X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)
Odpowiedz

Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)

Oceń ten wątek:
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny to ja wpadam z newsem ;)
    Najprawdopodobniej będę mamą bliźniaków, wizyta we wtorek, jak wszystko się potwierdzi to dam Wam znać!!!

    Wow, ogromne gratulacje!!! Podwójne szczęście 😃To dawaj znać koniecznie, czy będą bliźniaki. Jak się czujesz w tej ciąży?

    A ja nawet jeszcze nie dostałam okresu, a od porodu minęło już prawie 20 miesięcy 🤷🏼‍♀️

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potwierdzam :) Będą bliźniaki :)

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 1 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny potwierdzam :) Będą bliźniaki :)


    Łaaaaaa.... Gratulacje!!! No to nie lada wyzwanie przed Wami. Życzę Ci, żeby ciąża spokojnie przebiegała, żebyś czuła sie dobrze, a dzieciaczki zdrowo rozwijały. No a potem wiadomo, niech sie synchronizują i śpią w tym samym momencie. Powodzenia!!!

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Łaaaaaa.... Gratulacje!!! No to nie lada wyzwanie przed Wami. Życzę Ci, żeby ciąża spokojnie przebiegała, żebyś czuła sie dobrze, a dzieciaczki zdrowo rozwijały. No a potem wiadomo, niech sie synchronizują i śpią w tym samym momencie. Powodzenia!!!
    Dziękuje Ci bardzo :* Przed nami ogromne wyzwanie, baaardzo się boję ale nie ja pierwsza i nie ja ostatnia...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dołączam do wątku.
    Zwierząt prawie nie jem od lat zdarza mi się może kilka razy w roku zjeść rybę albo dokończyć po kimś kurczaka. Od niedawna nie jem też nabiału. Natomiast nadal jem jaja raz w tygodniu i chyba przy tym zostanę. Wybieram się do internisty - chcę poprosić o skierowanie na podstawową morfologię i może dodatkowo B12, żelazo, kwas foliowy. Kusi mnie też sprawdzenie D3.

    Pozdrawiam Was serdecznie!

    preg.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_porzeczka wrote:
    Cześć dziewczyny! Dołączam do wątku.
    Zwierząt prawie nie jem od lat zdarza mi się może kilka razy w roku zjeść rybę albo dokończyć po kimś kurczaka. Od niedawna nie jem też nabiału. Natomiast nadal jem jaja raz w tygodniu i chyba przy tym zostanę. Wybieram się do internisty - chcę poprosić o skierowanie na podstawową morfologię i może dodatkowo B12, żelazo, kwas foliowy. Kusi mnie też sprawdzenie D3.

    Pozdrawiam Was serdecznie!
    Ja przyznan, że nigdy nie sprawdzałam poziomu b12, kwasu foliowego i d3. Mysle, że przy staraniach to ważne, aby poziom tych witamin był w normie. Nie wiem tylko czy internista tak chętnie Ci da skierowanie, bo to są dość drogie badania i lekarze niechętnie dają na nie skierowania. Może się uda ☺️

    Rucola, Czarna_porzeczka lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sprawdzałam ale na własną reke, też mi się wydaje, ze ciężko o skierowania na tego typu badania jeśli nie ma ewidentnych wskazań. Swoją drogą Czarna porzeczka witamy na pokładzie, oby starania były jak najkrótsze :)

    Czarna_porzeczka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 8 lipca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz wystawił mi skierowanie na ogólną morfologię , glukozę, OB a z mniej typowych (chyba) zaznaczył jeszcze żelazo i potas. Ja sama zapłacę dodatkowo za zbadanie witaminy D. Jestem zadowolona. Nie miałam badania krwi od lat. Zrezygnowałam ze prawdzania poziomu kwasu foliowego - to dodatkowy koszt a doczytałam, że akurat dieta vege jest zazwyczaj bogata w ten składnik. Poza tym ponoć dobrze wchłania się z suplementów (łykam Folik).

    preg.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 9 lipca 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_porzeczka wrote:
    Lekarz wystawił mi skierowanie na ogólną morfologię , glukozę, OB a z mniej typowych (chyba) zaznaczył jeszcze żelazo i potas. Ja sama zapłacę dodatkowo za zbadanie witaminy D. Jestem zadowolona. Nie miałam badania krwi od lat. Zrezygnowałam ze prawdzania poziomu kwasu foliowego - to dodatkowy koszt a doczytałam, że akurat dieta vege jest zazwyczaj bogata w ten składnik. Poza tym ponoć dobrze wchłania się z suplementów (łykam Folik).

    To daj znać jak tam wyniki. Powodzenia w staraniach!

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 10 lipca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_porzeczka wrote:
    Lekarz wystawił mi skierowanie na ogólną morfologię , glukozę, OB a z mniej typowych (chyba) zaznaczył jeszcze żelazo i potas. Ja sama zapłacę dodatkowo za zbadanie witaminy D. Jestem zadowolona. Nie miałam badania krwi od lat. Zrezygnowałam ze prawdzania poziomu kwasu foliowego - to dodatkowy koszt a doczytałam, że akurat dieta vege jest zazwyczaj bogata w ten składnik. Poza tym ponoć dobrze wchłania się z suplementów (łykam Folik).

    No to cytuję sama siebie bo mam już wyniki - wszystko w normie :D. Nawet osławioną D3 mam w normie - 120zł wydane żeby się tego dowiedzieć. Trochę mnie to zaskoczyło bo niby 90% Polaków ma niedobor D3 - lekarz skomentował to tak: "a skąd to niby wiadomo? Witamina D3 nie jest rutynowo sprawdzana u Polaków (nie jest też refundwana) więc nie ma dużego dostępu do danych o poziomie D3 w naszej populacji.". W sumie słuszna uwaga - trzeba zawsze sprawdzać źródła. Jak na stronie typu wyleczto.pl jest coś napisane to jeszcze nie znaczy że to prawda (choć możliwe że prawda!). Od siebie polecam wychodzić na słońce - staram się być codziennie min. 15 min na słońcu z odsłoniętymi kończynami i najwyraźniej to działa.
    Żelazo też w normie - a więc kolejny przykład na to że nie trzeba jeść krwistych steków żeby mieć dobry poziom żelaza.
    TSH w normie.
    Teraz chcę jeszcze dwiedzieć się jak to jest z tą B12 przy vege diecie - poczytam i zdecyduję.

    preg.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 11 lipca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_porzeczka wrote:
    No to cytuję sama siebie bo mam już wyniki - wszystko w normie :D. Nawet osławioną D3 mam w normie - 120zł wydane żeby się tego dowiedzieć. Trochę mnie to zaskoczyło bo niby 90% Polaków ma niedobor D3 - lekarz skomentował to tak: "a skąd to niby wiadomo? Witamina D3 nie jest rutynowo sprawdzana u Polaków (nie jest też refundwana) więc nie ma dużego dostępu do danych o poziomie D3 w naszej populacji.". W sumie słuszna uwaga - trzeba zawsze sprawdzać źródła. Jak na stronie typu wyleczto.pl jest coś napisane to jeszcze nie znaczy że to prawda (choć możliwe że prawda!). Od siebie polecam wychodzić na słońce - staram się być codziennie min. 15 min na słońcu z odsłoniętymi kończynami i najwyraźniej to działa.
    Żelazo też w normie - a więc kolejny przykład na to że nie trzeba jeść krwistych steków żeby mieć dobry poziom żelaza.
    TSH w normie.
    Teraz chcę jeszcze dwiedzieć się jak to jest z tą B12 przy vege diecie - poczytam i zdecyduję.


    Witaj czarna porzeczka w gronie roslinożerek! Życzę Ci krótkich i owocnych starań 😉
    Jeśli chodzi o badania, to ja często robiłam, choć D nigdy, bo zawsze od października do marca suplementujemy. Z b12 są troche problemy. Na pewno jej niedobór możesz zobaczyć po morfologii, chyba mcv na to wskazuje. A poza tym przy badaniu b12 powinno się ją odstawić na kilka dni, żeby wynik nie był zafałszowany. U Iwony Kibil spotkalam się zas z info, że powinno się zbadać nie b12 ale homocysteine najpierw. Polecam Ci zresztą jej książkę Wege ciąża.

    Czarna_porzeczka lubi tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję się po prenatalnych :) wszystko wskazuje na to, że mam w brzuchu zdrową parkę :) Cieszę się ogromnie!!!!
    Jak u Was z powrotem do starań? Planujecie coś?
    Czarna porzeczka a jak Tobie idzie?

    Czarna_porzeczka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny melduję się po prenatalnych :) wszystko wskazuje na to, że mam w brzuchu zdrową parkę :) Cieszę się ogromnie!!!!
    Jak u Was z powrotem do starań? Planujecie coś?
    Czarna porzeczka a jak Tobie idzie?


    Rucola, ale fajnie, że parka :) no i najważniejsze, że zdrowe dzieciaczki :)
    Aaa... I widzę, że czarna porzeczka też miała dużo szczęścia, od strzału się udało!! Gratulacje, niech maleństwo zdrowo rośnie! ;)

    My ze staraniami jeszcze poczekamy, bo mam na tapecie teraz napisanie i obronę dr. Może potem, przyszły rok, kto wie.

    Czarna_porzeczka lubi tę wiadomość

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • endo_pozytywna Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nowa w staraniach nie jestem (prawie trzy lata) ale na grupie świeżutka. Na wegetariańskiej diecie jestem od roku, z przerwami na wegańską. Nawyki zmieniłam ze względu na zdrowie oraz kiedy dotarło do mnie, że ze schabowego lubię tylko panierkę 😅

    Moje doświadczenia z poziomem witamin to B12 spadło bardzo mocno (suplementuje), D suplementowalam i przeleciałam skalę 🙈, natomiast największy problem mam z żelazem, a w zasadzie z jego wchłanianiem. Macie jakieś sprawdzone sposoby na żelazo?

    30 lat 🙋‍♀️ 31 lat 🙋‍♂️
    starania od 10.2017

    endometrioza 3 stopnia
    HSG - październik 2018 - prawy jajowód niezdrożny
    laparoskopia - styczeń 2019 - usunięcie torbieli
    marzec 2019 - nawrót torbieli
    HSG - lipiec 2019 - jajowody obustronnie drożne
    laparoskopia - luty 2020 - brak nawrotu
    AMH - 2,340 ng/ml

    🙋‍♂️ słabe parametry nasienia - lekka poprawa po zmianie diety

    Obecnie:
    monitoring cyklu
    25.08 - 10dc - zastrzyk Ovitrelle (pęcherzyk 19 mm/endometrium 10mm)
    7 dpo - progesteron 28,30 ng/ml
    9 dpo - beta hcg 2,96 mlU/ml 😧(pewnie pozostałość po Ovitrelle)
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endo_pozytywna wrote:
    Cześć dziewczyny, nowa w staraniach nie jestem (prawie trzy lata) ale na grupie świeżutka. Na wegetariańskiej diecie jestem od roku, z przerwami na wegańską. Nawyki zmieniłam ze względu na zdrowie oraz kiedy dotarło do mnie, że ze schabowego lubię tylko panierkę 😅

    Moje doświadczenia z poziomem witamin to B12 spadło bardzo mocno (suplementuje), D suplementowalam i przeleciałam skalę 🙈, natomiast największy problem mam z żelazem, a w zasadzie z jego wchłanianiem. Macie jakieś sprawdzone sposoby na żelazo?
    Powinnaś spożywać żelazo z produktami bogatymi w witaminę C. Np. z owocami lub warzywami. Nie można łączyć żelaza z produktami bogatymi w wapno bo ono bardzo obniża wchłanianie.

    endo_pozytywna, Rucola lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem sobie mysle jednak kolejnym bobo, ale nie dostałam jeszcze okresu. Karmie już tylko na noc, ale na okres nawet się nie zapowiada. Moja córka ma już 21 miesięcy🤭

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endo_pozytywna wrote:
    Cześć dziewczyny, nowa w staraniach nie jestem (prawie trzy lata) ale na grupie świeżutka. Na wegetariańskiej diecie jestem od roku, z przerwami na wegańską. Nawyki zmieniłam ze względu na zdrowie oraz kiedy dotarło do mnie, że ze schabowego lubię tylko panierkę 😅

    Moje doświadczenia z poziomem witamin to B12 spadło bardzo mocno (suplementuje), D suplementowalam i przeleciałam skalę 🙈, natomiast największy problem mam z żelazem, a w zasadzie z jego wchłanianiem. Macie jakieś sprawdzone sposoby na żelazo?

    Tak jak pisze Joanna_blondi - żelazne produkty z wit. C. No i unikaj spożywania produktów z wapniem razem lub w pobliżu takich posiłków. Mam to teraz w małym palcu, bo moje dziecko nie je też mięsa i bardzo dbam o jego zbilansowaną dietę. Chyba teraz wiem jeszcze więcej o żywieniu, niż gdy sama jadłam, choć moja dieta, myślałam, że była zawsze dobrze zbilansowana. Jedz dużo strączków, soczewicy czerwonej, fasoli, ciecierzycy, orzechów, nasion, suszonych owoców (głównie morele), mąki z ciecierzycy, kaszami i łącz je z warzywami i owocami, natką z pietruszki.

    Widzę, że Twój partner ma problem z jakością nasienia, a suplementuje Profertil? Nam trochę pomógł.
    Teraz jeszcze karmie, ale też mam w planie jak skończę zrobić sobie warzywno-owocową dietę Dąbrowskiej, ponoć nieźle detoksykuje - może spróbowalibyście jej?

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Ja czasem sobie mysle jednak kolejnym bobo, ale nie dostałam jeszcze okresu. Karmie już tylko na noc, ale na okres nawet się nie zapowiada. Moja córka ma już 21 miesięcy🤭

    A pytałaś sie Joanna lekarza o ten okres? Bo w sumie powinien Ci już wrócić, jakoś do roku to norma podczas karmienia. Mi właśnie wrócił dokładnie rok po urodzeniu dziecka, a też nadal karmię, rano, w południową drzemkę, na noc i w nocy, jak mały się obudzi. Teraz mam już normalnie co miesiąc okres.
    Więc może czasami zazdroszczę, że jeszcze go nie masz :D W końcu okres mógłby być tylko dla tych, co się starają o dziecko :D

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny melduję się po prenatalnych :) wszystko wskazuje na to, że mam w brzuchu zdrową parkę :) Cieszę się ogromnie!!!!
    Jak u Was z powrotem do starań? Planujecie coś?
    Czarna porzeczka a jak Tobie idzie?

    Zdrowa parka - jak to wspaniale brzmi! Cudownie!

    A ja. ... tak, jestem w ciąży :D. Niebywałe. Zaczęłam starania w lipcu i pod koniec lipca zobaczyłam dwie kreski na teście. Na razie nic więcej nie wiem. Czuję radość i niepokój. Dam znać jak juz będę po USG.

    Nikomu nie udowodnie że to dieta weganska pomogła mi wyprodukować szczęśliwe jajo ale jak widać z pewnością nie zaszkodziła ;). A ja każdemu życzę odstawienia lub zredukowania w diecie produktów odzwierzecych. Dla siebie i dla planety.

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka, co za spostrzegawczość :). Dziękuję!

    Kreatorka lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 31 32 33 34 35
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ