X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)
Odpowiedz

Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)

Oceń ten wątek:
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej, więc mam wreszcie wieści! :)
    Na badaniu połówkowym wszystko ok z maluchem. I mamy potwierdzenie, że będzie chłopak, więc zdecydowaliśmy się z M. na Stasia :)

    Rucola, k878 lubią tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Hej, hej, więc mam wreszcie wieści! :)
    Na badaniu połówkowym wszystko ok z maluchem. I mamy potwierdzenie, że będzie chłopak, więc zdecydowaliśmy się z M. na Stasia :)

    Super! Gratulację! Piękne imię wybraliście.

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to informuję, że moja córeczka Laura przyszła na Świat 6.11.2018 o 21.12.
    3120 g i 52 cm szczęścia. Urodziłam naturalnie. Poród zaczął się u mnie sam. To był 39tc+0d.

    Laurka to mały ssak :)

    Kreatorka, k878 lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Ja za to informuję, że moja córeczka Laura przyszła na Świat 6.11.2018 o 21.12.
    3120 g i 52 cm szczęścia. Urodziłam naturalnie. Poród zaczął się u mnie sam. To był 39tc+0d.

    Laurka to mały ssak :)

    Joanna, bardzo, bardzo się cieszę i gratuluję!!! :) ale fajnie, że Laurka jest już po drugiej stronie brzucha!!! :)
    Dużo dla Was zdrowia! Niech sssie ten mały ssak i zdrowo rośnie! :)

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero dziś zaglądnełam a tu takie wiadomości!!!
    Joanna gratuluję córeńki!!! Przy porodzie była prawie identyczna jak mój synus, miał 3180 i 52cm a urodziłam naturalnie w 39+5 :)
    Kreatorka gratuluję synka!! Chłopaki sa super!!!
    Mój Maluszek ma już 3 miesiące i jest cudowny, grzeczny i wyrozumiały. I kocham Go ponad zycie!!!

    k878, Kreatorka, Joanna_blondi lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Szpinakova Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są tu jeszcze jakieś roślinne staraczki? :)

    Mam 38 lat, wege od 22 a więc ponad połowa życia. Od 8 miesięcy staram się z partnerem o swoje pierwsze dziecko. Forum podczytuję od dawna ale dopiero dzisiaj mnie naszło, żeby coś naskrobać :)

    Kreatorka lubi tę wiadomość

  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, cieszę się, że masz już takiego fajnego maluszka :)
    Ja mam jeszcze niecałe 3 miesiące i mam nadzieję, że Stasiu poczeka jeszcze trochę z przyjściem na świat, bo dopiero od stycznia zaczynamy organizować dla niego rzeczy ;)
    I zazdroszczę wam dziewczyny naturalnych porodów, mam nadzieję, że nam się też taki uda. Teraz najbliższą wizytę mamy 3 stycznia, ciekawa jestem, ile urósł nasz synek przez miesiąc.

    Cześć Szpinakova! U nas właściwe same już rozpakowane lub jak ja przed rozpakowaniem, ale możesz do nas pisać, jakby co. A może jakieś wege staraczki jeszcze dołączą... powodzenia Ci życzę, żebyś dołączyła do roślinnych mamuś :)

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie mi poradzić, jaki rozmiar ciuszków kupić na wyprawkę? Gdzieś czytałam, że dobrze mieć trochę 56 i 62. Na ile tak w ogóle starczyło Wam 56 i 62 cm? (czy nadal korzystacie?)

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kreatorka!!! Wszystko tak naprawdę zalezy od tego, jki dzidzius się urodzi. Nasz był sredniaczkiem, ale raczej małym, 3180g i 52 cm ponoc :P
    Na poczatek rozmiar 50-56 przez pierwszy miesiąc, w drugim miesiącu zaczął korzystać z 62 a od 4go miesiąca kjestesmy już praktycznie na 68. Ale nasz mały rosnie bardzo przeciętnie, od urodzenia jest w 25 centylu :) wszystko zalezy od dziecka więc nikt Ci nie da złotej rady. 62 się na pewno nie zmarnuje więc kupuj śmiało, 56 wbrew pozorom też będziesz sporo potrzebowac, bo dzi9ecko na początku bez przerwy sika i robi kupy, więc tych ubranek też dużo potrzeba a rozmiaru 50 kupiłabym kilka pajacyi nic wiecej. Zresztą z rozmiaru 56 też głównie pajace, dopiero później przerzucasz się na bodziaki i spodenki, jak dziecko jest już łatwiesze w obsłudze. A więc podsumowując :
    -rozmiar 50 kilka pajacy 3-5
    -rozmiar 56 bardzo dużo pajacyków (spioszków), kilka body pod pajace z długim rękawem raczej i skarpetki
    -rozmiar 62 pajace, body z długim rękawem, spodenki/leginsy
    -oprócz tego ciepłe skarpetki, bawełniane czapeczki, kocyki, kombinezon kup sobie raczej taki puchaty a nie ortalionowy a śpiworek nie wiem czy bedzie Ci jeszcze potrzebny

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpinakova wrote:
    Są tu jeszcze jakieś roślinne staraczki? :)

    Mam 38 lat, wege od 22 a więc ponad połowa życia. Od 8 miesięcy staram się z partnerem o swoje pierwsze dziecko. Forum podczytuję od dawna ale dopiero dzisiaj mnie naszło, żeby coś naskrobać :)

    Cześć Szpinakova!

    Jak tam Twoje starania? Ja w moim szczęśliwym cyklu brałam inofem, nie wiem czy on pomógł czy to przypadek, ale Tobie też polecam. Może pomóc, a nie zaszkodzi.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Dziewczyny, możecie mi poradzić, jaki rozmiar ciuszków kupić na wyprawkę? Gdzieś czytałam, że dobrze mieć trochę 56 i 62. Na ile tak w ogóle starczyło Wam 56 i 62 cm? (czy nadal korzystacie?)

    Tak, jak napisała Rucola to wszystko zależy jakie urodzi się dziecko. Moja Laura, jak wychodziłyśmy ze szpitala ważyła tylko 2800! Mój mąż musiał na Cito kupować ubranka rozmiar 50. Nie kupiłam takich przed porodem, bo nie sądziłam, że moja córeczka będzie taka mała. Znowu z 56 bardzo szybko przeskoczyła w 62. Bo ona teraz jest długa i chuda :) Także tego nigdy nie przewidzisz.

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Wasze wyniki morfologii. Ja w czasie ciąży miałam często hemoglobinę poniżej normy. Po porodzie w ogóle była masakra. Miałam bardzo duża anemie. Faszerowałam się przez dwa miesiące żelazem i nadal mam anemie, ale już nie taką straszną.
    Musze chyba zrobić sobie badanie poziomu b12, bo może tu jest problem?

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    A jak Wasze wyniki morfologii. Ja w czasie ciąży miałam często hemoglobinę poniżej normy. Po porodzie w ogóle była masakra. Miałam bardzo duża anemie. Faszerowałam się przez dwa miesiące żelazem i nadal mam anemie, ale już nie taką straszną.
    Musze chyba zrobić sobie badanie poziomu b12, bo może tu jest problem?
    kurcze ostatnie badania robiłam 2 dni po porodzie i hemoglobine miałam 13,5... zresztą w trzecim trymestrze morfologie miałam swietną a teraz wstyd się przyznac jeszcze nie sprawdziłam. Ale czuję się dobrze, cały czas biorę PRENATAL classic i omega3 z alg, dobrze się odżywiam. Cały czas karmię piersią, chcę jak najdłużej więc zrobię te badania bo faktycznie trzeba trzymać rękę na pulsie.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • MagdalenaR Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o witaminy kupuje stąd pharmashop24.pl przynajmniej wiem że nie jakaś chińszczyzna posiadają wszelkie certyfikaty a co do b12 przesyłam wam linka

    https://pharmashop24.pl/Witamina-B12-1000-mcg-kwas-foliowy-120-tabletek-p466

    Pozdrawiam i miłego dnia życze

  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady odnośnie ubranek!

    Jeśli chodzi u mnie o morfologię, to żelazo ostatnio poszło do góry i nie jest tak źle, ale cały czas B12 spadało, choć brałam bardzo dużo suplementow B12, widocznie u mnie się gorzej wchłania. Muszę przed wizytą 31.01 sprawdzić poziom B12, i najwyżej niestety czekają mnie zastrzyki z ta witaminą...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    A jak Wasze wyniki morfologii. Ja w czasie ciąży miałam często hemoglobinę poniżej normy. Po porodzie w ogóle była masakra. Miałam bardzo duża anemie. Faszerowałam się przez dwa miesiące żelazem i nadal mam anemie, ale już nie taką straszną.
    Musze chyba zrobić sobie badanie poziomu b12, bo może tu jest problem?

    Joanna, na wynikach morfologii widac zwykle z jakiego powodu jest niska hemoglobina. Jak dobrze pamiętam, to gdy MCV idzie do góry, tzn. że brakuje B12.

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Joanna, na wynikach morfologii widac zwykle z jakiego powodu jest niska hemoglobina. Jak dobrze pamiętam, to gdy MCV idzie do góry, tzn. że brakuje B12.

    No własnie u mnie tak jest, MCV mam ponad normę, a pozostałe wyniki poniżej normy. No cóż muszę sobie kupić coś z tą witaminą B12.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna, ja biorę B12 z solgara, są wegańskie. Ale jeśli jesz wegetariańsko, to może więcej jajek do diety dodaj?

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lutego 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka jak się czujesz? Już bliziutko!!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, dobrze się czuję, o dziwo... Zostały jeszcze jakieś 4 tygodnie :)
    Czasami mam już duszności, bo Stasiu-rozgwiazda wszystkimi kończynami rozpycha mi się w brzuchu i przez to też pewnie zmęczona jestem. Ale cały czas aktywna jestem, na spacer z psem wychodzę, na fitness dla ciężarówek też. Najważniejsze rzeczy dla małego mamy skompletowane, teraz staram się jeszcze pozałatwiać ostatnie sprawy zawodowe w ciągu tych tygodni, bo potem mogę nie mieć do nich głowy ;)
    Marzę o tym, żebym nie musiała mieć przez cukrzycę wywoływanego porodu, tylko, żeby wszystko się samo zaczęło... ale oczywiście biorę różne opcje pod uwagę, żeby się potem nie zawieść.

    Dziewczyny, a jak tam wasze maleństwa się mają? Rosną zdrowo, wszystko ok?

    Joanna_blondi lubi tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ