X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 93 (staraczki)
Odpowiedz

Rocznik 93 (staraczki)

Oceń ten wątek:
  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 9 lutego 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    Hej dziewczyny ! :)

    Przyłączam się do Was jako rocznik 93 ;)

    No u mnie już ponad rok trwają starania....Żałuję, że tak późno zgłosiłam się do kliniki. Zwykły ginekolog nie pomógł mi, kazał czekać a nawet próbował oceniać (cyt.: jak można chcieć dziecko przed ślubem?") W klinice od razu wszystko nabrało tempa, mam za sobą podstawowe badania i skierowanie na drożność jajowodów. Oczywiście mój mężczyzna badanie nasienia - gdzie upłynnienie nastąpiło tylko przez enzymy. To prawdopodobnie kwalifikuje nas na inseminacje... ale i tak się staramy! na razie liczę na naturę i po cichutku liczę na to, że pomylili się w badaniach. ;D

    Powodzenia Wam ;*
    Pewnie:) nie można się poddawać nigdy!!

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim wrote:
    PCOS nie da się wyleczyć. Leczenie jest tzw objawowe. Nie przywrócisz sobie cyklów, na to nie ma praktycznie szans (chociaż znam ludzi, którzy byli to w stanie zrobić dieta, ale to za skomplikowane dla mnie).

    U mnie leczenie zaczęło się od leczenia trądziku, więc tu weszła Diane 35, które nie jest lekiem antykoncepcyjnym, a lekiem antyandrogennym i tylko jego efektem ubocznym jest antykoncepcja. Czułam się po nich idealnie wręcz. Trądzik zmalał, miałam lepszy nastrój, mniej wachań nastroju i stanów poddepresyjnych. Przerwałam to przed ślubem i wtedy zaczęliśmy starać się o dziecko. I od tamtej pory owulacji nie ma.

    Niestety to wygląda jak wygląda jeśli lekami nie wywołają ci cyklów prawie nie masz szansy na naturalna owulacje, chyba, że to jakaś lekka postać.

    Każde tabletki antykoncepcyjne wywołują miesiączkę. Ba to nawet nie jest miesiączka a krwawienie z odstawienia. Więc nie wiem co twój nowy lekarz, próbuje uzyskać.


    Wiem że pcos nie da się wyleczyć , wiem że miesiączkę trzeba wywoływać bo inaczej miałabym co 3-4 miesiące że nie występuje owulacja. Ja to wszystko wiem :)z hormonów mam bardzo niski progesteron (nie ma owulacji dlatego też niski)no i podwyższony sporo Lh reszta jest w porządku. Jak przyjmowałam progesteron nie starałam się wtedy o dziecko mogłam wtedy przyjmować tabletki antykoncepcyjne które blokują jajniki, tym bardziej że i tak po progesteronie pojawiały się torbiele a w ostatnich miesiącach zaczął skracać się cykl, a lekarz dalej kazał przyjmować dlatego zmieniłam lekarza nowy lekarz wykrył u mnie dużo nieprawidłowości przepisał mi tabletki na pół roku .Dużo dziewczyn po odstawieniu tabletek z pcos zachodzi w ciąże łatwiej,

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też tak mówiła wcześniejsza ginekolog. Od 2012 się z tym męczę. Wtedy zaczełam brać Diane po ok 8 miesiącach kazała odstawić, żeby sprawdzić może jakiś cud się stał. Stał się takie, że prawie nie było mi widać twarzy dostałam takie trądziku a wyniki się pogorszyły. Ok poł roku później do nich wróciłam i brałam przez dwa lata aż do sierpnia 2015.

    Nie chciałam cię obrazić :) Tylko pierwsze słyszę o leczeniu bezpłodności środkami anty. Owszem część dziewczyn po tym zachodzi bo mają wywróconą gospodarkę hormonalną. Ale jak jesteś pewna, że chcesz bobo to trochę to dla mnie zbędne. Ja na Twoim miejscu zajęłabym się stymulowaniem jajników do pracy, ale wiadomo każdy organizm jest inny.

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 lutego 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pierwszy lekarz całkowicie mnie zbył powiedział że jestem młoda i jeszcze wszystko samo wróci do normy , wtedy miałam 17lat i okres dojrzewania za sobą.
    Drugi lekarz juz coś zajął się moim problem zbadał mi jeden hormon dostawałam leki co 3 miesiące sprawdzałam poziom progesteronu który zawsze był bardzo znikomy (zalecenie lekarza)w ostatnich miesiącach zaczął skracać mi się cykl lekarz sie nie przejął nie proponował zmiany leczenia czy rozszerzenia badań, przez pół roku staraliśmy się bez lekarza zero efektów.Postanowiłam zmienić lekarza i juz podczas pierwszej wizyty u niego dowiedziałam sie o tym ze mam wade macicy zamiast jednej mam dwie(żaden lekarz mi tego nie wykrył wcześniej), przebadał mi wszystkie hormony i on stwierdził dopiero pcos. Lekarz mi powiedział że nie daje mi pewności ze po odstawieniu tabletek uda sie od razu ,jestem pewna że chce teraz dziecka ale podjęcie próby z tabletkami nie była to tylko decyzja lekarza tylko też moja bo chce spróbować czy to pomoże,a na razie wierze że po odstawieniu uda się mi tak jak innym dziewczynom, ale wiem że też może okazać się ze zmarnowałam pół roku.

    age.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d3ea47658f6.jpg

    jedyne dwie kreski które mi wychodzą :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przybij piątkę mi też! Chociaż ten wynik jest negatywny, jeśli chodzi o owulacyjne. Testowa musi być taka sama, albo ciemniejsza od kontrolnej.
    marciaa wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d3ea47658f6.jpg

    jedyne dwie kreski które mi wychodzą :D

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PATSIM, tak wiem że muszą
    jednak jak nie są to testy jakieś dobre to może nigdy nie wyjsć taka sama
    więc jutro zrobię porównam, ale liczę że już trzeba ostro działać :D

  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś kupiłam testy Ovu nie pamiętam co do za testy, ale kupiłam je w aptece i przez cały cykl wychodził pozytywne, któregoś dnia myślałam, że coś ze mną jest nie tak i poprosiłam męża żeby sprawdził i o dziwo jemu też wyszedł pozytywny. Więc do tych dwóch kresek jestem przyzwyczajona :D

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept wrote:
    Ja kiedyś kupiłam testy Ovu nie pamiętam co do za testy, ale kupiłam je w aptece i przez cały cykl wychodził pozytywne, któregoś dnia myślałam, że coś ze mną jest nie tak i poprosiłam męża żeby sprawdził i o dziwo jemu też wyszedł pozytywny. Więc do tych dwóch kresek jestem przyzwyczajona :D


    Ja właśnie 4 dni z rzędu miałam pozytywy i myślę coś jest nie tak, ale dzisiaj już wyszła kontrolna ciemniejsza od testowej, więc chyba jednak działają.

  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim wrote:
    Ja właśnie 4 dni z rzędu miałam pozytywy i myślę coś jest nie tak, ale dzisiaj już wyszła kontrolna ciemniejsza od testowej, więc chyba jednak działają.
    Może kupiłam jakieś trefne :)

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Patsim jakie miałaś leczenie przy pcos ? ja o tej przypadłości wiem od miesiąca na razie dostałam na to tabletki anty .
    też mam PCOS. Jedynym "lekiem" sa leki na wywołanie owulki ;)

    PatSim lubi tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7d3ea47658f6.jpg

    jedyne dwie kreski które mi wychodzą :D
    Mi nawet takie nie wychodzą ;D

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Wczoraj ostatni dzień wzięłam Aromek. Dziś mam juz 12 dc, a temp niska jak zawsze :) Więc albo owulka się przesunie na późniejszy termin albo Aromek również na mnie nie działa :(

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 9 lutego 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    witam nowe osoby ;)
    ale się rozpisałyście :D
    a jeśli chodzi o objawy to pierwszej ciąży się kompletnie nie spodziewałam, a drugiej co prawda też nie tylko tak z ciekawości zrobiłam test 10dpo popołudniu i wyszedł pozytywny :) ale tak czułam się normalnie, może trochę czułam się senna, ale to miałam w obu ciążach, że sen zwalał mnie z nóg ;)

    akacjowa lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 9 lutego 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAULA, to ja jestem w wiecznej ciąży :D
    mogę spać i spać :D
    chyba ta zima tak na mnie działa

    PatSim, Paula. lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept trzymam kciuki za dwie grube krechy rano :)

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 10 lutego 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marciaa, ja tez mam ostatnio takie wrażenie :)

    Super dziewczyny, że jesteście :) Miło Was się czyta, dużo w Was uprzejmości i tyle życzliwości...

    Paula. lubi tę wiadomość

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 10 lutego 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny! Ktoś już wstał? :)

    Ja sobie tak wczoraj myślałam w pracy że w każdej ciąży bardzo szybko miałam objawy- zawsze już przed 5 tygodniem mdłości, tkliwe i wrażliwe piersi, zachcianki, osłabienia. Od razu poznawałam czy coś jest "na rzeczy". Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo, choć ciąża ciąży nierówna :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Sept Autorytet
    Postów: 355 139

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie przynoszę niestety dobrych wieści:( Znów się nie udało, @ ciągle brak, brak też jakichkolwiek objawów że miała by się pojawić, ale na teście o czułości 10 mlU/0 widać tylko jedną krechę. Trzymam kciuki, żeby dla Was ten miesiąc był bardziej udany!!

    34bwhqvkwsh95sch.png
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sept, trzymam kciuki! Który masz dzień cyklu?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ