X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    Cześć dziewczyny. Można dołączyć?

    Mama dwóch córeczek 5 lat i 3 latka. Jeszcze rok temu mowilam stanowcze nie na trójkę dzieci. Teraz moja decyzja zaczyna się zmieniać gdy mąż zaczął mowic o trzecim. Mi nadal ciężko sobie wyobrazić życie z trójka.... ale może to jest ten czas?🙈

    Zauważyliście jakieś zmiany wśród dzieci wychowujących się w większym gronie jak dwójka?

    Hej witamy ;)
    Ja mam 3urwisow i wraz z przyjsciem na świat mojej najmłodszej A. zauważyłam że chłopaki zaczęli być spokojniejsi i ciężko to opisać ale jakby "mądrzejsi". Powtarzali że będą dawać dobry przykład siostrze 🤭 w praktyce bywa różnie 🤭 ale najmłodsza A zcalila nasza rodzinę. Teraz staramy się o 4 i tez to była taka nagła decyzja bo mówiłam tak samo, 3i koniec ale serce powiedziało co innego ;)
    Jestem też od niedawna ale powiem ci że mega dziewczyny są pomocne, wsparcie na pewno od nich i ode mnie dostaniesz ! Powodzenia;)

  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś testowałam... Znów biel. (4dni temu powinna być @).. chyba zmienię testy 🤣🤭

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5657 6602

    Wysłany: 7 czerwca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:

    Zauważyliście jakieś zmiany wśród dzieci wychowujących się w większym gronie jak dwójka?
    Żadnych zmian. Są przyzwyczajeni do tego, że jest ich dużo 😉 Teraz z niecierpliwością czekają na piąte "dzidzi" 😁

    Sara30 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 7 czerwca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tu widzę szalone mamuśki 🤩😍

    Szkoda ze nasze społeczeństwo nie jest nauczone do dużych rodzin i takie rodziny od razu źle im się kojarzą... ostatnio jak wspomniałam o myśli o trzecim dziecku znajomej to aż pożałowałam.

    Trochę mnie jednak hamuje sytuacja finansowa... tzn. Jestem od dwóch lat na urlopie wychowawczym mimo że chodzę do pracy. Pracuje w rodzinnej firmie i przez problemy finansowe sama się na to zgodziłam bo nie mysialam wtedy o tym że jednak decyzją o trzecim będzie tak szybko i że w ogóle będzie... Chciałam uciekać od tej myśli. Wszytsko sprzedawałam i tak naprawde czekałaby nas cala wyprawka od nowa 🙉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 08:24

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 7 czerwca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Ja dziś testowałam... Znów biel. (4dni temu powinna być @).. chyba zmienię testy 🤣🤭


    A jakich testów używasz? Ja chyba tesowałam już na wszytskich 🤣🤣🤣 Pink takie znane a pokazywały zawsze najsłabsze kreski i najpóźniej więc ich nie polecam 🙈

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    A jakich testów używasz? Ja chyba tesowałam już na wszytskich 🤣🤣🤣 Pink takie znane a pokazywały zawsze najsłabsze kreski i najpóźniej więc ich nie polecam 🙈
    Test ciążowy diather taki mieli w aptece tylko 🫣

  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    To ja tu widzę szalone mamuśki 🤩😍

    Szkoda ze nasze społeczeństwo nie jest nauczone do dużych rodzin i takie rodziny od razu źle im się kojarzą... ostatnio jak wspomniałam o myśli o trzecim dziecku znajomej to aż pożałowałam.

    Trochę mnie jednak hamuje sytuacja finansowa... tzn. Jestem od dwóch lat na urlopie wychowawczym mimo że chodzę do pracy. Pracuje w rodzinnej firmie i przez problemy finansowe sama się na to zgodziłam bo nie mysialam wtedy o tym że jednak decyzją o trzecim będzie tak szybko i że wogule będzie... Chciałam uciekać od tej myśli. Wszytsko sprzedawałam i tak naprawde czekałaby nas cala wyprawka od nowa 🙉

    Kochana ja często słyszę że rodzina 2+3 to patologia a ja o 4 myślę. Ale miej innych w du... ;) uwierz jesteśmy w tym razem. Jakbym zaszła teraz w ciążę to wszystko od a do z bym musiała kupować. No może jakieś kocyki się znajdą 🤣 ale o tym nie myślę. Najważniejsze co podpowiada ci serce. :) ja niecały rok temu zaczęłam pracę miałam obawy ale dobrze mi tu mamusie powiedziały, liczy się serce a nie patrzenie i gadanie ludzi. 🥰

  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 7 czerwca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Test ciążowy diather taki mieli w aptece tylko 🫣


    Skoro @ sie nie pojawiła to trzymam kciuki 🤞🏻✊🏼

    Dawno podjeliście decyzję o czwartym? Jak podchodzicie do starań na luzie czy od razu z grubej rury?

    Ja przy pierwszej i drugiej ciąży mocno się spinałam.... starania wtedy się wydłużały. Nie wiem może za bardzo chcialam... teraz gdy nie mam tej presji to czuje ze zaskoczyłoby od razu 😆

    Zapomniałam dodać że właśnie kończę ostatni listek tabletek anty. Zaczelam je brać rok temu po tym jak podejrzewałam ciaze i bardzo mnie to wtedy wystraszyło. Pojechałam zbadać się do swojego ginekologa jak okazała się torbiel to od razu beznamyslu poprosiłam o tabletki 🙉🙉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 13:25

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    Skoro @ sie nie pojawiła to trzymam kciuki 🤞🏻✊🏼

    Dawno podjeliście decyzję o czwartym? Jak podchodzicie do starań na luzie czy od razu z grubej rury?

    Ja przy pierwszej i drugiej ciąży mocno się spinałam.... starania wtedy się wydłużały. Nie wiem może za bardzo chcialam... teraz gdy nie mam tej presji to czuje ze zaskoczyłoby od razu 😆

    Zapomniałam dodać że właśnie kończę ostatni listek tabletek anty. Zaczelam je brać rok temu po tym jak podejrzewałam ciaze i bardzo mnie to wtedy wystraszyło. Pojechałam zbadać się do swojego ginekologa jak okazała się torbiel to od razu beznamyslu poprosiłam o tabletki 🙉🙉


    Działamy na luzie, w okolicach owulacji staramy się ❤️💙 ale czasami ciężko, u nas tylko ranki wchodzą w grę bo wieczorem moje szoguny różnie chodzą spać 😂... A jak podjęliśmy decyzję? Jakoś tak czulam i czuję że czegoś mi brak, serce dużo mi podpowiadało. Rozum mówił oj już może nie bo dużo jest kwestii na nie, ale jednak serce wygrało.
    Ja miałam spirale kilka lat, więc ciężko mi powiedzieć kiedy po tym nam się uda. Ale myśl że zawsze okres miałam punktualnie a teraz się tak spóźnia to w głowie mam myśli że może się udało. Czas pokaże ;)

    Trzymam za was kciuki ;)

  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 7 czerwca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    A jak podjęliśmy decyzję?

    W senie od kiedy się staracie? ☺️

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3cs

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5657 6602

    Wysłany: 7 czerwca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, będąc w ciąży z trzecim usłyszałam od rodziny mojego M, że posiadanie tylu dzieci to patologia 🤦 Jak byłam w ciąży z czwartym, to już w ogóle wyzywali mnie od nierobów. To co powiedzą przy piątym? 😄 Spływa to po mnie i nawet Zresztą jak nieraz idę z czwórką na raz, to niektórzy ludzie się za mną oglądają. Nie wiem, co myślą. Być może krążą im po głowie myśli typu "800+", ale mam to gdzieś. Ja jestem dumna z tego, ile mam dzieci.

    Nowa3231 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5457 5691

    Wysłany: 7 czerwca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martt ❤️

    Ja podobnie jak Edka, obecnie mam w 🍑 co kto myśli :)
    Ani nikt tych dzieci nie wychowuje, ani utrzymuje, więc skąd przekonanie o możliwości wypowiadania się? 😎

    Nowa a może to jakieś zawirowania hormonalne? Kurcze, wybacz, ale ja jestem realistką i jak dla mnie to nawet najbardziej gówniany test powinien pokazać ciążę 4 dni po terminie okresu. Chyba, że owu Ci się przesunęła a jeśli nie miałaś monitoringu i nie masz pewności kiedy była to jest to baaaaaaardzo prawdopodobne.

    Edka mnie dzisiaj przez krótką chwilę uderzyła myśl, że jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa 🫢🫢🫢 ale stary jeszcze nic nie wie 😂
    To chyba efekt w miarę przyjemnego dnia.

    Lidka od kilku dni bawi się sama po 10-15 minut i mi odbija 😂

    Wyszliśmy już z ospy na szczęście 🙏🏻 niestety malutka ma na buzi blizny, na udach i głowie dosłownie kratery po krostach i nadkażeniu 🫠
    Ale tym się zajmiemy jak podrośnie 🥲
    Z T. mamy jazdę i czeka mnie w najbliższym czasie ogrom wizyt, badań i wyjazdów.

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵7 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 8 czerwca, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Hej Martt ❤️

    Ja podobnie jak Edka, obecnie mam w 🍑 co kto myśli :)
    Ani nikt tych dzieci nie wychowuje, ani utrzymuje, więc skąd przekonanie o możliwości wypowiadania się? 😎

    Nowa a może to jakieś zawirowania hormonalne? Kurcze, wybacz, ale ja jestem realistką i jak dla mnie to nawet najbardziej gówniany test powinien pokazać ciążę 4 dni po terminie okresu. Chyba, że owu Ci się przesunęła a jeśli nie miałaś monitoringu i nie masz pewności kiedy była to jest to baaaaaaardzo prawdopodobne.

    Edka mnie dzisiaj przez krótką chwilę uderzyła myśl, że jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa 🫢🫢🫢 ale stary jeszcze nic nie wie 😂
    To chyba efekt w miarę przyjemnego dnia.

    Lidka od kilku dni bawi się sama po 10-15 minut i mi odbija 😂

    Wyszliśmy już z ospy na szczęście 🙏🏻 niestety malutka ma na buzi blizny, na udach i głowie dosłownie kratery po krostach i nadkażeniu 🫠
    Ale tym się zajmiemy jak podrośnie 🥲
    Z T. mamy jazdę i czeka mnie w najbliższym czasie ogrom wizyt, badań i wyjazdów.


    To super że już macie ospę za sobą! Bliznami nie ma co się przejmować, jak urośnie nie będzie śladu chyba że minimalne ;)

    10-15min widzisz już jest czas na ciepłą kawe ;) ma swoje ulubione zabawki, codziennie coś nowego czy raczej "swoje ulubione"? Pamiętam jak moja A. miała 2 ulubione rzeczy i nie daaj boze je było przestawić, dotknąć a co mówić zgubić.. 🫣🤣

    Nie wiem co mam myśleć. Nie nastawiam się na nic ale już mnie niepokoi fakt że jego tyle nie ma i testy białe... Jak tak dalej będzie po weekendzie skocze do lekarza 🥴😵‍💫 chociaż na nic się nie nastawiam ale serce prosi... 😔🫣

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1601 468

    Wysłany: 8 czerwca, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trochę inną sytuację od was bo u nas zajście w ciążę to jest cud a donoszenie jej to juz wogule dlatego bardzo wam zazdroszczę tej 4 czy 5 dzieciaczków ja mam dwoje z czego córka już ma 19 lat więc na wychowaniu mamy jedno i bardzo bym chciała żeby mieć jeszcze chociaż jedno o dwójce nie wspomnę i niech się wtedy na mnie ludzie patrzą jak chcą mam ich gdzieś nie wiedzą przez co człowiek przechodzi i fakt jest taki że ja jak widzę mamę z więcej niż 2 dzieci też się nieraz gapię ale nie dlatego że uważam ją za patologię tylko dlatego że jej zazdroszczę i też bym tak chciała. Zobaczymy co los przyniesie a wy nie przejmujcie się co ludzie powiedzą tylko bądźcie dumne bo macie naprawdę wielkie szczęście które nie wszystkim jest dane.
    Po za tym jak dzieci są zadbane rodziców stac na ich utrzymanie to co komu do tego a ludzie czasami zachowują się tak jakby to oni płacili za ich utrzymanie i musieli wstawać w nocy do nich.
    Pomyślcie sobie za parę lat jak każde z nich założy rodziny i będzie dzień mamy czy święta i zaczną się zjeżdżać jak będzie wesoło kurde to jest mega

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 07:17

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 8 czerwca, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Ja mam trochę inną sytuację od was bo u nas zajście w ciążę to jest cud a donoszenie jej to juz wogule dlatego bardzo wam zazdroszczę tej 4 czy 5 dzieciaczków ja mam dwoje z czego córka już ma 19 lat więc na wychowaniu mamy jedno i bardzo bym chciała żeby mieć jeszcze chociaż jedno o dwójce nie wspomnę i niech się wtedy na mnie ludzie patrzą jak chcą mam ich gdzieś nie wiedzą przez co człowiek przechodzi i fakt jest taki że ja jak widzę mamę z więcej niż 2 dzieci też się nieraz gapię ale nie dlatego że uważam ją za patologię tylko dlatego że jej zazdroszczę i też bym tak chciała. Zobaczymy co los przyniesie a wy nie przejmujcie się co ludzie powiedzą tylko bądźcie dumne bo macie naprawdę wielkie szczęście które nie wszystkim jest dane.
    Po za tym jak dzieci są zadbane rodziców stac na ich utrzymanie to co komu do tego a ludzie czasami zachowują się tak jakby to oni płacili za ich utrzymanie i musieli wstawać w nocy do nich.
    Pomyślcie sobie za parę lat jak każde z nich założy rodziny i będzie dzień mamy czy święta i zaczną się zjeżdżać jak będzie wesoło kurde to jest mega


    Podziwiam cię za walke i nie poddawanie się. !! I bardzo współczuję z problemami odnośnie zajścia. Ja nie mam w sobie tyle cierpkości i na pewno bym już płakała ;( ale wierzę w Ciebie !! Wierze, że niedługo zobaczysz II, wyśle do ciebie moje bociany. Mi jakoś nie przynoszą szczęścia ale może Wam 🥰🥰❤️Ludzie zawsze będą gadać, czy ktoś ma 5dzieci i patologia, a bo on/ona przytyła nie wiedząc że może to nie z jedzenia ale brania leków, a bo zmieniło samochód, na pewno mają kase...
    Przykładów jest multum. Ale trzeba mieć wywalone. Sama wiem po sobie, dzięki Wam zmieniłam nastawienie, dziękuję Wam za to mocno 😍😍❤️

    Angela1108 lubi tę wiadomość

  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 8 czerwca, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa Ja mialam taka sytuacjie jakiś czas temu ze się @ spozniala 10 dni i okazało się że to była torbiel. Tez wtedy robiłam co chwilę testy i wybrałam się do lekarza bo myśli różne mialam w głowie 🙈

    Ech... z tą patologia to już tez właśnie słyszałam komentarze. Ale tak jak mówicie trzeba mieć w 🍑.

    Edka85 rozczuliło mnie do co napisałaś "jestem dumna.." 😍😍

    Wiecie co mnie ostatnio przeraziło.... ze moja najstarsza od września idzie do zerówki. Ze przecież niedawno była taka malutka a teraz zrobila się juz taka panna. Ma tez swoją przyjaciółeczke z którą sie często odwiedza i boje się że ten czas w którym dziecko "przestaje potrzebowac"rodzica jest już coraz bliżej. Zresztą... moje dziewczyny często bawią się razem. Czasem nie mam dzieci pol dnia bo bawią się w swoim pokoju w rodzinę, przedszkole i inne zabawy. Trochę szybko zaczęły dorastać.
    Dobrze ze moja najmłodsza to taki tulasek i że jest taka drobna i malutka. Raczej wygląda na dwa latka niż na trzy i często chce sie bawić ze mną żebym udawała ze jest "dzidzi" a w mojej głowie wtedy jest taka myśl "chwilo trwaj jak najdluzej" 🙈🤣

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 8 czerwca, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa sorki ze pytam, to tak z ciekawości nie musisz odpowiadać 🙈 Trochę was tu probuje poznać i jak mam chwilę to wracam do waszych wpisów. Dlaczego miałas trzy CC?

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 8 czerwca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1cc- polozna nie mogła znaleźć tętna dziecka przez dłuższy czas, szybka akcja na stół (pamiętam jak przez mgle bo było tak szybko i dali narkozę) okazało się że wody zielone były.
    2cc- macica mi nie dawała rady i zaczęła pękać
    3cc- już jakby to powiedzieć z automatu
    Teraz jak coś też by była 4cesarka

    Mnie też zaczyna to niepokoić brak okresu i białe testy, dziś zatestuje popołudniu jeszcze raz, w domu już mi się skończyły testy 🤣



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca, 09:20

  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 8 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    1cc- polozna nie mogła znaleźć tętna dziecka przez dłuższy czas, szybka akcja na stół (pamiętam jak przez mgle bo było tak szybko i dali narkozę) okazało się że wody zielone były.
    2cc- macica mi nie dawała rady i zaczęła pękać
    3cc- już jakby to powiedzieć z automatu
    Teraz jak coś też by była 4cesarka

    Mnie też zaczyna to niepokoić brak okresu i białe testy, dziś zatestuje popołudniu jeszcze raz, w domu już mi się skończyły testy 🤣


    O kurcze, przykro mi... znam ból po CC.

    U mnie pierwsza córka jest z CC. Miałam wysoki białkomocz, taki rekordowy w moim szpitalu co się pozniej okazało stan przedrzucawkowy i też nagle wzięli mnie na stół bez możliwości rodzenia SN.

    Przy drugiej ciazy bardzo chciałam spróbować urodzić SN. Było to silniejsze odemnie. Zanim udało się zajść w ciążę doktor badał usg moja ranę po CC i okazało się że mogę przy następnej ciąży rodzic SN, ale cala ciaze brałam accard by nie powtórzyła się sytuacja z pierwszej ciąży.

    Udało się urodzić SN i jakie to było dla mnie zdziwienie ze o własnych nogach zaraz po porodzie byłam w stanie iść pod prysznic i normalnie funkcjonować. Po CC nie było o tym mowy🙉🙈

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ