabletki anty ?

    Aa to tez słyszałam ze jak urodzę to wszystko wyreguluje się i bole tez znikną tylko jak narazie ja nawet nie mogę zajść w ciążę :/
    Ja os ponad trzech lat przyjmuje leki na wywyolanie @

    age.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly co tam u ciebie jak relacje z mężem sie ukladaja?

    Igibarz najważniejsze ze juz masz 1 dziecko to znak ze jesteś plodna :)

    Ja to czasem zastanawiam czy wgl bede miała chociaż to 1..
    Zaluje ze nie będę z wami testować. Chociaż czuje ze ta przerwa byla mi potrzebna czuje sie wyluzowana i moja psychika odpoczywa.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka mi tez tak powtarzają ze po urodzeniu wszystko się wyreguluje i miesiączki nie będą bolesne. Ale wlasnie co zrobi żeby wgl byc w ciazy..
    Kurczę zawsze myślałam ze w ciążę sie zachodzi szybciej niż się o niej pomyśli ;)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • AleksandraW Autorytet
    Postów: 551 159

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, aż torbiel nie zniknie. Lekarz mówił do skutku. Wspomagam sie krwawnikiem,nie czuje jej juz wiec mysle ze jest mniejsza. Ale nie mówiłam lekarzowi bo mnie facet jeszcze wyśmieje;) daje sobie 2 miechy. po miesiacu tabsów i ziółek zobacze efekty. Bo kazał przyjechac i sprawdzic co i jak.

    xnw4ugpjxa3k91nv.png
    05.03.2018: 202,4;
    07.03.2018: 455;
    13.03.2018: 3300
    <3 20.03.2018
    _____________________________________
    Ig: hazel_eye16
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz jadę na bete. Miałam nie jechać bo temp spadła, ale i tak muszę zrobić LH i ogólne badania, więc zrobię, bo im dłużej trwa ta iskierka nadziei, tym chyba gorsze rozczarowanie. Tak mi smutno od paru dni. Zaczynam się zastanawiać nad IUI.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie co tu zrobic zeby byc w tej ciąży. Tez tak kiedys myślałam ze w ciążę to zachodzi sie szybko .

    Aleksandra trzymam kciuki zeby te dwa miesiące wystarczyły , a Ty masz tendencje do torbieli ? Bo cos kojarzę ze wspominałaś ze miałaś torbiel chyba ta dwukolorowa.

    U mnie od wczoraj temka leci w dol mam nadzieje że jeszcze odbije

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patsim nie rob lh na koniec cyklu , mowie ze swojego doświadczenia tez mu lekarz kazał odrazu zrobić z innymi hormonami i lh wyszlo okropnie wysokie wtedy mój stosunek do fsh wynosił prawie 4, później powtórzyłam w 3dc i wyszlo calkiem calkiem

    Trzymam kciuki za betę

    age.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka a ja obstawiam na implantacje dlatego temp spada. Zobaczymy jutro czy odbije. U mnie w cyklu temp po owulcje zaczela b. Szybko przyrastac zawsze to bylo b. leniwie zastanawiałam się czy to inolfolic działa czy lato ;)

    Aleksandra W leki i krwawnik i wszystko się wchłonie nie ma innej opcji!
    Patsim nie martw się na zapas. Tobie lekarz powiedział ze niedługo będziesz w ciąży prawda? Bo wyniki macie dobre. Na pewno tak będzie ;)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty na majowym wątku jest dziewczyna która w pierwszym cyklu na inolfolic zaszla w ciążę. Tobie tego tez życzę;)
    Wiem histeryzuje,ale nie potrafię inaczej.

    age.png
  • AleksandraW Autorytet
    Postów: 551 159

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka tak. mam 10 lat temu miałam.pozniej na tabletkach anty pojawilła sie ta cholera z którą sie mecze do teraz o ona sie zmniejsza i odbija;/ musze sie jej pozbyć raz na zawsze

    xnw4ugpjxa3k91nv.png
    05.03.2018: 202,4;
    07.03.2018: 455;
    13.03.2018: 3300
    <3 20.03.2018
    _____________________________________
    Ig: hazel_eye16
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znasz przyczynę co moze powodować te powracające torbiele ?

    age.png
  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety @. Też myślałam że ciąża to kwestia miesiąca, dwóch a tu zaczynamy 8 cykl starań. Mąż planuje zgłosić się w przyszłym tygodniu na badanie nasienia a ja chce zrobić badania hormonów. Możecie poradzić jakie hormony należy badac na samym początku cyklu ?

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania przykro mi :(

    W 3dc lh fsh prolaktyna i siedem dni po owu warto sprawdzić progesteron ,to chyba taka postawa a i jeszcze tsh ale to juz obojętnie w ktorym dniu cyklu robisz .

    age.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka dziekuje za dobre wieści! :) liczę na czerwiec bardzo. To bedzie prawie 3 mies w którym moj M bierze fertilman i chyba 3 miesodkad rzuci palenie
    Welonka chodzisz prywatnie do lekarzy ? Ile kosztuje taka mkesieczna kuracja?

    Mania moze tez spróbuj brać ten inofolic? To suplement ale ginekolodzy go często zapisują.

    Wlasnie co do torbieli to nie wiadomo do końca co jet przyczyna. Podobno jak raz wyjdzie cysta to potem jest duzo prawdopodobieństwo ze bedzie sie odtwarzać. Ogl lekarrze mówią ze to zaburzenia hormonalne ale mi sie wdaje ze ja dostałam cyste w cyklu w ktorym miałam dużo stresu i owuacja sie opozniala. Czytałam tez ze to kwestia chemii ze środowiska, ona zaburza hormony.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka idealnie jak mi pobrali krew dopiero przeczytałam, żeby nie robić. Ale dzięki jak wyjdzie jakaś kosmiczna liczba to przynajmniej mnie uspokoiłaś.

    Co do inofolicu mi to zatrzymało całkowicie cykle. Wczesniej były jakieś choć bezowulacyjne, po tym nie miałam już nic. Więc nie ma reguły, a mam PCOS, więc teoretycznie do mnie skierowany suplement.

    Britty mąż ma dobre wyniki, ja beznadziejne. Ja chodzę prywatnie do lekarzy i nie ma tragedii za wizyty 120zł najczęściej, endo 200. Np. za monitoring nie płacę u mojej teoretycznie, w praktyce nie wiem jak będzie bo idę dopiero za miesiąc. Najgorsze są wyniki bo wszystko trzeba robić prywatnie i to trochę kosztuje.

    Mania tulę <3 co do hormonów to zależy co chcesz sprawdzić. U mnie np. wszystko wina gigantycznego testosteronu, który swoja drogą tani nie jest.

  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na dziś do ginekologa (innego niż ostatnio), żeby określić jakie badania zrobimy i kiedy. Nigdy się nie orientowałam w temacie więc mam pojęcia jakie bym chciała ale zaproponuje lh fsh prolaktyna tak jak welonka mówi. 3 dc będzie w sobotę, mam nadzieję, że laboratorium będzie czynne.
    Biorę kwas foliowy od października

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patsim u mnie lh prawie 30wyszlo przy fsh nie cale 7 w30dc lekarz mówił ze wynik moze byc zawyżony przez to ze w tak późno robiony co sie potwierdziło.
    Dla mnie tez najgorsze koszty sa z badaniami dlatego teraz robię tylko to co lekarz chce nic na wlaną rękę miałam w tym cyklu robić proga ale on stwierdził ze szkoda kasy bo i tak skomplementuję cały czas wiec nie robię. a wizyty u mojego obecnego lekarza nie sa drogie za normalna wizyte100zl z usg a za monitoring za 3wizyty plus recepty zapłaciłam 100zl za dwie wizyty w tym cyklu 50zl a teraz wszystko załatwiamy na monitoringach wiec nie jest źle.
    A najgorzej jak lekarz zleca wszystkie badania w jednym cyklu.

    Britty
    w tym cyklu za leki zapłaciłam około90 zł( duphaston ,clo i peregnyl) wszystko 100% (wiem że luteine lekarz prywatny może wypisać ze zniżką na mnie juz nie działa)clo jest na dwa cykle

    i monitoring w tym cyklu były tylko dwie wizyty więc 50 zł za 3 tak jak pisałam wyżej 100 zł
    u mnie koniec z badaniami na własną rękę bo są to spore koszty a po coś chodzę do lekarza ufam mu więc robię to co on każe ;)
    ten cykl kosztował mnie 150 zł

    poprzednia doktorka kosiła mnie za wizyte jak miałam usg 200-250 zł to były dla mnie za duże koszty dlatego zmieniłam lekarza i nie żałuje jest tańszy życzliwy i bardziej kompetentny , tamta jak mi wypisała receptę na delikatną grzybicę to nawet jej nie wykupiłam cena za leki ponad 200 zł poszłam państwowo dostałam globulki za 30 zł i przeszło.Niektórzy lekarze żerują na krzywdzie człowieka i ciągną okropną kasę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 10:32

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Patsim u mnie lh prawie 30wyszlo przy fsh nie cale 7 w30dc lekarz mówił ze wynik moze byc zawyżony przez to ze w tak późno robiony co sie potwierdziło.
    Dla mnie tez najgorsze koszty sa z badaniami dlatego teraz robię tylko to co lekarz chce nic na wlaną rękę miałam w tym cyklu robić proga ale on stwierdził ze szkoda kasy bo i tak skomplementuję cały czas wiec nie robię. a wizyty u mojego obecnego lekarza nie sa drogie za normalna wizyte100zl z usg a za monitoring za 3wizyty plus recepty zapłaciłam 100zl za dwie wizyty w tym cyklu 50zl a teraz wszystko załatwiamy na monitoringach wiec nie jest źle.
    A najgorzej jak lekarz zleca wszystkie badania w jednym cyklu.

    Moja gin właśnie nie wymyśla z badaniami, oprócz hormonów w 2012 za 1200zl które dalej mnie bolą :O Ale to było konieczne do PCOS. Za to endo to inna historia, czasem mam wrażenie, że ona czerpie przyjemność z wymyślania. Jak sobie pomyśle, że mnie ostatnio chciała wrobić znowu w anty "może się ureguluje", które brałam 2 lata i nic nie ruszyło to aż mnie trzęsie.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim 1200 zł masakra mi mój na pierwszej wizycie w grudniu zlecił hormony to zapłaciłam 100 cos (Lh,fsh, tsh, prolaktyna, testosteron,androsendion i ft4)
    Mi mój lekarz w grudniu zabronił sprawdzać proga bo powiedział ze bez sensu nawet robiłam przez 3 lata regularnie proga bo jak nie mam owu to wiadomo że będzie niski.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tragiczna kwota ale np. testosteron wolny jest dużo droższy od podstawowego, tam był jeszcze pełny panel tarczycowy, AMH, estrogeny, androstendion, DHEAS, SHBG, lipidogram, kortyzol. Masa tego była.

    Najlepsze jest to, że moja endo nie wierząc do końca, że mam PCOS (gdzie u mnie jajniki oprocz hormonów są w opłakanym stanie, mam trądzik, problem z owłosieniem) chciała żebym te wyniki powtórzyła. Jasne mogę, jak mi za nie zapłaci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 10:48

‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ