X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 93 (staraczki)
Odpowiedz

Rocznik 93 (staraczki)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 lutego 2017, 16:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypada! Wypada wszystko, na co się oboje zgodzicie, to w końcu wasz dzień. Ja jako, że nie jestem tradycjonalistką nie chciałam śnieżnobiałej, początkowo delikatny róż, skończyło się na ivory. Więc też było gadania :) Pocieszę cię, moja super teściowa w kościele była ze trzy razy w życiu a najwięcej miała do powiedzenia o ślubie kościelnym, błogosławieństwie i jakiś śmiesznych grajkach w moim domu. Na jej gadaniu się skończyło, bo średnio zależy mi na jej poparciu, a czasem nawet czerpie satysfakcje z robienia jej na złość :)

Lilly_Ana, avila1810, welonka lubią tę wiadomość

• Paula. Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2017, 17:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suknia biała wypada ;) teoretycznie weleon oznacza symbol czystości ;) ale ja nawet jak w ciaze zajde to i tak pojde w welonie, bo do slubu juz nie zdaze urodzic :D

akacjowa lubi tę wiadomość

Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Lilly_Ana Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2017, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Cześć dziewczyny mogę przyłączyć się ? nie 93 ale 94 :)
    Hej, witaj u nas ;)

welonka lubi tę wiadomość

Córeczka 16.12.2018 <3

Starania od listopada 2019.

Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2017, 21:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    babel_2016 wrote:
    Również się do Was dołączę, jednakże u nas starania są od listopada 2015
    Hej powodzenia ;)

Córeczka 16.12.2018 <3

Starania od maja 2014.
  • Lilly_Ana Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2017, 21:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Cześć dziewczyny. Ja też jestem '93. Staramy się 4 miesiąc. Krótko, ale już daje się wariować myślą czekając do owulacji, a potem do okresu. Macie jakieś sposoby by zająć myśli?
    Postaraj się nie myśleć - 4 miesiące to bardzo krótki okres czasu nawet u zdrowej pary ;)

Córeczka 16.12.2018 <3

Starania od maja 2014.
  • Lilly_Ana Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2017, 21:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani welon ani suknia nie oznacza dziewictwa :D
    Biel owszem niewinność, ale kto w tych czasach czeka do ślubu? ;) Większość by musiała iść w sukni innej niż biała :)

To Wasz wybór jaką suknię założysz, czy białą, czy zieloną. A ludźmi się nie przejmuj ;)

Ja miałam śnieżnobiałą suknię i welon bo tak chciałam <3

Przepraszam że ja tak wszystko po kolei cytuję, ale tu chyba nie ma opcji wielocytowania :D

Wróciłam z pracy, u nas taka śnieżyca, ślizgawica a drogi nieodśnieżone :o

Byłam wczoraj w klinice, pęcherzyk nie rośnie. Ale powiedziała że to może być za wcześnie. Kolejna wizyta w piątek.

Córeczka 16.12.2018 <3

Starania od maja 2014.
  • avila1810 Koleżanka

Wysłany: 8 lutego 2017, 00:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dziewczyny, chwile mnie nie bylo a tu tyle historii :D

Powodzenia w staraniach dla wszystkich i witam nowe dziewczyny :*

My też teraz bierzemy cywilny, później dziecko i kościelny za rok czy dwa i też mam zamiar iść w bialej długiej sukni.

Lilly trzymam kciuki żeby pęcherzyk pięknie urósł <3

Szatynkowato - ja też się boję, że jeśli w 3 cyklach nam się nie uda to będę funkcjonować od owulacji do miesiączki... jak narazie luz bo mam myśli zajęte czym innym...

Lilly_Ana, welonka lubią tę wiadomość

24 lata
    8 cs
    11.09.2016 ciąża biochemiczna
  • Gigi Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 06:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy tylko cywilny :)

Witam nowe dziewczyny. :)

U nas 1 cykl a ja czuję, że już się nakrecam. Zapewnie niepotrzebnie bo raczej rzadkością jest, że jak ktoś chce to uda się od razu w 1 cyklu. Nie mówię o wpadkach które zawsze wychodzą za 1 razem...
    U mnie już po owulacji także 2 długie tygodnie do testu

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 06:52

welonka, avila1810 lubią tę wiadomość

881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • szatynkowato Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 07:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że 4 miesiące to mało, ale ostatnio moim dwóm koleżankom udało się za pierwszym razem i po drugim miesiącu już wymyślałam sobie wszystkie choroby jakie są możliwe.

Oczywiście, że jeśli masz ochotę to ubierz białą suknię :) Choćbyście nie wiadomo jak się starali i tak się znajdzie jakaś zgryźliwa ciotka czy kuzynka, której coś się nie spodoba :) ciężko wszystkim dogodzić. Wesele robicie dla siebie i planuj tak, żeby było takie jak sobie wymarzyłaś :)

Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 lutego 2017, 09:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby urósł!
    Ja dzisiaj idę po skierowanie na krzywa cukrowa i tarczycę do nowej przychodni i jestem ciekawa czy je bez problemu dostanę. Miała któraś z was robioną tą krzywa? Słyszałam, że to trzy razy jest pobierany wynik? Jak się do tego przygotować? Jeszcze czeka nas badanie nasienia, ale póki co chcę załatwić swoje wyniki i jakoś dziwnie się łudzę, że może jednak ten cykl będzie szczęśliwy.
    Lilly_Ana wrote:
    Ani welon ani suknia nie oznacza dziewictwa :D
    Biel owszem niewinność, ale kto w tych czasach czeka do ślubu? ;) Większość by musiała iść w sukni innej niż biała :)

To Wasz wybór jaką suknię założysz, czy białą, czy zieloną. A ludźmi się nie przejmuj ;)

Ja miałam śnieżnobiałą suknię i welon bo tak chciałam <3

Przepraszam że ja tak wszystko po kolei cytuję, ale tu chyba nie ma opcji wielocytowania :D

Wróciłam z pracy, u nas taka śnieżyca, ślizgawica a drogi nieodśnieżone :o

Byłam wczoraj w klinice, pęcherzyk nie rośnie. Ale powiedziała że to może być za wcześnie. Kolejna wizyta w piątek.

Lilly_Ana lubi tę wiadomość

• welonka Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 09:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny;) właśnie taki mam zamiar iść w białej sukni :)

Lili trzymam kciuki żeby pęcherzyk pięknie rósł :*

Dziewczyny najgorzej jest popaść w taką paranoje czekać tylko na dni płodne bo to tylko utrudnia nam zajście w ciążę ale często też zle wpływa na nasz związek,
    ja po 4 cyklu doszukiwałam się cały czas objawów ciąży za każdym razem nakręcałam się i za każdym razem wielkie rozczarowanie ;(
    teraz nakręcam się że jak zakończę leczenie odstawie tabletki to od razu uda sie i wakacje będę już w dwupaku :)

Lilly_Ana, Gigi lubią tę wiadomość

age.png
  • Lilly_Ana Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 10:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za kciuki <3

Ja jakbym się nakręciła na początku starań to w tej chwili siedziałabym w psychiatryku ;)

Gigi lubi tę wiadomość

Córeczka 16.12.2018 <3

Starania od maja 2014.
  • welonka Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 10:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorzej dać się zwariować,mi dobrze robi ta przerwa bo nie myślę o tym czy udało się czy była owu czy nie :)
    mam do końca lutego postój w pracy i siedzę w domu przyjechała siostrzenica z kuzynka na ferie i momentami idzie oszaleć:D Własnie wybieramy sie na sanki to chociaż trochę spokoju będzie :D

age.png
  • Sept Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny przyłączam się do Was:)
    Ciężko nie dać sie zwariować jeśli o czymś się tak marzy:)

PatSim, Gigi, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

34bwhqvkwsh95sch.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 lutego 2017, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj po skierowanie u lekarza i spotkała mnie śmieszna sytuacja. Pani doktor długo wklepywała do komputera moje dane i utknęła na symbolu medycznym PCOS. Siedzi i zaczęła się śmiać i mówi do mnie- Przez przypadek wbiłam Pani ciąże bliźniaczą, może Pani ją wykrakam :) Szkoda, że nie powiedziała na kiedy to bym przestała liczyć dni do testu ;)

Gigi, Lilly_Ana lubią tę wiadomość

• Paula. Autorytet

Wysłany: 8 lutego 2017, 21:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ;) ja niedawno wróciłam do domu. Mega intensywny dzień. Pogadanka w szkole, pozniej na wlasne zajecia a na koniec praktyki.. Za duzo jak na jeden dzien. Do tego caly dzien sie zle czułam i cały dzień miałam plamienia, gdzie wczoraj bylo praktycznie czysto.
    A zwiazku ze ślubem mi dzis przyszła paczka z topperem na tort slubny, podziękowania dla świadków i stempel na koperty dla gości ;) w ferie biore sie za zaproszenia i odwiedzam pierwszy salon juz sie nie moge doczekac jak bede wygladala w jakiejs sukni slubnej :)

Gigi, akacjowa lubią tę wiadomość

Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Gigi Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2017, 00:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim wrote:
    Byłam dzisiaj po skierowanie u lekarza i spotkała mnie śmieszna sytuacja. Pani doktor długo wklepywała do komputera moje dane i utknęła na symbolu medycznym PCOS. Siedzi i zaczęła się śmiać i mówi do mnie- Przez przypadek wbiłam Pani ciąże bliźniaczą, może Pani ją wykrakam :) Szkoda, że nie powiedziała na kiedy to bym przestała liczyć dni do testu ;)
    Haha ale byłoby śmiesznie gdyby faktycznie się sprawdziło :D

Sept cześć. Długo się już staracie?

Paula a ja znowu źle się czułam w każdej białej sukni. W bieli mi chyba nie do twarzy :D
    Chciałam iść w granatowej ale mój nie chciał i kompromisem była beżowa sukienka ;)

Paula. lubi tę wiadomość

881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Invis Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2017, 08:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! Można dołączyć? :) Ja kwietniowa z rocznika 1993 :)

Po ostatnim poronieniu staramy się z mężykiem teraz trzeci cykl, drugi monitorowany, za to pierwszy na CLO. Jajniki zareagowały na CLO bardzo dobrze, w 10 dc pęcherzyk dominujący 16mm, endo 8mm; w 13dc pęcherzyk 22-23mm, endo 9mm = w 15 dc owulacja potwierdzona, więc teraz pierwszy raz w życiu tak "konkretnie" czekam na testowanie. Staram się nie nakręcać, ale wiadomo że ciężko!

Do tej pory w poprzednich ciążach nie miałam problemu z zajściem w ciążę, zawsze w 2-3 cyklu udawało się bez żadnych monitoringów czy wspomagaczy... jednak niestety nasze szczęście kończyło się jeszcze przed ukończeniem 1 trymestru. Po drugim poronieniu zrobiliśmy z mężem badania genetyczne, kariotypy i Trombofilię u mnie. Wyszły mi 3 nieprawidłowe geny, na które Pani genetyk zaleciła witaminy i kwas foliowy w zwiększonej dawce (zatem biorę od listopada Femibion Natal), jeśli uda się zajść w ciążę to od razu wchodzą leki przeciwzakrzepowe. Jestem pełna nadziei że tym razem się uda :)

Widzę że przewija się tu wątek o ślubie... My z mężem wzięliśmy ślub 16 stycznia 2016 r :) Cieszę się, że mam to za sobą, gdyż nie cieszą mnie takie spędy i nie powtórzyłabym takiej "imprezki" :P Zdecydowanie wolę być gościem! My wzięliśmy ślub cywilny (nie chcemy kościelnego) i przyjęcie zrobiłam jak najbardziej w swoim stylu: około 60 osób, ale sama rodzina którą kochamy i z którymi mamy kontakt plus dużo naszych dobrych przyjaciół i znajomych. Była suknia ślubna ale krótka, było to w formie dużej, dobrej imprezy, bez weselnych zabaw itd. Tak jak chcieliśmy. W tym roku wybiła nam pierwsza rocznica ślubu, strasznie szybko to zleciało.. nie był to łatwy rok, bo raz że poroniłam, a dwa, że cały rok budowaliśmy się, na szczęście zaraz koniec tego :P

Lilly_Ana, szatynkowato lubią tę wiadomość

7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Sept Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2017, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Haha ale byłoby śmiesznie gdyby faktycznie się sprawdziło :D

Sept cześć. Długo się już staracie?

Paula a ja znowu źle się czułam w każdej białej sukni. W bieli mi chyba nie do twarzy :D
    Chciałam iść w granatowej ale mój nie chciał i kompromisem była beżowa sukienka ;)

Właściwie zaczęliśmy się starać od czerwca. Już powoli tracę nadzieje choć wiem, że to nie jest wcale jeszcze tak długo mimo wszystko... JA robiłam wszystkie badania i jest OK, chyba nadszedł czas na męża:)
    Co miesiąc przed @ dopatruje u siebie jakieś objawy już zwariować można:)

34bwhqvkwsh95sch.png
  • welonka Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2017, 09:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny w ten mroźny dzień :) u mnie od rana dziewczyny kłócą sie chyba już a długo ze sobą przebywają, oszaleć można.

Patsim może pani doktor dobrze wróży i niedługo pojawią się dwa szczęścia które wynagrodzą te wszystkie miesiące czekania :)

Paula czyli ślub już niedługo :)udanych przygotowań :)

witaj Invis:)

Sept wiem że cieżko jest nie popadać w paranoje ,ale czasem problem przez który nie udaje się siedzi w naszej głowie :)

mi marzy się wesele pod namiotami:):)

Paula. lubi tę wiadomość

age.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ