X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)
Odpowiedz

Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)

Oceń ten wątek:
  • endo_pozytywna Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Tak jak pisze Joanna_blondi - żelazne produkty z wit. C. No i unikaj spożywania produktów z wapniem razem lub w pobliżu takich posiłków. Mam to teraz w małym palcu, bo moje dziecko nie je też mięsa i bardzo dbam o jego zbilansowaną dietę. Chyba teraz wiem jeszcze więcej o żywieniu, niż gdy sama jadłam, choć moja dieta, myślałam, że była zawsze dobrze zbilansowana. Jedz dużo strączków, soczewicy czerwonej, fasoli, ciecierzycy, orzechów, nasion, suszonych owoców (głównie morele), mąki z ciecierzycy, kaszami i łącz je z warzywami i owocami, natką z pietruszki.

    Widzę, że Twój partner ma problem z jakością nasienia, a suplementuje Profertil? Nam trochę pomógł.
    Teraz jeszcze karmie, ale też mam w planie jak skończę zrobić sobie warzywno-owocową dietę Dąbrowskiej, ponoć nieźle detoksykuje - może spróbowalibyście jej?

    Muszę się dokładnie rozczytać o tym łączeniu produktów i się dostosować. Partner suplementuje Fertilmen.
    O diecie Dąbrowskiej myślałam, miałam nawet ze dwa podejścia, ale nie mogę jej przebrnąć. Robiłam za to ostatnio surową dietę (z małymi grzeszkami jak pieczone warzywa czy zupa), bez produktów odzwierzęcych, ale z duża ilością orzechów i olei. Mam nadzieje że przyniesie mi ta dieta pozytywne testy ✊

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    30 lat 🙋‍♀️ 31 lat 🙋‍♂️
    starania od 10.2017

    endometrioza 3 stopnia
    HSG - październik 2018 - prawy jajowód niezdrożny
    laparoskopia - styczeń 2019 - usunięcie torbieli
    marzec 2019 - nawrót torbieli
    HSG - lipiec 2019 - jajowody obustronnie drożne
    laparoskopia - luty 2020 - brak nawrotu
    AMH - 2,340 ng/ml

    🙋‍♂️ słabe parametry nasienia - lekka poprawa po zmianie diety

    Obecnie:
    monitoring cyklu
    25.08 - 10dc - zastrzyk Ovitrelle (pęcherzyk 19 mm/endometrium 10mm)
    7 dpo - progesteron 28,30 ng/ml
    9 dpo - beta hcg 2,96 mlU/ml 😧(pewnie pozostałość po Ovitrelle)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 lutego 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!! Co u Was???

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 2 lutego 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Hej Dziewczyny!!! Co u Was???


    Wow, wow, wooooow! Rucolaa, gratulacje, widzę Twoją stopkę, ale się cieszę!!! Nie mogę uwierzyć, że to już, że maluchy są już na świecie. Przecież dopiero co się chwaliłaś, że będą bliźniaki 😍.
    Pisz koniecznie, co u tam u Was, jak sie czujesz, jak maluchy, jak sobie dajesz rade z nimi, z całą trójką 😍

    U mnie bez zmian, w sensie pracy dużo, mój Staś za niedługo skończy 2 lata. Chodzi do żłobka i wreszcie od dłuższego czasu nie choruje 🙂 ale zaczyna niestety wchodzić w okres buntu, co bywa trudne...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 3 lutego 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam,

    Gratulację Rucola!!! Jak sobie dajesz rady z bliźniakami? W którym tygodniu urodziłaś? Ja dzieci mają na imię?

    Moja Laurka ma już ponad dwa latka i jest bardzo żywiołowa, bardzo dużo mówi, już jest odpieluchowana, więc jest już trochę łatwiej. Chodzi do żłobka i ostatnio też już nie choruję. Ale ma swoje zdanie. Też ma ten słynny bunt dwulatka :D

    Ja wciąż nie dostałam okresu, mimo, że skończyłam karmić 25.09.2020. Miałam usg jajników i jest wszytko ok. Ale lekarz nie dał mi skierowania na żadne badania hormonalne. Być może mój brak okresu jest spowodowany moją szczupłością.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 12 lutego 2021, 03:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam ❤️ u nas szalony okres z 2,5 latkiem na pokładzie. Mamy mieszankę wybuchową, ale jakoś ogarniamy powoli rzeczywistość. W nowinek zostałam mamą kpi. Dzieciaczki urodzone w 35+5 z powodu wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu synka, synek urodzony z wagą 1910g 9pkt spędził 2 tygodnie w szpitalu a córka 2660g 10pkt tydzień w szpitalu. Od 22go stycznia jesteśmy wszyscy razem ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2021, 06:33

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 31 32 33 34 35
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ