X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rozne pytanka
Odpowiedz

Rozne pytanka

Oceń ten wątek:
  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 13 października 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem wiem ale ja już wymiękłam,aż sie popłakałam M od rana bo tak mnie wszystko bolało nie dawałam już rady,a poza tym wziełam tylko pół setki :) mam nadzieje że to nie zaszkodzi...a jak tak to kolejny cykl w plecy :(

    kierzynka lubi tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 13 października 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, Dziewczyny chciałabym się poradzić jakie badania warto jeszcze wykonać aby potwierdzić swoją płodność, które może zalecić ginekolog? Na dzień dzisiejszy miałam badania hormonalne, USG transwaginalne (znaleźli polipa, ale już usunięty na szczęście)i badanie USG piersi. Staramy się już blisko rok, ale niestety nadal bez efektów :( Zastanawiam się czy może monitoring cyklu by był wskazany, ale nie wiem przy jakich założeniach ginekolog daje na to skierowanie.. a może zmienić ginekologa, ponieważ może nie każdy ma wystarczającą wiedzę aby leczyć niepłodność??

  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 13 października 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/zostanmy-mamami-2014,705,194.html

    poczytaj tu Ania_84 zadbała o wymienienie całego asortymentu badań :) Powodzenia

    Japoneczka z Porcelany, Anutka lubią tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 13 października 2013, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pomoc :)

    z tego co doczytałam to Ania pisze głównie o badaniach hormonów, a jakie inne pozostałe "standardowe" miałyście wykonywane?

    zastanawiam się też jak jest z tymi lekarzami, czy każdy ginekolog teoretycznie może pomóc przy leczeniu niepłodności..

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 października 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnRa. Bardzo dużo zależy od przypadku.
    Z mojego doświadczenia są to:
    Badania hormonalne obojga. W tym AMH kobiety.
    Badanie nasienia.
    Obserwacja cyklu.
    Badanie drożności jajowodów.
    Badania genetyczne, konieczne przed in vitro ale przydatne w rozpoznawaniu niepłodności.
    U niektórych kobiet wykonuje się badania immunologiczne albo bada się przepuszczalność plemniczków przez śluz kobiety. Sprawdza się, czy kobieta nie jest uczulona na nasienie partnera. (Przy inseminacji i in vitro już nie ma to znaczenia)
    USG jąder partnera, zwłaszcza jak są nieprawidłowości w parametrach nasienia.

    Olgenek, AnRa lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 października 2013, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WITAM KOBIETKI :) JAKIEŚ NOWOŚCI ???

    DZIEWCZYNY KIEDY ZROBIĆ 1 TEST OWU ??? CYKLE OK. 30 DNI...

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 16 października 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze,ze napisalyscie o tych ibupromach i ketonalach, teraz bede pamietac! tzn w okresie okoloowulacyjnym nigdy nie brałam żadnych prochów, ale nigdy nic nie wiadomo!

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 października 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka wrote:
    WITAM KOBIETKI :) JAKIEŚ NOWOŚCI ???

    DZIEWCZYNY KIEDY ZROBIĆ 1 TEST OWU ??? CYKLE OK. 30 DNI...

    Na Twoim miejscu zrobiłabym pierwszy tak ok 12-13 dnia cyklu. Ale wiesz....może i nawet wcześniej. Czasami owu w długich cyklach może być wcześniej albo później.

    Anutka lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 18 października 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Na Twoim miejscu zrobiłabym pierwszy tak ok 12-13 dnia cyklu. Ale wiesz....może i nawet wcześniej. Czasami owu w długich cyklach może być wcześniej albo później.

    MOJE CYKLE MAJĄ OK 30 DNI :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 20 października 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak namówiłyście swoich do badanie nasienia? I kiedy takie badanie najlepiej zrobić?
    I może kilka słów o drożności jajowodów?

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 20 października 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badania nasienia ja ostatnio zapytalam mojego meza czy zrobilby takie badanie. Tylko u nas jest taka sytuacja ze dla mnie takie badanie jest w jakis sposob bolesne. Chodzi o to ze jakosnie potrafie sobie wyobrazic ze moj maz bierze gazetke i idzie do pokoju i sam sobie sprawia przyjemnosc, zadowalajac sie innymi babami:( masturbacja jest dla mnie rowniez forma jakiejs tam zdrady. Wiem wiem jak to teraz wyglada, ze powiecie ze zwariowalam itp..na szczescie mam tak wspanialego meza, ze on doskonale wie jak ja podchodze do tego tematu. Powiedzial mi ze owszem zrobilby takie badanie ale tylko z oddaniem nasienia w domu w moim towarzystwie. Zadna inna forma zadowalania sie go nie interesuje:-) az sie mi milo na sercu zrobilo jak powiedzial, ze nie moglby patrzec jak sie z tym mecze:-)
    Na szczescie my narazie nie musimy bo jestesmy dopiero po 1 cyklu staran, ale jesli kiedys bedzie potrzeba badz bedziemy dla ciekawosci chcieli zrobic badania to tylko w domu odda nasienie i dowieziemy do labolatorium:-)

    ulek lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego bol miesiaczkowy jest tak silny, ze az mam dreszcze, boli glowa, mdli, kreci sie w glowie, a wizyta w toalecie przypomina mini porod? Pamietam, ze jako nastolatka nie chodzilam przez ten bol do szkoly. No spa forte nic nie pomaga. I tak co miesiac!

  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 24 października 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez tak mialam ;/ nie dalo sie zyc gin przepisal mi tabsy anty bralam je tylko 3 miesiace i mi pomoglo :) na szczescie.

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 24 października 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Dlaczego bol miesiaczkowy jest tak silny, ze az mam dreszcze, boli glowa, mdli, kreci sie w glowie, a wizyta w toalecie przypomina mini porod? Pamietam, ze jako nastolatka nie chodzilam przez ten bol do szkoly. No spa forte nic nie pomaga. I tak co miesiac!
    a co lekarze na to? pytałaś czy odpowiadają standardowe "taka Twoja uroda"?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka87 wrote:
    ja tez tak mialam ;/ nie dalo sie zyc gin przepisal mi tabsy anty bralam je tylko 3 miesiace i mi pomoglo :) na szczescie.
    Tez bralam, ale po odstawieniu witamy w piekle! A przeciez nie moge brac anty jesli chce zajsc! :-/

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 24 października 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka87 wrote:
    ja tez tak mialam ;/ nie dalo sie zyc gin przepisal mi tabsy anty bralam je tylko 3 miesiace i mi pomoglo :) na szczescie.
    a po 3 miesiącach odstawiłaś je? i później jak długo ten efekt się utrzymywał?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulek wrote:
    a co lekarze na to? pytałaś czy odpowiadają standardowe "taka Twoja uroda"?
    Pierwsza przepisala anty dawno temu. Teraz o tym nie mowilam, bo skupilam sie na tych wszystkich badaniach.

  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 24 października 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam jakos 20lat jak je bralam ale po 3miesiacach jakos nie wykupilam recepty przyszla @ a tu bez boli wymiotow i tych calych niefajnych spraw:) i tak mi sie utrzymuje do teraz :)

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 24 października 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka koniecznie lekarzowi powiedz na nastepnej wizycie jak u Ciebie @ wyglada on cos na pewno zaradzi na to :)

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka87 wrote:
    biedronka koniecznie lekarzowi powiedz na nastepnej wizycie jak u Ciebie @ wyglada on cos na pewno zaradzi na to :)
    Ja bym chciala, zeby mi lekarka cos na ciaze przepisala, wtedy problem bolesnej @ sam sie rozwiaze! ;-)

    nezumi, Margotka87, ulek, Karolcia26, Czarnula87 lubią tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ