X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)
Odpowiedz

Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)

Oceń ten wątek:
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, my też myślimy o małym, bo na razie mieszkamy w mieszkaniu, ale jak kiedyś będziemy mieć dom i ogród to chcę chmarę psiaków (dużych i małych) ;)

    A tymczasem rano dostałam w prezencie książkę od męża, jak na razie, "Sekretne życie zwierząt". Czytałyście?
    Ja na razie jestem w trakcie czytania "Sekretnego życia drzew" i gorąco polecam. Niezwykle odkrywcze rozumienie drzew i życia lasu...

    Rucola lubi tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Rucola, my też myślimy o małym, bo na razie mieszkamy w mieszkaniu, ale jak kiedyś będziemy mieć dom i ogród to chcę chmarę psiaków (dużych i małych) ;)

    A tymczasem rano dostałam w prezencie książkę od męża, jak na razie, "Sekretne życie zwierząt". Czytałyście?
    Ja na razie jestem w trakcie czytania "Sekretnego życia drzew" i gorąco polecam. Niezwykle odkrywcze rozumienie drzew i życia lasu...
    wstyd sie przyznać, ale jedyne co czytam to tylko zawodowe pozycje, no i ostatnio immunologia mnie mocno wciągnęła. Temat rzeka, kupiłam książkę dla studentów medycyny i studiuję sobie w domu ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ;)

    Ja z technicznym pytaniem. Czy wiecie jak można skontaktowac sie z obsluga tej strony ovufriend? Moj wykres/cykl zmienia sie sam bez nanoszenia zadnych zmian. Robi co chce i to nie pierwszy raz. Wspomne tez ,ze sam abonament mialam miec wazny do 21 grudnia a pare dni temu wyskoczylo mi ,ze zotalo mi 3 dni ;/ Wspomne, ze korzystalam juz z opcji kontakt->zglos problem ale to chyba nic nie daje.

    Pozdrawiam

    #25dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 15:06

    Nikusiia
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusiia wrote:
    Cześć Dziewczyny ;)

    Ja z technicznym pytaniem. Czy wiecie jak można skontaktowac sie z obsluga tej strony ovufriend? Moj wykres/cykl zmienia sie sam bez nanoszenia zadnych zmian. Robi co chce i to nie pierwszy raz. Wspomne tez ,ze sam abonament mialam miec wazny do 21 grudnia a pare dni temu wyskoczylo mi ,ze zotalo mi 3 dni ;/ Wspomne, ze korzystalam juz z opcji kontakt->zglos problem ale to chyba nic nie daje.

    Pozdrawiam

    #25dc
    Ja nie pomogę

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia, ja też niestety nie poradzę nic na to. Nie miałam nigdy takiego problemu...


    A ja dziś po imprezie urodzinowej rodzinnej i dla przyjaciół. Było bosko i mąż mi zrobił niespodziankę w postaci mini koncertu mojej znajomej, której zespół specjalnie ściągnął na to wydarzenie. No i było pysznie, wegańsko, trochę ja nagotowałam (pierwszy raz robiłam rodzinny obiad dla 16 osób, wegański), a potem na imprezie dla znajomych był już catering, także odpoczęłam sobie. No i przepyszny wegański tort...

    I na pewno dzięki temu mniej mi było smutno i mniej o tym myślałam, że w piątek znowu @ przyszła...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak dziewczyny jakieś zmiany?
    Tak myślę o Pilik, miałyście z nią jakiś kontakt, pewnie szaleje po fioletowej hihi. Ja miałam późno owu, robiłam testy a myślałam, że cykl stracony. Teraz 30dc i cisza.

    Pozdrawiam :)

    Nikusiia
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Pilik wszystko w najlepszym porządku :) maluch rośnie

    Kreatorka, Nikusiia lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia, a kiedy miałaś ovu, ile masz dni po, kiedy testujesz? Trzymam kciuki!

    U nas nowy cykl, dzisiaj 10dc, więc może jutro zacznę testy ovu.
    Mój mąż był u urologa, na szczęście w posiewie nie ma już żadnych bakterii, wszystkie inne testy urologiczne z prostatą też wyszły mu dobrze i lekarz mu powiedział, że za miesiąc może powtórzyć badanie nasienia. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej szkoda, że dopiero za miesiąc, bo myślałam, że uda się wcześniej powtórzyć. No ale w międzyczasie staramy się dietą poprawić jego wyniki.
    Jemy codziennie macę, pijemy świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe, on bierze dalej profertil, pije sok z granata, a ja postanowiłam codziennie przez pół godz. w domu ćwiczyć jogę, jak już nie mam czasu, żeby chodzić na zajęcia...
    Nawet znalazłam taką specjalnie na płodność na YT :) . I widziałam też jakieś masaże brzucha na owulację... :D także kolejne metody, które mogą nas w jakikolwiek sposób przybliżyć do naszego upragnionego celu zaprzągamy do działania, nie zaszkodzi ;)

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Ja dzisiaj 12dpo, robiłam test wczoraj i był negatywny no ale łudze sie, ze za wczesnie. Ogolnie jestem w 35dc a owu miałam wg testów 22 i 23 dnia cyklu wtedy pozytywne. Jestem przeziebiona i jutro mam isc na badanie krwi czy potrzebuje antybiotyk.

    Pełna nadziei ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2017, 17:56

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    Nikusiia
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tym bardziej trzymam kciuki Nikusia! Życzę Ci, żebyś miała najlepszy prezent na święta :)

    Ja dzisiaj mam 12dc i wyraźnie test pozytywny ovu, więc jak wracam do domu z pracy, to działamy z M. :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(

    Nikusiia
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusiia wrote:
    :(

    Nikusia, co to za minka?

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja też dołączam się do grona starających się weganek/wegetarianek.
    Mam nadzieje, że w przyszłym roku uda mi się zajść w ciąże. Staramy się z mężem od września.

    Poza tym już raz byłam w ciąży, ale niestety ją poroniłam :( Nie sądzę jednak, żeby to miało związek z moją dietą bo miałam bardzo dobre wyniki badań krwi.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj na badaniach krwi. Cos mam limfocyty podniesione i obniżone ale bardzo bardzo nieznaczne parametry które mogą świadczyć o anemia...:/ zawsze byłam anemiczka (kiedy jadłam mięso byłam większą samiczka niż teraz) Ale teraz, kiedy staramy się o bobo ta anemia wyjątkowo mi dokucza.

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam takiej @, że aż pogotowie mąż wzywał... Jutro dzwonię do kliniki bo muszę to zdiagnozować...

    :(

    Nikusiia
  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia i co,zabrali Cię do szpitala?

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, tym razem nie tylko 3 zastrzyki w d... I tak cud, że przyjechali. Dzwonił mąż dwa razy za pierwszym dyspozytor powiedział, że do bóli miesiaczkowych nie wyśle karetki. Ja załamana, zapłakana, z miednica na kiblu traciłam przytomność. Mówię do męża dzwoń jeszcze raz bo nie wstanę z tego kibla. Zadzwonił odebrał ktoś inny i wysłali karetkę... To był ból i strach nie do opisania :(

    Nikusiia
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia, przykro mi... daj znać, co w klinice Ci na to powiedzą, co się stało, że miałaś taką bolesną @.

    Cześć Joanna!
    Powodzenia w staraniach! Dobrze, że nie zrzucasz winy na karb diety, stosowana z głową jest przecież odpowiednia na wszystkich etapach rozwoju człowieka :)


    Szimi, a suplementujesz się czymś, żelazem? Ja staram się kilka razy w tygodniu pić teraz sok z buraka (jarmużu/zielonej pietruszki/szpinaku/cytryny/pomarańczy), bo też miewałam problemy z ilością czerwonych krwinek. A wolę oczywiście soki, niż suplementy...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :)

    I jak tam po świętach?
    U mnie było przyjemnie, świątecznie, rodzinnie, czyli tak, jak powinno być. Oczywiście przydałby się jeszcze jakiś jeden dzień, żeby też samemu pobyć z mężem, ale może to w sobotę zrealizujemy.

    Tymczasem u mnie dzisiaj 7dpo, temperatura wyższa, wygląda na to, że ovu była. Timing dobry, a objawy jak zwykle takie, które tak samo mogą zapowiadać ciążę, jak i @. Także bez spiny czekam.

    Pojawiło się za to inne zagadnienie... Ponieważ myśleliśmy już od dłuższego czasu, żeby w lutym pojechać gdzieś, gdzie jest fajnie i ciepło. Od kilku miesięcy chodziły nam Filipiny po głowie, dopóki ja nie wpadłąm na to, żeby sprawdzić, gdzie jest wirus Zika, i oczywiście tam jest... Potem zaczęłam szukać innego bezpieczniejszego miejsca, a tu niestety dżuma na Madagaskarze, a na Sri Lance denga. Nigdzie w tych tropikalnych miejscach nie jest bezpiecznie...
    W końcu jednak skrócimy swoje zimowe wakacje do tygodnia i polecimy albo na południe Hiszpanii albo do Izreala, bo tam nic nie ma, a może być cieplej i słoneczniej niż u nas... Bardzo lubimy podróżować, ale chyba musimy się teraz wstrzymać przed tymi dalszymi podróżami...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.... u mnie po swietach wielka niespodzianka, 14dc wieczorem grubaśna druga krecha a dziś beta 467,5 :)

    Kreatorka, Szimi lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ